Mr. Holmes

Pan Holmes

Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

(Febiofest 2016) Sentimentální, melancholický, pomalu plynoucí film s famózním Ianem McKellenem. Oproti různým zpracováním tématiky SH z posledních let, je tohle perfektní drama se špetkou humoru velmi osvěžující záležitostí. Nejedná se totiž o žádný kolotočářský blockbuster a to pro mě osobně bylo čirým potěšením a radostí. Krásně smutný zážitek.(25.3.2016)

Detektivní sklerotikon a hezký melancholický příběh o stáří, osamělosti a přátelství. Detektivní zápletka není nijak komplikovaná, ukazuje ovšem, co se může stát, když se vyšetřovaná osoba zachová iracionálně, což je mé tajné rebelské přání ve světě strohé Holmesovi logiky odhalující minulé a předvídající budoucí konání lidí. Podruhé jsem film viděl s manželkou a líbil se nám oběma. Jen to závěrečné uctívání kamenů si mohli tvůrci odpustit. Hltači akčních slátanin trestuhodně srazili hodnocení do neuctivé modré oblasti.(30.5.2018)

Velmi odlišná variace Sherlocka Holmese, která se na slavného detektiva kouká z jiného úhlu pohledu na sklonku jeho života, kdy má ke své nejbistřejší verzi, na kterou jsme zvyklí, velmi daleko. A právě v tom je její krása, neboť po mnoha tradičních Holmesovkách se nám dostává netradičního příběhu, ve kterém sice dojde na vyšetřování, ale hlavním předmětem zkoumání je samotný Sherlock a jeho pohled na svět a především dumání nad vlastním životem a jeho významem. Ian McKellen je v titulní roli excelentní a právě díky němu a hloubavým, zajímavým dialogům se ladně přenesete přes pomalejší tempo snímku, neboť vám bude dělat radost trávit s tímto filmem každou minutu.(6.3.2018)

• mat.ilda

Vědět, že zde bude Mr. Holmes prezentovat Ottův slovník naučný, Včelařův rok a jeden případ, který mohl v klidu ponechat Alzheimerovi ve spárech, byla bych ušetřena všech průvodních znaků pozdního stáří a necítila každou kost v těle... to vlastně znamená, že McKellen zahrál fakt dobře, jen, ehm, poněkud zbytečně.(5.11.2015)

Celkem nudná záležitost, nebýt toho tíživě a nebezpečně nakažlivého fluida, který každou chvíli atakovalo můj mozek, který z toho málem chytil alzheimera a tak mě tento film věru mnoho nepotěšil. Bill Condon má zřejmě nějaký tajemný dar dostat film do mozku takovým až nepříjemným způsobem, kdy zatímco sledujete parkinsonsky roztřesené (tedy rozstříhané) příběhy o roztřesené mysli senilního člověka, samotná vaše mysl se stává roztřesenou a střípkovitou a senilní a tou potom sledujete celý film. Prostě haluz. Pro mě dost nepříjemná haluz. Ian nepotřebuje oslavné komentáře, to je prostě koncert a Carterovu hudbu mám moc ráda. Nejkrásnější na celým filmu je usedlost Headley a její okolí, to je prostě ráj na zemi. No dobře, kdo má náladu na existenciální filozofování a hlubinný sebezpyt, asi film ocení víc, u mě je to jenom na tři.(22.1.2016)