Godzilla vs. Biollante

Sci-Fi

Japonsko, 1989, 105 min

Kazuki Ómori

Júdai Kató

V podstatě to stejné jako předchozí Godzilla, takže lehce a jednoduše zkopíruji svůj původní koment aby se neřeklo. Je tam nějakej příběh, kterej je ale o ničem a obsahuje dialogy jak z pornografického filmu. Na druhou stranu Godzilla je parádní, efekty pomocí miniatur skvělé a destrukce ohromná, takže nudit se nejspíš nebudete. A souboj s hlavním padouchem je fakt žrádlo, i když tu obří růži nakonci a létající hlavu si mohli odpustit hehe.(4.4.2017)

Ejtýs strike back. Japanese style! Úvodní přestřelka vyloženě rozesmála - hlavně díky hudbě. Jinak ale klasická patlanina tím patrnější, jak vážně ji začali tvůrci brát a jak moc (a jak moc neúspěšně) se pokoušejí z béčkových vod vynořit. Pro tenhle díl ale uznávám, že Biolante je docela efektní, tím víc mě mrzí, jak nevyužitá. Když o tom přemýšlím, mělo to být ejtýs mnohem víc. Byla by aspoň sranda.(10.6.2014)

Nechci přímo říkat, že nový run kaiju filmů s Gojirou začal rozpačitě, ale přece jen se z toho vytratilo kouzlo těch starších filmů. „Gojira vs. Biorante“ je béčkový film, který si zakládá na akci a na tom, aby zde byl potenciální mezinárodní úspěch. K tomu úplně nedošlo, ale jako béčko je skutečně možné film „Gojira vs. Biorante“ sledovat a docela se u něj bavit. Navázání na úplně první film se co do kvality nekoná, ale nudit se nebudete.(29.3.2015)

• zelvopyr

Film dějově dokonce ještě rozpačitější, než minulý restartový díl. Trochu méně strašení radiací a vůbec trochu střízlivější pojetí (hehe) je k dobru, ale celkový dojem ze spektáklu děs běs. Biorante je zajímavý kaijuu, nicméně hrozná měkkota a pro Gojiru žádný soupeř. Taktika boje vojsk je sice OK, ale zapojení dětské psionické divize je na mě trochu moc, a to mám laťku snášenlivosti extra vysoko. Asi komentář ještě pořádně zedituju, protože jak tak píšu, tak si rekapituluji, jaká to byla šílená patlanice.(28.7.2014)

• TERRORDROME

Po minulom pomerne nudnom diely tvorcovia pochopili že Godzilla proste potrebuje mať proti sebe poriadneho protivníka a tak pre ňu prichystali niečo ozaj špeciálne. Nechali skrížiť godzillie bunky s obyčajnou ružou a tá vyrástla do gigantických rozmerov. Výsledné monštrum menom Biollante je naozaj impozantné a v konečnej fáze vývoja je to fakt skurvene obludná beštia, ktorú však Godzilla nakope za menej ako 5 minút. Celý film je bohužiaľ uťahanejší než kedykoľvek predtým, hlavné slovo tu majú rôzne geneticko-moralistické drísty a priemyslová špionáž takže Godzilla, Biollante a Super-X 2 ( vylepšené protiGodzillovské vznášadlo ) dostanú na svoje výstupy len veľmi málo miesta aby zostalo dosť času na ďalšie kecy a telepatické nezmysly šibnutého dievčaťa ktoré sa pokúša spacifikovať Godzillu silou vôle. Samotná Godzilla vyzerá lepšie než minule a má v papuli úplne nový slušivý jazyk. Efektná nuda.(28.6.2011)

• - Potom, čo film v japonských kinách prepadol, predstavitelia spoločnosti TOHO označili za príčinu neúspechu fakt, že Biollante je pre fanúšikov Godzily úplne neznámym monštrom, a tak sa v nasledujúcich pokračovaniach rozhodli vrátiť k starým známym monštrám, ako napríklad vo filme Gojira vs. Kingu Gidorâ (1991). (beso74)

• - Zničenie Twin Towers bolo natočené tri krát. Nakoniec sa vo filme použili všetky 3 verzie demolácie. (beso74)

• - Shinichirô Kobayashi, občianskym povolaním zubár, sa stal scenáristom filmu trochu kurióznym spôsobom, stal sa totiž víťazom súťaže, vyhlásenej v roku 1986, o najlepší scenár k novému filmu o Godzille. (beso74)