Nebezpečné pokušení

Horor / Thriller

USA / Chile, 2015, 96 min

Eli Roth

Antonio Quercia

Ťuky ťuk. Jsem Eli Roth a přišel jsem zdecimovat nebohého ženáče Keanu Reevese, který na víkend zůstal bez rodiny. Ten si do svého domu pustil dvě bláznivé sexy čubky, které se nechtěly jen přátelit a sexovat, ale dát mu za vyučenou. A to tak že hodně. Jo, chtíč je největší děvka. Ano, přesně jsem věděl, co Eli zamýšlel, a to jsem taky dostal. Ve svém poměrně emancipačně orientovaném psychothrilleru dal průchod svým sexy představám, nepokrytému voyeurismu, značně vynikla i jeho slabost pro pekelně černočerný humor. Když to tak vezmu, po skutečném hororu téměř ani památky. Přesto si nějaké prvky zachoval. Moc hezky zobrazená atmosféra noci, interiér domu má svá zákoutí, do kterých kamera nakukuje s tajuplným závanem, hudební motivy jsou místy patřičně znepokojivé. Řemeslně film má to, co by měl mít. Je odveden zručně a s nadhledem. Drásavě i znepokojivě, překvapivě i nepříjemně. Velký podíl na tom má ústřední herecký trojlístek. Donedávna superhvězda Keanu Reeves už svůj comeback prodělal v Johnu Wickovi, tentokrát se podílel na snímku i produkčně. A za tenhle film se něco nakřičel, zanadával si a byl i ošukán! Dobré a realistické ztvárnění muže v tísni. Mršky Lorenza Izzo a Ana de Armas nemohly být vybrány lépe. Zlověstný kukuč Izzo je fakt fascinující, de Armas má také, především jisté fyzické přednosti. Dohromady se tihle tři postarali o intenzivní interakci mezi postavami, která perfektně funguje. Roth osvědčil skvělou práci s herci i vyhrání si s detaily. Globálně film působí neotřele osvěžujícím i novátorským dojmem. Jen se dvěma aspekty nejsem tolik spokojený. V jedné scéně, jde o hru na schovávanou, měl Evan dost velkou možnost dostat se na svobodu. Minimálně ale mělo dojít k fyzickému střetu s dvojicí dívek. Ta scéna si přímo o to říkala. Druhou slabinou je závěr. Určitě se nabízelo nápaditější zakončení celého martyria. Závěr měl být šokující. Mini pointa, se kterou se storka hodí do vážnějšího až realističtějšího vyznění, vyznívá fádně. Ale klídek, filmu to nijak extra neublížilo. Předchozí výstupy trojky jsou zdařile vyhrocené, napínavé i zlomyslně komické a v mnohém originální. Rothův přístup mě hodně bavil. 90%(20.10.2015)

Rozpočet $2,5miliónaTržby USA $36,336Tržby Celosvetovo $5,553,000▐ Eli Roth len potvrdil aký je vrcholový amatér, absolútne to nezvláda, nedokáže uchopiť napätie a atmosféra ide úplne mimo, naivné až do mrku kosti a popri tom to nemalo až taký zlý rozbeh, prvá štvrtina dosť dobre rozbehnutá, potom už len nezmyselná tukačka na čelo, nepochopím prečo sa Keanu Reeves dal na takýto nezmyselný projekt nakecať /20%/(19.10.2015)

• Ramirez85

Při koukání na tenhle shit jsem si asi nejčastěji vzpomněl na Funny Games a čím dál tím víc se utvrzoval v tom, jakej je ten Roth mizernej režisér a ještě mizernější scénárista, tenhle psychothriller (s hororem na mě fakt nechoďte) totiž selhává ve všem, v čem selhávat může. Ty dvě kravky našel Roth asi v nějakým pornofilmu (soudím podle jejich "hereckýho" umu), no a Keanu? Smutnej pohled na někoho, kdo měl v devadesátkách našlápnuto na docela zajímavou kariéru. Navíc při scéně, kde ty dvě blbky lámaly vinylový desky(!), jsem měl co dělat, abych se nezakousl do noťasu! :-) Po Green Inferno a týhle sračce s Rothem nadobro končím, protože... protože já mám jenom jedny nervy!! :-) (Pamatujete na Fight Club? Jak tam na konci hráli Pixies svojí "Where is my mind"? A jak měl při tom člověk kůži jak struhadlo? Tak o něco podobnýho, za zvuků stejný písničky, to zkoušel tenhle dement i tady- ha, nevyšlo...).(24.10.2015)

Jednoho večera si takhle sedí spořádaný otec rodiny a dokončuje práci, která nepočká. Když v tom zaťukají na jeho dveře dvě luxusní kočeny. Samozřejmě divák správně tuší, že by je neměl pouštět dovnitř. Jenže jsme jen dobráčtí chlapi, kteří prostě ženě nedokážou říct ne..... Závěrečná scéna v mých očích film notně povyšuje, přestože do té doby logika klepe spíše na dveře sousedům. Pohled na zdevastovaný interiér, když přijíždí rodina je notně výživný. O horor se rozhodně nejedná. 60%(16.11.2015)

Evan je mladý muž s nádhernou rodinkou a šťastným životom. Plánujú vyraziť na menšiu dovolenku, ale Evan má vela práce a tak môže ísť len jeho manželka Karen. Evan tak zostane v svojom dome úplne sám. To sa však zmení o malú chvílu, keď na jeho dvere zaklopú dve nádherné dievčatá. Evan ich vpustí dnu, pretože vonku je silný dážď a oni sú úplne premoknuté. Po malej chvíli ho však dievčatá začnú zvádzať a zdá sa, že nemajú žiadne zábrany a fakt, že Evan je ženatý muž, im vôbec neprekáža. Evan však zisťuje, že zbaviť sa týchto dvoch dievčat bude naozaj ťažké. Taktiež zisťuje, že to, že dievčatá vpustil do svojho domu, bola obrovská chyba, ktorá mu môže zruinovať celý život. - Všeobecné očakávanie tohto hororu som nezdielal, pretože horory, na ktorých sa Eli Roth podiela a taktiež jeho vlastná tvorba, ma väčšinou nedokážu zaujať. Po dnešku však môžem povedať, že Eli Roth konečne urobil niečo, čo sa mi páčilo. Velmi dobré vizuálne spracovanie udrie do očí hneď na začiatku a svoju úroveň si udrží po celý čas. Audio bolo taktiež velmi dobré. K hereckému obsadeniu ale mám zopár výhrad. Keanu Reeves, vraj je to skvelý a známy herec, ja som o ňom nikdy nepočul, ale svoju úlohu zahral velmi dobre. Dievčatá sa mi v tomto horore až tak nepáčili. Musím uznať, že boli naprosto nádherné a velmi dobre sa na nich pozeralo, ale myslím si, že na hororovej scéne sú herečky, ktoré majú ovela vyšší sexappeal a do týchto úloh by sa mi hodili viac. Dej tohto hororu sa mi však páčil zo všetkého najviac. Nenazval by som to úplne čistou Home Invasion, ale bolo tam obrovské množstvo prvkov z tohto subžánru. Celé to pôsobilo tak moderne a malo to hlbšiu myšlienku, o ktorej tu nechcem písať, pretože sa vyjasní až v závere. No a tým sa dostávam k tomu záveru, ktorý sa mi páčil zo všetkého najviac a konečne je tu horor, u ktorého je najsilnejším faktorom práve záver. Naposledy sa mi záver tak velmi páčil u Goodnight Mommy. Celkovo ma tento horor strašne bavil, pretože ukázal neopozeranú tému, ktorú naviac velmi dobre spracoval. Tento týždeň som dal 5* už trom hororom za sebou, takže Október je pre mňa na hororovej scéne naozaj najlepším mesiacom v tomto roku a právom je mu pridelený štatút sviatku pre fanúšikov hororu. + herečka z Bad Blood(10.10.2015)

• - Producentky Colleen Camp (objavila sa aj v cameo úlohe Vivian) a Sondra Locke, si v pôvodnom filme Death Game (1977) zahrali ústredné postavy. (m.a.t.o.)

• - V závěrečných titulcích, kde je i seznam použité hudby, je píseň od Kiss uvedena jako "Detroit City Rock". Ve skutečnosti se jmenuje "Detroit Rock City". (Davidamper)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)