poster

Godzilla vs. Biollante

 • Japonsko

  ゴジラVSビオランテ

 • Japonsko

  Godžira vs. Biorante

 • Japonsko

  Gojira vs. Biorante

 • angličtina

  Godzilla vs. Biollante

Sci-Fi

Japonsko, 1989, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TERRORDROME
  **

  Po minulom pomerne nudnom diely tvorcovia pochopili že Godzilla proste potrebuje mať proti sebe poriadneho protivníka a tak pre ňu prichystali niečo ozaj špeciálne. Nechali skrížiť godzillie bunky s obyčajnou ružou a tá vyrástla do gigantických rozmerov. Výsledné monštrum menom Biollante je naozaj impozantné a v konečnej fáze vývoja je to fakt skurvene obludná beštia, ktorú však Godzilla nakope za menej ako 5 minút. Celý film je bohužiaľ uťahanejší než kedykoľvek predtým, hlavné slovo tu majú rôzne geneticko-moralistické drísty a priemyslová špionáž takže Godzilla, Biollante a Super-X 2 ( vylepšené protiGodzillovské vznášadlo ) dostanú na svoje výstupy len veľmi málo miesta aby zostalo dosť času na ďalšie kecy a telepatické nezmysly šibnutého dievčaťa ktoré sa pokúša spacifikovať Godzillu silou vôle. Samotná Godzilla vyzerá lepšie než minule a má v papuli úplne nový slušivý jazyk. Efektná nuda.(28.6.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Ejtýs strike back. Japanese style! Úvodní přestřelka vyloženě rozesmála - hlavně díky hudbě. Jinak ale klasická patlanina tím patrnější, jak vážně ji začali tvůrci brát a jak moc (a jak moc neúspěšně) se pokoušejí z béčkových vod vynořit. Pro tenhle díl ale uznávám, že Biolante je docela efektní, tím víc mě mrzí, jak nevyužitá. Když o tom přemýšlím, mělo to být ejtýs mnohem víc. Byla by aspoň sranda.(10.6.2014)

 • Lima
  ***

  18) GODZILLA vs BIOLLANTE (1989)___ HEISEI SERIES 1984-1995___80.léta jsou tady znát. Začátek je jak z nějaké podprůměrného akčního béčka, kde se hodně umírá a vše nevhodně podmalovává osmdesátkový vlezlý popík. Pak se film překlopí do asi půlhodinové části (s vizuálem laciné televizní okecávačky), kde se stále řeší, zdali naklonovat rostlinné buňky s godzillími, co z toho vzejde a zdali je to v zájmu vlády, stejně tak nově vyvíjené anti-nukleární bakterie (které mají pomoci porazit Godzillu), aby pak na scénu přišlo monstrum s názvem Biollante, které, klobouk dolů, má vskutku zajímavé impozantní parametry. Obrovský klon godzilly a rostliny, s hlavou coby obří poupě a smrtelnými popínavými chapadly. Nutno říci, že Biollante patři vizuálně k těm nejzajímavějším godzillím oponentům vůbec, škoda, že jeho tělesná konstituce je tak chatrná a boj tak krátký a jednoznačný. Z honosného názvu ´Godzilla vs Biollante´zůstane tak pouze několikaminutový nerovný souboj, jehož dojem vylepší závěr, kdy Biollante naroste do takových rozměrů, že o hlavu přeroste Godzillu a pěkně jí zatopí. Za Biollanteho a absenci otravné infantility poctivé 3*.(10.8.2010)

 • kaylin
  ***

  Nechci přímo říkat, že nový run kaiju filmů s Gojirou začal rozpačitě, ale přece jen se z toho vytratilo kouzlo těch starších filmů. „Gojira vs. Biorante“ je béčkový film, který si zakládá na akci a na tom, aby zde byl potenciální mezinárodní úspěch. K tomu úplně nedošlo, ale jako béčko je skutečně možné film „Gojira vs. Biorante“ sledovat a docela se u něj bavit. Navázání na úplně první film se co do kvality nekoná, ale nudit se nebudete.(29.3.2015)

 • mrclTV
  *

  Zlátanina bondovky, nadprirodzena (všetci tí detskí telepati), skutočného nástupcu pôvodnej Godzilly (stvorenie zlej zbrane vedcom z dobrých úmyslov), s priehršťou repetetívnej deštrukčnej akcie, nejakým štandardným románikom dvoch mladých ľudí (najlepšie hlavných postáv) a z diaľky viditeľné a dopredu rozpoznateľné mravné ponaučenie na záver - čiže štandardný monster movie. Bohužiaľ tento ma nebavil, chybou asi bude prekvapivo veľa akčných scén a hlavne nadmerné používanie ohnivého dychu Godzilly (kde sú tie časy, keď som sa zabával na wrestligových chvatoch), rýchlo sa to omrzí a o dejovej stránke ani nehovoriac. Len tak premýšľam, dokedy budú robiť Godzillu s bábkohercom, ale už sa objavuje náznak budúcnosti - prvé počitačovo generované scény. Zo zatiaľ najultimátnejšieho protivníka Biollante (jednoznačne drsnejší ako King Ghidorah) mohli vyťažiť o niečo viac.(6.11.2016)

 • - Zničenie Twin Towers bolo natočené tri krát. Nakoniec sa vo filme použili všetky 3 verzie demolácie. (beso74)

 • - Na manipuláciu s monštrom Biollante bolo potrebných vyše 20 členov štábu. (beso74)

 • - Shinichirô Kobayashi, občianskym povolaním zubár, sa stal scenáristom filmu trochu kurióznym spôsobom, stal sa totiž víťazom súťaže, vyhlásenej v roku 1986, o najlepší scenár k novému filmu o Godzille. (beso74)