ReneeS

Poměrně zábavný dokument, který Shakespearem nepolíbenému či dokonce znechucenému divákovi ukazuje, že nejen samotní tvůrci tohohle počinu či náhodí kolemdoucí na ulici, ale i největší Shakespearovští herci naší doby se věhlasného barda vlastně děsí, mají pocit, že ho nikdy nepochopí, ve škole z něj propadali ale i přes to všechno ho milují. Mám za to, že tam jsou momenty, které by diváka mohly donutit alespoň na chvíli zapochybovat a říct si - třeba na tom Shakespearovi fakt něco bude. Můj problém s tímhle dokumentem není v tom, co mi ukázal, ale naopak co neukázal. Je obdivuhodné, koho všeho se těmhle dvoum nadšeným klukům podařilo vyzpovídat. Co záběr, to někdo, jehož názory na Shakespeara bych chtěla slyšet. A když říkám chtěla, tak tím nemyslím, ano bylo by to fajn, ale ano strašně strašně moc. Proto mi dost vadí, že z většiny rozhovorů se do filmu dostala tak jedna věta a mnohé z nich v podstatě říkají to samé. Měla jsem možnost se podívat na celé inteview s Alanem Rickmanem a když pominu fakt, že ani jeden z tvůrců neuměl pokládat otázky, byla čirá radost poslouchat odpovědi. A to byl jen jeden záznam z mnoha. Kde jsou ty další?! ()