Nebezpečné pokušení

Horor / Thriller

USA / Chile, 2015, 96 min

Eli Roth

Antonio Quercia

Po dlouho očekávaným The Green Inferno se ke mě dostal i druhej letošní zářez E. Rotha. Co dodat - Eli Roth je prostě samorost, ale mě prostě jeho styl sedí. Knock Knock pro mě bylo velkou neznámou a nic moc jsem od toho neočekával. A o to větší bylo překvapení. Parádní psychologicko/sexuální thriller kde dvě fešný coury dávaj pořádný kapky K. Reevesovi. Jsem rád, že Roth tohle malý Home Invasion nepojal krvavě ale šel spíš cestou psycho teroru. Pochválit taky musím skvělý obsazení hlavních rolí, dobře se hodící zvukový doprovod a především hutnou atmosféru. Navíc super zakončení (černej humor alá E. Roth ). Spokojenost.(17.11.2015)

• Gilmour93

Nebohý Jonathan Harker znova zažívá, že ho chtějí sát Draculovy nevěsty, aneb Female Games U.S.. Heleďte, Rothbíček, že vy jste chtěli něco na způsob Hanekeho, ale v takové té light omáčce pro mládež lapenou v sociálních sítích? No musím vám povědět, že do jeho intenzity máte daleko jako pan Reeves do charakterního herce Olivierova typu.. Home invasion umírající na smrtící kombinaci přehnaného sebevědomí a tuposti. Chce se říct, že mělo i naprosto blbou pointu, ale ono je problém ji vůbec najít! Zatím pln marných nadějí čekám, kdy Eli filmařsky dospěje..(11.10.2017)

• 2-Xtreme

Neviem z akého dôvodu natočil Eli Roth tento film. Vymyká sa z jeho štandartného portfólia a je mi záhadou prečo Knock, Knock vlastne vznikol pod jeho rukou. Len potvrdil, že nech točí akoukoľvek látku, tak to nezvládne. Jeho réžia je naozaj mizerná, nech točí čo točí. Film je len slabý priemer.. ako keď do úst naprší pár kvapiek. Je to voda, ale tá kyslá pachuť , tá sa zniesť nedá. A také sú Rothove filmy. V čase keď sme už zabudli na jeho trápny Hostel 2 (2007) a očakávame The Green Inferno, si to takto zase raz posere.(14.10.2015)

A to som sa na to vážne tešil. Reeves ma strašnú smolu na filmy. Všetko je to scenáristicky tak prostoduché až to zabolí. Pritom herecky je on aj dve krásavice výborný. Hlavne Ana De Armas je na spapanie. Ale celá tá hra na mačku a myš pomaly prestane strácať atmosféru, lebo netlačí na pílu. Roth je rutinnér. V snahe byť iný, je žánrovo mdlý a nedostane svojmu slovu. Tým, že v trailery ukáže niečo čo vo filme nie je, klame diváka a ničí tak dobre vykreslenú atmosféru. V Pasti s Ellen Page a Patrickom Wilsonom funguje rovnaká zápletka o dve triedy lepšie. Hlavne je tu veľa nelogickostí. Či už je to fakt, že polícia nevolá naspäť po prerušení hovoru, alebo fakt, že terapeutka videla hlavnú postavu v nedobrej situácií a ako kamarátka skôr ženy ako hlavného hrdinu jej nedá vedieť. Tri dávam za herecké kreácie.(10.10.2015)

Silný film. Rozhodně jsem nečekal, že to bude mít až takovéhle grády. Keanu Reeves je naprosto parádní. Šťastný muž od rodiny zůstane na víkend doma sám. Prší. A u domu zaklepou dvě mladé holky. Co dál? Eli Roth filmy umí a atmosféru taky. Tady doslova trýzní hlavního herce všemi dostupnými prostředky. Od určité fáze filmu je to spíš hra s nervy. Vzpomínám na Funny Games (2007), kde byli herci vystaveni taky šikanování a týrání. Ovšem zatímco ve Funny Games to fungovalo na sto procent, tady mi mnohdy přijde terorizování za hranou a nepříliš opodstatněné. Oblíbený Keanu tady dostává psychickou i fyzickou bolest každou scénou a každou chvílí. A jelikož znám režiséra, tak mi i bylo jasné, jak to celé dopadne. Knock Knock rozhodně není špatný film. Naopak je velmi dobrý. Atmosféru má skvělou a docela se kloním té kolonce - horor. Ale ruku na srdce, na mě už to bylo asi moc. Pro mě už to bylo příliš kruté a zopakovat si to nemusím. PS: Opět je ve finále v titulcích nejlepší možná doprovodná hudba. (70 %)(15.2.2018)