Sx_Tape

Steven Schneider

Scénografie:

Bradd Fillmann
  • kaylin

Chybí zde hororová místa, prostě se hraje jenom na to, že jste v opuštěném, chátrajícím místě, kde by to samo o sobě mělo být hororové. A to je všechno. Pár rozklepaných záběrů, jedna opravdu hororová scéna ve smyslu lekací, a tam se končí. Pak už je to jen vata, kterou se tvůrci snaží vyplnit osmdesát minut času, které naprosto můžete považovat za ztrátu, jíž už nevrátíte.(21.10.2015)

• maddy

Sakra, že ja som sa nechal znova nachytať. Už som sa tisíc krát zaprisahal, že s týmito novodobými found footagmi smerujúcimi rovno na DVD/iTunes končím, keďže to s nimi ide rapídne dole vodou (niežeby tam niekedy bola nejaká výrazná kvalita), ale nie! Zas a znova som skočil na lep! Tento krát ma presvedčilo meno režiséra Bernarda Roseho, ktorý v 90. rokoch natočil malý hororový kult Candyman (3*). V jeho ďalšej tvorbe už síce figuruje len jeden odpad za druhým, ale stále som bol zvedavý ako si poradí so v súčasnosti populárnym FF subžánrom. No a teda radšej mal tých pár drobných, za ktoré natočil tento „klenot“ spáliť na záhrade ako otravovať so SxTape. Čo toto malo akože byť? Ako horor to nefunguje ani omylom (to už aj čisto „podomácky“ vyrobené kraťasy od hororových fanboyov sú omnoho pútavejšie) a stavať na erotických scénach bolo možno strašne cool v 80. rokoch, ale len pri kúskoch ktoré sme našli vo videopožičovni v C-éčkovej kvalitatívnej sekcii zapadať prachom. A navyše to ako porno ani nemôže fungovať, lebo jednak toho vidno málo a navyše je hlavná hrdinka tak neuveriteľne otravná a nesympatická osoba, že už dlho som v žiadnom filme nikomu takto neprial tú najkrutejšiu a najbolestivejšiu smrť! Skutočne, tak neskutočne tupé, že to až presahuje všetky hranice tuposti. Tu nefunguje vyslovene nič, pobehovanie po tisíc krát opozeraných, ničím nápaditých chodbách starej nemocnice nudí a pokusy o ľakačky sú vyslovene na smiech. Celé zle! Nevravím, že som od toho čakal „zázrak“, ale toto?! Jediné čo na tom desí, je fakt, že si aj v roku 2013/14 niekto môže myslieť, že s takýmto hororovým prírastkom „prerazí“. CELKOVO: ODPAD! ako vyšitý (0/10)(22.5.2014)

• George Stobbart

Mladý pár sa pokúša natočiť si vlastné sex video, čo sa rozhodnú vykonať v opustenej liečebni, ktorú objavia. Tu sa k nim pripletie aj ďalší párik ich známych a všetci spolu ostanú v budove chytení a prenasledovaní duchom miestnej pacientky... Tuším, že najsexuálnejšie založený found footage horor, aký som zatiaľ videl, ale ono to vlastne naznačuje už názov a cover. Škoda, že okrem úvodných súloží a pokusov o ne film ponúka len duté postavy a ich zmätené pobehovanie po zasvinených chodbách v dávno opozeranom prostredí, s občasným pokusom o nejaký strašidelnejší výjav (zväčša nefunkčný). Nebolo to síce absolútne márne a tie slabé 2* nakoniec dám, ale aj tak je to dosť chabý film a to, že tento režisér kedysi natočil skvelého Candymana je skoro na neuverenie.(16.5.2014)

• ricci.s

Podobné snímky mi už začínajú piť krv. Ja teda netuším, čím to chcelo zaujať, lebo ako horor to nefunguje ani omylom. Čo tam bolo, jedna ľakačka za celý film? Už aj to prostredie začína byť ošúchané čím ďalej tým viac. A postaviť to celé na chabých erotických hrátkach, to snáď nemohli tvorcovia myslieť vážne. Keby z toho spravili aspoň poriadne porno, tak by som niečo prihodil, ale toto fakt nie. Rovnako tupé ako stovky tých handycam "noviniek", kde je všetko na jedno kopyto a divák sa maximálne unudí. Rose, týmto si si dobrú reklamu rozhodne neurobil.(16.5.2014)

Nepřišlo mi to vůbec marný. Jasně není to žádnej super horor nebylo tam prostě nic co by diváka nějak vyděsilo snad jen jeden pokus o lekačku,ale nefungující. Atmosféra nebyla herci nefungovali. Mezi plusy určitě řadim prostředí a taky způsob jakým byl film natočen nic výjimečného,ale přispělo k t tomu,že se to dobře sledovalo. A možná má na tomhle všem zásluhu i to,že jsem si sxtape pustil po Swamp Of The Ravens a oproti tomu mi to přišlo nabitý akcí a atmosférou. 50%(28.5.2014)