poster

Johnny Express (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Johnny Express

 • Jižní Korea

  JohnnyExpress

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sci-Fi

Jižní Korea, 2014, 5 min

Režie:

Kyungmin Woo

Scénář:

Kim Jisang
 • ABLABLABLA
  ****

  Nakonec tu zásilku dostal, no ni? Co je doručovateli do toho, že při tom vyhubil celou rasu a spálil na popel celou planetu.. skoro jak Česká pošta u nás :) Možno zhlédnout zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/johnny-express(3.6.2014)

 • Radko
  ****

  Výstižné zobrazenie jednej externalít (externalita = pridaná hodnota, výsledok rastu kvality života, blahobytu nevyjadriteľný priamo v peniazoch alebo trhových pravidlách), ktorej efekt je veľmi dvojsečný. Ide o doručovanie zásielky až do domu. Na jednej strane je pohodlné doručenie balíkov aj do tej najvzdialenejšej prdele. Na druhej strane sú prekážky spôsobené formou doručenia. Tie môžu spôsobiť fatálne zásahy do ekosystému. Pekne zanimovaný film to v piatich minútach vyjadril jasne a zrozumiteľne. Vrátane upozornenia na efekt odpadu pochádzajúceho od doručovateľov, poletujúcich bezbrehým priestorom. Odpad má v sebe síce smrtiaci potenciál, no ukazuje sa zároveň, že ako isté pozitívum sa môže na druhej strane stať základňou pre nové formy života alebo pre zachovanie tých starých. Viac filozofie a rozumných myšlienok než v nejednom dvojhodinovom trháku!(6.10.2014)

 • kaylin
  *****

  U tohohle jsem se opravdu bavil. Výborně stylizovaná animace, navíc béčkový námět, ale z trochu jiné pozice. I když je to vlastně docela kruté, stejně se humoru neubráníte. Jednoduché, na první pohled, ale když to vezmou do ruky ti správní v tomhle případě Korejci, výsledek je parádní. Takhle klidně může vypadat výborný animovaný kraťas současnosti.(15.5.2014)

 • easaque
  ****

  4* tento malý vesmírný kraťas si mě získal jednoduchým avšak efektním příběhem, který bych se ale bál rozvíjet do celovečerního filmu, na kterém se prý už pracuje. No necháme se překvapit... Jinak mi to svým pojetím přišlo jako krátký gag z Futuramy :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](24.9.2017)

 • Sadova302b50
  ***

  Ten námět mi velmi připomněl jistou starší sci-fi povídku o prvním setkání mimozemských civilizací, jež bylo završeno překvapením posledních příchozích, kteří se divili, proč byla k slezině vybrána planeta tak nevhodné velikosti a proč tam zatím ještě nikdo nedorazil. Jinak jsem od snímku čekala trochu kousavější závěr. 60%(21.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace