Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

U téhle černohumorné povídkové blázniviny se několikrát přistihnete, jak se smějete tomu, že někdo zemřel / zemře / zažívá bolest / zažije bolest / pomstí se... a hlavně že se to neděje vám! :D(9.10.2014)

Do povídkových filmů se jde vždy s rizikem. Ať se tvůrci snaží sebevíc, vždycky mezi jednotlivými částmi nějaký rozdíl bude. Zde to je ovšem rozdíl značně propastný. V jednoznačném vedení je bez debat poslední Svatba, to je vyloženě psychologická lahůdka na závěr, která si s divákem celou dobu hraje, v závěru napíná s humornými vložkami k prasknutí, aby jen poslední scénou doložila absurditu celého snímku. Za zmínku stojí ještě souboj byznysmena s venkovským uchem, kdy se fakt povedl ten perfektní kýžený kontrast zděšení se smíchem. Za tyto dva příběhy klobouk dolů. Ovšem ty zbylé čtyři?! Promiňte, ale jakási obdoba Modlitby za Káťu Hororovou, zakomplexovaná servírka, vzpomínka na 11. září a inženýr Bombička na závěr - to jsem popravdě úplně nepobral. Lidem nervy v poslední době praskaj pořád, takže když už zfilmovat, tak aspoň zahnat do nejkrajnějšího extrému jako ve výše zmíněných dvou povídkách, kdy se člověk alespoň uchechtne. Jako celek to pak tedy alespoň se společným tématem i zpracováním působí jakž takž spojitě, což se u podobných filmových skládaček cení, nicméně dojem dvou amplitud na grafíku divákovy spokojenosti kazí zbytek, takže v celku nakonec zklamání. Nejlepší soundtrack z filmu: Love Theme. 50 %(13.10.2014)

Najs, výborne natočené, skvelo zahrané a prekvapivo aj na krátkej ploche emočne funkčné. Ale takisto aj brutálne nevyrovnané ale chvalabohu výborne vystavané - kvalitatívne to krásne graduje. hodnotetie poviedok v chronologickom poradí : lietadlo 1010, bar 4/10 ,auto 2/10 , odťahovka 8/10 , právnik 9/10, svadba 10/10. celkovo 8/10.(30.6.2015)

Strhující rozjezd, dechberoucí balancování na ostří únosnosti point, čemu se ještě lze sebeironicky smát, a dokud to vypadalo, že u těch bezmála jízlivých, ale upřímných konců zůstane, schylovalo se k nekompromisnímu majstrštyku. V půlce se ale linie zlomila, režisér neudržel břitvu filmu na hrdle společnosti, dílo se vysmeklo a stal se z něj neškodně šimrající perořízek. Happyendy zkrátka s vážně míněnou (sic) ironií nejdou dohromady.(2.10.2014)

Almodovarovský temperament podávaný s humorem černějším než somálče pomazané dehtem. Skvělé. 8/10(9.10.2014)

Divoké historky jako lekce z temperamentu i vymanění z civilizačních okovů... Kdo z nás se někdy nechtěl podobně odvázat a obnažit své potlačené emoce? A když už nemáme sami dost odvahy, můžeme se alespoň úchylně usmívat při pohledu na akt pomsty, jak jej uchopili Szifrónovi figuranti. Každý po svém, pod vlivem jiných okolností, s různým dopadem a rozdílným účinkem na diváka, kterého do toho správného rozpoložení jistě uvede i veskrze náladová hudba. V první povídce Gabriel Pasternak celkem jasně vyvrátí obecné povědomí o své neschopnosti - 60%... V druhé se pomsta podává za studena a stejně studeně i působí - nejslabší kousek - 20%... Třetí se zabývá faktickým zločinem z vášně - soubojem alfa samců o místo na silnici - do naprostého sebezničení, za mě 100%... Další v řadě popírá marnost boje s větrnými mlýny a cele se ztotožňuje s divákovým zločinným nutkáním, které ho tak často pokouší ve styku se systémem - 80%... Předposlední kousek vzdává chválu rčení, že za peníze lze koupit všechno, jen se musí umět smlouvat, a je ze všech nejdeprimující - 40%... a zbývá poslední skvělá historka, ve které msta vzejde z lásky a za vybičovaných emocí propuká v momentální šílenství... no, myslím, že ti dva zůstanou spolu, až dokud je smrt nerozdělí... :-) 100%. Sečteno, podtrženo, vyděleno = 66, zaokrouhlujeme nahoru, takže hodně silné tři.(8.3.2015)

Černohumorné thrillerové komedie, šest příběhů, argentinsko-židovský režisér Szifrón. Skvěle natočené, výborní herci, bystře odpozorovaná realita přivedená ad absurdum. Při troše pozornosti lze vysledovat v příbězích židovské prvky (nejvýraznější je klezmerová hudba na svatbě).Vcelku vše sarkastické, smutné až depresivní.(11.4.2016)

Konečne som po dlhšom čase mal príležitosť vidieť mimoriadny film. Aj keď mi spočiatku pripomínal Voľný pád sekvenovaný do šiestich poviedok a niektoré pointy ako by vzdávali česť Roaldovi Dahlovi, podstatné bolo, že film bol veľmi dobre pozerateľný a istá rôznorodosť ladenia jednotlivých poviedok umožní väčšine divákov, aby si vybrali "tú svoju". Vôbec mi neprekážalo, že spojivo medzi nimi nebolo babelovského typu a neboli ani mechanicky oddelené, ako v Tarantinovi alebo starších talianskych poviedkových filmoch. A ešte ma potešilo, že je to film argentínsko-španielsky, z ktorých poznám veľmi málo.(12.7.2016)

Pasternak 4* // Krysy 5* // Silnější 5* // Bombita 4* // Návrh 3,5* // Dokud nás smrt nerozdělí 4*(5.1.2015)

Dost zajímavý koncept. Ke španělské kinematografii se moc často nedostávám, ale tohle mě bavilo. Film se skládá ze 6-ti na sobě nezávislých krátkých příběhů a každý je o něčem jiném. Některé jsou dost nepravděpodobné, jiné reálnější. Občas to má dost nečekané vyústění. Nejvíc se mi líbilo auto a svatba. "Udělám ti ze života peklo!" :D(22.9.2018)

Název mluví sám za sebe, divoké historky to totiž rozhodně jsou. Některé příběhy jsou trhlejší, jiné méně... některé jsou lepší, jiné spíš průměrnější, ale každopádně, všechny mají výborný scénář a dějovou linku. Osobně se mi líbil hlavně příběh dvou řidičů, ale i některé ostatní (o zkorumpovanosti dnešní společnosti či obecné nespokojenosti s fungováním úřadů atd.) byly hodně dobré. Důvod, proč se zdráhám tomu dát o něco větší hodnocení, je spíš čistě subjektivní, a to je, že mi moc nesedí černý humor. Nebyl to sice zážitek, kdy bych se zasmála, ale oceňuju filmařské umění Španělů. ~(3,3)~(25.4.2015)

Miluji povídky, ať už knižní, nebo krátkometrážní filmy. Paříži, miluji Tě! Toto je tak trochu sestříhaný brutální a do extrému vybroušený španělský nůž, co se ostřím zařízne do divákovy pozornosti a napětím krájí povídku za povídkou, kterou hltáte a jenom přemýšlíte, která byla lepší. Přehlídka psychologie španělského temperamentu ve vypjatých situacích...(6.9.2015)

Ó, do tohoto filmu jsem se zamiloval už při zhlédnutí jeho traileru, protože mi bylo jasné, že to bude naprostá pecka. A taky že ano! Šest báječně vypointovaných příběhů dohromady vytváří jedinečnou podívanou, která je osvěžujícím závanem filmařské invence. Nenapadá mě jediná věc, která by mi na tom film vadila - kamera, herci, scénář, hudba, vše excelentní a... nebál bych se říct vzrušující. Tenhle film mě bezmezně nadchnul, doporučuju všemi deseti.(13.7.2014)

Začíná to skvěle, až se to propracuje k naprosto otřesné povídce ze svatby, která vůbec nezapadá do celkového konceptu. Bez poslední povídky by to bylo za 4.(3.2.2019)

Na mé gusto příliš decentní černý humor. SPOILERY: Povídka první - chyběl náraz letadla , výbuch a stop záběr až při letu rozmašírovaných těl. Povídka druhá - chyběly zvratky a účinný jed na krysy, chlapec zbytečně přežil. Povídka třetí - detonaci obou vozidel načasovat při příchodu policisty blíže k místu činu. Povídka čtvrtá - Pan Bombito měl podminovat budovu městské vlády. Povídka pátá - chlapec pod tíhou stresu zruší dohodu otcovou brokovnicí. Povídka šestá - svatebčané se porvou na střeše a svatba se koná v budově městské vlády. A musím už běžet, brzy objeví tělo toho dozorce a prázdnou celu a já už se odtud musím konečně dostat, jsem totiž režisér a hledám nové talenty...(23.3.2015)

Chápu nadšení v Cannes i Karlových Varech – po týdnu depresivních dramat bych za to byl také vděčný. Ale já jsem to na festivalu neviděl. První povídka měla smůlu. Film jsem viděl až na jaře 2015 a to mi její pointa vůbec nepřišla zábavná. Ani trochu. Pyrotechnik také nic zajímavého nevymyslel, takže mě také zklamal. Pomsta v jídelně? No, nevím, nijak nápadité. Pointa povídky o obětním beránkovi tragické autonehody mě také nepřekvapila. Takže celkem dobře vystavěný byl jen souboj dvou řidičských hovad a novomanželé, kteří si vzájemně jeden druhého zasloužili. Jinak jsou to jen Příběhy ze záhrobí s vyšším rozpočtem. Nic nového, čerstvého a vlastně ani divokého.(7.4.2015)

70% Všechny povídky jsou cynické, ale jen u některých se budete smát. Některé z nich spojuje společenský komentář, který další povídky postrádají. Mě osobně se líbila asi nejvíc povídka o dvou mužích, kteří se potkají na silnici. Co ale tomuhle povídkovému filmu přece jenom chybí, je to, že celek není víc než soubor částí. Nic kromě základního tématu povídky nespojuje a netvoří dohromady myšlenkový přesah (jak se to podařilo Pulp Fiction nebo Knoflíkářům).(29.6.2015)

Vskutku divoké historky s výborným začiatkom a koncom, lepší tanec novomanželov som ešte asi nevidela. Zaujímavé príbehy, skvelo natočené, dobrá kamera a herci ... a ani tá jedna slabšia historka neovplyvní moje hodnotenie. Bavila som sa! Videné v rámci Tour po Amerike 2016 (7.5.2016)

Představte si své nejniternější pocity v okamžiku, kdy máte na někoho hrozitánskou zlost. V duchu byste jej nejraději stáhli z kůže a smažili na pánvičce od Tescomy s nepřilnavým keramickým dnem a jemně do něj dloubali špičkovou ultramoderní vidličkou, kterou vám doporučil sám Horst Fuchs. Nějak takto se zřejmě scénáristé dopracovali ke zfilmování šesti povídek, krutých jak týden před výplatou a černých jak afroamerický kominík. Sám musím uznat, že jsem netušil, jak se toho chopit. Občas mi scény přišly malinko přitažené za vlasy a malinko předvídatelné. Nicméně jsem se skvěle bavil. Je to velice svěží a nápaditá záležitost. Vřele doporučuji zvláště fanouškům filmů s méně známými herci a nekomerčních a překvapivě zdařilých záležitostí. 85%(5.1.2015)

Až na jednu relatívne (!!!) slabšiu poviedku ("servírka") sa jedná o skvost, ktorý dáva na frak podobne ladeným filmom, takmer vo všetkom od námetov, cez scenár, prevedenie, až po brilatnú kameru a réžiu. Hoci niektoré poviedky sú skutočne absurdno zábavné, na povrch vypláva aj veľa seriózneho a silného, "ako zo života". Almodovara v pozadí jasne cítiť, ale režisér to našťastie drží v tých správnych mantineloch, aby sa z toho nestal nejaký príliš veľký úlet. Všetko je tak, ako má byť, ja som nadšený...a šťastný, že nepoznám pána Pasternaka:)))(20.4.2015)

1 2 3 4 5 6 7 11 21 31 41