Reklama

Reklama

Godzilla vs. Biollante

  • Japonsko ゴジラVSビオランテ (více)
Trailer

Obsahy(1)

Gojira zmizela v hlubinách sopky Mt. Mihara, ale něco po ní přece jenom zůstalo. V troskách Tokia naleznou vojáci a vědci zbytky její DNA, které mají putovat do laboratoře. To by ovšem o ní nesměli vědět další zájemci. Americká společnost zabývající se genetikou Bio-Major a teroristická organizace ze vzdálené země Saradia. Po malé přestřelce DNA zmizí, aby se za pět let opět vynořila. Do rukou ji dostal doktor Shiragami, který již několik roků truchlí nad ztrátou své dcery a nyní se zabývá tajným výzkumem (buňkami Gojiry). Ty mají posloužit k vytvoření anti-jaderných bakterií, které by dopomohly zničit Gojiru, pokud by se ještě někdy objevila. Jenže nikdo netuší, že doktor pracuje na svém vlastním projektu. Ten se provalí poté, co je laboratoř přepadena a na svobodu se dostane podivný tvor, který se uhnízdí v nedalekém jezeře. Kombinací DNA Gojiry, výtažku z růží a lidských buněk vznikl „Biorante“. Společnost Bio-Major se však nechce tak lehko vzdát a tak začne japonské vládě vyhrožovat, že odpálí bomby u hory Mt. Mihara, pokud jí nedají zbytky získané DNA. Jak už to tak bývá, Gojira se stejně dostane na svobodu a my tak můžeme sledovat další „monster“ souboj a zoufalé snažení armády zabít legendární příšeru jednou provždy. (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Ani druhý díl této série mě moc nezaujal. Doposud se nevyřešil problém s tím, že nová série se prostě bere moc vážně a přes to se těžko dostávám. Navíc to přináší rodinná dramata a dlouhé kecání o ničem. Od 17. dílu Godzillí očekávám souboje. Jak už zmínil Lima, záporák je sice vizuálně zajímavý, ale v souboji strašně trapný a jeho působení v tomto filmu je opravdu krátké, skoro si ani nezaslouží být v názvu. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Film dějově dokonce ještě rozpačitější, než minulý restartový díl. Trochu méně strašení radiací a vůbec trochu střízlivější pojetí (hehe) je k dobru, ale celkový dojem ze spektáklu děs běs. Biorante je zajímavý kaijuu, nicméně hrozná měkkota a pro Gojiru žádný soupeř. Taktika boje vojsk je sice OK, ale zapojení dětské psionické divize je na mě trochu moc, a to mám laťku snášenlivosti extra vysoko. Asi komentář ještě pořádně zedituju, protože jak tak píšu, tak si rekapituluji, jaká to byla šílená patlanice. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

6+/10 Záverečný súboj to ťahá riadne hore. Biorante je fakt bohovské monštrum - tak "mytológiou" ako aj designom. Aj príbeh o klonovaní a prebúdzajúcej sa sopke je fajn, len nechápem, načo tam bola tá línia s baktériou a mafiou. Celkovo ten reaganovský military fetiš mi tu nesedí, no taká bola doba... ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ejtýs strike back. Japanese style! Úvodní přestřelka vyloženě rozesmála - hlavně díky hudbě. Jinak ale klasická patlanina tím patrnější, jak vážně ji začali tvůrci brát a jak moc (a jak moc neúspěšně) se pokoušejí z béčkových vod vynořit. Pro tenhle díl ale uznávám, že Biolante je docela efektní, tím víc mě mrzí, jak nevyužitá. Když o tom přemýšlím, mělo to být ejtýs mnohem víc. Byla by aspoň sranda. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

18) GODZILLA vs BIOLLANTE (1989)___ HEISEI SERIES 1984-1995___80.léta jsou tady znát. Začátek je jak z nějaké podprůměrného akčního béčka, kde se hodně umírá a vše nevhodně podmalovává osmdesátkový vlezlý popík. Pak se film překlopí do asi půlhodinové části (s vizuálem laciné televizní okecávačky), kde se stále řeší, zdali naklonovat rostlinné buňky s godzillími, co z toho vzejde a zdali je to v zájmu vlády, stejně tak nově vyvíjené anti-nukleární bakterie (které mají pomoci porazit Godzillu), aby pak na scénu přišlo monstrum s názvem Biollante, které, klobouk dolů, má vskutku zajímavé impozantní parametry. Obrovský klon godzilly a rostliny, s hlavou coby obří poupě a smrtelnými popínavými chapadly. Nutno říci, že Biollante patři vizuálně k těm nejzajímavějším godzillím oponentům vůbec, škoda, že jeho tělesná konstituce je tak chatrná a boj tak krátký a jednoznačný. Z honosného názvu ´Godzilla vs Biollante´zůstane tak pouze několikaminutový nerovný souboj, jehož dojem vylepší závěr, kdy Biollante naroste do takových rozměrů, že o hlavu přeroste Godzillu a pěkně jí zatopí. Za Biollanteho a absenci otravné infantility poctivé 3*. ()

Zajímavosti (10)

  • Prvý film o Godzile pochádzajúci z japonskej éry Heisei. Japonský cisár Hiroito zomrel toho istého roku krátko pred natáčaním filmu, a tak sa skončila éra Showa a začala Heisei. (beso74)
  • Shinichirô Kobayashi, občianskym povolaním zubár, sa stal scenáristom filmu trochu kurióznym spôsobom, stal sa totiž víťazom súťaže, vyhlásenej v roku 1986, o najlepší scenár k novému filmu o Godzille. (beso74)
  • V obleku Godzilly se objevil japonský herec Kenpachiro Satsuma, pro kterého to nebyla první podobná zkušenost. V roce 1971 ztvárnil Hedoraha, roku 1972 si zahrál v obleku Gigana a v roce 1984 vedl Pulgasariho. (Terva)

Reklama

Reklama