Backcountry

Brandon Baker

Dev Singh

Kostýmy:

Ginger Martini

Drama z lesa to bylo rozhodně, horor snad jen pro ty méně otrlé. Trochu rozvleklé šmajdání lesem v první půlce se nechalo přežít, zejména pro ty z nás, kdo kdysi podobné lesní výpravy absolvoval. Bez mobilů, přátelé! Tak jsem si zavzpomínala... Na tu kurvu komára, co vám ve čtyři ráno blemcá stanem, takže máte naspány maximálně dvě hodiny od doby, kdy jste se odvalily od ohně. Na ty ranní tenisáky v hubě, které ostatní řeší pivem a vy jediný zubní pastou na sucho. Na ta tři dny nemytá přirození v maskáčích, která se na vás dobývají přes dvoje tepláky. No nějaké to kouzlo to snad mělo (?), ačkoli dodnes nechápu, jak jsem to dokázala přežít bez vlhčených kapesníčků a micelární vody. Z úvodních dvaceti minut na vás tedy dýchne příroda, která je úžasně nabíjející za slunečného dne a otravně nevlídná v chladné noci. Marně ovšem přemýšlím, u čeho si strejda verbal tak nervozně ohryzával nehty. Nevěřím, že by ho tolik vyděsila představa nedostatečné hygieny. Že by se vážně zesral z toho, když kožak obcházel s velmi roztomilým očicháváním stan, občas přidal rozverné "brrum" a pak přilepil otevřenou tlamišku na plachtu? Mně to tedy přišlo velmi vtipné, povedený záběr. Je fakt, že kdyby tam místo medvěda coural jeblý zbloudilý tramp, taky bych se choulila do klubíčka. Ano, je pravda, že nakonec si medvěd pro svoji večeři do toho stanu došel. Pochopili jste správně, že gentleman se nabídl první. No ale divte se šelmě, že se chová přirozeně, když se mu v revíru vyskytne pitomec z města, zraní se, a pak rozvěsí krvavé ponožky po stromech, aby predátor věděl, kudy jídlo právě prošlo. Zbytek už je klasika, pozůstalá slečna servájvluje co jí síly stačí, páč ženská když musí, vydrží dost, co vám budu povídat. Skoro i ta čtvrtá hvězda se mi tam chvílema cpala, ale po zralé úvaze je to přeci jen průměrný nízkorozpočťáček se třemi herci a vysloužilým cirkusovým medvědem, takže lepší tři.(26.4.2015)

Přesně ten druh filmu, který by měly preventivně vidět všechny slečny z města, chystající se se svým milým na stanovačku do divočiny. Nebo: Přesně ten druh filmu, který by žádný mládenec neměl pouštět své milé, plánuje-li ji ukecat na nějakou stanovačku do divočiny. Prostě takový malý romantický výlet, který se postupně změní v hustoatmosférický a adrenalinový horror. Nejprve skvělá scéna napjaté večeře s nevyzpytatelným Irčanem, jehož bowiják je velký a ostrý. Pak vtipné překvapení při pohledu na jezero. No a to nejlepší do třetice - na návštěvu přijde méďa Béďa, milý roztomilý huňáček! A je to možná ta nejpůsobivější návštěva, kterou jsem ve filmu viděl. Už jsem měl prst připravený na pětce, ale bohužel někdy v té chvíli dostane kameraman záchvat padoucnice, zasekne se mu zoom a začne rozostřovat kamera, čímž mi totálně znechutil a otrávil celý konec filmu, jsem už holt od přirození taková citlivá a zranitelná povaha. Za tuhle nepochopitelnou zhovadilost bych to retardované kameramanské prase s radostí skalpoval a rozpáral bowijákem a pak předhodil méďovi na hraní!(8.4.2015)

"Musím" dať 4*. Na scenári mi pár vecí nesedelo (zákerne klamlivá vedľajšia línia s Ericom Balfourom, keď uvidíte pochopíte), ale inak je to vydarený, naturalistický a riadne drsný survival triler. Krásna jesenno-zimná výprava, veľmi sympatický ústredný párik, prenikavo pôsobivá takmer až hororová atmosféra a mimoriadne naturalistická "istá" smrť. Ide o nechutnú, desivú, príšerne autentickú smrť a jednu z najrealistickejších, aké som kedy v živote videl. Plus som si zamiloval kratučkú scénku na začiatku, kedy - ešte bezstarostní - hrdinovia idú autom a začnú spievať. Zbožňujem tú pasáž.(19.7.2017)

Nějak se nám poslední dobou s tím Haribem roztrhl pytlík a pro samé medvídky není kam plivnout. Zatím mě to však nijak neirituje. Po vcelku slušném Grizzlym se zase jedna nepoučitelná pipinka nažrala z mističky a vyspala v postýlce nějaké agresivní lidožravé kurvy a ta, když to poznala, rozhodla se ji pozvat na večeři. Zatímco se v Grizzlym po lese velkolepě promenovalo pár profláklých držek, až mi z toho pukal v ruce kukuřičný klas, tohle si bohatě vystačilo s jedním nesympatickým nýmandem a ultraodolnou prdelkou patrně s výcvikem z Loun servájvra, z čehož však uvařili ještě o jednu myšelínskou hvězdu lepší kaši. Mišánek už sice není až takový génius, co si je schopen hrát na schovku a hltat výhradně badgaye, nýbrž jen obyčejný hladový tupoň na lovu, avšak to jej činilo daleko hrozivějším a verbala spokojenějším. Kdybych měl shrnout přesné pocity z filmu do dvou slov, řekl bych „Blérvičský baribal“.(1.4.2015)

Mírnému zklamání se ubránit přece jen nedá, protože se zdaleka nejedná o medvědí survival jak jsme si předpokládám všichni mysleli( medvěd je zde pouze 15 minut, sice vypadá velmi hezky a brutální útok na stan má perfektní atmosféru a potěší i krásné znázornění lidských vnitřností, ale toť vše) . Film má alespoň krásnou přírodu, je slušně natočen a byť se ve filmu převážně nic neděje, tak nenudí a nechává diváka v očekávání. Potěšilo mne, že sympatické duo bylo hezky vybaveno ( lékárníčka, sprej na medvědy, světlice), záhadný cizinec byl pěkně freaky, ale, že se ve filmu už neukázal beru za velké mínus, ten chlap mohl způsobit slušný bordel, finále ehm finále zde víceméně ani nebylo, končí to neukončeně a tohle nesnáším. 60% náběh na čtverku zde však byl, ale závěr bez duelu, fightu a bez vyvrcholení neodpouštím.(23.3.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Vo filme hrajú dvaja medvedi čierni, Chester a Charlie zo spoločnosti Animal Insight. Táto spoločnosť sa riadi filozofiou Noemovej archy, pričom poskytuje zvieratá len v pároch, takže zvieratá majú pri natáčaní "kamaráta" a pôsobia pokojnejšie. (Wargoo)

• - Spoiler: Koordinátorka oboch medveďov Dana Dubé s nimi spolupracuje od doby, keď boli ešte mláďatá. Vyhlásila, že oba medvede sú veľmi pokojnej a dobrej povahy. Pri natáčaní scény, kde medveď žerie vnútornosti svojej obete, ide vlastne o višňový koláč naplnený kuracími krídelkami a telo je samozrejme falošné. (Wargoo)