Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Všetko na hrane, ale tak akurát, aby zaujalo a pobavilo .Kto nikdy nestratil nervy?Čierno-čierny humor a Almodovar, to tam bolo cítiť jasne. Po dlhom čase film, ktorý ma zaujal a ta posledná poviedka ......el clasico :D(30.5.2015)

Tady je krásně vidět, že k dokonalému zážitku nemusí mít příběh nutně 3 hodiny, protože to nepodstatnější se dá shrnout a koncentrovat do pár minut. Prožitek je poté hlubší a intenzivnější, protože není čas házet okolo příběhu to nudné bláto, kterým je většinou nutné se brodit.(11.6.2015)

Napíšu jen 3 slova: tohle nemělo chybu!(14.6.2015)

GENIALNE!!(17.6.2015)

Po shlédnutí Divokých historek bych přidal k ustáleným slovním spojením jako "italská domácnost" nebo "španělská vesnice" ještě jedno "argentinská svatba"!(27.6.2015)

První historky jsou skvělé, perfektně jsem se bavil. Břitký černý humor, překvapivé rozuzlení. Bohužel potom přišel úpadek, nedostatek nápadů, umělé prodlužování při životě. I poslední mohla být zajímavá, nebýt tak zbytečně dlouhá. První tři povídky jsou na čtyři hvězdičky, druhé tři povídky jsou maximálně na dvě. Jako celek hodnotím známkou průměrnou.(29.6.2015)

Brutální! Každá povídka má své kouzlo, ale nejvíc mě odrovnala ta poslední - svatební. Trošku mi to připomnělo Black Mirror, kde tragédie se mísí s humorem a snímek okousává lidská práva a svobody. Originální motivy, posrané čelní sklo Audiny, opí*haná nevěsta nebo inženýr bojující proti systému, to všechno tady je. Je to nepropojené, nesnažící se najít nějaký smysl, ale jen nám předkládat jaká jsme hovada a v jakém svinstvu se to denně pachtíme. To že se otáčíme na druhou stranu a děláme, že to neexistuje z nás nedělá o nic menší zvířata. Totálně mě odrovnal komentář verbala :-) Za mě vyleštěné čtyři hvězdy!(29.6.2015)

Úvodní kraťoučká povídka mne přibyla do sedačky v kině hřeby. Brilantní! Povídka č. 2 - o pomstě působila v porovnání s následující prvoplánově. Trojka - krvavý souboj dvou řidičů - je naprosto dokonalá ve všem, co se za nehet toho slova vejde! El Bombito je přesnou aplikací kafkovského pohlcení byrokracií, neodvolatelností běžného občana před obrovskou institucí. Až z toho mrazí.Pětka a její milionářské pozlátko, frackovitost synka a bída Josého je příkladem již mnohokrát omílaného tématu, zapojení netypického námětu ve smyslu "když se kácí les, létají třísky" je bombové! Když bude tatínek Mauricio rozhazovat peníze za synovu hloupost na všechny strany, všechny strany se také snaží dollary nahrabat do vlastních kapes. Pointa na sebe nedá dlouho čekat. "Kolik stojí lidský život?". Tato otázka mne napadla bezprostředně zčernání plátna v kině. Šestka za ostatními velmi pokulhává. Zajímavý námět, avšak ta předlouhá stopáž v porovnání s předchozími povídkami. Ale naštěstí pro mě, byla zařazena až úplně nakonec, takže jsem v kině vydržel do konce. Kdyby byla v první třetině filmu, určitě bych pět hvězd nedával. Šestku jsem přetrpěl.(1.7.2015)

Komentář obsahuje spoilery. Ten film prostě musíš vidět! To jsem poslouchala dlouhé týdny ze všech stran a popravdě, na prdel jsem si z něj nesedla. Úvodnímu letadlovému předtitulkovému skeči bych se i zasmála, nebýt ovšem skutečnosti, že o pár měsíců později to německý psycho kokot (pardon, kopilot) narval se skutečným letadlem a dvěmi sty nevinnými lidmi do alpského masivu. Ve světle této události mi už zase tak vtipný nepřijde. Druhá historka z restaurace byla úplně mimo mísu - vyšinutá sadistická kuchařka zabodne nějakého mafiózo politika (motiv i celé vystavění příběhu jsou zcela nečitelné). Historka ala česká D1 je vydařená, scéna kterak se buran snaží sfouknout již zapálenou košili v nádrži je skvostná. Další příbeh o rádoby šikanovaném týpkovi mi lehce připomněl Volný pád s Michaelem Douglasem, prostě den blbec, na který se začnou nabalovat neblahé důsledky a vám z toho nakonec jebne. Jenže sympatie k hlavnímu hrdinovi mít prostě při sebevětší vůli nelze. Kdybych měla vyhodit do vzduchu všechny baráky, v nichž mi bylo ukřivděno, zůstala by u nás stát snad jen hospoda (v níž mi určitě taky ukřivdili, jen si to díkybohu nepamatuju). Předposlední historka je silná pouze ve chvíli, kdy se strýček Skrblík kantne při vyplácení provizí, konec je zprasený. Jedinou historkou, která je od začátku do konce opravdovým filmařským majstrštykem, je svatební taškařice, která má gradující příběh, spád i pěkné vyvrcholení. Celkově jsem se nemohla zbavit dojmu telenovelského agrentinského zpracování, místy se film dost vleče. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu z jihoamerické produkce, nicméně když už povídkový film, tak si znova raději pustím naše Knoflíkáře.(2.7.2015)

Fíha, tak toto byla úžasná smršť černohumorna a skvělého filmu.(2.7.2015)

Možná bych prohodil pořadí povídek, závěr trochu tápe a táhne se, ale to nic nemění na celkové spokojenosti.(3.7.2015)

Je plno věcí co se dalo udělat na tomhle filmu špatně, ale to se naštěstí nestalo, Úvodní předtitulková scéna byla super a uvedla vás do filmu. Svatba byla uplně famózní a chlapci na silnici taky skvělí. Ostatní historky už bohužel tak skvělé nebyly ale pořád byly dost zábavné. 4* (85%)(5.7.2015)

6 príbehov (PASTERNAK, LAS RATAS, EL MÁS FUERTE, BOMBITA, LA PROPUESTA, HASTA QUE LA MUERTE NOS SEPARE)(7.7.2015)

Dokonalé znázornenie, kam ťa môže pomsta doviesť. Krásne je potom zažiť, ked si ludia odpustia.(13.7.2015)

Až na tu finální poslední, je to opravdu směsice divokých historek. Dalo by se říci, surových historek ...(19.7.2015)

Vůbec špatné to není!Nejlepší historka je samozřejmě ta s autem jak ho tam oběsil a potom to auto zapálil a vybuchli tam oba.od této historky se mi zdá že už film není zak úžasný!Hezké čtyři hvězdičky.(28.7.2015)

• Dacsus

Dakde v osemdesiatych by to mohlo konkurovať v piatok podvečer slabším kusom s Fantozzim, alebo s Bud Spencerom a Terence Hillom. Dnes je to čistý anachronizmus - rádobyvtipný guláš uvarený niekym bez štipky imaginácie, a schopnosti okoreniť tento výtvor aspoň trochu zábavnými slovnými prestrelkami. Ak by sa ukázalo v úvodnej scénke, že pilot bol len menovec a dostal len infark, následne by sme boli svedkami toho ako skutočný iniciátor (čakajúci na skupinu v cieľovej destinácii, patrične pripravený) dostal infarkt tiež len preto, že všetkých ktorím sa chcel pomstiť nemohol sundať sám, ak by v scénke na ceste tí dvaja po explózii vyliezli v zúboženom stave a následne by ich odpráskol nejaký sfetovanec mysliac si že sú to zombie, ak by sa scénka so zbohatlíkovým synátorom odohrávala dakde na dedine, a jeho foter by postupne bol nútený podplatiť všetkých navôkol vrátane manžela a otca obete, a napriek tomu by odsúdili toho záhradníka, ak by... atď, atď, možno by to nebola až taká nuda... Možno, ale obávam sa že ani posunutie do extrému by v tomto prípade moc nepomohlo.(5.8.2015)

Jednou to nestačí. Manuál pro cholerika, až mu zase jednou prdne v kouli.(11.8.2015)

Ano, i já už jsem zažil své divoké historky, které by klidně mohli zařadit do tohohle povídkového souboru. Nicméně, bude se skvěle bavit i člověk, který dnes málem nedostal přes hubu. Každá příběh má svoji vlastní skvělou vygradovanou pointu. Ať už první scéna v letadle ohledně Gabriela Pasternaka, kdy si divák musí dát do budoucna pozor, komu ublíží, aby se pak náhodou neocitl také v takovémhle letadle. Nebo třeba příběh serírky, který krásně servíruje poznání, že pomsta není správná věc a můžou za ní zaplatit nevinní lidé. Ostatně, o pomstě hovoří i příběh řidiče audi a řidiče zrezivělého křápu, jež nemohl lépe namalovat obrázek neustálého kruhu nenávisti, jenž nakonec končí zničením všech nenáviděných a těch, co nenávidí. Zároveň si ale nesmíme nechat přespříliš kálet na hlavu, neboť se může stát, že nás pak spláchne úplně každý. O tom nádherně rozpráví příběh Bombita a sděluje, že postavit se občas na odpor proti systému se nakonec může vyplatit (ta narozeninová oslava ve věznici :-D). Scénka se synem bohatého podnikatele, který srazí těhotnou ženu mi připomněl, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Rozdělování peněz patří mezi jednu z nejlepších scén filmu. Závěrečná rudá svatba nemohla lépe dokázat, že nejlepším lékem je odpuštění, protože chybovat je lidské, ale odpouštět božské. To řekl bůh, největší frajer na světě. Skvěle baví to přehanění, protismyslnost a parodie na skutečně lidské trable, ve kterých se ovšem všichni výborně poznáme. Za mne jednoznačně za pět, nejlepší povídkový film od Pulp Fiction.(22.8.2015)

• metztlimoon

Jednu hviezdu za prvý príbeh v lietadle. Inak ma to neoslovilo a ani vtipnéto nebolo. A tá svadba bol patetický des.(6.9.2015)