Reklama

Reklama

Antibirth

Trailer

Obsahy(1)

Tehotenstvo je pre ženu závislú na drogách obrovskou komplikáciou. Lou to zisťuje na vlastnej koži, keď sa po jednej z mnohých párty v jej meste vracia domov tehotná. To však ešte netuší, že bytosť, ktorú nosí vo svojom vnútri, jej čoskoro spôsobí omnoho väčšie problémy, ako sú bolesti hlavy a zvracanie. V jej vnútri sa totiž zrodilo niečo temnejšie... (Marceloo)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kanadsko-americký snímek „Antibirth“ je dobře natočené to, co tak nějak slibuje. Těhotenství ženy, která nechce dítě, ale nechá si ho, ale s tím, že celkový průběh je děsivý, postupně gradující a se závěrečným odhalením takový divný, možná skoro až špatně směrovaný. Ale i tak se tomu musí nechat, že to rozhodně má svoje grády a místy je snímek velmi nepříjemný. Herecké představitelky byly výborně vybrány. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Tak a teraz už viem, čo sú drogy za svinstvo ;) Pokiaľ chce niekto vzhliadnuť unudený film, nech si pozrie "Antibirth". Pokiaľ chce niekto vzhliadnuť zaujímavý, nápaditý kraťas, nech si pozrie záverečných 10 minút tohto snímku. Keby som to mohol rozmeniť na "drobné", prvá časť by bola tak za 30%, úplný "koniec" za 70%. Bohužiaľ, ako celok 40%. A to možno preháňam ... ()

Reklama

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Na tomto hororu lze pochválit snad jedině název, jenž byl zvolen skutečně příznačně. Antibirth by si totiž zasloužil zničit ještě v zárodku někde ve filmovém studiu. Je mi sympatické nadšení, s kterým se v dnešní době velká část režisérů pouští do produkce hororů, avšak některé hororové počiny by zkrátka měly zůstat určeny výhradně pro domácí projekci. Od režiséra Pereze bych čekal mnohem větší soudnost. Jakožto hororový expert také plánuji v dohledné době natočit svůj vlastní horor, ale dokud nebude vybroušený k dokonalosti, aby byl schopen konkurovat těm nejlepším nízkorozpočtovým snímkům hororové historie, tak nikdy neopustí brány mé domácí střižny. K samotnému Antibirth dále nemá příliš smysl cokoliv dodávat.Jedná se o po všech stránkách špatný horor. Herecké výkony ještě ujdou, avšak všechny charaktery jsou zcela nezajímavé a jejich osud je tak divákovi naprosto lhostejný. Stejným způsobem lze popsat i scénář, který ani přes jakousi snahu o konspirativní pojetí nemá čím zaujmout. Celková atmosféra snímku je spíše dokumentárního rázu a k hororu má velmi daleko. Náhodný příchozí by se dokonce mohl domnívat, že má co dočinění s obyčejnou sondou do života drogově závislé osoby. Divák se tak celou stopáží znuděně protlouká až k závěrečnému rozuzlení, které svým otřesným zpracováním připomíná nějaký céčkový sci-fi horor ze 70.let. Odpad. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Tehotenstvo je pre ženu závislú na drogách obrovskou komplikáciou. To zisťuje Lou, ktorá sa po jednej z mnohých párty v jej meste vracia domov tehotná. To však ešte netuší, že to, čo nosí vo svojom vnútri, spôsobí čoskoro omnoho väčšie problémy ako sú bolesti hlavy a zvracanie. V jej vnútri sa totiž zrodilo niečo temnejšie. - Antibirth má pomalý priebeh, ale rozhodne sa vyplatí počkať do konca. Celý čas som si hovoril, že je to slabé ako Body Horror, slabé ako horor zameraný na tehotenstvo a na konci sa ukázalo, že ide o niečo úplne iné. Fajnový koniec však nanešťastie nenahradí trochu nezáživné tempo predchádzajúcich minút. Antibirth má však mnoho plusov ako napríklad parádnu Chloë Sevigny alebo podmanivé nepríjemné počasie, takže mne osobne mal určite čo ponúknuť. + herečka z #Horror a American Horror Story: Hotel + herečka z #Horror + herec z 13 Sins, Jessabelle a Green Room + herec z Wolves a Pay the Ghost ()

metal.storm odpad!

všechny recenze uživatele

Keď hovorím o prvých piatich minútach, hovorím ešte o slušnom, úplne klasickom začiatku. Potom už sa môže každý sám presvedčiť, že ďalších 25 minút je, bohužiaľ len kvákanie do prázdna o ničom, pre nič a zbytočne. A už priamo tu, vynechám nudné rozhovory, je na scenári až smutne vtipné, že väčšina viet hlavnej hrdinky spočíva v tom, že omiela "I feel like shit" (a potom si zvykne dačo šňupnúť). To príťažlivosť neprinieslo, navyše z tej vety som sa začala blbo cítiť aj ja sama. Tento film by potreboval jeden hnusný, veľký cheat, ktorý by ho zachránil. Pretože potom čakám, čakám, že sa konečne niečo ide stať a ono je to znovu len kvákanie niekde pri kokaine v práčovni. A takto to ide. A je to škoda, lebo som sa tešila, že si užijem Natashu, zase raz v roli, ktorá by jej možno aj svedčila, ale keďže všetko naokolo je stále a stále také isté nič, tak si predsa nebudem kaziť večer na celú hodinu a pol. ()

Zajímavosti (2)

  • Timeline: Film vznikl z popudu režiséra Dannyho Pereze, který chtěl natočit něco více zaměřeného na vyprávění, než je jeho dosavadní tvorba. Již od začátku byla hlavní role psána přímo na tělo Natashy Lyonne, která se filmu upsala v květnu 2014 spolu s Chloë Sevigny. Natáčelo se v kanadském Sudbury s rozpočtem 3 500 000 dolarů. Světovou premiéru si horor odbyl 25. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Nedlouho po premiéře zakoupila práva na jeho distribuci společnost IFC Midnight. Ta jej do omezeného počtu kin a ke stažení na internetu nasadila 2. září 2016. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama