Forever (TV seriál)

Nesmrteľný

Drama / Sci-Fi

USA, 2014 - 2015, 15 h 45 min (Minutáž: 22x43 min)

John Debney

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, Mackenzie Mauzy, Janice Picconi, Lee Tergesen, James McCaffrey, Angela Christian, Dave Quay, Mather Zickel, Christina Bennett Lind, Jordan Dean, Eric Morris, Michael Oberholtzer, Timothy Britten Parker, Erika Rolfsrud, Janie Brookshire, Cornelius Smith Jr., Jane Seymour, Marija Skangale, James Colby, Andy Murray, Rosalind Chao, Burn Gorman, Marko Caka, Doris McCarthy, Jeff Biehl, Marlon Perrier, John Solo, Tarik Lowe, James Russell, Robbie Sublett, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Doug Kruse, Zachary Unger, Michelle Hurst, Cuba Gooding Jr., Mike Houston, Megan Ketch, Harris Yulin, Neal Huff, Happy Anderson, Eddie Cooper, Justin Swain, Royce Johnson, Andhy Méndez, Lou Ferguson, Donnamarie Recco, Steve Cirbus, Christian Scheider, Kathleen Chalfant, Jack Gilpin, Janelle Velasquez, Nicola Fiore, Paul Fitzgerald, Angela Pierce, Robert Gomes, Dina Cataldi, Kett Turton, Alexandra Neil, Hilarie Burton, Marmee Cosico, James McDaniel, Frankie Faison, Ty Jones, Laura Fraser, Gary Basaraba, Blair Brown, Edoardo Ballerini, Geoffrey Cantor, John Palumbo, Clarke Peters, Sepideh Moafi, William Baldwin, Michael Godere, Steven Kaplan, Shane McRae, Roger Rees, Michael Aronov, Olek Krupa, Cotter Smith, Emily Kinney, Erin Darke, Jane Alexander, Don McManus, Kate Rogal, Souleymane Sy Savane, Frederick Weller, Jordan Gelber, David Krumholtz, Lilla Crawford, Michel Gill, Aaron Dean Eisenberg, Tim Guinee, Boris McGiver, John Noble, Angel Desai, Donna Mitchell, Caleb McLaughlin, Stephen Barker Turner, Betsey Brown, Victoria Haynes (herec, a.z.), Raul Casso, Auden Thornton, Tyler Elliot Burke, Elizabeth Alderfer
  • KevSpa

Pilot zaujme od začátku, což je do značné míry zásluha okouzlujícího Ioana Gruffudda. Zatím se mi to velice zamlouvá i přesto, že ono vlakové neštěstí na začátku až nápadně připomíná snímek Unbreakable, a hlavní hrdina svými dedukčními schopnostmi nápadně připomíná Sherlocka. Pilot - 80%(13.9.2014)

Příjemný seriál na víkendové odpoledne. Je fakt, že se jedná už o několikátý seriál s podobným rozvržením hlavních postav (Castle, Mentalista...), ale přesto je to pořád zábava. Navíc Ioan Gruffudd je opravdu sympaťák a zápletka s nesmrtelností mě zatím baví (pokud nebude umírat úplně v každém díle). Po prvních dvou částech hodnotím na 75 %, časem se ještě uvidí. P.S. Co se týče těch poznámek, že Henry nápadně připomíná Sherlocka Holmese, tak by mě nepřekvapilo, kdyby Sherlockem Holmesem skutečně v 19. stol. byl. Edit. Po celé sérii hodnotím na 80 %, případy byly zajímavé, postavy si člověk oblíbil. Ale jsem hodně zklamaný, že po tom cliffhangeru na konci už nebude pokračování. Bohužel další povedený seriál skončil v propadlišti dějin.(27.9.2014)

(60/2015) / Večná škoda tohto seriálu. Henry Morgan bol určite jedna z najlepšie vytvorených seriálových postáv porovnateľných s Houseom alebo Dexterom. Lahučký, svieži seriál s parádnym hlavným námetom a výbornými epizódami. Zrušenie po prvej sérii bolo pre mňa rozhodne sklamanie a prekvapenie. (8/10)(25.5.2015)

Forever až nepříjemně připomíná jeden dlouho běžící seriál stejné stanice. Stejný font úvodních titulků, podobný opening. Hlavní postavou není přímo policajt, ale chlápek, který má z jistých důvodů zájem spolupracovat s NYPD. Máme tu ženskou postavu v roli detektivky trpící ztrátou blízké osoby, která je navíc jistou femme fatale pro hlavní postavu. Máme to rovněž podpůrný tým vyšetřovatelů s šéfkou černé pleti v čele. A zatímco ústřední zápletka je mnohem rozsáhlejší, jednotlivé díly se soustředí především na epizodické případy, takže divák dostává vesměs klasickou "case-of-the-week" kriminálku s nějakým tím propletenějším příběhem na pozadí. Celé se to nese v příjemné oddychové atmosféře, ke které se divák velice rád vrací. Říkal někdo Castle? Narozdíl od Castla má však tento příběh jisté sci-fi prvky a to je snad to jediné, čím mi přijde Forever svým námětem odlišný. Jinak je to opravdu Castle v bledě modrém, což mi ale zas tolik nevadí a trochu mě i mrzí, že se Forever nedočkal další série. Ioan Gruffudd sice není Nathan Fillion, ale charisma mu rozhodně nechybí a jeho teatrální britská angličtina mě bavila až do konce.(2.3.2016)

|| Scenár: Matt Miller | Hudba: John Debney | Distribúcia: Warner Bros. TV Distribution | Štúdio: Warner Bros. TV | Ocenenia: - || Zaujímavý nápad, ktorý ale po pár epizódach opúšťam, nakoľko ja žiť naveky nebudem, a tak si musím poriadne rozmyslieť, s čím svôj čas strávim. Forever je medzi dnešnou konkurenciou len priemerom, a tak i napriek slušnému spracovaniu ma nevedel zaujať. 50% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(6.10.2014)

• - Americký seriál vysílaný na teelvizi ABC. Ještě nedávno mu hrozil zánik. Po odvysílání několika slabších dílů se propadl  hluboko na grafu sledovanosti. Pravděpodobný propad byl způsoben nevhodnou hodinou odvysílání. Naštěší vše dobře dopadlo a televize si objednala další díly (konkrétně 9). Forever tedy dosáhne 22 dílů a uzavře tím první řadu. (v.indruchova)