Mládí vůdce (festivalový název)

The Childhood of a Leader

• Francie

The Childhood of a Leader

• Maďarsko

Egy vezér gyermekkora

(festivalový název)

Velká Británie / Francie / Maďarsko, 2015, 115 min

Dobre sa na to pozerá, je tam výborná hudba, a atmosféra filmu mi tiež veľmi dobre sadla. Problém je však v tom, že filmu chýba akési rozuzlenie. A keď by sa zdalo, že nejaké prichádza, divákovi len viac zamotá hlavu. Nehovorím, že potrebujem mať všetko zrozumiteľne servírované ako na podnose, ale v tomto prípade človek čaká akýsi záver. A keď nepríde, ostáva pri nepríjemných otázkach. Pri záverečných titulkoch som si vravel presne toto. Inak mám podobné filmy veľmi rád.(22.12.2017)

• kaylin

Snímek, který se snaží být o hodně intenzívnější, než jakým skutečně je. To, co se nám snaží říct kamera a hudba, to nám prostě děj neříká. Není to tak strhující, jak by to chtělo být, tady jsou kamera a zvuk až příliš rušivým aspektem, který přehlušuje všechno, vlastně i tu myšlenku, která je nám sdělována.(22.11.2016)

Syn jedného z najvýznamnejších lídrov prvej svetovej vojny žije vo Francúzsku so svojou matkou a slúžkami. Otec je neustále zaneprázdnený a má plno povinností, takže na syna mu mnoho času nezostáva. Keďže je Prescott neposlušné dieťa a potrebuje nad sebou pevnú ruku, ktorú zaneprázdnený otec nedokáže poskytnúť, dostáva sa neustále do problémov. Následky vojny sa v rodine neustále stupňujú a rovnako sa stupňuje aj agresivita Prescotta, ktorý sa čoraz viac uzatvára do seba a stáva sa čoraz väčším problémom pre svojich blízkych. - Počítal som s tým, že žáner horor bude v tomto diele využitý len minimálne, ale napriek tomu som mu chcel dať šancu. Lákalo ma herecké obsadenie, doba, v ktorej sa dej odohráva a aj hlavný námet. The Childhood of a Leader vyzerá vďaka vysokému rozpočtu velmi dobre. Pôsobivé kostýmy, pekné stavby, kvalitné herecké výkony a ideálne skomponovaná hudba vytvárajú pocit toho, že režisér už má mnoho skúseností, aj keď to je len jeho režijný debut. Emocionálne bola hlavná postava zobrazená prekvapivo výborne a jeho psychické rozpoloženie a nepredvídatelné správanie ma udivovali. Bol som zvedavý na vyvrcholenie, keďže sa dovtedy žáner horor objavil len minimálne. S rozuzlením som ako človek závislý na hororoch spokojný, keďže to k tomu po celý čas smerovalo a chápem to, že sa tvorcovia nesnažili zobraziť niečo brutálnejšie, pretože by potom nezískali tolko ocenení. The Childhood of a Leader rozhodne odporúčam každému, kto má rád nahliadnutie do hlbokej psychiky zvráteného človeka alebo výrazný pohlad na rozklad slušného človeka. + herečka z Tale of Tales + herec z Let Us Prey(26.7.2016)

• molcan2

Okázalá hlúposť. Z tohto filmu som bol najviac sklamaný za poslednú dobu, keď som si prečítal chválive recenzie. Hudba je bombastická, zábery neskutočné dlhé a psychológia typu "zo zneužitého dieťaťa vyrástol bastard". Nečítal som Sartreho originál, ale pochybujem, že bol tak nudný. Niektorý z vedľajších hercov boli dobrý, ale Liam Cunningham, najmä, vyzeral veľmi nepohodlne v jeho letmej úlohe. Postava Roberta Pattinsona bola obzvlášť mätúca: Kto to bol? Čo tam robil? Prečo hral dospelého Prescotta?(28.8.2016)

• Baldrick

No ovšem toto... Hysterická cella, pozérské rozdělení na kapitoly (již jen název poslední mnohé rozesmál), redundantní dobové záběry, komatické finále labilního ega. Škoda, protože vše mezi (většinová náplň) mělo smysl pro atmosféru, barvy, světla a stíny (zkrátka výtvarné pojetí), vedení herců. Bohužel ale zvítězily hormony. A bezradnost.(3.4.2017)