Nezávislý hacker se dostane do tajného vládního systému a stáhne program. Teď si musí vybrat mezi svou vlastní zvědavostí a životy svých přátel. (Toclawer)

silentname

Pamätá si tu niekto film Hacker's Game? Nemyslím si. Dokonca neverím tomu, že ste ten film videli. Alebo minimálne väčšina z vás. Ja som žiaľ mal tú česť vidieť hackerskú romantickú rozťahanú drámu, ktorej chýbali všetky prvky, ktoré film potreboval na to, aby bol zaujímavý. Na "Algorithm" som bol zvedavý najmä z dôvodu, že som tentokrát veril, že by sme mohli mať dobrý film o živote hackera a o dráme, ktorú môže prežívať ak sa niečo zvrtne. Žiadne lacné love story, žiadne tupé herecké výkony a hudba, ktorá ma bude maximálne deprimovať v kombinácii s nefungujúcou réžiou. A úprimne môžem povedať, tento film nie je vôbec najhorší. Myslím si, že sa snaží niečo odkázať a rovnako sa človek aj zo sveta hackerov aj niečo dozvie. Inak skutočne ironický je fakt, že som film pozeral zrovna v čase, keď moja teta schytala na svojom počítači vírus vďaka práci nejakého hackera, ktorý zaútočil na jej facebook. A možno to trošku aj dokazuje, akí sme vlastne všetci v tomto virtuálnom svete neskutočne zraniteľní. Možno viac než si myslíme. Musím povedať, že myšlienka programu "Shephard" je veľmi zaujímavá a film má nápady, ktoré ho ťahajú trošku do tej priemernej oblasti, no je dostatočne zaujímavý na to, aby dokázal udržať našu pozornosť počas celej hodiny a pol. Možno to nepotrebovalo toľko rozprávačských monológov, no na druhú stranu aspoň človek niečo pochopí. Občas sa hrať s číslami proste nevyplatí. Nemyslím si, že je to film, ktorý by človeka nadchol, ale minimálne by mohol bežného diváka trošku zaujať. Rozmyslite si to a spravte si svoj vlastný názor na to, či je toto niečo, čo chcete vidieť. Len neuprednostňujte Hacker's Game. Hodnotenie: C+ ()

kaylin

Snímek, který se možná snaží něco říct a možná se i snaží něco vyprávět, ale je to vedeno stylem, který se mi prostě vůbec nelíbí. Je to levné, jasně, ale je to tak okatě o ničem, až mi to vadilo. Snímek se hodně snaží filosofovat, čímž se stává celkem úspěšně ubíjející. Gradace naznačena, ale fakticky provedena není. ()

Smartynko

Páči sa mi, že v tomto snímku absolútne chýba akýkoľvek náznak Holywoodskeho pozlátka. Žiadne efekty, veľmi jednoduchá kamera, jednoduchý scenár tak trochu pripominajúci veľa hackerských filmov z minulosti. V tomto ale neuvidíte Brucea Willisa ničiť autami helikoptéry a navyše namiesto šťastného konca uvidíte skôr koniec a lá Orwell a jeho 1984. V podstate by som tomu dal 3* ale nakoľko filmov s IT tématikou nie je až tak veľa a dobrých je ešte menej tento si 4* rozhodne zaslúži za tú snahu odlíšiť sa. Videl som ďaleko horšie filmy s niekoľkonásobne vyšším rozpočtom a ďaleko lepším hereckým obsadením, ktoré v porovnaní s týmto pôsobia veľmi lacno, plytko a gýčovito. Romantika v tomto filme takmer nie je. A že sú tam dlhšie monológy a myšlienkové pochody tlmočené hercom nahlas? Well. Som fanúšik Quentina Tarantina takže monológy u mňa vždy zavážia ďaleko viac ako romantika a do neba volajúce klišé. Čo sa týka autenticity ako tu niekto spomínal tak si nie som celkom istý či je to až také neautentické. Hypoteticky je možné aby softvér typu Shepherd naozaj existoval. Existuje niekoľko teórií ako také niečo dosiahnuť. Vyžaduje to síce kopu zdrojov materiálnych aj ľudských ale celkom nemožné to nie je. Čo však je poriadne pritiahnuté za vlasy je fakt, že hlavný hrdina sa do tohto zamotá tak, že sa snaží niečo nájsť na manželku nepodstatného chlapíka, ktorý má pocit, že mu tá sviňa zahýba. Popri tom zistí, že skutočne zahýba a nie s hocikým. S nejakým generálnym neviemkým z nejakej firmy čo pracuje na vládnych zákazkách. A už im hackuje sieť a už má prístup k prísne tajnému softvéru. Toto je naozaj veľmi neautentické a ktokoľvek kto do IT aspoň trocha vidí sa na tom akurát dobre pobaví. Takto to naozaj nefunguje. Už nežijeme v 80tych rokoch keď si so zabezpečením sietí nikto nerobil vrásky a 15 ročný fagan pomocou DDoS útoku zhodil zo srandy Yahoo aby otestoval čo ten jeho kód vlastne dokáže. Ktokoľvek sa o niečo také pokúša nie je nikdy sám a útoky zamerané na krádež informácií sú v podstate z pravidla koordinované a dobre naplánované. Žiadne hala bala hackovanie jednotlivcov. No a čo sa týka únosov hackerov a ich držanie pod zámkom bez súdu to je v USA celkom bežná prax, o ktorej vďaka tým čo to prežili môžeme počúvať svedectvá. Viď Kevin Mitnick a jeho kauza. Teda technicky to nebol únos ale zatknutie ale dopadlo to tak, že Kevin na niekoľko rokov zmizol z povrchu zemského a nemal právo si ani zavolať právnika. Takže toľko k autenticite. Tento snímok prevedením aj scenárom rozhodne pôsobí autentickejšie ako hocičo čo som doteraz videl až na to vyššie zmienené. ()