Poslední nás zachrání

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

• Lacike

Ocakaval som metakomediu typu Cabin in the Woods alebo Scream. Ale vtipov tam bolo dost malo a boli dost prizemne. Nejake inteligentne pohravanie sa so zanrom sa nekona. Ako horor to tiez vôbec nefunguje a vdaka PG-13 ratingu si neuzijete ani ziadne gore sceny alebo nahotinky. Takze jedine co funguje je dramaticka linia medzi dcerou a matkou. Ale pokial chcem vidiet takyto typ dramy, tak si radsej pustim nieco od Hallmarku a poplacem si viac. Pochvalit musim aspon vizualnu stranku, ktora je bezchybna a najde sa tu aj par originalnych vychytavok. Takze vysledok je strasna nuda a velke sklamanie. 5/10.(21.11.2015)

• The Viper

Film, který se snaží parodovat styl zočení hororů z 80tých let stylem točení 10kových současného století. Nápad sympatický, provedení tragické. Ve výsledku máme cenzurovanou a sentimentální břečku bez jediného důvodu film shlédnout. Aneb když 88 minut dokáže být delší než celá trilogie Pána prstenů.(27.1.2016)

• dopita

Zápletka je ve své pitomé jednoduchosti skoro až geniální. Proto je strašná škoda, že to nenatočil někdo výrazně schopnější. Ve filmu je spousta výborných nápadů, které režisér úspěšně ubíjí svojí neschopností vyprávět příběh. Většina filmu je vlastně dost nuda. Strašná škoda nevyužitej příležitosti, protože tohle mohl bejt ohromnej kult.(27.10.2015)

Naprosto boží! Nemám slov, neskutečný zážitek, který se při mém sledování filmů opakuje jen málokdy. Husí kůže, výbuchy smíchu, úžas, těšení na to, co přijde v další scéně... Film, který se stoprocentně řadí k těm nej v žánru komedie/horor. Výborně zpracovaný po všech stránkách. Utahování si ze slasherů z osmdesátek, herci, barvitost, hudba, kamera, střih, zpomalené záběry... Lépe se to natočit nemohlo, ahhh. :-*(2.11.2015)

Trošku mě to zklamalo, už jen proto že plno mých oblíbených uživatelů dala filmu 4*. Ale popořadě film je poměrně originální, sice už jsme tu měly minimálně 4 takové filmy(co si vzpomenu vynikající Pleasentville, slasher Hills run red, Midnight movie nebo Poslední akční hrdina) ale pořád to není tak vyčpělé téma. Parta poburťáků se vydá na film a nakonec se do filmu dostanou. První problém je že herci i když poměrně sympatičtí mají hrát puberťáky ale tady až bije do očí že jsou mnohem starší. Nicméně první polovina je geniální a nedělá slasheru ostudu. Film nejvíce paroduje Pátek 13, a jde mu to fakt skvěle, navíc scéna alias flashback byla parádní a to překročení "summer" jsem chcípal. Nicméně od druhé půlky se film poměrně táhne a díky konci mi film nedával moc smysl, zachránily je před požrem že byly najednou všici živý? Nebo pokračovaly ve filmu což je taky blbost, když v prvním díle umřely. Vraždy....Vraždy jsou bohužel dost nudné a neoriginální, vím že nešlo ve filmu o gore ale vraždy byly prostě nezajímavé. The Final girls není špatný film a dokáže pobavit ale bohužel je tu plno věcí co film kazí a to hlavně druhá půlka filmu. 65%.(6.5.2016)

• - Scenárista Joshua John Miller napísal scenár k The Final Girls kvôli tomu, aby sa vyrovnal so smrťou svojho otca, Jasona Millera, ktorý stvárnil postavu otca Karrasa v horore The Exorcist (1973). (Marceloo)

• - Spoiler: Ve filmu můžeme celkově vidět 12 smrtí. (hansel97)

• - Vicky (Nina Dobrev) navrhne a později zrealizuje výrobu dřevěných kolíků, které jsou známou zbraní proti upírům. Jedná se o odkaz na nejznámější roli herečky, postavu Eleny v Upířích denících (od r. 2009). (hansel97)