Teta Marie zavede Martina za svou kamarádkou Alžbětou Lipovskou a chce, aby posoudil, zda netrpí stařeckou demencí. Martinovi se zdá v pořádku. Syn Lipovské Dan později doktorovi vynadá, že kvůli němu teď matka nechce jít do domova s pečovatelskou službou. Když následně Lipovská dezorientovaná skončí ve vodě, Martin pochopí, že Dan má asi pravdu. Marie protestuje proti tomu, aby Alžběta šla do domova, ale marně. Martin narazí v lékárně na Lídu, která je na něj naštvaná. Zraněný majitel pily Eda Richter tvrdí, že byl přepaden a okraden o platební kartu. Snaživý policista Tomáš Topinka se ihned pustí do vyšetřování. Při pronásledování domnělého útočníka si pohmoždí zápěstí a získá si tak ve vsi popularitu. Martin zjistí, že Richter prodělal v poslední době celou řadu úrazů. Chce ho poslat na vyšetření mozku, ale Richter to na nátlak manželky odmítne. Posléze se ukáže, že důvody Richterových zranění mají značně netradiční vysvětlení. Martinovi se podaří také nakonec odhalit skutečnou příčinu Alžbětiných pomatených stavů. Dan Lipovský se ale k doktorovu zklamání začíná stále intenzivněji stýkat s Lídou. (Česká televize)

rakovnik

Zajímavý díl s několika linkami a to dokonce i detektivní. Topinka je místní hodný blb, ale pomáhá. Stejně jako doktor mrzout. Pointa případu majitele pily mě opravdu pobavila. ()