Reklama

Reklama

Backcountry

Trailer
Horor / Drama / Thriller
Kanada, 2014, 92 min

Obsahy(1)

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (257)

larelay 

všechny recenze uživatele

o filme som vopred nic nevedela, preto som si naivne myslela, ze to bude jeden z tych survival filmov, kde zamilovany parik prenasleduje iny parik zvrhlych, sadistickych ludskych predatorov. och, ako som sa len mylila. predator ich prenasledovat bude, to veru ano. ale tak trosicku iny. vyborna atmosfera, vyborna hudba, velke prekvapenie... PS: film sa inspiroval tymto skutocnym pribehom: http://www.cbc.ca/news/canada/black-bear-kills-woman-camper-north-of-chapleau-ont-1.556281 ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Velmi realisticky a minimalisticky pojatý survival, scénář musel mít tak maximálně pět stránek. Pokud by se dva lidé ztratili při kempování v divočině, přičemž cestou zpět by na ně zaútočil medvěd, věřím, že by to vypadalo nějak takhle. Míra uvěřitelnosti a syrovosti je v Backcountry velmi vysoká, včetně té "hlavní" scény, kdy se medvídek napapá. Je to tedy úplně jinde (pojetím, ambicemi) než letošní Grizzly, nutno říct, že pro mě rozhodně naštěstí. Škoda jen dost samoúčelné a zbytečné epizody s cizincem a také toho, že ta "ostrá" survivalová část začne až poměrně pozdě. Edit: I po roce si na film občas vzpomenu a ta zásadní útoková scéna je ve vzpomínkách úplně živá. Kvalitka. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

O ústrednom páre nám toho film moc nepovie a tráviť s nimi hodinu, potulujúc sa po lesoch a často sa hádajúc, moc diváckej radosti neprinesie. Od onoho rázneho zdramatizovania (drsného, krutého) ale snímka naberie napätie a posledná tretina stojí za to. V kľúčových scénach veľmi neprehľadný strih, zachraňuje to ale desivý rev obete, z ktorého cítite agóniu bolesti. Ambientná hudba a s ňou ladiace občasné psychedelické zábery pôsobia vo filme z divokej prírody zvláštne, ale akceptovateľne. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Na některé situace vás nepřipraví ani Bear Grylls. Skutečný teror, při kterém si budete zakrývat oči, sice přichází až po hodině, ale v klidu vás nenechá ani jedná z předchozích minut. Film subjektivními záběry, detaily tváří hrdinů a malou hloubkou ostrosti účinně vyvolává pocit permanentního ohrožení neurčitého původu. Můžeme se domýšlet, co přesně a od koho ústřednímu páru hrozí, v jak moc velkém nebezpečí se nacházejí. Hodinový „build-up“ zároveň slouží k představení Jenn a Alexe, kteří nám nejsou lhostejní i díky tomu, že jednají rozumně (pro většinu rozhodnutí, která se ukážou jako chybná, mají racionální odůvodnění) a zároveň nejsou dokonalí a jeden k druhému zcela upřímní. Závěrečný akt je tak vysilující nejen fyzicky, svou viscerální intenzitou, ale také emocionálně. Doklad toho, že i s velmi jednoduchým konceptem lze při jeho důsledném a přesvědčivém naplnění natočit opravdu brilantní a brutální survival, vedle kterého působí třeba Divočina s Reese Witherspoon jako nedělní procházka parkem. 85% Zajímavé komentáře: castor, maddy, warrenur, doMchek ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nějak se nám poslední dobou s tím Haribem roztrhl pytlík a pro samé medvídky není kam plivnout. Zatím mě to však nijak neirituje. Po vcelku slušném Grizzlym se zase jedna nepoučitelná pipinka nažrala z mističky a vyspala v postýlce nějaké agresivní lidožravé kurvy a ta, když to poznala, rozhodla se ji pozvat na večeři. Zatímco se v Grizzlym po lese velkolepě promenovalo pár profláklých držek, až mi z toho pukal v ruce kukuřičný klas, tohle si bohatě vystačilo s jedním nesympatickým nýmandem a ultraodolnou prdelkou patrně s výcvikem z Loun servájvra, z čehož však uvařili ještě o jednu myšelínskou hvězdu lepší kaši. Mišánek už sice není až takový génius, co si je schopen hrát na schovku a hltat výhradně badgaye, nýbrž jen obyčejný hladový tupoň na lovu, avšak to jej činilo daleko hrozivějším a verbala spokojenějším. Kdybych měl shrnout přesné pocity z filmu do dvou slov, řekl bych „Blérvičský baribal“. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • Film bol natočený za 16 dní. (Grims)
  • Natáčelo se pouze v kanadských lokacích, jmenovitě jsou to North Bay, Powassan a Restoule provincial park. (herr_carter)
  • Film bol inšpirovaný na základe skutočného príbehu Jacqueline Perryovej a Marka Jordana, ktorých v roku 2005 napadol medveď v kempe v provinčnom parku Missinaibi Lake asi 80 kilometrov severne od Chapleau v kanadskom Ontáriu. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama