Forever (TV seriál)

Nesmrteľný

Drama / Sci-Fi

USA, 2014 - 2015, 15 h 45 min (Minutáž: 22x43 min)

John Debney

Ioan Gruffudd, Judd Hirsch, Alana De La Garza, Lorraine Toussaint, Joel David Moore, Donnie Keshawarz, Barbara Eve Harris, Mackenzie Mauzy, Janice Picconi, Lee Tergesen, James McCaffrey, Angela Christian, Dave Quay, Mather Zickel, Christina Bennett Lind, Jordan Dean, Eric Morris, Michael Oberholtzer, Timothy Britten Parker, Erika Rolfsrud, Janie Brookshire, Cornelius Smith Jr., Jane Seymour, Marija Skangale, James Colby, Andy Murray, Rosalind Chao, Burn Gorman, Marko Caka, Doris McCarthy, Jeff Biehl, Marlon Perrier, John Solo, Tarik Lowe, James Russell, Robbie Sublett, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Doug Kruse, Zachary Unger, Michelle Hurst, Cuba Gooding Jr., Mike Houston, Megan Ketch, Harris Yulin, Neal Huff, Happy Anderson, Eddie Cooper, Justin Swain, Royce Johnson, Andhy Méndez, Lou Ferguson, Donnamarie Recco, Steve Cirbus, Christian Scheider, Kathleen Chalfant, Jack Gilpin, Janelle Velasquez, Nicola Fiore, Paul Fitzgerald, Angela Pierce, Robert Gomes, Dina Cataldi, Kett Turton, Alexandra Neil, Hilarie Burton, Marmee Cosico, James McDaniel, Frankie Faison, Ty Jones, Laura Fraser, Gary Basaraba, Blair Brown, Edoardo Ballerini, Geoffrey Cantor, John Palumbo, Clarke Peters, Sepideh Moafi, William Baldwin, Michael Godere, Steven Kaplan, Shane McRae, Roger Rees, Michael Aronov, Olek Krupa, Cotter Smith, Emily Kinney, Erin Darke, Jane Alexander, Don McManus, Kate Rogal, Souleymane Sy Savane, Frederick Weller, Jordan Gelber, David Krumholtz, Lilla Crawford, Michel Gill, Aaron Dean Eisenberg, Tim Guinee, Boris McGiver, John Noble, Angel Desai, Donna Mitchell, Caleb McLaughlin, Stephen Barker Turner, Betsey Brown, Victoria Haynes (herec, a.z.), Raul Casso, Auden Thornton

Scénografie:

Stuart Wurtzel, Anne Stuhler

Kostýmy:

Susan Lyall

Fajn, přiznávám, původně jsem se na to chtěla dívat hlavně kvůli Gruffuddovi, ale pádným argumentem byla i "jackoharknessovská" zápletka s nemožností zemřít. A musím říct, že oba důvody by stačily, abych se dívala dál i kdyby to byl brak, nicméně jsem byla mile překvapena. Pominu detektivní zápletky jednotlivých epizod, ty beru jen jako nezbytnou kostru jednotlivých epizod (ostatně detektivka Martinezová tam zatím jen dělá křoví), opravdu zajímavý je ten tajemný chlápek, který Henryho už nějaký ten čas stalkuje, protože v něm konečně našel svou "spřízněnou duši". A velice se mi zamlouvá i Henryho vztah s Abem, protože se něco takového ve filmech a seriálech s touhle tématikou moc často neobjevuje. Většinou nějaká holka pálí po někom nesmrtelném, ale opravdu málokdy nám ukáží, jak se takový blízký vztah s nesmrtelným projeví na životě smrtelníka. A Abe prožil s Henrym doslova celý život. Takže pokud bude Gruffudd i nadále tak skvělý (o čemž nikdo nepochybuje), detektivní zápletky nebudou nudné (což už je na vážkách), Martinézová otravná (možná bych spíš uvítala zázračný návrat Henryho dávné lásky) a pan Tajemný bude dostatečně zajímavý, má tenhle seriál slušný náběh stát se mou srdcovkou.(27.9.2014)

Co vypadalo ze začátku na velmi zajímavou záležitost, sklouzlo úplně do směru, který jsem si nepřál - detektivní případ v každém dílu. Proč se nemohlo zůstat a postavit to daleko víc vlnu samotné mystické pointy a věnovat se bádání po příčině vlastního stavu ... ? Navíc Ioan měl fakticky slušné britské charisma, u mě velká ztráta potencionálu, škoda přeškoda - 50 %(2.5.2017)

První dva díly mě bavily a určitě budu koukat dál. Velmi sympatické herecké obsazení a dost se mi líbí hudební podklad. Taky občasný náznak milé ironie :) Ale mám problém s tím, jak z hlavního hrdiny udělali super génia... Chápu, že když člověk žije 200 let, má čas na to, aby studoval, učil se jazyky atd... ale 200 let není zas TAK dlouhá doba aby týpek uměl číst lidské chování style Sherlocka Holmese. Nemluvě o tom, že se celou dobu věnuje jedné a té samé profesi (hrobník, forenzní vyšetřovatel...). Okruh zájmů není tak široký, aby to z něj udělali takového supermana. Ale tak co. Baví mě to. Uvidíme, jestli to bude mít delší životnost, než mnohými zmiňované New Amsterdam, které já osobně nikdy neviděla... 4* EDIT: Nebude. Nebude a nebude a nebude, protože proč by sakra Amíci sledovali něco, co se mi líbí?! Nééé. Oni si pustí svojí Next Amrecan Top Model a že na jiné stanici běží Forever a že já potřebuju, aby oni koukali.. to je jim jedno. Takže opět další seriál, který mi zrušili po první sérii. Můžu být ovšem ráda, že ho ukončili opravdu dobře. Mělo to konec, žádné otevřené zápletky... aspoň že tak. Ale zamrzelo to. Henryho jsem si moc oblíbila... 4*(25.9.2014)

Seriál plný zajímavostí, mně dokonce i ty dedukce ala Sherlock sedí, jak už tady někdo píše, možná jím Henry i v některém ze svých životů byl, jelikož by se tak dal zajímavě vysvětlit Reichenbašský vodopád :-))). Ty návraty do doby z před 200 let sice tak trochu připomínají reklamu na whisky Jameson, a detektivní zápletky jsou občas poněkud průhledné, ale díly s Adamem a ty, kde jsme se stali svědky poučných úmrtí, neměly chybu, takže jsem (až na to multikulti, které naštěstí 20. díl první série ukončil) dost spokojená. Ale vůbec nejsem spokojená s tím, že se ABC rozhodlo seriál ukončit. Závěr byl (na rozdíl od Ringer) dosti povedený (bylo vidět, že byli připraveni, že projekt může skončit), přesto se domnívám, že se tak stalo předčasně. Jak píšu už v diskusi, mohli ve druhé sérii ty neukončené myšlenky (zejména ohledně Adamova úplně prvního úmrtí i jeho totožnosti) rozvinout a vysvětlit (u Henryho to naštěstí udělali včas). Ráda se někdy na seriál znovu podívám v celku, uvidím, zda se některé věci ještě spojí a některé získají jiný pohled, ale za mě si to (zatím) ty na začátku udělené čtyři hvězdičky poctivě zaslouží. Podrobnosti k seriálu v mém milém deníčku (zatím se příspěvek připravuje).(2.10.2014)

• Omnislash

nudne, nablble, bez napadu. nesmrtelnost je tam ciste do poctu a neni ji nijak zajimave vyuzito. hlavni postava je neskutecne iritujici a na nervy lezouci. mate tez radi ten typ "sherlocku", kteri z odplivnuti poznaji, ze dotycny se v detstvi pocuraval, rad si hral s vlacky a ze ve predchozim zivote byl borovice? ne? ja taky ne(26.4.2015)

• - Americký seriál vysílaný na teelvizi ABC. Ještě nedávno mu hrozil zánik. Po odvysílání několika slabších dílů se propadl  hluboko na grafu sledovanosti. Pravděpodobný propad byl způsoben nevhodnou hodinou odvysílání. Naštěší vše dobře dopadlo a televize si objednala další díly (konkrétně 9). Forever tedy dosáhne 22 dílů a uzavře tím první řadu. (v.indruchova)