Skupina našich pěti penzistů se tentokrát ocitá s mapou v lese. Bývalý kontrolor Zdeněk Grund, bývalý státní úředník Milan Tatranský, bývalý letecký technik Pavel Bárta, bývalý zámečník Antonín Eliášek a bývalý programátor Petr Gruša stanovali naposledy před více než čtyřiceti lety. Domnívají se, že zkouška tentokrát bude spočívat v ověření jejich skautských dovedností. Ale náhle jsou přepadeni vojenským komandem, které je později podrobí poměrně náročnému vojenskému výcviku v terénu. To, s čím se tentokrát mají seznámit, je airsoft – moderní druh vojenského sportu. Hráči airsoftu po sobě v terénu střílejí malými lehkými plastovo-keramickými kuličkami – tzv. broky, ze zbraní, které se podobají zbraním reálným. Jak na skupinku Nabručených celý výcvik i hra zapůsobí? Bude některý z nich chtít hrát airsoft i do budoucna? Zácvik Nabručených do airsoftových dovedností mají na starosti zkušení hráči Jaroslav „Harry“ Šilhavý, Michal „Radar“ Motyčka a Jan „Harri“ Dočkal. (Česká televize)

JamesSi

Moje dvě nejoblíbenější části: 1) Senioři si zpívají trampsky u ohínku a naběhne na ně zásahovka, 2) Senioři, převlečení jako americká armáda, jdou nakupovat ve vietnamské večerce. Tomu se říká Vietnamská válka 2.0. ()