poster

Godzilla vs. Biollante

 • Japonsko

  ゴジラVSビオランテ

 • Japonsko

  Godžira vs. Biorante

 • Japonsko

  Gojira vs. Biorante

 • anglický

  Godzilla vs. Biollante

Sci-Fi

Japonsko, 1989, 105 min

Režie:

Kazuki Ómori

Kamera:

Júdai Kató
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Nechci přímo říkat, že nový run kaiju filmů s Gojirou začal rozpačitě, ale přece jen se z toho vytratilo kouzlo těch starších filmů. „Gojira vs. Biorante“ je béčkový film, který si zakládá na akci a na tom, aby zde byl potenciální mezinárodní úspěch. K tomu úplně nedošlo, ale jako béčko je skutečně možné film „Gojira vs. Biorante“ sledovat a docela se u něj bavit. Navázání na úplně první film se co do kvality nekoná, ale nudit se nebudete.(29.3.2015)

 • TERRORDROME
  **

  Po minulom pomerne nudnom diely tvorcovia pochopili že Godzilla proste potrebuje mať proti sebe poriadneho protivníka a tak pre ňu prichystali niečo ozaj špeciálne. Nechali skrížiť godzillie bunky s obyčajnou ružou a tá vyrástla do gigantických rozmerov. Výsledné monštrum menom Biollante je naozaj impozantné a v konečnej fáze vývoja je to fakt skurvene obludná beštia, ktorú však Godzilla nakope za menej ako 5 minút. Celý film je bohužiaľ uťahanejší než kedykoľvek predtým, hlavné slovo tu majú rôzne geneticko-moralistické drísty a priemyslová špionáž takže Godzilla, Biollante a Super-X 2 ( vylepšené protiGodzillovské vznášadlo ) dostanú na svoje výstupy len veľmi málo miesta aby zostalo dosť času na ďalšie kecy a telepatické nezmysly šibnutého dievčaťa ktoré sa pokúša spacifikovať Godzillu silou vôle. Samotná Godzilla vyzerá lepšie než minule a má v papuli úplne nový slušivý jazyk. Efektná nuda.(28.6.2011)

 • blondboss
  ***

  Klasický godzillí príbeh s prvkami, na ktoré sme boli zvyknutí aj zo staršej série. Tentokrát ale s lepšími vizuálnymi prvkami, avšak stále infantilné - samozrejme v menšej miere. Táto séria má ale zas inú atmosféru ako tá predošlá, keďže tu už sa hrá skôr "na vážnejšiu strunu". Biollante slušný protivník. Celkovo hodnotím ako klasický priemer. 55 %(22.2.2015)

 • Sweat55
  ***

  V podstatě to stejné jako předchozí Godzilla, takže lehce a jednoduše zkopíruji svůj původní koment aby se neřeklo. Je tam nějakej příběh, kterej je ale o ničem a obsahuje dialogy jak z pornografického filmu. Na druhou stranu Godzilla je parádní, efekty pomocí miniatur skvělé a destrukce ohromná, takže nudit se nejspíš nebudete. A souboj s hlavním padouchem je fakt žrádlo, i když tu obří růži nakonci a létající hlavu si mohli odpustit hehe.(4.4.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Tento v pořadí sedmnáctý díl měl být natočen již o něco dříve, protože přímo navazuje na předchozí film Gojira (1984), ale producent Tanaka požádal veřejnost o pomoc při finální podobě nového monstra. Ti mu mohli posílat jejich skripta, z nichž bylo nakonec vybráno to nejlepší. Bohužel jak jsem naposledy chválil scénáristu i producenty za jejich návrat k původní myšlence – tedy že Gojira není žádným zachráncem Země, ale jejím ničitelem, tak tady to vidím jako krok zpátky. Přestože tu opět propuká zkáza a demolice různých objektů a vojenské techniky, moc se mi nelíbilo využití nové nestvůry. A to i přesto, že její vzhled zas až tak špatný nebyl. Když už si s tím dali tolik práce, měli na tom pořádně zamakat a ne to odbýt dvěma krátkými souboji. Ty nevypadali vůbec špatně, jenže tvůrci se spíše zajímali o všechno jiné, jen ne o pořádný fight. Přimícháním špionážní vložky a lehce melodramatické zápletky okolo doktorovy dcery to místy vypadalo poněkud trapně. Japonci ovšem potřebují vždycky všechno pořádně zdramatizovat a kvalita jim u této série moc neříká. Hlavně když se pobaví oni sami. 50%(20.1.2013)

 • - Boj Godzily a Biollante bol natočený pomocou stop-motion animácie. Nakoniec sa však vo filme neobjavil, pretože sa nedal zosúladiť so zábermi, kde boli použité iné špeciálne efekty. (beso74)

 • - Prvý film o Godzile pochádzajúci z japonskej éry Heisei. Japonský cisár Hiroito zomrel toho istého roku krátko pred natáčaním filmu, a tak sa skončila éra Showa a začala Heisei. (beso74)

 • - Shinichirô Kobayashi, občianskym povolaním zubár, sa stal scenáristom filmu trochu kurióznym spôsobom, stal sa totiž víťazom súťaže, vyhlásenej v roku 1986, o najlepší scenár k novému filmu o Godzille. (beso74)