poster

Mr. Holmes

 • Česko

  Pan Holmes

 • Velká Británie

  Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rakosnicek77
  **

  Nejsem zastánce filmu, který kromě příběhu nemá zhola nic. O akci nelze mluvit, napětí už vůbe a sledovat stoletého Holmese, jak bojuje s pamětí téměř dvě hodiny stopáže, tak takovej žaludek už bych neměl, ani po balení gastrogelu. Bylo to nudné, utahané a určitě né o Holmesovi... "dýmku? Raději mám doutníky" ale to snad né...(11.11.2015)

 • klerik

  Prísť v časoch skrz-naskrz moderných verzií najslávnejšieho detektíva s takouto pocitovou nakladačkou, je ozaj odvaha. Nejde ani tak o nejakú nostalgiu či sladkobôľne spomínanie. Toto je skrátka geriatria so všetkým, čo k tomu patrí. A dokonca bez odľahčenia, ako tomu bolo napr. v prípade V ZAJATÍ RÝCHLOSTI s Hopkinsom alebo O SCHMIDTOVI s Nicholsonom. Zvláštny film...(9.9.2016)

 • Mikarda
  ****

  Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas.(21.12.2015)

 • verbal
  *

  Milé děti, fuj fuj slovíčky pro dnešní den jsou „zkurvený“ a „nasrat“. Nezapomeňte je zítra hezky nahlas zopakovat pančelce v hodině českého jazyka, poté školní psycholožce a v neděli panu faráři. Přitom určitě zdůrazněte, jak se teď cítíte duševně zmrzačené, protože jste je dříve vůbec, ale vůbec neznaly a naučil vás je až strýček verbal na té tolik prestižní HOMObázi, plné nové a lepší filmové publicistiky! A teď už si konečně procvičíme nově nabytou slovní zásobu v celých větách. *** Od něčeho, co má v názvu Holms a v anotaci krimi, by jeden očekával alespoň trochu pižma Ártýho Onana, a ne k uzoufání nudnou až otravnou sondu do geriatrické péče, v níž zteřelého starce kosí Alzhajmr, až je schopen podle škrábanců na podlaze brilantně vydedukovat maximálně to, kde mu ten zkurvený Němec schoval chodítko, a dle skvrn na bryndáku, kdy měl naposledy ledvinkový puding. K tomu je tento zapeklitě komplikovaný případ stařecké demence mohutně podkreslen strhujícím vykuřováním včelstev a nesmírně poutavým blábolením s mimořádně iritujícím frackem. Ačkoliv proslulý homoděj Gandalf Hnědý plesnivějícího dědka předstírá naprosto famózně, je i v literární podobě tento Senil Baskervilský, nebo chcete-li Údolí bércových vředů, jen nechutným a úmorným parazitickým pokusem amerického pomatence Miče Šullina artově nasrat před dveře Bejkrstrýt 221bé. Počítám, že se záhy všichni ti milovníci ubíjející gerontopoetiky dočkají z jeho péra i Cévkování Erkyla Poarota nebo Případu plného bažanta slečny Márplové.(21.10.2015)

 • Fancipal
  ***

  Čas dožene i ty nejlepší z nás. Melancholické ohlédnutí za životem, výčitkami, chybami a triumfy jednoho z největších detektivních mozků lidských dějin. Ian McKelen stárne na platně s grácií před očima a právě on pozvedá tohle poněkud příběhově chudé, místy dokonce mdlé, poslední pátrání na sledovatelnou úroveň. Přestože je to po scénáristické stránce slabší, nemohl jsem si nevšimnout, že kdyby byl Ian o čtyřicet let mladší, byl by z něj skvělý Sherlock. Svou šanci ale propásl, stejně jako slavný detektiv ve svém posledním příběhu ...(28.1.2016)

 • - Philip Davis, který ztvárnil inspektora Gilberta, se dříve objevil v jedné epizodě seriálu Sherlock (od r. 2010), kde hrál řidiče taxi. (oje)

 • - Film bol premietaný na filmovom festivale v Berlíne už vo februári 2015. (Zdroj: variety.com) (chesterko)

 • - Mr. Holmes je už štvrtou spoluprácou medzi režisérom Billom Condonom a Laurou Linney. (chesterko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace