poster

Zack a Kvák (TV seriál)

 • Česko

  Zak a Kvák

 • Velká Británie

  Zack and Quack

Animovaný

Izrael / Velká Británie, 2012, 22 min

 • pippi001
  ***

  Milujem trojrozmerné knižky od decka, dokázala som si ich pozerať znova a znova. Toto je dokonca zanimovaná celá knižka - prečo nie?(14.10.2014)

 • papaguy
  ****

  Z výtvarného hlediska pecka. Ale chápu, že to neosloví každého. Vsadím boty, že tvůrci by to rádi udělali klasickou animační technikou, ale nakonec vsadili na 3D.(27.7.2018)

 • dogrose
  *****

  Výtvarně nápaditý atraktivní seriál pro nejmenší děti ve srozumitelném překladu pro děti české. Dějištěm je obrázková knížka, v níž se rozkládají hýbací obrázky (pamatuju takové knížky z dětství), postavičky jsou 3D animované papírové vystřihovánky. Příběhy jsou jednoduché, pomalu ubíhají, aby je děti dokázaly vnímat. Příběh vtahuje děti do děje a udržuje tak jejich pozornost (klade otázky, hledá správné odpovědi, dává dětem čas na rozmyšlenou, některé prvky opakuje). Na seriálu se dá dále stavět v práci s dětmi ve školce či ve škole, nebo i doma při výtvarných činnostech.(18.2.2015)

 • The Viper
  odpad!

  Bohužel ještě horší než Dora.(9.12.2014)

 • Gemini
  ****

  Zack A Kvák jsou animovaný seriál, který staví na nápadu vybudovat celý svůj svět v knize papírových skládaček ("pop-up" book) - a naštěstí, na rozdíl od jiných podobných produktů, které měly originální nápad, pokud jde o vlastní svět (viz třeba Rytíř Zrezlík), ho také umí využít. Jednotlivé epizody ve svých příbězích naplno pracují jednak s estetikou, jednak s podstatou tvorby skládaček, takže se běžně problémy řeší tím, že se něco nějak nově poskládá a podobně. Je to vlastně něco na principu Lego Movie, ale s papírem:) Co se týká "ideové náplně", je to dětská klasika, která neuráží ani dospělého diváka, a zaslouží si ocenění, že to o něčem je a dává to smysl (protože to už bohužel není u tvorby pro děti pravidlem:P). Jo a taky to má slušnou úvodní písničku, jejíž kousky mám pak půl dne problém dostat z hlavy:) 80%(18.9.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace