Elle (festivalový název)

• Německo

Drama / Thriller

Francie / Belgie / Německo, 2016, 130 min

• NinonL

Byla jsem moc zvědavá na (kdysi) démonického Verhoevena a stále dobrou herečku Isabelle Huppert. Což o Isabelle, ta dokáže zahrát cokoli a čím zápornější hrdinka, tím líp. Jenže tentokrát to moc nefungovalo. Složitá rodinná historie a propletence se míchaly s dravou osobností manažerky a navíc ještě více méně osamělé stárnoucí ženy. Hodně moc psychologických aspektů najednou. A do toho přepadení, znásilnění a šok. Film se mi tedy moc nelíbil, nevyvolal ve mně žádné očekávané emoce. Ani vášeň, ani zlost ani lítost, natož soucit. Jenom zmatek.(2.3.2017)

Verhoeven je zvrhlej, ujetej bastard. A proto mám jeho filmy rád. Je to hlubinně násilný, ale nikdy ne prvoplánový. I tenhle film, který by vůbec nemusel být zábavný, jsem slupnul jako malinu. Už to, jakou práci si dal mistr se třemi čtyřmi vedlejšími příběhy...(29.12.2016)

Isablle Huppert coby jeden z nejzajímavějších ženských charakterů, který jsem v současném filmu viděl. A Verhoeven je pořád nejpodvratnější filmař na planetě. Ani v 78 letech si neodpustil několik zpravodajských vstupů a subjektivně měl pro mě film o 130 minutách díky jeho vedení asi tak 60.(12.4.2017)

• Rosaviva

Potenciál to mělo, ale tím to taky skončilo. Zápletka tam sice byla, ale vůbec to nevygradovalo, ani vás to nedokázalo překvapit, protože mě stačilo deset minut a odhadla jsem jak to dopadne. Když k tomu ještě připočtu šíleně nesympatické obsazení, 2*(26.2.2017)

Jedná věc je Isabelle, která to zahrála podle očekávání výtečně, druhá potom Paul. Tenhle starý lišák ukázal, že na to ještě pořád má a troufnu si říct, že tímhle filmem překvapil možná i sebe. Aneb jak být ze spolupachatelky, obětí skoro bez ztráty kytičky. Skoro bez chyby až na ten její údajný věk ve filmu. Na druhou stranu, vypadá pořád velmi dobře, takže těch plus mínus padesát, s mým blbým zrakem? Ale jo, myslím, že to půjde.(31.10.2016)

• - Režisér Paul Verhoeven se před natáčením učil Francouzštinu. Podle něj by francouzský film měl být zaplněn Francouzi. Jelikož se ji učil už jako malý, jazyk se naučil rychle. (Hal_Moore)

• - Oficiální vyslanec francouzské kinematografie na 89th Academy Awards 2017. (Hal_Moore)

• - Druhý film Paula Verhoevena, který soutěžil na filmovém festivalu Cannes. Tím prvním byl Základní instinkt. (Hal_Moore)