Backcountry

Brandon Baker

Dev Singh

Kostýmy:

Ginger Martini

Instruktážní video, kterak se pyšně ztratit v lese a nechat se sežrat medvědem - aneb vyháníme turisty z lesů snadno a rychle! Celkem podařená minimalistická záležitost, u níž jsem měl pocit, že jsou veškeré přešlapy zapříčiněny uvěřitelnou hloupostí postav, nikoliv neuvěřitelnou hloupostí scenáristů. Závěrečná půlhodina je nádherným příkladem, jak být intenzivní s minimem prostředků. 7/10(3.5.2015)

Mnohem lepší než loňský tematicky spřízněný Grizzly. Narozdíl od něj se Backcountry obejde bez známých herců a dokonale vycvičeného medvěda Barta (který dokáže zahrát i ty nejjemnější výrazové nuance). Ústřední medvěd tu sice nevypadá tak hrozivě, nedokáže se ani pořádně postavit na zadní a v některých detailních záběrech je dokonce znatelně umělý, přesto nahání mnohem větší hrůzu, a to díky zdařile navozené autentičnosti. Nejde o nepřesvědčívě inteligentní monstrum, které se mstí a systematicky vraždí lidi, jako ve výše zmíněném Grizzlym, ale o hladové zvíře bezduše se potloukající po lese, které děsí svojí nepředvídatelností. První polovina je utahaná a je škoda, že film nezačíná budovat napětí mnohem dříve. Útok medvěda (který je prakticky vidět jen v několika málo záběrech) je poměrně krátký, ale o to uvěřitelnější. A dokážu si představit, že asi tak nějak by to ve skutečnosti probíhalo. Celá ta scéna se stanem mi ostatně připomněla podobně mrazivý moment z Herzogova dokumentu Grizzly Man.(29.3.2015)

• Lacike

Hodinu sa tam nic poriadne nedeje az to dožerie aj jedneho znudeneho medveda, ktory tam nabehne a konecne si pochutna na tom namachrovanom hlavnom hrdinovi. No a potom musime este pol hodinu sledovat ako sa dopajda domov z lesa zranena hlavna hrdinka. Asi to niekomu k stastiu bude stacit. Ja som o filme dopredu nic nevedel. Moja chyba. 3/10.(7.7.2017)

Fauna casto a rada napada ludi /krokodily, vlky, zraloky, svabi, cervy, pavuky, krysy, mravce, osipana - Razor Back/ no a tuna medved sa rozhodol hrat v horore. A ako sa nepredviedol medved, tak sa nepredviedol ani reziser Adam MacDonald a ani ustredna dvojka. Prvu polhodinu sa dohromady nic nedeje, az potom cosi nastupi. Ale aj v tom cosi je mdla strasidelna atmosfera a minimum napatia. Pre mna len priemerny horor : 50 %(14.4.2015)

Už jenom proto, že se to snaží být více uvěřitelným survivalem než horrorem s krvelačnou bestii je to u mě lepší než Red Machine. Ale protože tam je pár trikovotechnických zádrhelů, sem tam podivné chování postav a hlavně protože mi oba tůristi byli dost nesympatičtí to vidím na hoodně solidní a silné 3, nebo slaboučké 4(22.3.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Spoiler: Koordinátorka oboch medveďov Dana Dubé s nimi spolupracuje od doby, keď boli ešte mláďatá. Vyhlásila, že oba medvede sú veľmi pokojnej a dobrej povahy. Pri natáčaní scény, kde medveď žerie vnútornosti svojej obete, ide vlastne o višňový koláč naplnený kuracími krídelkami a telo je samozrejme falošné. (Wargoo)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy si pár uvědomí, že je ztracen hluboko v lesích a hádá se, je zdálky vidět alespoň třikrát červený požární hydrant. (Káronoš)