Martin dál pokračuje v boji se svou fobií z krve a vypadá to, že úspěšně. Zvládá už ošetřovat k překvapení všech i krvavá zranění. Co zvládá o něco méně, jsou emoce, které v něm propuknou po příchodu Daniely Králové do Protějova, což je Lídina porodní asistentka. Martin si myslí, že pod jejím tlakem Lída odmítá užívat antibiotika, která jí předepsal, z čehož vzniká nepříjemné tření nejen mezi ním a Královou, ale i Lídou.

Antonín Brázda našel v nové kuchařce Květě zároveň i svérázného dodavatele zvěřiny do kuchyně své restaurace. I když jsou Milošovi dovezené kusy masa čím dál víc podezřelé, Antonín to přes vzájemné koketování s vdanou Květou odmítá. Až když je Martin přivolaný k jejímu nemocnému manželovi, vyplouvá celá záhada na povrch. Lída vyslechne za zavřenými dveřmi rozhovor Martina s Editou, ze kterého vyplyne, že Martin místo chirurga v Praze dostal. Pro Lídu je toto zjištění bolestnější, než možná čekala. (Česká televize)

rakovnik

V hlavní roli teploměr a zvěřina od KVětušky. Sice bylo jasné, odkud vítr fouká, ale opět jsem se dobře bavil. Seriál směřuje k jednoznačnému cíli, ale dnes jsem cítil vážné zaváhání. A tedy naději... ()

otík

Další průměrný díl tentokrát zaměřený především na novou kuchařku u Brázdů, která se svým manželem sbírá přejetou zvěřinu a tu pak doma vesele pořádají. A jak všichni čekáme, brzy se dostaví zdravotní problém jako stvořený pro Elingera. Jinak vztah Lídy a Martina nabírá na obrátkách díky Lídině porodní asistentce Bydžovské, která je svérázná a hlavně vyloženě protivná. PS: proč se postava Lídy chová jako puberťačka, to vážně nechápu. Občas je její postava napsaná hodně naivně. ()

Autogram

Asi už je načase seriál ukončiť, lebo sa zdá, že melie z posledného. Prejavuje sa to stupňovanou hlúposťou postáv, aj keď doteraz boli aspoň čiastočne v poriadku. Doktor chystá odchod a aj sám asi pochopil, že v tej zapadnutej dedinke sú ľudia, čo ho majú napriek všetkému radi. ()