Hollywoodský herec Nick Lang (Michael J. Fox) je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem (James Woods), tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál. (North Video)

StarsFan

"Sakra, co je tohle?! Konspirace?" Dva chlapi, kteří vyznávají úplně jiný styl života se dají dohromady, přičemž jeden z nich z toho nemá vůbec radost. Od dob Smrtonosné pasti tahle "zápletka" není moc neobvyklá, The Hard Way navíc scénáristicky taky nepatří mezi nezapomenutelné snímky, ale herectví... herectví to stírá natolik, že jsem se ty dvě hodiny moc dobře bavila a několikrát jsem se s chutí zasmála. Když mluvím o "herectví", mám na mysli hlavně skvělého tvrďáka (a trochu netypicky i sympaťáka) Jamese Woodse. Vím, že v tomhle se asi s většinou komentátorů na ČSFD neshodnu, ale právě on je skutečnou hvězdou tohoto filmu. Je to totiž on a ne Michael J. Fox, kdo v tomhle filmu hází nezapomenutelné ksichtíky a dává do svých hlášek ten úžasný sarkastický nádech. Momentálně mám strašnou chuť vyhlásit ho nejrychleji mluvícím hercem v Hollywoodu. "Celý ten film je založený na tom, co jsem mu řekl. Ten malej hajzl mi ukradl můj život!" ()

Djkoma

Já se (možná trochu zvráceně) bavil. Tradiční filmová hvězda, která točí pouze akční filmy ve stylu Indiana Jonese (M.J.Fox) se rozhodne svou novou postavu, policisty Casanovy, zahrát podle skutečného poldy, Jamese Woodse. Do toho všeho jim skočí nabušený Stephen Lang se svou krásnou zbraní:). K tomu všemu stačí přičíst ještě vtipné srážení policejního a filmového světa, využívání tradičních policejních klišé ("myslíš, že si vezmeš kafe a koblihu a je z Tebe polda?"), narážky na americkou oblíbenost sledování násilí a reklamní billboardy všech tvarů (uvidíte, pochopíte). Nízké hodnocení však chápu, snímek trochu pokulhává za očekáváním a správným tempem, ale mě pobavil. Krom toho spojení John Badham a režisér druhého štábu Rob Cohen není zrovna špatné:) ()

MickeyStuma

Drsný zásadový polda a k němu parťák zcela rozdílného charakteru. Buddy-film v plné parádě obsahující akci, zábavu, švih a plno hlášek. Roli drsného poldy si tentokrát střihl James Woods a charakterově odlišného jedince Michael J. Fox, v tomto případě představujícího slavného herce úspěšné dobrodružné filmové série, který na policii kvůli roli přijde poznat veškeré dění a získat zkušenosti. Pro někoho průměr nepřinášející nic nového, pro někoho skvělá akční jízda plná zábavy. Každopádně se jedná o velice podceňovaný film, který ani zdaleka v rámci žánru stále nebyl poslední. Samozřejmě děj obsahuje mnoho patosu, ale i to má své opodstatněné místo. Silné dialogy vyřčené doslova kulometnou salvou spolu až s groteskními scénami stále pobaví a dá se říci, že snímek nijak ani nestárne. ()

LadyRainier

Joo ...celkem zábavná podívaná. Sice J.Foxe nemusím, ale občas fakt bavil ...bejt Woodsem, posadím ho na to letadlo hned na začátku :-D Ucházející hlášky a nej jsou ty ukázky z "Nickových" filmů ...to mě dostávalo. No a pak je tu Stephen Lang a jeho naleštěná bouchačka - ukázkový psycho, ten člověk se pro tyhle role snad narodil :-D Až na ten jeho dabing, ještě, že záporáci moc nemluvěj ...Průměr a klidně někdy kouknu znova... ()

johnsnow

Škoda preskoda tak super potenciálu. Mohol to byť super akčno-komediálne ladený film. Ved koniec koncov skvelý lang ako psycho záporák tomu aj nasvedčoval ale čo z toho ked sa objaví na začiatku a v závere, to sú vlastne aj jedin é napínavé a akčné momenty filmu. Inak je to kanonáda akože humorných viet kde na 10 kokotských pripadne jedna kde sa dá pousmiať a výnimočne príde nejaká kde som sa zasmial naplno. Slabota. ()

• Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Podľa Jamesa Woodsa bola úloha detektíva Mossa jedna z jeho najťažších rolí, pretože jeho postava musela byť neustále naštvaná na postavu Michaela J. Foxa (Nick Lang), ktorý je v skutočnosti veľký sympaťák. (m.a.t.o.)