Gojira tai Biorante

Japonsko, 1989, 105 min

Kazuki Ómori

Júdai Kató
  • Spinosaurus

Ani druhý díl této série mě moc nezaujal. Doposud se nevyřešil problém s tím, že nová série se prostě bere moc vážně a přes to se těžko dostávám. Navíc to přináší rodinná dramata a dlouhé kecání o ničem. Od 17. dílu Godzillí očekávám souboje. Jak už zmínil Lima, záporák je sice vizuálně zajímavý, ale v souboji strašně trapný a jeho působení v tomto filmu je opravdu krátké, skoro si ani nezaslouží být v názvu.(13.4.2013)

• zelvopyr

Film dějově dokonce ještě rozpačitější, než minulý restartový díl. Trochu méně strašení radiací a vůbec trochu střízlivější pojetí (hehe) je k dobru, ale celkový dojem ze spektáklu děs běs. Biorante je zajímavý kaijuu, nicméně hrozná měkkota a pro Gojiru žádný soupeř. Taktika boje vojsk je sice OK, ale zapojení dětské psionické divize je na mě trochu moc, a to mám laťku snášenlivosti extra vysoko. Asi komentář ještě pořádně zedituju, protože jak tak píšu, tak si rekapituluji, jaká to byla šílená patlanice.(28.7.2014)

Klasický godzillí príbeh s prvkami, na ktoré sme boli zvyknutí aj zo staršej série. Tentokrát ale s lepšími vizuálnymi prvkami, avšak stále infantilné - samozrejme v menšej miere. Táto séria má ale zas inú atmosféru ako tá predošlá, keďže tu už sa hrá skôr "na vážnejšiu strunu". Biollante slušný protivník. Celkovo hodnotím ako klasický priemer. 55 %(22.2.2015)

Nechci přímo říkat, že nový run kaiju filmů s Gojirou začal rozpačitě, ale přece jen se z toho vytratilo kouzlo těch starších filmů. „Gojira vs. Biorante“ je béčkový film, který si zakládá na akci a na tom, aby zde byl potenciální mezinárodní úspěch. K tomu úplně nedošlo, ale jako béčko je skutečně možné film „Gojira vs. Biorante“ sledovat a docela se u něj bavit. Navázání na úplně první film se co do kvality nekoná, ale nudit se nebudete.(29.3.2015)

Ejtýs strike back. Japanese style! Úvodní přestřelka vyloženě rozesmála - hlavně díky hudbě. Jinak ale klasická patlanina tím patrnější, jak vážně ji začali tvůrci brát a jak moc (a jak moc neúspěšně) se pokoušejí z béčkových vod vynořit. Pro tenhle díl ale uznávám, že Biolante je docela efektní, tím víc mě mrzí, jak nevyužitá. Když o tom přemýšlím, mělo to být ejtýs mnohem víc. Byla by aspoň sranda.(10.6.2014)

• - Prvý film o Godzile pochádzajúci z japonskej éry Heisei. Japonský cisár Hiroito zomrel toho istého roku krátko pred natáčaním filmu, a tak sa skončila éra Showa a začala Heisei. (beso74)

• - Na manipuláciu s monštrom Biollante bolo potrebných vyše 20 členov štábu. (beso74)

• - Boj Godzily a Biollante bol natočený pomocou stop-motion animácie. Nakoniec sa však vo filme neobjavil, pretože sa nedal zosúladiť so zábermi, kde boli použité iné špeciálne efekty. (beso74)