Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V postapokalyptické budoucnosti osamocený voják Giger (Tristan Barnard) zachrání před brutálním válečným vůdcem dívku Ellie (Jordan McFadden), která je dle proroctví jedinou nadějí na budoucnost lidstva. Ve snaze dostat dívku do bezpečí Giger získá nevšední společníky a společně pak musí čelit záhadným útočníkům a dalším nástrahám postapokalyptického světa. (Grran)

(více)

Recenze (12)

klerik 

všechny recenze uživatele

Po maratóne osemdesiatkových postapo filmov som vlastne milo prekvapený. Predstaviteľ hlavného hrdinu chce síce upútať pozornosť svojim minimalistickým herectvom, čo mu moc nejde, ale inak pohodovka, ktorá sa zasekne len na chvíľu, aby si svoje takmer cameo mohol strihnúť Tony Todd. Film dobre narába s tým čo má - záporák je slušne odporný, celý film je vlastne prenasledovanie utečencov (len preboha nečakajte nič v štýle štvrtého MAD MAXA :-)), aj tá jedna scéna na autách je celkom znesiteľná. Sci-fi pozadie je najprv trochu out (mohli ho viac zakomponovať), ale napokon je aj to fajn... ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Mizerné akčné postapo s nesympatickými (najmä kladnými) postavami, slabou choreografiou bojových scén a odfláknutým scenárom, v rámci ktorého hlavní hrdinovi po celú dobu unikajú pustinou sem a tam pred bandou samozvaného vodcu generála Chizuma. Ten ich so svojimi mužmi po nejakom čase vždy dobehne, zajme, preventívne preplesne, oni ujdú aby ich zanedlho znovu chytil a takto to ide stále dokola až do konca filmu. Nezmyselná zápletka s komickými mimozemšťanmi a dievčaťom, ktoré má spasiť ľudstvo, no nikto nevie ako a prečo tomu na kráse tiež moc nepridávajú... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na mě to působilo tak, že parta filmařských nadšenců sehnala všechny kámoše, kámoše kámošů, do klobouku vybrali pár doláčů, na vrakáči dali dohromady pár šlupek, který naplnili kdejakou veteší, co se jim válela ve sklepě, cestou někde v hospodě nabrali Tonyho Todda a vyrazili si do Jižní Dakoty natočit svoje vlastní malý postapo. A povedlo se. Mad Max byl hodně cejtit a jakkoliv jsem vegetolovi nevěřil, byl přítomen i Terrence Malick a to víc než příjemně. Poradit si takhle s tak malým rozpočtem zaslouží poklonu. 65% ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Jak se režisér sám vyjádřil, chtěl natočit jakýsi mix mezi Mad Maxem a Terrence Malickem a do jisté míry se mu to i povedlo. Dust of War je v první řadě velmi levný film a jako takový je třeba ho brát. Má slušnou atmosféru a pěknou širokoúhlou kameru. A taky solidní low budgetové obsazení, včetně hlavního herce, o kterém jsem nikdy neslyšel a který kromě hraní produkoval např. i film War Pigs s Dolphem Lundgrenem. Dust of War by se dal celkově charakterizovat jako takový ambicióznější film od Azyláků, což je myslím všeříkající. Každopádně, pokud byl rozpočet opravdu jen 200 tisíc, klobouk dolů. Snímek je po řemeslné stránce kvalitně udělaný a bylo by hezké sledovat, jak by si režisér poradil s rozpočtem 10x nebo 100x větším. I když to není dokonalý film, dají se určitě vidět i horší nízkorozpočtové postapo kousky. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Celkem koukatelnej postapokalyptickej filmeček na kterej jsem narazil úplnou náhodou. Rozjezd byl hodně solidní, ale hned kolem 10 minuty přišel první šok v podobě" vetřelce ". Další problém jsem měl s pointou celýho filmu, která zůstala v podstatě nezodpovězená. Navíc se tady najde i pár nelogických scén. Na druhou stranu musím říct, že se povedlo obsazení herců. Většina skoro neznámá, ale nehráli vůbec špatně. Bonusem je účast Tony(ho) Todd(a). Ikdyž nastupuje až kolem 47 minuty a moc prostoru nedostane i tak jeho obsazení potěší. Navíc musím pochválit kameru, která byla hodně dobrá. Ale ještě lepší než kamera je zvuková/hudební stránka filmu. To je fakt pecka. Shrnuto podtrženo. Levnější varianta na Mad Maxe. Bez větší pointy a s pár dalšíma chybyčkama. Jinak vše klape jak má. Mě film určitě nenudil. Navíc na tak malej rozpočet a na to, že je to Kightlinger(ova) prvotina je to zábava víc než dobrá. Myslím si, že kdyby bylo víc chechtáků - byla by to i jiná liga. Za mě i tak hodně slušný 3 hvězdy. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama