Hollywoodský herec Nick Lang (Michael J. Fox) je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem (James Woods), tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál. (North Video)

Radyo

Zábavná podívaná, nekladoucí si žádné vysoké cíle, je vpodstatě vystavěna na kouzlu osobnosti Michaela J. Foxe. Ten také do své role vkládá vše, co od něj divák očekává. Solidně odvedené práce je zárukou solidní divákovy zábavy. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,895,485Tržby Celosvetovo $65,595,485║ zaujímavé obsadenie v povrchnom blábole bez poriadnej iskry, dosť slabá súhra ústrednej dvojice /40%/ ()

Djkoma

Já se (možná trochu zvráceně) bavil. Tradiční filmová hvězda, která točí pouze akční filmy ve stylu Indiana Jonese (M.J.Fox) se rozhodne svou novou postavu, policisty Casanovy, zahrát podle skutečného poldy, Jamese Woodse. Do toho všeho jim skočí nabušený Stephen Lang se svou krásnou zbraní:). K tomu všemu stačí přičíst ještě vtipné srážení policejního a filmového světa, využívání tradičních policejních klišé ("myslíš, že si vezmeš kafe a koblihu a je z Tebe polda?"), narážky na americkou oblíbenost sledování násilí a reklamní billboardy všech tvarů (uvidíte, pochopíte). Nízké hodnocení však chápu, snímek trochu pokulhává za očekáváním a správným tempem, ale mě pobavil. Krom toho spojení John Badham a režisér druhého štábu Rob Cohen není zrovna špatné:) ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::: Tuhle krimi-komedii mám moc rád, ale je fakt, že někdy nudí, jsou tam slabá místa, ale mě se to líbí, Michaela J. Foxe a Delroe Lindo mám moc rád ! 4.hvězda je za mlaďoučkou Christinu Ricci, která je už v tomhle věku úžasná !! ::::::::::::::::::::::::::::: ()

movie

Originální scénář a zručná Badhamova režie společně s dobrými hereckými výkony Woodse a Foxe udělala svoje.Film v „Poldovi v patách“ je sice solidní průměr, na který se třikrtá nepodíváte do jednoho roka, ale bavit se budete určitě.Navíc závěrečná scéna v kině je neodolatelná. ()

Shit

Vynikající komedie hlavně zásluhou Michaela J. Foxe, ten je jako skoro ve všech svých komediích skvělej. Trošku hůř je na tom James Woods, ze začátku to vypadalo fakt hrůzostrašně, ale nakonec dokázal Foxovi slušně sekundovat a vytvořil s nim docela sehranou dvojici. Co se týká příběhu, tak ten nic převratnýho nenabízí a jak film skončí je jasný docela brzy po tom co začne, jenže o to tady moc nejde a na tu zábavu, kterou má vytvořit slouží dobře. Já se prostě bavil, takže nevidim důvod proč nedat 4* ()

choze

John Badham je solidní řemeslník na poli rodinné zábavy, ale tady sáhl po velmi slabém scénáři a nepomohlo ani že měl k ruce dva dobré herce. ()

Gilmour93

Když pominu fakt, že tak okatý product placement je v hollywoodských filmech málokdy k vidění, byl jsem svědkem jen veskrze průměrného buddy movie, kterému by kvůli Badhamově sprostě rutinérské režii nepomohlo ani to, kdyby se Lesy s Liškou rozkrájeli na táákhle malinkatý nudličky. Jestli se chtěl superstar Nick Lang opravdu poctivě připravit na roli, měl jít za Woodsem do Poldy od J.B.Harrise. Tam by skončil do 5 minut předávkovaný lepidlem na kníry a vypadalo by to jako sebevražda.. P.S.: Stephen Lang působil dojmem, že ještě minimálně na Pandoře měl ambulantně navštěvovat doktora Chocholouška.. ()

StarsFan

"Sakra, co je tohle?! Konspirace?" Dva chlapi, kteří vyznávají úplně jiný styl života se dají dohromady, přičemž jeden z nich z toho nemá vůbec radost. Od dob Smrtonosné pasti tahle "zápletka" není moc neobvyklá, The Hard Way navíc scénáristicky taky nepatří mezi nezapomenutelné snímky, ale herectví... herectví to stírá natolik, že jsem se ty dvě hodiny moc dobře bavila a několikrát jsem se s chutí zasmála. Když mluvím o "herectví", mám na mysli hlavně skvělého tvrďáka (a trochu netypicky i sympaťáka) Jamese Woodse. Vím, že v tomhle se asi s většinou komentátorů na ČSFD neshodnu, ale právě on je skutečnou hvězdou tohoto filmu. Je to totiž on a ne Michael J. Fox, kdo v tomhle filmu hází nezapomenutelné ksichtíky a dává do svých hlášek ten úžasný sarkastický nádech. Momentálně mám strašnou chuť vyhlásit ho nejrychleji mluvícím hercem v Hollywoodu. "Celý ten film je založený na tom, co jsem mu řekl. Ten malej hajzl mi ukradl můj život!" ()

Le_Chuck

Bohužiaľ mi M.J.Fox počas filmu tak silno evokoval Michala Suchánka (a jeho TeleTele eskapády), že som bol skôr rozladený, než aby som sa bavil. A to že sa film venuje jemu a odsúva na druhú kolaj lahôdkového psychopatického záporaka mu neodpustím. Na druhú stranu je to nenáročná odpočinková akčná (alá 80-te roky) komédia, s ktorou mám proste problém. Silné 2. ()

Spiker01

Takový ten typ filmu, u kterého po měsíci úplně zapomenete o čem byl. A když si to po chvilce alespoň trošku vybavíte, nejsou to moc hezké vzpomínky. ()

JohnnyD

Po skvelom treťom Návrate do budúcnosti sa Michael J. Fox presunul do 90tych rokov a zostarol natoľko, že začal hrať na 100% dospelých ľudí. Ak opomenieme príjemného Doktora Hollywooda, Fox nemohol nové desaťročie začať horšie! Tento film postráda akýkoľvek humor a dobrú akciu. Iba sa tu kopíruje to najotrepanejšie buddy movie klišé, ktoré sme videli v desiatkách lepších filmov. Filmu nepomáha ani totálne katastrofálny slovenský dabing, kde tvrďasa Jamesa Woodsa nadaboval Richard Stanke!!! Bože ... Hard way je zlá predohra k ďalším zlým Foxovím (ne)komédiam ako Život s Mikeym, alebo Z lásky a pre peniaze. ()

petaspur

James Woods je skvělý herec, který ve svých fimech většinou přehrává své slavnější kolegy. Tento film není vyjímkou, protože Woods hraje paradoxně detektiva o dost lépe než Fox (pro něj daleko lehčí) roli herce. JInak se nejedná o žádný zázrak, ale o lehce vtipnou konfrontaci tvrdého policisty s kopírujícím tvrdě se tvářícím rádobypolicistou. ()

kingik

Umanutá filmová hvězda chce v rámci chystaného filmu na vlastní kůži pocítit co obnáší práce policejního detektiva. A tak se pověsí na ostříleného policejního vyšetřovatele, kterému od počátku leze na nervy, a ten proto bude hledat způsob, jak by se ho navždy zbavil. Michael J.Fox a James Woods jako totálně nesourodá dvojice vytahují podprůměrný scénář do snesitelné a zábavné komedie. Že si oba znesváření muži nakonec padnou do oka a o jejich společných eskapádách natočí filmové studio krimi film, je důkazem, že scénář prostě na víc neměl. Režisér John Badham si s akční stránkou filmu poradil hravě a svižná akční komedie pobaví i po letech. 60% ()

nash.

Zábavná komedie, o nečekaných potížích jednoho drsného poldy. Přestože hlavní hvězdou měl být M.J.Fox, na celé čáře ho přehrává James Woods, který se představuje v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí. A hlavně kvůli němu film, na který sae rád podívám po čase znovu... ()

dopitak

Takhle si představuju podařenou krimikomedii. Bláznivá zápletka, šílenej záporák co má něco do sebe (Stephen Lang je umělohmotná huba par excellence a ten nápad nastříkat mu kebuli na stříbrno je milionovej), zajímavý prostředí (NYC v noci rozhodně je), nějakou tu přestřelku, vtípky s kolegy, honička v autech a pořád ještě osmdesátkovej look. ()

SeBig

Z tohohle mohlo být něco daleko víc, než jen suchý humor, s trapnou zápletkou a záporákem. Dost mi to připomínalo Last action hero. Trochu tý chemie mezi Woodsem a Foxem přeci jen bylo, bavilo mě jak si řikal ty poznámky. Ostatní za nic moc nestojí. ()

Chrustyn

Ze začátku slušně rozehraný buddy movie, který však v pozdějších fázích ztrácí dech a nezachrání ho ani sympatická hlavní dvojice. ()

Marze

Je to násilné, ale na filmu je přesto něco humorného. Má to napětí ale je to neškodné. Připomíná mi to americké filmy z 50. let. ()

Ivoshek

Klasický "buddy movie". James Woods je jako drsný policajt docela vtipný a je tu obecně pár momentů, které mne pobavily. M.J. Fox taky není špatný. Celkově docela fajn komedie, která sice nepřináší nic moc nového (kromě toho, že "parťák" je herec), ale pobaví. ()