Hazard Jack

USA, 2014, 82 min

David Worth

Rob Gokee
  • beso74

Ďalší úplne zbytočný slasher, ktorý mal celkom atraktívny námet, paintball, opustená budova a psychopat, to k sebe celkom ide, ale prevedenie katastrofálne. Level psychopatickej posadnutosti u veterána je vykresľovaný neustále sa opakujúcimi flasbackmi z vojny a pohľadmi, ako od zlosti zatína päste, opustená budova nemocnice je uprostred mestskej zastavanej plochy, čiže ujsť (ak by to hlavní hrdinovia chceli skúsiť) sa dá kedykoľvek a peši (veľmi humorne tak vyznieva pasáž zo znefunkčnenými dopravnými prostriedkami) a ak by niekto kričal, niekto by ho mal automaticky aj počuť a na paintball vlastne ani nedôjde, namiesto divák pozerá ako sa postupne mladé dvojice hnané zvýšenou hladinou progesterónu a testosterónu separujú, aby sa chudák maniak nemusel príliš namáhať. A keď príde na lámanie chleba, Hazard Jack tu bez nejak extra zadýchania polapí každého, kto by mu chcel akokoľvek zbesilým útekom uniknúť. Zas po pravde, málo kto sa o to pokúša, obete totiž čakajú na svoj ortieľ poslušne ako ovečky a jedinou vecou, na ktorú sa zmôžu, je vyvaľovanie očí. Tá jediná hviezdička je tu za to, že som to bol schopný dopozerať.(20.9.2014)

• kaylin

Gore také není něco, co by snímku „Hazard Jack“ pomáhalo, protože ono ho tu vlastně moc není. Sem tam nějaká ta krev stříká, sem tam nějaká snaha je, ale jinak je snímek prostě jen hodinu a dvacet minut dlouhé něco, co se sice chce tvářit jako horor, ale ve skutečnosti je to jen záznam z pěkně nudné party, která se ke konci trochu zvrtla a dost slavících nepřežilo. Bohužel, některým se podařilo vyváznout.(14.11.2014)

• George Stobbart

Mladí zase raz nemajú cez víkend čo robiť, tak sa nasáčkujú do schátralej nemocnice, ktorú však už má pod palcom narušený vojnový veterán. A hoci je ako nabúchaný zabijak vcelku obstojný, aj na slasherové pomery to trpí nedostatkom – vrážd, gore, akcie, napätia, atmosféry či celkovej chytľavosti, kdežto sa to naopak zbytočne (až absurdne) dlho zdržuje rozoberaním postáv a naivnej dejovej línie. Takže kým sa všetko presunie do svojej naháňaco-vyvražďovacej záverečnej tretiny, tak sa tam len partia motá, zabáva, má debilné kecy a občas je sekundový prestrih na psychošov biceps (jeho zábermi režisér nezaprie svoju minulosť v akčných filmoch), či iná nepotrebnosť a od úplného prúseru to zachraňujú iba holé kozy, ktoré sa tu „herečky“ neboja ukázať. Dokopy nič moc teda.(11.9.2014)

• Dellamorte

Prísne obrúsený bodík , pretože dnes už neplatí kdejaké plašenie najdúchov po chodbách, ak je im silene v patách zkorodovane nabušenej blbeček se svářecí / zbíječkovou ochranní "maskou" .Filmárske prázdno, ktoré by si nevystačilo ani v shorte. Koment som napísala kým sa ten bodík neobrúsi na nižší level.PTSD ( post-traumatic stress syndrome ) v mojom prípade teda vizuálne zafungoval.(12.9.2014)