poster

Godžira vs. Biollante

 • Japonsko

  ゴジラVSビオランテ

 • Japonsko

  Godžira vs. Biorante

 • Japonsko

  Gojira vs. Biorante

 • anglický

  Godzilla vs. Biollante

Sci-Fi

Japonsko, 1989, 105 min

Režie:

Kazuki Ómori

Kamera:

Júdai Kató
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TERRORDROME
  **

  Po minulom pomerne nudnom diely tvorcovia pochopili že Godzilla proste potrebuje mať proti sebe poriadneho protivníka a tak pre ňu prichystali niečo ozaj špeciálne. Nechali skrížiť godzillie bunky s obyčajnou ružou a tá vyrástla do gigantických rozmerov. Výsledné monštrum menom Biollante je naozaj impozantné a v konečnej fáze vývoja je to fakt skurvene obludná beštia, ktorú však Godzilla nakope za menej ako 5 minút. Celý film je bohužiaľ uťahanejší než kedykoľvek predtým, hlavné slovo tu majú rôzne geneticko-moralistické drísty a priemyslová špionáž takže Godzilla, Biollante a Super-X 2 ( vylepšené protiGodzillovské vznášadlo ) dostanú na svoje výstupy len veľmi málo miesta aby zostalo dosť času na ďalšie kecy a telepatické nezmysly šibnutého dievčaťa ktoré sa pokúša spacifikovať Godzillu silou vôle. Samotná Godzilla vyzerá lepšie než minule a má v papuli úplne nový slušivý jazyk. Efektná nuda.(28.6.2011)

 • JohnnyD
  ***

  6+/10 Záverečný súboj to ťahá riadne hore. Biorante je fakt bohovské monštrum - tak "mytológiou" ako aj designom. Aj príbeh o klonovaní a prebúdzajúcej sa sopke je fajn, len nechápem, načo tam bola tá línia s baktériou a mafiou. Celkovo ten reaganovský military fetiš mi tu nesedí, no taká bola doba...(20.5.2014)

 • SOLOM.
  ***

  Tento v pořadí sedmnáctý díl měl být natočen již o něco dříve, protože přímo navazuje na předchozí film Gojira (1984), ale producent Tanaka požádal veřejnost o pomoc při finální podobě nového monstra. Ti mu mohli posílat jejich skripta, z nichž bylo nakonec vybráno to nejlepší. Bohužel jak jsem naposledy chválil scénáristu i producenty za jejich návrat k původní myšlence – tedy že Gojira není žádným zachráncem Země, ale jejím ničitelem, tak tady to vidím jako krok zpátky. Přestože tu opět propuká zkáza a demolice různých objektů a vojenské techniky, moc se mi nelíbilo využití nové nestvůry. A to i přesto, že její vzhled zas až tak špatný nebyl. Když už si s tím dali tolik práce, měli na tom pořádně zamakat a ne to odbýt dvěma krátkými souboji. Ty nevypadali vůbec špatně, jenže tvůrci se spíše zajímali o všechno jiné, jen ne o pořádný fight. Přimícháním špionážní vložky a lehce melodramatické zápletky okolo doktorovy dcery to místy vypadalo poněkud trapně. Japonci ovšem potřebují vždycky všechno pořádně zdramatizovat a kvalita jim u této série moc neříká. Hlavně když se pobaví oni sami. 50%(20.1.2013)

 • xxmartinxx
  ***

  Ejtýs strike back. Japanese style! Úvodní přestřelka vyloženě rozesmála - hlavně díky hudbě. Jinak ale klasická patlanina tím patrnější, jak vážně ji začali tvůrci brát a jak moc (a jak moc neúspěšně) se pokoušejí z béčkových vod vynořit. Pro tenhle díl ale uznávám, že Biolante je docela efektní, tím víc mě mrzí, jak nevyužitá. Když o tom přemýšlím, mělo to být ejtýs mnohem víc. Byla by aspoň sranda.(10.6.2014)

 • kaylin
  ***

  Nechci přímo říkat, že nový run kaiju filmů s Gojirou začal rozpačitě, ale přece jen se z toho vytratilo kouzlo těch starších filmů. „Gojira vs. Biorante“ je béčkový film, který si zakládá na akci a na tom, aby zde byl potenciální mezinárodní úspěch. K tomu úplně nedošlo, ale jako béčko je skutečně možné film „Gojira vs. Biorante“ sledovat a docela se u něj bavit. Navázání na úplně první film se co do kvality nekoná, ale nudit se nebudete.(29.3.2015)

 • - Potom, čo film v japonských kinách prepadol, predstavitelia spoločnosti TOHO označili za príčinu neúspechu fakt, že Biollante je pre fanúšikov Godzily úplne neznámym monštrom, a tak sa v nasledujúcich pokračovaniach rozhodli vrátiť k starým známym monštrám, ako napríklad vo filme Gojira vs. Kingu Gidorâ (1991). (beso74)

 • - Boj Godzily a Biollante bol natočený pomocou stop-motion animácie. Nakoniec sa však vo filme neobjavil, pretože sa nedal zosúladiť so zábermi, kde boli použité iné špeciálne efekty. (beso74)

 • - Tanky strieľajúce po Godzile sa v pôvodnom scenári neobjavovali. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace