Nebezpečné pokušení

USA / Chile, 2015, 96 min

Eli Roth

Antonio Quercia
  • Zeck

Jedna hvězda za ty parádní pevné kozy blonďaté hispánky. Ty kozy taky pravděpodobně budou jediným důvodem, proč Reeves přijal roli v tomto dementním shitu, který postrádá vše, co by si člověk představil pod tvorbou Eli Rotha. Pominu-li celkem perverzní roleplay na pokojného tatínka a nezbednou dcerušku, která si razantně říká o tvrdý mrd, není v tom nic, co by šokovalo, a to je na Rotha, jehož filmařský um je naprosto mizerný a jen prasárnami to vynahrazuje, zklamání jak prase. Největší překvapení celého filmu tedy spočívá snad jen v tom, že Reeves je zde s přehledem nejhorší herec, který nedokáže zahrát ani strach ze zastřelení, případně bolest při mučení, takže jsem se po celou tu dobu, co jsem se úspěšně nudil, zaobíral jen myšlenkou jak tento netalentovaný diletant vůbec mohl v mládí udělat kariéru v Hollywoodu. Nechtěná trapnost na plátně i za plátnem od všech zúčastněných, kterou by zachránila jen regulérní porno verze, u které by se člověk mohl alespoň vyhonit, když už nic jiného. 20%(18.10.2015)

Moderní variace na Smolíčka pacholíčka, kdy jezinky mají kalhotky proklatě nízko... Víc film pro holky než pro kluky. Reeves je vysloveně špatně obsazený a trochu mimo svou komfortní zónu, ale ani trochu se mu nedivím, že na to kývnul. Zato dvě slečny v nouzi válí. Rothův zatím nejkoukatelnější film. P.S: Nahota ve filmu je neškodná, je to spíš o destrukci než o sexu.(13.10.2015)

• tron

Je Keanu Reevesa dobrý herec? No... nie je. Je to klasická hollywoodska hviezda: relatívne charizmatický, ale keď má zahrať hysterický záchvat, vidíte na ňom, že sa dostal k svojim hereckým hraniciam a za nimi je Územie trápnosti. Napriek tomu ho mám relatívne rád (vyrastal som na Nebezpečnej rýchlosti). Preto ho nerád vídam v takýchto béčkach. Ako renomovaný architekt, ktorému žena týždeň nedala a tak na ôsmy deň skočí do trojky s dvomi letuškami, nie je zlý. Ale scenár od neho vyžaduje niekoľko dramatických momentiek, ktoré nezvláda a je v nich smiešny. More zlej krvi v divákovi vyvoláva nemožný hrdina, ktorý so situáciou nič neurobí, hoci má plno príležitostí. Nerozmýšľa, má problém prebiť dve 47-kilové baby, pri prvej príležitosti sa potkne a zbraň mu vypadne z ruky. Koniec je vyložene blbý. Potlesk si zaslúžia len obe „crazy bitch“ a francúzsky budloček.(8.12.2016)

A to som sa na to vážne tešil. Reeves ma strašnú smolu na filmy. Všetko je to scenáristicky tak prostoduché až to zabolí. Pritom herecky je on aj dve krásavice výborný. Hlavne Ana De Armas je na spapanie. Ale celá tá hra na mačku a myš pomaly prestane strácať atmosféru, lebo netlačí na pílu. Roth je rutinnér. V snahe byť iný, je žánrovo mdlý a nedostane svojmu slovu. Tým, že v trailery ukáže niečo čo vo filme nie je, klame diváka a ničí tak dobre vykreslenú atmosféru. V Pasti s Ellen Page a Patrickom Wilsonom funguje rovnaká zápletka o dve triedy lepšie. Hlavne je tu veľa nelogickostí. Či už je to fakt, že polícia nevolá naspäť po prerušení hovoru, alebo fakt, že terapeutka videla hlavnú postavu v nedobrej situácií a ako kamarátka skôr ženy ako hlavného hrdinu jej nedá vedieť. Tri dávam za herecké kreácie.(10.10.2015)

Skoro dvouhodinová reklama na moderní technologie. Chápejte, až tuhle reklamu budou dávat v televizi, proloží to další reklamou. Utrpení v akci. Člověk si tak nějak řekne, že přesně takhle se chlapi zachovají. Já si myslím, že možná, kdyby jim bylo o pár méně. Evan je prostě debil, kterému se až chce říci: "Dobře ti tak". Takhle se nechat nachytat. Dvě holky u kterých se ani nemusí snažit? Které mu samy skáčou do kalhot? Na takové náhody by v jeho věku už věřit neměl. Na druhou stranu, holky jsou parádní. Bell mnohem více než Genesis, ta mi přišla trochu neuměle hraná. Ale Bell bych možná uvěřil i tu patnáctiletou letušku. Film je však trošku zdlouhavý, až na úkor poživatelné uvěřitelnosti. A občas se tam dějí dost podivné věci (to je negativní připomínka). Ale zase je fakt, že poslední věta filmu je prostě paráda. Velkým překvapením pro mě bylo, že je producentkou filmu má oblíbená herečka Sondra Locke. 2.5*(14.4.2016)

• - Natáčanie prebiehalo v Čile. (m.a.t.o.)

• - V závěrečných titulcích, kde je i seznam použité hudby, je píseň od Kiss uvedena jako "Detroit City Rock". Ve skutečnosti se jmenuje "Detroit Rock City". (Davidamper)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)