poster

The Darkness

 • USA

  6 Miranda Drive

Thriller / Horor

USA, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ricci.s
  **

  Najväčším plusom tohto hororu je to, že ho nevysielali u nás v kinách, lebo to by už boli ale totálne vyhodené peniaze. Snáď nejdebilnejší, najnezaujímavejší a najsterilnejší duchársky horor, aký som videl v posledných rokoch. To už skôr odporúčam priemerné neškodné blbinky ako Ouija či remake Poltergeist, tie sa mi zdali aspoň štipku snaživé. Tento film mi vlastne aj trochu pripadal ako napodobenina Poltergeist, ktorá nepriniesla zhola nič. Digitálna hmla či otlačky rúk na stenách sú to posledné, čo by tu vydesilo. Ľakačky sú tak predvídateľné a chabé, že nestoja za nič. Na príbehu som nenašiel vôbec nič zaujímavé. Triky a masky guľatá nula. Pritom som sa tešil na démonický snímok a nejaké podarené monštrá, no dočkal som sa maximálne niekoľkých zakuklených postáv. A čo sa týka hercov, najlepšie im išli hysterické výlevy, takže väčšinou pili krv. Takže prepadák ako hrom. Aj na priemernom a neoriginálnom duchárskom snímku sa dajú nájsť nejaké scénky, ktoré si divák zapamätá, pokiaľ splnia svoj účel a vydesia, no v tomto horore som žiaľ nenašiel ani jednu. Dal by som tak 30%, a to som ešte mierny.(27.5.2016)

 • Bloody13
  **

  Důvod, proč australskej talent McLean natočil něco takhle fádního, bych viděl v samotný produkci. V Blumhouse moc dobře vědí, že nejúspěšnější horory posledních let jsou hlavně duchařiny, takže by byli jen proti sobě, kdyby z toho nevytřískali co nejvíc. Spočítali si, že slušný řemeslník za kamerou + slušní herci před kamerou by mohli diváky nalákat, bohužel se sekli s mdlou (rozuměj neagresivní) reklamou a docela ubohým scénářem. Kevin s Radkou tu tak ani nemají co hrát, strašení se smrsklo na samy od sebe se zabuchující dveře, všudypřítomný otisky rukou, rádoby znepokojivý stíny a nějakou tu bafající zvěř. Může to dneska stačit? No jasně, že nemůže! Takže, Gregu, příště se na podobný melouchy vyser (nájem si nějak zaplatíš vždycky) a toč si vlastní věcičky. Třeba další Wolf Creek - za ten ti nadávat nebudeme.(3.9.2016)

 • pornogrind
  *

  Povydařeném Wolf Creek(u) 2 přihazí McLean s dvěma hodně slabýma filmama. The Belko Experiment se dá ještě rozdejchat a až takovej průser to není, ale The Darkness už je naprostá sračka. Tohle snad nemůže oslovit nikoho. Bez špetky napětí a bez atmosféry. Jedna z nejslabších duchařin co jsem za poslední dobu viděl. Mám tak jistý obavy jak asi dopadne Wolf Creek 3. No snad se McLean vzpamatuje.(6.10.2017)

 • Yoshitsune
  *

  No podle hodnocení, se mi ani nechtělo věřit že to točil Australský řezník, přeci jenom je to úchylný prasák a jeho (zatím) dvojčata Wolf Creek, sou směsicí všech prasáren, co ještě nestačili natočit Japonci. No a kupodivu hodnocení tentokrát nelže, jaké překvapení, po několika letech hodnocení na CSFD nelže, zapalte ohně a obětujte nevinou pannu. No a od Temnoty sem čekal, tedy větší odvaz, než pokládání lávových kamenů na koberec a pak zase na nějaký nehlídaný podstavec. Žádné gore, žádné násilí, žádné pořádné lekačky, jenom tři hysterické výlevy, jedna hořící stěna a vrána na autě. Ohhh to sem se fakt bál, ona je to taková nuda, že je zázrak že sem to vůbec dokoukal, každý kdo to dokouká by měl dostat tisícovku. Ani nechápu jak se k tomu připletl Bacon, film je tedy strašnej a chtěl sem dát odpad, ale Bacon si aspoň zaslouží tu hvězdičku. Ke konci tedy dojde na bu bu bu a docela hezký masky pradááááááávných duchů, ale i to je nudné. Jo a ze začátků sem tedy chápal, že syn je autista a kleptoman, tak ke konci už mně tedy nepředstavitelně štval a nejraději bych ho hodil k těm duchům ať si ho zkusí vychovávat. Ale co je podle mně asi největší urážka, je to, že to vykrádá Poltergeisty, ty starší myslím, né toho nového. Takže tenhle Gregův přešlap beru, jako nucený film, ale příště ať si dá pozor, budu ho bedlivě sledovat.(7.9.2016)

 • kingik
  ****

  Příkladná rodinka v ohrožení. Až na anorexii a nevěru, si Taylorovi nežili zle. Jenže co je tohle proti tomu, když se jim po kempování v pískovcových skalách nakvartýruje do baráku Klekí-petra se svojí starobylou rodinkou démonů. Čtyřčlenná rodinka má co dělat, aby své obydlí ochránila před expanzí Zla. Dobré obsazení je hlavním důvodem ke zhlédnutí. Kevin Bacon prostě vždy něco uhraje, druhá v pořadí diváckého zájmu je Radha Mitchell, někdejší pokušitelka pánských trenek už má sice roky krásy bezpečně za sebou, ovšem ještě bych ji tak úplně neodepisoval. Jejich potomky ztvárnili Lucy Fry a David Mazouz, který celý problém s démony zapříčinil, nadto hraje autistu. Tenhle cast něco stál, takže se film moc neohání velkými trikovými scénami. Démoni se projevují jen značně úsporně: otisk ruky, rozzuřený sousedovic pes a velká šmouha na stěně v chlapcově pokojíčku. Film se rozjížděl pozvolna, strašil, lekl jsem se. Nejvíc ze všeho film připomínal variaci na horor Poltergeist. Nebudu sám, komu tenhle film bleskne hlavou. Asi největší zlom do nekvality přišel ve finále, kdy se zajímavě budovaná atmosféra napětí skloubená s rodinnými problémy, přelila do zjevení démonů, kteří působili hodně směšně. Unesení hlavy rodiny film opravdu neustál, to se nepovedlo. Ovšem tentokrát jsem rád, že film se úplně vykašlal na gore, neb potoky krve nahradila báječně hysterická rodinka. Greg McClean své příznivce zklamal, To, že se režijně držel zkrátka, zřejmě nesklidí mnoho oslavných recenzí. Já jsem od filmu nečekal nic, vím o něm, že režírovat umí, takže tohle je horor, kterým si splnil svůj standard. Určitě jsem u filmu netrpěl nudou ani trapností. Na úplně hustě drsný horor není pokaždé nálada. 7/10(21.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace