Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Teda, Argentínčanov je lepšie nesrať, lebo ich chytí vražedný amok. Všetky poviedky majú niečo do seba a skoro všetky majú výbornú pointu. Jednotlivým častiam nemôžem nič vyčítať, ale celok je v tomto prípade menej ako súčet častí. Dôvodom je to, že príbehy nemajú medzi sebou vôbec žiadne prepojenie, čo je v dnešnej dobe aj u poviedkového filmu štandardom. 8+/10(19.1.2018)

Chvíli je film k popukání, chvíli vyloženě brutální, celou dobu ale brilantní. Snad jen škoda jaksi předčasně ukončené druhé historky, ta mohla vygradovat do ještě zajímavější situace. Vítězí bitva dvou řidičů a finální svatba.(3.6.2018)

Divoké historky nejsou vysloveně brutální, je třeba v nich vidět nadsázku. Dotýkají se totiž i témat, které nepochybně netrápí jen Argentince, jako je korupce, přesvědčení zbohatlíků, že za peníze je možné koupit všechno, a obecně sociálních problémů ve společnosti. Szifrón oproti Tarantinovi zvládá i psychologii postav. Nejsou to jednoúčelové figurky, ale živoucí lidé. V každé povídce je výborně zvládnutý bod zlomu, to pomezí, kdy se obvyklé standardní řešení zvrtlo. A k tomu správná jižanská vášeň a už svištíme po té klouzačce dolů.(19.10.2014)

Asi po půl roce jsem se dostal do kina a nelitoval jsem. Nejlepší ta úplně první, prologová povídka, fantastická pomsta člověka na lidech, kteří mu v životě ublížili... Povídka o řidičích dobrá, až na tu scénu s kálením, její závěr - ohořelé lebky - fantastický. Pan Bombička se nakonec zklidnil, aby se pomstil po svém. Společně s následující povídkou o ženě poražené na přechodě pro chodce měla tato povídka i jistý náboj společensko-kritický, je vidět, že úřední šiml i korupce vládnou všude po světě. A ta svatba? Trošku hollywoodsky podaná, ale bez sentimentu, třebaže si i tady novomanželé po vyřízení vzájemných účtů vpadli do náručí. Povídka o pomstě na exekutorovi taky naprostá jednička - ve vězení je asi opravdu větší svoboda než venku, pět hvězdiček a někdy opakované shlédnutí si tento film zaslouží! Krásná argentinská španělština.(22.10.2014)

Přerůstá vám život přes hlavu? Střelte se do hlavy šestiranným revolverem z dílny Damiána Szifrona. Půltucet ventilačních historek, jejíchž leitmotivem je všechno to, co jste vždycky chtěli udělat, ale neudělali, ať už proto, že jste na to neměli koule, nebo jste ještě stále byli dostatečně příčetní.(23.10.2014)

Šest povídek a můžu dát jen pět hvězdiček. Těžko vybrat komu nedat, nerad bych se dostal z téhle partičky někomu na black list :-).(24.10.2014)

Z kina jsem odcházela a přemýšlela jsem krucinál, co to bylo? Ale nakonec v souhrnu, ano bylo to dobré. Sarkastické a vtipné, hysterický záchvat nevěsty na střeše byl bezkonkurenční. Ale story s výměnou pneumatiky, u té jsem se opravdu nasmála.(25.10.2014)

Mohlo by to platit jako instruktážní video ve škole života. Tyhle povídky mají stejný základ a tím je nasranost a následný chtíč po pomstě. Všech šest povídek má své nesporné kvality, ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že tři jsou geniální a tři "jen" hodně dobré.(30.11.2014)

Silvestr 2014 v kině Scala(1.1.2015)

Jakože hoooodně černý humor(29.1.2015)

Tak tohle bylo naprosto perfektní, musím říct, že po celou dobu jsem se skvěle bavila .(3.3.2015)

Nápadité historky, výborná réžia a výborná kamera, skvele typovo vybratí herci ku každej historke a čo je bonus - vždy dostatok zábavy. A páči sa mi, že nie každá historka sa končila smrťou, ale každej nechýbal príbeh, ktorý ma hneď zaujal. To je čo povedať pri šiestich historkách. Moje najobľúbenejšie sú číslo 3 a 4.(4.3.2015)

Historky jsou krasne vypointovane a cerno-humorne dohnane do krajnosti, jak to mam rad.(9.3.2015)

Malým problémem "Historek" je, že nás v první, brilantní "letadlové" povídce nechají namlsat, ale to "ántré" už pak není překonáno! Blíží se tomu historka "šoférská" a také dokonale absurdní povídka o sražené těhotné ženě, ale zbytek je slabší. Nejslabší je hned ta druhá, "bistrová", "odtahovka" a poslední "svatební" jsou na lepším průměru. Když to sečteme vychází to bohatě na nadprůměr, protože nudná není ani jedna a ty dvě hodiny utekly, jak voda. Historie se však zase opakuje, když se člověk na něco moc těší, bývá většinou zklamán. Není to tak úplně případ tohoto filmu, ale čekal jsem ještě víc. Možná, že po druhém shlédnutí to bude lepší.(10.3.2015)

Mimořádně vyrovnaný set 6 povídek (i když tu poslední se svatbou bych z toho klidně vyhodil) s podtitulem "nervy můžou rupnout každému" mě dost pobavil. A kromě povídky s letadlem všechny vycházely z docela reálného základu a chápal jsem jednotlivé protagonisty, že jim ty nervy ruply zrovna takovým způsobem.(14.3.2015)

Alko sa z banality dokaze vyliahnut totalne sialenstvo dvoch "normalnych" ludi ... Pomsta chuti najlepsie za studena a na vsetkych... Velmi slusne poviedky ktore obrazom a dialogmi vam daju zabrat, a najlepsia filmova svadba aku som videl...(16.3.2015)

Něco horší, něco dobré, jedna výborná. Na můj vkus je to tedy málo. Upřímně, moc nechápu, jak se tolik lidí může evidentně upřímně smát lidské nenávisti. Nejsem žádná citlivka, ale v tomhle filmu mi to prostě a jednoduše nesedlo.(27.3.2015)

Tolik nápadů, originální kamera - prostě výborný film!(29.3.2015)

Vysvětlím co se skrývá pod žánrem "Komedie/Thriller".No to je tak,když se zatajeným dechem,staženým rektem a nehty zaraženými hluboko v křesle,čekáte kdy z vás vytryskne další gejzír,né tak kvantitativního ale zato velmi kvalitního,upřímného smíchu,v tomto případě nad několika tak brutálně absurdních povídkách,že je klidně možný že se někdy,někde staly.Výborně stylizované prostředí,zprostředkované tak výbornou kamerou,že...mi už došly český superlativa(27.6.2015)

Po veľmi vydarenom originálnom entreé som očakávala perfektne vypointovaný hlavný chod.. prvé dve poviedky ma však schladili, až som si vravela, že to zabalím, opäť rozmýšľajúc, kde sa stala chyba.. Našťastie s treťou poviedkou sa mi vrátila "chuť" a konečne to pre mňa začalo byť "o niečom". Poslednú epizódu som si už vychutnala asi tak, ako mladomanželia svoju skvostnú tortu. ;)(28.6.2015)