Majk Spirit - Feel Alright

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2014, 4 min

Novinka slovenského rapera je odkazom pre všetkých jeho kritikov, ktorí sa vyrojili po veľkom komerčnom úspechu, ktorý sa dostavil po vydaní sólového debutu. (nessbeal)

Marek1991

Kedysi, keď na internete nehrali veľkú úlohu sociálne siete, veľké počty ľudí sa konfrontovali a diskutovali v rôznych diskusiách, fórach, kde sme vlastne rozmýšľali mnohí nad zmenou systému. Veľa sme kritizovali aj takzvané ľavicové pohľady aj tie takzvané pravicové, hovorilo sa o strednej ceste a proste antisystémové razenie dostalo inú podobu a mnohých hudobníkov to tiež chytilo. Samozrejme to bolo pre mnohých nepredvídateľné, mnohí sa báli, že to zničí ich faloš a podvody a hegemóniu a tak ani samotný Michal Dušička nemal toľko priestoru. Urobil skvelý album, ktorý sa však už nedal ignorovať, lebo takým veľkým fenoménom, samozrejme hlavný prúd si z neho vybral iba tie najkomerčnejšie diela a tie prezentoval, ostatné ako keby upadli. Dušička bol vždy veľký individualista v jednaní a názoroch aj keď sa jeho kariéra pozdvihla cez skupinu, v mnohom bol liberálny a to mu zostalo. Urobil dosť múdre diela, ale zároveň mu zostali rezervy a proti komerčnosti nebojoval nejak veľmi, povedal si asi, že aj to je prostriedok k niečomu dobrému, no tým pádom sa už akoby prestal posúvať podľa mňa. Toto dielo je odrazom toho, že podľa mňa podobne ako Kali, či Rytmus je proste komerčný a veľmi egoistický a aj keď má v mnohom v textoch aj v tomto pravdu, tak mnohé veci mu akoby unikali alebo od toho jeho skevlého albumu začali unikať, miestami akoby mu sláva stúpla do hlavy. Taký Revolta sa snaží experimentovať, snaží sa niečo za sebou zanechať, pomôcť ľuďom, inšpirovať, no cestou, ktorá by nebola dopredu jasná, že má mnoho chýb a uspokojiť sa s ňou ako mám dojem je to u Michala. Amsterdam, príprava marihuanovej cigarety, dosť povýšenecký text, skvelí tanečníci a tanečníčky, nejaké tie krásy mesta so zaujímavo vyzerajúcimi indivíduami, celkom rytmická a zaujímavá hudba s černošským hlasom v pozadí, nuž bolo to čarovné, malo to niečo do seba, ale príde mi to také neoliberálne dielo, také ako mnohé. Veľa mi to nedalo, no klip bol celkom pekný, akurát začiatok príliš dlhý na môj vkus. ()

corpsy

Text na jedno kopyto ( tu naozaj ide len o obmieňanie slovíčok ) a videoklip, ktorý sa medzi ostatnými ´´príbuznými´´ rozhodne stratí. ()

tyna97

Majk nedělá něco, co bych mohla poslouchat více než 1x za rok. Text má v sobě sice něco zajímavého, ale ostatní je hrůza. ()