Paul Verhoeven je rozhodně jedním z těch režiséru, kteří se nebojí kontroverze, a za tepla ji dávkuje do svých filmů. Nejinak tomu je i u Elle. Už samotné uvedení formou obsahu zde na CSFD Vás ubezpečí, že ne všechno v tomto filmu bude standardní a hned první scéna Vás v tomto dojmu utvrdí. Pravděpodobně jsem nic podobného asi neviděl, ale Verhoevena můžu pochválit za dobře budované napětí a atmosféru, ale to je asi k výrazným kladům vše. Kapitolou samou pro sebe je Isabelle Huppert, která zde naprosto exceluje a také je na ní celý film postaven. Rozhodně zajímavé, ale celkem průměrné drama u kterého mě nominace na výraznější ocenění trošku překvapují. Asi se vyplatí šokovat.(17.1.2017)

Osobne by sa mi to viac ako do kategórie dráma a triller, skôr hodilo do kategórie veľmi čierna komédia. Musím však úprimne povedať, asi som čakala viac. Nijako ma to neoslnilo, ten príbeh zadrhával a nesadlo mi to. Všetko to, ale samozrejme výdatne kompenzovala Isabelle. Bez nej by to asi bolo len za tri...(29.3.2017)

• Maq

Dosti zajímavé drama, bravurně zrežírované a zahrané. Co mi hrozně vadí, to je etické ladění díla i jeho recepce. Sex, sex, sex, perverzní a bezohledný, zatímco na lásku ti lidé evidentně nestačí. Jak ve filmu, tak mezi jeho diváky je takové jednání evidentně akceptováno, nenásleduje žádné odsouzení. Kdopak si uvědomuje, že tímhle odvrhujeme samy základy civilizace a vracíme se k barbarství?(15.11.2016)

Verhoeven se nějak stáhl do pozadí a pokud chce divák vidět jeho další film, musí více hledat. Stejně jsem tomu měl i v případě Elle, o které jsem nevěděl vůbec nic a nalákalo mě na ní pouze režisérovo jméno. Každopádně, pokud vám více sedí americká tvorba tohoto legendárního úchyla, bude pro Vás Elle utahaná podivnost o ničem. I já měl občas problém udržet pozornost, ale naštěstí je film natolik jedinečný a herecky bezchybný, že jsem ho bez větších problému dojel až do konce a občas si ho i užíval.(8.3.2017)

To byl film jasně šitý na míru pro Isabelle Ruppert. Ta tyhle role zvládá naprosto skvěle a tady rovněž perlila. Sice jsem plně nepochopila, že to nechala dojít tak daleko, ale budiž, odborník nejsem a scénárista věděl určitě proč to finále takhle vyhrotil. Celou dobu jsem totiž čekala, jak to dopadne, takže tam moc odboček ani nemohlo být. Takových tématicky laděných filmů vidím poměrně málo, takže další důvod pro. Rozhodně je ta čtyřka spíš Isabellina než za scénář, ale ve výsledku se to propojí stejně dohromady.(29.10.2016)