Forever (TV seriál)

Nesmrteľný

Drama / Sci-Fi

USA, 2014 - 2015, 15 h 45 min (Minutáž: 22x43 min)

John Debney

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, Mackenzie Mauzy, Janice Picconi, Lee Tergesen, James McCaffrey, Angela Christian, Dave Quay, Mather Zickel, Christina Bennett Lind, Jordan Dean, Eric Morris, Michael Oberholtzer, Timothy Britten Parker, Erika Rolfsrud, Janie Brookshire, Cornelius Smith Jr., Jane Seymour, Marija Skangale, James Colby, Andy Murray, Rosalind Chao, Burn Gorman, Marko Caka, Doris McCarthy, Jeff Biehl, Marlon Perrier, John Solo, Tarik Lowe, James Russell, Robbie Sublett, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Doug Kruse, Zachary Unger, Michelle Hurst, Cuba Gooding Jr., Mike Houston, Megan Ketch, Harris Yulin, Neal Huff, Happy Anderson, Eddie Cooper, Justin Swain, Royce Johnson, Andhy Méndez, Lou Ferguson, Donnamarie Recco, Steve Cirbus, Christian Scheider, Kathleen Chalfant, Jack Gilpin, Janelle Velasquez, Nicola Fiore, Paul Fitzgerald, Angela Pierce, Robert Gomes, Dina Cataldi, Kett Turton, Alexandra Neil, Hilarie Burton, Marmee Cosico, James McDaniel, Frankie Faison, Ty Jones, Laura Fraser, Gary Basaraba, Blair Brown, Edoardo Ballerini, Geoffrey Cantor, John Palumbo, Clarke Peters, Sepideh Moafi, William Baldwin, Michael Godere, Steven Kaplan, Shane McRae, Roger Rees, Michael Aronov, Olek Krupa, Cotter Smith, Emily Kinney, Erin Darke, Jane Alexander, Don McManus, Kate Rogal, Souleymane Sy Savane, Frederick Weller, Jordan Gelber, David Krumholtz, Lilla Crawford, Michel Gill, Aaron Dean Eisenberg, Tim Guinee, Boris McGiver, John Noble, Angel Desai, Donna Mitchell, Caleb McLaughlin, Stephen Barker Turner, Betsey Brown, Victoria Haynes (herec, a.z.), Raul Casso, Auden Thornton

Scénografie:

Stuart Wurtzel, Anne Stuhler

Kostýmy:

Susan Lyall
  • Omnislash

nudne, nablble, bez napadu. nesmrtelnost je tam ciste do poctu a neni ji nijak zajimave vyuzito. hlavni postava je neskutecne iritujici a na nervy lezouci. mate tez radi ten typ "sherlocku", kteri z odplivnuti poznaji, ze dotycny se v detstvi pocuraval, rad si hral s vlacky a ze ve predchozim zivote byl borovice? ne? ja taky ne(26.4.2015)

• Qeo

Trochu rozpačitý začátek. Nevím proč se rodí seriály v podstatě na jedno brdo. Chlap - má nějaký problém (Perception - blázen, Sleepy hollow - fotografická paměť a zmrtvýchvstání, atd.) Proč není nějaká super žena? Která by řešila bizardní příběhy. Nu vcelku dobrý nápad, ale ničím nepřekvapí, děj se táhne jak těsto na bábovku a hlavní hrdina je značně nepřesvědčivý. Po třech dílech spíše zklamání.(21.10.2014)

Ač se to jeví jako velice atraktivní, přinejmenším s obrovským potenciálem pro příběh, s každým dílem to spadá do šedého průměru, téměř s touhou na ten prapůvodní námět zapomenout. Jde totiž o to, že zde máme unikátní bytost, která se neustále reinkarnuje do stejného těla a to se stávající pamětí, tedy muž s dost dobrou superschopností. Navíc (SPOILER) není sám. Kdosi mu často volá, že zná jeho tajemství. No, a bohužel u toho to končí. Každý další díl řeší aktuální vraždy, kde soudní lékař Morgan funguje spíše jako chodící Wikipedie, nic víc. Jo, občas si vzpomene na něco z dávné doby a ob jeden díl mu zavolá tajemný hlas, který se pouze připomene. Vážně, nic víc. Ani vztahy mezi postavami se nijak výrazně nerozvíjí. Jde skutečně jen o cílenou epizodnost děje. Což je samozřejmě škoda. Nakonec se z toho vykreslil klasický kriminální seriál na odpoledne, jehož jedinou devizou je abnormálně geniální detektiv... který vlastně ani není detektiv. Pitomé to však úplně není. Občas je to i mírně humorné a napínavé. Pořád čekám, kdy odhalí, že je to "Bůh", kterého nejde zabít. Hodnoceno po 10 díle první řady.(21.12.2015)

Seriál plný zajímavostí, mně dokonce i ty dedukce ala Sherlock sedí, jak už tady někdo píše, možná jím Henry i v některém ze svých životů byl, jelikož by se tak dal zajímavě vysvětlit Reichenbašský vodopád :-))). Ty návraty do doby z před 200 let sice tak trochu připomínají reklamu na whisky Jameson, a detektivní zápletky jsou občas poněkud průhledné, ale díly s Adamem a ty, kde jsme se stali svědky poučných úmrtí, neměly chybu, takže jsem (až na to multikulti, které naštěstí 20. díl první série ukončil) dost spokojená. Ale vůbec nejsem spokojená s tím, že se ABC rozhodlo seriál ukončit. Závěr byl (na rozdíl od Ringer) dosti povedený (bylo vidět, že byli připraveni, že projekt může skončit), přesto se domnívám, že se tak stalo předčasně. Jak píšu už v diskusi, mohli ve druhé sérii ty neukončené myšlenky (zejména ohledně Adamova úplně prvního úmrtí i jeho totožnosti) rozvinout a vysvětlit (u Henryho to naštěstí udělali včas). Ráda se někdy na seriál znovu podívám v celku, uvidím, zda se některé věci ještě spojí a některé získají jiný pohled, ale za mě si to (zatím) ty na začátku udělené čtyři hvězdičky poctivě zaslouží. Podrobnosti k seriálu v mém milém deníčku (zatím se příspěvek připravuje).(2.10.2014)

Příjemný seriál na víkendové odpoledne. Je fakt, že se jedná už o několikátý seriál s podobným rozvržením hlavních postav (Castle, Mentalista...), ale přesto je to pořád zábava. Navíc Ioan Gruffudd je opravdu sympaťák a zápletka s nesmrtelností mě zatím baví (pokud nebude umírat úplně v každém díle). Po prvních dvou částech hodnotím na 75 %, časem se ještě uvidí. P.S. Co se týče těch poznámek, že Henry nápadně připomíná Sherlocka Holmese, tak by mě nepřekvapilo, kdyby Sherlockem Holmesem skutečně v 19. stol. byl. Edit. Po celé sérii hodnotím na 80 %, případy byly zajímavé, postavy si člověk oblíbil. Ale jsem hodně zklamaný, že po tom cliffhangeru na konci už nebude pokračování. Bohužel další povedený seriál skončil v propadlišti dějin.(27.9.2014)

• - Americký seriál vysílaný na teelvizi ABC. Ještě nedávno mu hrozil zánik. Po odvysílání několika slabších dílů se propadl  hluboko na grafu sledovanosti. Pravděpodobný propad byl způsoben nevhodnou hodinou odvysílání. Naštěší vše dobře dopadlo a televize si objednala další díly (konkrétně 9). Forever tedy dosáhne 22 dílů a uzavře tím první řadu. (v.indruchova)