The Darkness

6 Miranda Drive

Thriller / Horor

USA, 2016, 92 min

• George Stobbart

Z úvodnej scénky som ešte nemal najhorší pocit; ako by austrálsky režisér pomrkával mysterióznym smerom kultového "Picnic at Hanging Rock" (z jeho rodnej hrude), tak ako sa to pred pár rokmi perfektne podarilo napr. Boglianovi s "Here Comes the Devil". Avšak to, čo sa rozohralo nasledovne, bol tak enormne iritujúci, opozeraný a nezvládnutý shit, že súhlasím s tým, čo tu už je napísané 2x a kľudne to napíšem do tretice = aj nedávny trapácky remake "Poltergeist" je lepšou voľbou než táto NEUVERITEĽNE NEPODARENÁ KRAVINA. McLean a Bacon – choďte sa hanbiť do rohu, toto vám treba naozaj nebolo.(29.5.2016)

Horor, který kdovíjal nevyděsí, ale rozhodně to není špatný film. Hodnocení je tradičně zase úplně mimo. Námět to má velmi zajímavý a hned jsem si vzpomněl na jednu epizodu z Akt X. Zpracováním je takový spíše rodinný thriller než-li nervydrásající horor. Film moc netlačí na pilu, ale rodinka bojující proti neotřelým bubákům je sympatická a film nenudí. Obsazení to má kupodivu dost nadprůměrné, Kevin Bacona mám rád, Radha Mitchell mi nevadí a ani děcka nejsou v ničem pozadu. Za mě slušné trojhvězdí.(10.12.2016)

• malylada

Jeden z hororů, kdy si říkáte, skvělí herci, dobrý námět, ale naprosto všechno špatně. Začátek se jeví docela slibně, rodina ve skalách na pikniku a nejmenší člen z rodiny narazí v jeskyni na podivné kameny. Doma se začínají dít zvláštní věci a děti se chovají divně. Prvky duchařiny jsou zde vykresleny velmi málo a když už, velmi špatně. Hodina filmu je o pár mizerných lekačkách, ale nijak to neirituje a jakési fungování v rodině je koukatelné. Problém je, že kvalita filmu má sestupnou tendenci a finále, vymítání domu a celé vyústění hororu je jedno z nejslabších, které jsem v poslední době viděl. Také jsem měl dojem, že herci hrají napůl a ani oni nebyli tahouny......3/10(27.12.2016)

• ricci.s

Najväčším plusom tohto hororu je to, že ho nevysielali u nás v kinách, lebo to by už boli ale totálne vyhodené peniaze. Snáď nejdebilnejší, najnezaujímavejší a najsterilnejší duchársky horor, aký som videl v posledných rokoch. To už skôr odporúčam priemerné neškodné blbinky ako Ouija či remake Poltergeist, tie sa mi zdali aspoň štipku snaživé. Tento film mi vlastne aj trochu pripadal ako napodobenina Poltergeist, ktorá nepriniesla zhola nič. Digitálna hmla či otlačky rúk na stenách sú to posledné, čo by tu vydesilo. Ľakačky sú tak predvídateľné a chabé, že nestoja za nič. Na príbehu som nenašiel vôbec nič zaujímavé. Triky a masky guľatá nula. Pritom som sa tešil na démonický snímok a nejaké podarené monštrá, no dočkal som sa maximálne niekoľkých zakuklených postáv. A čo sa týka hercov, najlepšie im išli hysterické výlevy, takže väčšinou pili krv. Takže prepadák ako hrom. Aj na priemernom a neoriginálnom duchárskom snímku sa dajú nájsť nejaké scénky, ktoré si divák zapamätá, pokiaľ splnia svoj účel a vydesia, no v tomto horore som žiaľ nenašiel ani jednu. Dal by som tak 30%, a to som ešte mierny.(27.5.2016)

• korbitch22

Tak tohle je hodně smutné.Zatímco herci jako Van Damme, Lundgren a spol. můžou být docela v klidu, protože vždycky točili akční béčka/céčka a celou kariéru spíš oslavují sem tam nějaký opravdu nadstandartní povedený čin, tak herci kteří ovládali áčkovou ligu a patřili k vyhlášeným umělcům musejí tyhle pády nést velice těžce. Bok po boku k hercům jako Nicolas Cage nebo Val Kilmer teď padl až na dno můj oblíbenec Kevin Bacon.Jak může herec jeho jména vzít něco tak strašně debilního, nudnýho a neskutečně režisérsky fušérskýho nechápu a to přitom McLean není žádný neznámý protlačený floutek, ale má za sebou povedené Wolf Creeky.The Darkness není horor, to je rodinný drama o manželce alkoholičce, fotroj proutníkoj, dceři hysterický a labilní bulimičce a synkoj retardoj....moc prima.Začátek ještě chvilinku vypadal docela dobře, ale potom se jen mluví, scény vůbec nenavazují, nedavájí smysl, nejsou nijak pro děj natož pro horor důležité a do týhle úplně nulově ohudebnělý nudy a plků sem tam dvě nebo tři opravdu povedený lekačky a digitální kouř.Navíc to finále bylo tak strašně špatně zahrané, napsané a směšné, že sme se nahlas smáli a mě bylo Bacona fakt až líto.Režisérsky naprosto neukočírovaná břečka a někde v komentářích zmiňovaný Poltergeist je sice sračka, ale Temnotě teda stojí v tý žumpě na hlavě a ta ty hovna polyká.Nechápu co se McLeanoj honilo hlavou, ale i Asylum točí lepší horory.Krok vedle, ze skály.20%.(5.9.2016)