N.W.A: Straight Outta Compton (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 1988, 4 min

Dr. Dre, DJ Yella

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (4)

Straight Outta Compton! alebo ako inak sa dá vyjadriť brutalita a násilie ak nie IBA explicitne násilným videoklipom, ktorý stavia všetko naruby. Dnešná mládež by si mohla trošku vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa, či rap vznikol ako oslava materiálnych vecí, áut, žien, reťazí alebo z chudoby, vzbury systému a nespravodlivosti. K technickým skills aktérov už niet veľmi čo dodávať. Zároveň sa začalo zlaté obdobie amerického hip-hopu (1988) a skončilo (začiatkom roku 1997).(2.9.2014)

Téma piesne a kultu okolo gangsta rapu je niečo, pri čom strávite pol dňa konverzáciou medzi priaznivcami a odporcami a nestrannými. Kto je zlý a kto dobrý? Kto má právo na to a na to a kto nie? Všetci ale máme svojich démonov. Ale ako hovorím, na to tu nie sme. Videoklip je totižto skvelo spracovaný a kamerové kúzla sú na, dá sa povedať, amatérsky prejav viac ako skvelé.(27.9.2018)

Klip na svojí dobu luxsuně zvládnutý... A začátky rapu? Yeah!(25.7.2015)

Niggas With Attitude :D(2.11.2015)