Garáž

(pořad)
TV spot

Garáž je československý projekt dvou motoristických novinářů, kterým přestalo stačit ťukání slov do počítače a rozhodli se o své automobilové zkušenosti podělit i obrazově. Jakub Rejlek a Rastislav Chvála jsou automobilovými nadšenci tělem i duší, automobiloví blázni, kteří se narodili s benzínem v krvi. A přesně toho bude nová automobilová televizní show vypadat. Žádné obyčejné testy, hodnocení technických údajů nebo rozhovory s právníky a zástupci pojišťoven. Garáž bude žít, bude pulsovat, bude vás bavit a auta poženeme až na samé hranice jejich možností, a to nejen ty sportovní. Garáž bude naším studiem, odkud budeme uvádět jednotlivé reportáže. Garáží se chceme vrátit k samým kořenům automobilového nadšenectví, do dob, kdy naši tátové chodili do svých garáží a relaxovali při práci na svých plechových miláčcích, do Garáže mladých, které snili o svých sportovních a supersportovních autech, do Garáže kde se stavějí ty nejzajímavější závodní auta. I naše Garáž připomene doupě těch nejzarytějších autařů.
A co v pořadu Garáž vlastně najdete? Legendy a závodní speciály, auta do kterých se sami posadíme a pořádně projedeme a zprostředkujeme vám dojmy z řízení jedinečných vozidel. Netradiční srovnání současných automobilových novinek, kterým nedarujeme nic zadarmo. Současná moderní auta, které podrobíme náročnému zkoumání a testování, supersporty a exkluzivní speciály, které jen těžko spatříte na silnici a nakonec také vtipně natočenou bezpečnost. Každý z deseti dílů bude mít jasnou strukturu a téma, které ho bude provázet. (ifaster.cz) (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Videá z dielne Garáž TV prinášajú osobitý, zrozumiteľný, vyvážený pohľad na nové autá, cesty a spôsob jazdenia. Na základe ich testov je možné sa rozhodnúť pre kúpu toho správneho automobilu, ktoré vám bude vyhovovať. V oblasti video recenzií a testov vozidiel patria páni z garáže medzi absolútnu špičku na Slovensku (i v Čechách). Motoristický novinár Rasťo Chvála a jeho kolega Martin Šulko Šulek ponúkajú profesionálne zhodnotenie kladov, ale i záporov konkrétnych modelov. Vždy vedia značku a model odporučiť cieľovému zákazníkovi, ktorý s ním bude spokojný. Nepreháňajú to s chválospevmi, ani zbytočne nehejtujú. Objektívne hodnotia, odborne testujú, ukazujú praktické skúsenosti, odhalia technické parametre a snažia sa dobre poradiť. **** ()

Gothar

Po 6. dieli: veľmi dobrý československý počin. Jakub a Rasťo sú vtipní a zároveň vedia dobre podať emócie. Ako drobnú chybu vidím zrecyklovaný diel o 24 hodinovke s Peugeotom, ale sám o sebe bol tiež veľmi dobrý. Je vidieť nižší rozpočet, ale aj tak to má dobrú úroveň a stále netrpezlivo čakám na ďalší diel. Voči priamej konkurencii v podobe Speed TV vyhráva Garáž na celej čiare. 80% ()

m.a.t.o.

Konečne sme sa aj na Slovensku dočkali motoristickej relácie, v ktorej sa vypasený moderátor nerozplýva nad mäkčenými plastami na palubnej doske najnovšieho Folksvágenu Golf. Už v minulosti bolo z Rasťových krátkych videotestov cítiť takú snahu o topgearovské odľahčenie a zábavu a nakoniec sa mu to podarilo dotiahnuť až do plnohodnotnej internetovej relácie s názvom Garáž. Páči sa mi, že každý diel je zameraný na inú tému, nie je to len o superšportoch, ale i o histórii jednotlivých automobiliek, zabudnutých modeloch, či priblížení rôznych disciplín motoristického športu. Niektoré časti už boli príliš crazy ("výber" policajných áut), niektoré zasa nadmieru pobavili (výlet do Chorvátska na autách, pri ktorých ani nebolo jasné, či tam vôbec dôjdu). Celkovo dávam palec hore za to chlapčenské nadšenie s akým túto reláciu celý jej autorský tím vyrába, no zároveň je tiež potrebné pripomenúť, že stále je čo zlepšovať. Aj keď vlastne môžeme byť radi, že niečo také v našich podmienkach vzniklo. ()

Maniik88

Chalanom to ide, relácie majú myšlienku, vtip, skvelé klasiky ale aj novodobé žihadlá. Len tak ďalej chlapi, už ste sa u mňa dostali na č.1 v rámci ČR a SR. ()

PATWIST

Najlepšia auto relácia akú som videl a keďže ide o miestnu reláciu tak sa tu prezentujú aj staršie československé značky áut. Najlepšie diely: Šťastná generace (Škoda 130LR) a Cestu do Chorvátska si môžete aj užiť (Trabant 601 Combi DeLuxe a Škoda125L idú do chorvátska), retro ako sa patrí a nechýba ani humor. ()

xpaja

Nejlepší motoristický pořad z česko-slovenské produkce. To samo o sobě nic neznamená, kvalita konkurence je totiž velmi nízká. Tento pořad je ale opravdu povedený. Dávám --- == 75 % == --- . ()

chup44

Najlepšia motoristická relácia v Česku a Slovensku. Rasťa sledujem už 3 roky na TV.sme ale keď prišla garáž,to bola bomba. Skvele natočené,super moderátori,veľmi dobré témy a autá. Diel,kde Rasťo testuje starú 1203 a potom hľadajú auto pre policajtov je naozaj super vtipný,tak isto aj trabantom a škodou 120 do Chorvátska,ako kedysi naši rodičia. Československý Top Gear.Plný počet. ()

Tomas_PO

Videný a hodnotený len diel "Chorvátsko karavanom vtedy a dnes". Následne pozretý 8. diel, ostatné len preklikané, vhodné pre motoristického fanúšika ako program štýlu TopGear. "Chorvátsko karavanom vtedy a dnes", točený zrejme ako bonusový diel, je však cestopisno-dokumentárneho razenia. Kto má rád "trabanťákov", obytno-technicko-ergonomický organzmus na kolesách v podobe karavanu, alebo cestu do Chorvátska - tak totál pecka. A toto je spojenie všetkych troch vecí naraz. 5/5 ()