poster

Suburban Gothic

Komedie / Horor

USA, 2014, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  **

  Zpočátku jsem tomu nechtěl věřit, ale Bates v tomhle případě šlápnul hodně vedle. Předchozí Excision byl nadmíru zábavným kouskem, trailer k jeho novince vzbuzoval také sympatie. Jenže bohužel, cestou něco nevyšlo. Těžko říct, jestli dávat vinu scénáři (věřím, že na papíře to vypadalo mnohem lépe), ale filmovému výsledku neprospívá ani ona infantilní příchuť, místy až přehnaně teenagerská. To, že se celek přiklání citelně více ke komedii než k hororu, je věc druhá. Přitom ten nápad o mladíkovi, který navozuje kontakt s paranormálními silami, nabízel rozhodně víc, než jen černobílé flashbacky, hrdinovy otravné záchvaty paniky a ošklivou digitální skvrnu. Suburban Gothic takhle naláká maximálně na obsazení (kočička Dennings, veterán Wise, re-animátor Combs nebo sestry Socky), což je po hříchu málo. (30%)(31.1.2015)

 • Morholt
  ***

  Tady asi záleží nejvíc na tom, jestli vám sedne Gublerův projev. Dokážu si představit, že jeho teenager, který to má v hlavě tak trochu jinak, může lézt leckomu na nervy. Mě nijak zvlášť nevadil, takže jsem se u téhle lehce divné hororové komedie docela bavil. Čiší z toho pohoda, líbil se mi záměr s retro triky, pár povedených vtípků se tu také najde a nakonec potěšila účast Raye Wise a Kate Dennings. Nic pamětihodného, ale ani ztráta času. 55%(16.1.2016)

 • Antonymi
  ***

  Objektivně to není moc dobrý film - námět nabízel mnohem více prostoru, než se scénářem podařilo zazdít, velká část gagů vyjde naprázdno a některé posuny v ději jsou až příliš křečovité a rychlé. I přes to všechno byl pro mě tenhle film guilty pleasure a to především díky skvělému obsazení - Matthew Gray Gubler je se svou přehazovačkou na blbečka a věčně otráveným pohledem bezkonkurenčně nejdivnější obyvatel sledovaného maloměsta a když se jeho ječení a běhání po baráku člověku omrzí, pořád je tu výborná Kat Dennings, která si přidává do svého portfolia další rozkošně střelenou postavu, kterou si zamilujete na první pohled. Do toho jako vždy skvělý Ray Wise a člověka až zamrzí, že scénář nebyl lepší. Protože to mělo potenciál být výborné. Takhle je to prostě průměr.(17.3.2015)

 • George Stobbart
  **

  Chlapík má problém nájsť si prácu, tak sa na čas vracia do malomesta ku svojským rodičom, kde sa však zamotáva do ťažkostí kvôli svojim paranormálnym sklonom... Exemplárny prípad blbej hororovej komédie. Rovina medzi hororom a komédiou je nezvládnutá, nevyvážená a tam kde je komediálne smerovanie stupídne prestrelené až do nezábavnosti, tak je naopak smerovanie hororové len detsky naivné a nevyužité. Síce je to celkom slušne natočené (až na tie hrozné CGI efekty) a Ray Wise je tradične fajn, no zvyšok tejto somariny za veľa nestojí, tak ako ani tie trápne postavy na ktoré sa pomaly nedá pozerať.(30.1.2015)

 • kaylin
  ***

  „Suburban Gothic“ je celkem příjemná hororová komedie, která nemá až tak dobrý slovní humor, ale ta situační komika tu docela je. A všechno zachraňují dobře napsané postavy. Film místy připomíná něco, co by klidně mohli natočit bratři Farrellyové ve svých lepších letech. Je to hezky ujeté a na to, že to nemá moc originální příběh, mě to celkem bavilo. Za mě tedy mírný nadprůměr.(30.11.2015)