Forever (TV seriál)

Nesmrteľný

Drama / Sci-Fi

USA, 2014 - 2015, 15 h 45 min (Minutáž: 22x43 min)

Tvůrci:

Matthew Miller

John Debney

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, Mackenzie Mauzy, Janice Picconi, Lee Tergesen, James McCaffrey, Angela Christian, Dave Quay, Mather Zickel, Christina Bennett Lind, Jordan Dean, Eric Morris, Michael Oberholtzer, Timothy Britten Parker, Erika Rolfsrud, Janie Brookshire, Cornelius Smith Jr., Jane Seymour, Marija Skangale, James Colby, Andy Murray, Rosalind Chao, Burn Gorman, Marko Caka, Doris McCarthy, Jeff Biehl, Marlon Perrier, John Solo, Tarik Lowe, James Russell, Robbie Sublett, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Doug Kruse, Zachary Unger, Michelle Hurst, Cuba Gooding Jr., Mike Houston, Megan Ketch, Harris Yulin, Neal Huff, Happy Anderson, Eddie Cooper, Justin Swain, Royce Johnson, Andhy Méndez, Lou Ferguson, Donnamarie Recco, Steve Cirbus, Christian Scheider, Kathleen Chalfant, Jack Gilpin, Janelle Velasquez, Nicola Fiore, Paul Fitzgerald, Angela Pierce, Robert Gomes, Dina Cataldi, Kett Turton, Alexandra Neil, Hilarie Burton, Marmee Cosico, James McDaniel, Frankie Faison, Ty Jones, Laura Fraser, Gary Basaraba, Blair Brown, Edoardo Ballerini, Geoffrey Cantor, John Palumbo, Clarke Peters, Sepideh Moafi, William Baldwin, Michael Godere, Steven Kaplan, Shane McRae, Roger Rees, Michael Aronov, Olek Krupa, Cotter Smith, Emily Kinney, Erin Darke, Jane Alexander, Don McManus, Kate Rogal, Souleymane Sy Savane, Frederick Weller, Jordan Gelber, David Krumholtz, Lilla Crawford, Michel Gill, Aaron Dean Eisenberg, Tim Guinee, Boris McGiver, John Noble, Angel Desai, Donna Mitchell, Caleb McLaughlin, Stephen Barker Turner, Betsey Brown, Victoria Haynes (herec, a.z.), Raul Casso, Auden Thornton, Tyler Elliot Burke, Elizabeth Alderfer, Jessica Keenan Wynn, Frank Anello, Tim Ransom, Christina Brucato, Andy Karl, Daniel Gerroll, Rachael Emrich, Stephen Schnetzer, Kobi Libii, Charles Dumas, Kristin Villanueva

Po prvních dvou dílech, velmi příjemná záležitost! Mentalista a Sherlock v jednom a s trochou toho sci-fi tajemna, to je víc než pozitivní. K tomu sympatická hlavní dvojice a ostatní casting (účast Judda Hirsche potěšila) je zatím hodně v pohodě. Pokud to nějak dějově nezvorají, bude z toho příjemný seriál. Nyní za 77%(27.9.2014)

Úvodní episoda navnadí, ale seriál rychle spadne do průměrnosti. Nastolené originální prvky totiž v podstatě okamžitě zmizí, hlavní hrdina přestane umírat a schopnosti dedukce jdou také rychle do háje, nemluvě o "hlavní zápletce" na kterou se nebere ohled. Po pěti dílech zklamání a v podstatě kopie seriálu Castle...(16.10.2014)

• Omnislash

nudne, nablble, bez napadu. nesmrtelnost je tam ciste do poctu a neni ji nijak zajimave vyuzito. hlavni postava je neskutecne iritujici a na nervy lezouci. mate tez radi ten typ "sherlocku", kteri z odplivnuti poznaji, ze dotycny se v detstvi pocuraval, rad si hral s vlacky a ze ve predchozim zivote byl borovice? ne? ja taky ne(26.4.2015)

Příjemný seriál na víkendové odpoledne. Je fakt, že se jedná už o několikátý seriál s podobným rozvržením hlavních postav (Castle, Mentalista...), ale přesto je to pořád zábava. Navíc Ioan Gruffudd je opravdu sympaťák a zápletka s nesmrtelností mě zatím baví (pokud nebude umírat úplně v každém díle). Po prvních dvou částech hodnotím na 75 %, časem se ještě uvidí. P.S. Co se týče těch poznámek, že Henry nápadně připomíná Sherlocka Holmese, tak by mě nepřekvapilo, kdyby Sherlockem Holmesem skutečně v 19. stol. byl. Edit. Po celé sérii hodnotím na 80 %, případy byly zajímavé, postavy si člověk oblíbil. Ale jsem hodně zklamaný, že po tom cliffhangeru na konci už nebude pokračování. Bohužel další povedený seriál skončil v propadlišti dějin.(27.9.2014)

Forever až nepříjemně připomíná jeden dlouho běžící seriál stejné stanice. Stejný font úvodních titulků, podobný opening. Hlavní postavou není přímo policajt, ale chlápek, který má z jistých důvodů zájem spolupracovat s NYPD. Máme tu ženskou postavu v roli detektivky trpící ztrátou blízké osoby, která je navíc jistou femme fatale pro hlavní postavu. Máme to rovněž podpůrný tým vyšetřovatelů s šéfkou černé pleti v čele. A zatímco ústřední zápletka je mnohem rozsáhlejší, jednotlivé díly se soustředí především na epizodické případy, takže divák dostává vesměs klasickou "case-of-the-week" kriminálku s nějakým tím propletenějším příběhem na pozadí. Celé se to nese v příjemné oddychové atmosféře, ke které se divák velice rád vrací. Říkal někdo Castle? Narozdíl od Castla má však tento příběh jisté sci-fi prvky a to je snad to jediné, čím mi přijde Forever svým námětem odlišný. Jinak je to opravdu Castle v bledě modrém, což mi ale zas tolik nevadí a trochu mě i mrzí, že se Forever nedočkal další série. Ioan Gruffudd sice není Nathan Fillion, ale charisma mu rozhodně nechybí a jeho teatrální britská angličtina mě bavila až do konce.(2.3.2016)

• - Americký seriál vysílaný na teelvizi ABC. Ještě nedávno mu hrozil zánik. Po odvysílání několika slabších dílů se propadl  hluboko na grafu sledovanosti. Pravděpodobný propad byl způsoben nevhodnou hodinou odvysílání. Naštěší vše dobře dopadlo a televize si objednala další díly (konkrétně 9). Forever tedy dosáhne 22 dílů a uzavře tím první řadu. (v.indruchova)