Nebezpečné pokušení

Horor / Thriller

USA / Chile, 2015, 96 min

Eli Roth

Antonio Quercia

Rothova sexuálně vzrušující ochutnávka před drsným Green Infernem se celkem povedla .O horor se Knock Knock příliš neopírá, spíše atakuje psychologické složky, které dle mého mohly být vyhroceny mnohem agresivněji, ale slušná zábava s erotickým nádechem Knock Knock nepochybně je. Kráska Ana Armas vyvolává erekci pokaždé, co je v záběru a víc vzrušující threesome jsem v hororu tuším ještě neviděl. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 1/10, Vizuál 8/10, Akce 5/10, Zábavnost 7/10.70%(10.10.2015)

• Nettrass

Podobné filmy děsí a odcizují lidi od přátelské pomoci. Před časem vznikla podobná série filmů o autostopu. Lidi prakticky přestali stopaře v Evropě brát... Po sérii těchto filmů se budou lidé bát pomoci člověku kterého neznají. Množí se případy smrtí lidí, kteří umřeli na ulici jen proto, že se ostatní do ničeho nechtěli míchat, nebo je brali za opilce. Jsou napadáni staří lidé, děti, nebo ženy na veřejnosti bez toho, že by jim kolemjdoucí pomohli. Mají strach se do něčeho namočit, co když se ta pomoc otočí proti nim. A tyhle filmy je k podobnému názoru přivádějí, nebo jim ho potvrzují.(4.4.2016)

A to som sa na to vážne tešil. Reeves ma strašnú smolu na filmy. Všetko je to scenáristicky tak prostoduché až to zabolí. Pritom herecky je on aj dve krásavice výborný. Hlavne Ana De Armas je na spapanie. Ale celá tá hra na mačku a myš pomaly prestane strácať atmosféru, lebo netlačí na pílu. Roth je rutinnér. V snahe byť iný, je žánrovo mdlý a nedostane svojmu slovu. Tým, že v trailery ukáže niečo čo vo filme nie je, klame diváka a ničí tak dobre vykreslenú atmosféru. V Pasti s Ellen Page a Patrickom Wilsonom funguje rovnaká zápletka o dve triedy lepšie. Hlavne je tu veľa nelogickostí. Či už je to fakt, že polícia nevolá naspäť po prerušení hovoru, alebo fakt, že terapeutka videla hlavnú postavu v nedobrej situácií a ako kamarátka skôr ženy ako hlavného hrdinu jej nedá vedieť. Tri dávam za herecké kreácie.(10.10.2015)

Po dlouho očekávaným The Green Inferno se ke mě dostal i druhej letošní zářez E. Rotha. Co dodat - Eli Roth je prostě samorost, ale mě prostě jeho styl sedí. Knock Knock pro mě bylo velkou neznámou a nic moc jsem od toho neočekával. A o to větší bylo překvapení. Parádní psychologicko/sexuální thriller kde dvě fešný coury dávaj pořádný kapky K. Reevesovi. Jsem rád, že Roth tohle malý Home Invasion nepojal krvavě ale šel spíš cestou psycho teroru. Pochválit taky musím skvělý obsazení hlavních rolí, dobře se hodící zvukový doprovod a především hutnou atmosféru. Navíc super zakončení (černej humor alá E. Roth ). Spokojenost.(17.11.2015)

Sex s takovýma holkama je snem snad většiny chlapů včetně mě, ale po tomhle filmu asi budu věrný až za hrob :-D Není to bůhví jaká bomba, ale uteklo to rychle. Škoda jen, že to nemělo ten správný výchovný charakter, protože Keenu byl fakt dobrák. Myslím si, že kdyby to myslely ty holky s moralizováním vážně, tak by měly trestat jiný chlapy. Chlapy záletníky... 60%(16.3.2016)

• - Evanovo šteniatko Monkey je francúzsky buldoček. (Laslo)

• - V závěrečných titulcích, kde je i seznam použité hudby, je píseň od Kiss uvedena jako "Detroit City Rock". Ve skutečnosti se jmenuje "Detroit Rock City". (Davidamper)

• - Režisér Eli Roth a Lorenza Izzo (Genesis) sú manželia (stav k novembru 2015). (m.a.t.o.)