poster

Elle

 • Francie

  Elle

 • Německo

  Elle

 • Slovensko

  Elle

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Elle

Drama / Thriller

Francie / Německo / Belgie, 2016, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Caminzind
  ***

  Otec je masový vrah, matka randí s gigolem, synovu snoubenku zbouchnul negr, tak co bych si taky nezapíchala s nějakým tím deviantem, který možná i vyrostl v puritánském prostředí. To by byl teda úlet. No, nevím... Tady je vážně tak překontrastováno různými podivínskými vztahy lidí z relativně slušné společnosti, že by tomu slušel spíš žánr komedie. Pořád by to však zůstalo velkým klišé bez výrazného motivu a bez atmosféry. Není to Haneke, není to Chabrol, není to satira a vlastně to ani není šokující. 65% hlavně za herecké výkony a nepředvídatelnost hlavní postavy.(24.3.2017)

 • dr.fish
  ****

  Tenhle příběh není odvyprávěný zrovna jednoduše. Odkrývá se to všecko postupně a atmosféra a hlavně závěr mi hodně připomněl Základní instinkt. Tohle je ovšem mnohem introvertnější, zato taky ale víc ujeté. Kole a kolem vzato dosti zajímavý snímek, který ale asi do filmotéky nezařadím. Vlastně ani nevím proč...70%(21.5.2017)

 • dopitak
  ****

  Michèle je silná žena, velmi silná žena. S tímto tvrzením se dá obhájit většina výstřelků scénáře, který je mimochodem brilantní a rozhodně vás mnohokrát překvapí. Nudit se u filmu nebudete, i když některé detaily už byly trochu přes čáru (mlácení hlavou o zeď) a taky si zkuste dlaní plácnout proti jiné dlani, těžko dosáhnete efektu, jaký jsme viděli. Isabelle je hodně svlečená, ale do filmu to tak nějak patří. Co čekat? Pořádnej krvák, hodně dobrý lekačky a hlubokej náhled do života Francouzů (ale to už my, příznivci současné kinematografie země galského kohouta, tak nějak známe). Nejhezčí žena: Virginie Efira (role Rebeccy). Další role tady v galerii neoznačených herců: Michelin exmanžel: Charles Berling (viděl jsem ho už na Festivalu francouzských filmů v Hotel Bejrút; jeho milenka Hellen: Vimala Pons; Michelina možná snacha, matka jejího "vnuka" Josie: Alice Isaaz (což mi připomíná ten vtip o tom, jak se jedné mladé paní narodí dítě, a ustaraná sestřička jí říká, že asi všechno není, jak by mělo být, a maminka odvětí blahoskloně: to vám byla sestři taková párty, že to mohl být klidně pes..). Film ani ne moc ze života, ale hodně zajímavej a bavit bude.(22.1.2017)

 • Tosi
  ****

  Hodně provokativní, podivný a složitý thriller. Tím složitý myslím psychologické profily všech hlavních postav, protože normální nebyl nikdo. Vrcholem filmu je fantastický výkon Isabelle Huppert, klobouk dolů jak zvládla tuto ošemetnou a kontroverzní roli. Scénárista se musí ještě ted´ chechtat, co vlastně napsal. Nejraději bych solil pět hvězdiček, ale je to všechno jen těžce uvěřitelné, tak brzdím o chlup pod plnou palbou.(29.10.2016)

 • DwayneJohnson
  ****

  Jedná věc je Isabelle, která to zahrála podle očekávání výtečně, druhá potom Paul. Tenhle starý lišák ukázal, že na to ještě pořád má a troufnu si říct, že tímhle filmem překvapil možná i sebe. Aneb jak být ze spolupachatelky, obětí skoro bez ztráty kytičky. Skoro bez chyby až na ten její údajný věk ve filmu. Na druhou stranu, vypadá pořád velmi dobře, takže těch plus mínus padesát, s mým blbým zrakem? Ale jo, myslím, že to půjde.(31.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace