Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

I can't believe we're just gonna casually watch someone get murdered. What is this, Detroit?...Spokojnosť! Dostal som totižto presne to, čo som už od traileru očakával, a teda nenáročný film, ktorý pobaví. The Final Girls sa totižto do kategórie hororu rozhodne zaradiť nedá. O tento žáner sa film ani neobtrel. Jedná sa o akčnú komédiu, ktorá vzdáva poctu/zosmiešňuje populárne slasher filmy z minulého storočia, čo sa podľa môjho názoru tomuto nenápadnému kúsku podarilo veľmi dobre. Preto ma mrzí toto nízke hodnotenie. Vtípky totižto boli vydarené, akcia úžasne prepálená, postavy sympatické. Áno, vrah bol k smiechu, no taký bol zámer. Záver nebol žiadne prekvapenie, no nemocničná scéna ako požmurknutie na hororové sequely sa vydarila. Jediné čo ma mrzí je fakt, že film bol PG13. S vyšším ratingom by bola rozhodne väčšia sranda. Nevadí. Podarené to bolo tak či tak! Príjemná oddychovka, ku ktorej sa chystám v budúcnosti vrátiť. 80%(2.11.2015)

Slasher na prelome 70. a 80. rokov redefinoval hororový žáner natoľko, aby sa z neho stala v ôsmej dekáde najpopulárnejšia odnož strašidelných príbehov pre násťročných ( + - ). A práve THE FINAL GIRLS je ( doslovná ) pocta jednému z najúspešnejších a najlepších subžánrov v histórii, obohatená dramatickejším rozmerom ( možno aj slza ) a síce humorne vzatá, ale nadovšetko zábavná a dojímavá ( pravdepodobne len pre priaznivcov slasherovského kultu a to nehovorím o finálnom fightu, ktorý je v rámci žánru unikátom ). A čo zabránilo snímku k maximálnemu hodnoteniu? PG - 13. Ale čo, SHE GOT BETTY DAVIS EYES!!!(2.11.2015)

• peiton

Preniesť sa do deja filmu prostredníctvom hlavných postáv v snímke ,Posledný nás zachráni´ sa týmto nápadom mohlo stať šťavnatou záležitosťou,lenže celé je to príšerne zinterpretované a navyše to bola poriadna nuda.Hlúposť nepozná hraníc a otravné postavy vo filme Vás len v tom utvrdzujú.Musím skonštatovať obrovské sklamanie,kedže som mala na takýto druh snímky chuť a hladné oči.Obráťme list.(4.3.2016)

Aaaach. Americká trapošina, kde srdcervúce riešenie vzťahu "matky" s dcérou zaberie, toľko stopáže, že by sa za to nemusel hanbiť ani Krok za krokom (celá séria). Nápad s prenesením sa do filmu beriem, aj tie farebné kvietky v lese boli pekné. A celkovo vizuál a kamera filmu na jednotku. Takisto postavy boli až prekvapivo sympatické. Ale keď už prišlo k nejakej vražde, nič sme nevideli. PG 13, niet sa čomu čudovať. Ale na škodu veci, lebo Final Girls mohla byť naozaj kultovka. Našliapnuté na to v niektorých scénach tento film mal. Ale len našliapnuté. A tak sa v podstate jedná o soft teenage slasher s prvakmi paródie pre veľmi mladé a nenáročné publikum. Vrah Billy je napríklad viac smiešny ako hrôzostrašný. Akékoľvek napätie, ak tu vôbec bolo, nefunguje. Príbeh je tupý, hlúpy a až príliš jednoduchý. Pravda je, že divák sa viac nudí pri zdĺhavých rozhovoroch o hovne, ako baví. Október je zatiaľ mesiacom hororových sklamaní. Knock, knock, Green Inferno, Tales of Halloween a napokon aj Final Girls. Nič, z čoho by som bol nadšený. 55 %!!(20.10.2015)

Komediální překvapení roku.Na žánr slasher jsem ze všech filmů asi nejpřísnější a za tu dekádu co na ně koukám, se mi jen máálo dostalo do paměti, natož aby jich víc jak deset dostalo 3* nebo víc.Takže sem si tuhle dokonale vypointovanou parodii/poctu náležitě užil a dost sem se natlemil.Škoda, že nejvtipnější postava zařve jako první, že se to po půlce na 15 minut přesune zbytečně ke kecům a že má vrah docela unylou masku, ale už sem si tak nějak zvyknul, že dokonalé filmy už se prostě netočí a pokud se dá najít na nečem víc pozitiv, přikloním se k většímu respektu daného díla.Ano mohlo to být opět mnohem lepší, téměř bych řekl geniální i tak si tahle kravinka zaslouží náležitou pozornost a každý, kdo kdy sledoval tenhle žánr a má mozek, jí ocení69%.(27.10.2015)

• - Scenárista Joshua John Miller napísal scenár k The Final Girls kvôli tomu, aby sa vyrovnal so smrťou svojho otca, Jasona Millera, ktorý stvárnil postavu otca Karrasa v horore The Exorcist (1973). (Marceloo)

• - Spoiler: Ústřední hororová série se zde jmenuje Camp Bloodbath a je zcela očividně založena na Pátku třináctého (1980). Hlavní zabiják v masce s mačetou Billy Murphy, kterého hraje Dan B. Norris, je pak obdobou Jasona Voorheese. (Kenoth)

• - Spoiler: Ve filmu můžeme celkově vidět 12 smrtí. (hansel97)