The Go-Go Boys: The Inside Story of Cannon Films

• angličtina The Go-Go Boys: The Inside Story of Cannon Films/Golan-Globus

Adrian

Dokument, ktorý vznikol ako inside pohľad/odpoveď na dokument Mark Hartleya - Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films, je spôsobom rýchlosti a nákladnosti produkcie ako i následným uvedením - tak príznačným príkladom pre samotnú tvorbu Cannon štúdia v jej počiatkoch, konkrétne Menahmem Golam - jeden z dvojice ľudí, ktorý stáli za vznikom/úspechom/pádom štúdia Cannon, odmietol svojú účasť na Hartleyho dokumente a radšej inicioval vznik vlastného dokumentu na danú tému. A nakoniec som rád, že vznikli tieto dva dokumenty, dva pohľady, ktoré majú mnoho spoločného (vyzdvihnutie pre-sales modelu, ktorý Cannon pomáhal etablovať na filmových marketoch a ktorý je dnes samozrejmosťou, ďalej spôsob vedenia Cannonu a vzniku filmov ako modelu, ktorý sa tak podobal starým štúdiovým modelom v "zlatom veku Hollywoodu") ale i rozdielneho - tak v samotnom štýle (Hartleyho eklektickejší, modernejší a dravejší prístup vs. tradičnejšie poňatie výstavby dokumentu, ktorý prezentujú Go-go Boys). A tak, ako mi dokázal aj Hartleyho snímok vyvolať veľkú vlnu nostalgie, tak to dokázali aj Go-go boys, ktorí ku koncu tlačia na emócie možno až príliš. Vo výsledku - ako nostalgia príťažlivé, množstvom nových informácií obohacujúce a v kombinácii s Hartleyho dokumentom ako dvojkombo nevyhnuteľné! ()

JFL

Dokument o bratrancích Menahemovi Golanovi a Yoramovi Globusovi, kteří v 80. letech se svou firmou na (převážně brakové) sny jménem Cannon Films ovládli Hollywood, aby na konci dekády o vše přišli. Velkolepý jímavý snímek vznikl jako protipól k zábavnému a výsměšného dokumentu o Cannon Films v režii Marka Hartleyho. Důrazem na osobní výpovědi obou producentů, kteří Hartleymu odmítli v jeho filmu vystupovat, získává tento proti-dokument atrakci osobního příběhu a portrétu jednoho velkého snu i vlastně okouzlující nesoudnosti. Uhrančivé dílo o tom, že velké sny a ambice mohou být i stranou velkého umění. ()

špaček421

"Ale stejně jsme byli dobří, co, Yorame? Dělali jsme nejlepší filmy na světě, ale všichni nám záviděli a nikdo nás nedocenil." Škoda, že jsem k hebrejským částem neměl titulky, třeba závěrečné setkání Golana a Globuse tím pro mě vyšumělo do prázdna. ()

Derek

ako doplnok k detailnejsiemu a zabavnejsiemu ELECTRIC BOOGALOO skvele, ako samostatny dokument nic extra, ale stale nostalgicky dobre... ()

JimiH

Neuvěřitelný příběh dvou snílků, kteří navzdory své lehkomyslnosti paradoxně pomohli obrodit Hollywood a prodloužit či nakopnout kariéru akčních hvězd i známých auterů. ()

Sunwheel

Šialená jazda do neuveriteľného príbehu legendárnej producentskej dvojice Golan/Globus pohľadom ich samých a niektorých spolupracovníkov, či hviezd. Celý dokument vyznieva viac oslavne a ku koncu aj dosť nostalgicky, ale stále s istou dávkou humoru. Oproti konkurenčnom dokumente tu chýba viac kritiky. Tá nikdy príliš nehrala úlohu pri tvorení ich nekonečnej filmografie, ktorú zastavili len peniaze. Zároveň sa film nedrží tak príliš postupnosti jednotlivých udalostí a niektoré myšlienky sú viac rozhádzané. Čím vlastne cíti divák, že pozerá práve ich dielo (a to skalní dobre vedia!). Pozretím oboch snímok má divák možnosť si poskladať mozaiku. Ale stále platí, že sa hlavne na tom celom môže poriadne zabaviť! ()