Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martinovi během domácí návštěvy u Heleny Prokopové pacientka umře. Rozčílený manžel Bohumil doktora obviňuje, že jeho ženu zabil. Sousedkou Prokopových je Martinova teta Marie. Z úmrtí své přítelkyně je zničená, ale od synovce se jí dostane prachbídné útěchy. Mezi rozhněvaným Prokopem a tetou Marií se rozzuří spor. Začne tím, že Prokop postříká pesticidy její pozemek. Pokud by testy odhalily přítomnost pesticidů v zelenině, Marie by přišla o svou licenci biofarmářky. Prokop odmítá jakoukoliv debatu s Marií a zakáže jí dokonce přijít na manželčin pohřeb. Martin se pokusí spor urovnat a vysvětlit panu Prokopovi, nač přesně jeho žena zemřela. Ten to ale odmítá poslouchat a tvrdí, že Martin se jen snaží zakrýt vlastní pochybení. Za nějaký čas se ale Prokopovi na farmě přihodí hrozivá nehoda – Marie ho najde uvězněného pod traktorem a hrozí mu vykrvácení. Martin dorazí na farmu spolu s Milošem Brázdou, který mu pomůže Prokopa vyprostit. Zatímco čekají na sanitku, stanou se všichni svědky velkého překvapení. Irena je mezitím odhodlaná splnit si svůj sen a stát se členkou místních dobrovolných hasičů. Poté, co splní základní testy, ji pohledný člen místních požárníků Roman přichází informovat, že bude přijata na zkušební dobu, což ale vzbudí u Miloše žárlivost. Zdá se, že aspoň policistovi Tomášovi se začíná v dobývání půvabné Julie blýskat na lepší časy. Nové učitelce na základní škole, Tereze Šnajdrové, se udělají na ruce krvavé rány. Lída na ni naléhá, aby zašla za doktorem, ale Tereza se návštěvě lékaře vyhýbá. Doktor Martin si brzy uvědomí, proč se Tereza tak brání některým věcem ve svém životě, a co způsobuje její skutečné zdravotní potíže. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mně ten morous, na rozdíl od paní ředitelky, začal bavit. Několik scén bylo opravdu vtipných, na druhou stranu paní učitelka až moc zasáhla do děje. Ale aspoň Topinka (snad) ke štěstí přišel. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další z průměrných dílů, ve kterém zaujme především nabručený Bohumil a jeho "přátelský" vztah netýkající se jeho zesnulé ženy. Jinak Martin sem tam skutečně zaperlí svou lidskou natvrdlostí a neomaleností. ()

Reklama

Galerie (11)

Reklama

Reklama