poster

Straight Outta Compton

 • USA

  Straight Outta Compton

 • Slovensko

  Straight Outta Compton

 • Nizozemsko

  Straight Outta Compton

Životopisný / Hudební / Historický / Krimi / Drama

USA, 2015, 147 min (Director's cut: 167 min)

Externí recenze k filmu (9)

 • A2larm.cz (Karel Veselý)

  "Radikalita gangsta rapu se v následné evoluci hip hopu pomalu rozmělnila a hrdinou hip hopu z východního pobřeží se stal zkouřený pohodář Snoop Doggy Dogg nebo nablýskaný svalovec 50 Cent. Poslední dobou se ale situace zase mění. Díky rapperům, jako jsou Kendrick Lamar nebo Vince Staples, se…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) ****

  "Nesejde na tom, jestli máme rádi gangsta rap, Straight Outta Compton baví bez ohledu na hudební preference. Příběh nás pohltí a ani jednou za 147 minut se nepodíváme na hodinky. Jediná velká škoda pro českého diváka je, že písničky většinou nemají překlad. Ta část publika, která si slangovou…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "F. Garymu Grayovi se ale daří prostřednictvím filmového média blíže zprostředkovat prožitky jednotlivých muzikantů, vtáhnout nás na jejich koncerty a nabídnout nějaký emocionální zážitek, který na online encyklopedii asi mít nebudete." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Straight Outta Compton sa nemusí snažiť byť autentický, on autentický je. Nesnaží sa ísť prvoplánovo na ocenenia, ale napriek občasnému kĺzaniu po povrchu má v sebe aj istú hĺbku. Demonštruje to i scéna, keď hrdinovia sledujú v televízii útok Los Angeleskej polície na Rodneyho Kinga a mesto sa…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Straight Outta Compton je dynamický film plný energie, který své diváky přenese na 147 minut do realisticky zobrazené komunity, do níž by asi většina z nás osobně zavítat nechtěla, ale je zajímavé ji pozorovat. Zároveň nabízí věcný náhled do životů několika průkopníků mainstreamového rapu (ačkoli…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Hudba plná explicitních popisů a sprostých slov se nemusí líbit každému, jeho velmi současný odkaz k případům nezdůvodnitelné policejní brutality vůči afroamerickým občanům USA a hnutí Black Lives Matter ale otřese i největším odpůrcem rapu. DVD bohužel nic moc dalšího k filmovému zážitku nepřidá." (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Straight Outta Compton je pevně kočírovaná věc, která ví, kam míří a co chce říct. Jako pěst černýho bratra vypálená přímo do ksichtu. Úderná a překvapivě silná. Při stopáži dvě a půl hodiny vám nejen uteče mnohem rychleji než kdejaký blockbuster, ale navíc vám zůstane mnohem déle pod kůží. Jeden z…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "S trochou nadsázky by se totiž dalo říct, že tohle je mix životopisného filmu a gangsterského filmu z ghetta. Všichni hrdinové, ať už bydlí u tety na gauči, nebo likvidují po litrech šampaňské za tisíce dolarů, jsou pořád drsňáci až na kost. Nehrají to, protože vyrostli v prostředí, kde může člověk…" (více)

 • 25fps.cz (Jana Bébarová) *****

  "Přestože je z filmu cítit respekt, který tvůrce k legendám hip hopu má, nelze říct, že by je primárně adoroval. Pro jejich odvahu vykřičet do světa svoje radikální, nonkonformní postoje je sice do jisté míry prezentuje jako hrdiny, zároveň nám však umožňuje poznat, jací lidé za těmi údernými texty…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace