Výborná ukázka jak dělat filmový "životopis", a důkaz, že vedle kvalitních herců potřebujete hlavně vypilovaný scénář. Straight Outta Compton má jeden z těch nejsilnějších co jsem za posledních pár let viděl. Nadčasové a nadžánrové téma hudby nemůže zklamat a je tak poutavě vyprávěno, že je úplně jedno, jestli doma sjížďíte na gramcích jenom Láďu Kerndla a o NWA, Comptonu a nepokojích v LA z roku 1992 slyšíte úplně poprvé. Tři hlavní postavy jsou napsané tak univerzálně a přehledně pro všechny sorty diváků, že jsem se jen těžce odtrhával jejich představitelům ze rtů. Kéž by nám bylo dopřáno více podobných milých filmových překvapení ročně. 85 %(10.2.2016)

Radšej mám hudbu od chlapcov z East Coast, ale týmto filmom si u mňa urobili očko aj chalani z West Coastu, takže si ich skúsim viac napočúvať. Čo sa filmového spracovania týka, tak ťažko tomu niečo vytknúť a aj nepríliš skúsení herci to dokázali skvele utiahnuť. Určite nadpriemerný životopisný film a keďže ide o môj obľúbený hudobný žáner, tak je to na plný počet. I like these gangsta niggaz, mothafucka.(12.11.2015)

Za 4 rudé, ale po pravdě s dost odřenýma ušima.. On sice ten dohled Doktora a Ledové Kostky dodává filmu zdání legitimity, ale na druhou stranu, kdo už o téhle bandičce něco slyšel ten minimálně tuší, že se tu kluci vykreslili až okatě moc mirkodušínovsky. Natočené je to parádně, má to pár kulervoucích scén a herci jsou obsazeni charakterově tak přesně, že se jeden nestačí divit (hlavně teda Jackson Jr. dost rozmazává hranici mezi filmem a realitou), ale pořád je tam taková ta pachuť toho, že to je celé spíš jen parádní marketingový tah.(10.12.2017)

Motivační snímek o chlapcích z násilného prostředí, kterým se povedlo se z tohoto prostředí dostat prostřednictvím zpívaných (spíše říkaných) násilnických písní. Lehce romantizující, zejména ke konci, kdy všichni už nechali nelegální činnosti, stali se řádnými umělci a našli si věrnou lásku. Zatímco dříve fetovali a souložili jak o život. Tak tenhle bod je v rozporu se skutečnými životopisy skupinky zpívajících psanců. Stejně jako je malinko legrační to jejich bouření se proti zlé a nenávistné společnosti plné rasismu, když většina z nich v reálu - dle Wikipedie - studovala na uměleckých školách. Takže jim ta odporná měšťácká společnost dala vzdělání, které jim pomohlo bouřit se proti ní. No, nic nového pod sluncem.(3.3.2016)

Pánové si o sobě vyprodukovali tenhle nekonečně dlouhý film, to je roztomilé! Nenapadlo by mě, že hláškami jako "Dre, jseš dobrej DJ, ale jseš moc velkej rebel!" a "Na ulici nás nečeká šťastnej konec" se bude ve filmech pohazovat ještě v jednadvacátym století... Kýč a patos hip hopu jede na maximum. Poslouchat beaty multimilionářů, který prodávaj svoje zážitky z mládí, čímž dělají z autenticity komoditu, se mi tu protiví. Ne že bych měl něco proti rapu, občas i něco poslechnu, mám ale problém s celou tou omáčkou okolo, a právě z ní je tenhle film. Sledovat tuhle zcela očividnou sebepropagaci a součást velmi dobře ošetřené mainstreamové obchodní strategie jako něco opravdového a tvrdého mi každopádně přijde legrační.(13.10.2015)

• - Spoiler: V skutočnosti Ice Cube nenavštívil Eazyho-E v nemocnici, ani sa nezúčastnil jeho pohrebu. Naposledy ho videl živého v klube v New Yorku pri zmierení. Chcel, aby posledná spomienka na neho bola pozitívna. (tarponko)

• - Dr. Dreho měl původně stvárnit Michael B. Jordan, ale odmítl kvůli natáčení jiného snímku. (Punisher)

• - R&B speváčka Michel'le Toussaint začala chodiť s Dr. Drem v roku 1989. V tom roku sa jej album stal dvojnásobne platinovým v Ruthless Records. Toussaint zostala s Drem sedem rokov a prestúpila do vydavateľstva Death Row. V roku 1991 sa im narodil syn Marcel, čo zastavilo jej kariéru. Po tom, ako sa Toussaint a Drem v roku 1996 rozišli, prehovorila Michel´le o fyzickom násilí, čo jej spôsobil: mala zlomený nos, niekoľko monoklov a len tesne ju minul výstrel, ktorý Dre vystrelil cez dvere kúpeľne. (swn)