poster

Mr. Holmes

 • Česko

  Pan Holmes

 • Velká Británie

  Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martrix
  ***

  Stáří k životu patří...ale sledovat umírání mozku postavy, která je předobrazem rychlého, logického a svěžího myšlení...díky skvělému McKellenovi a rozvláčnému tempu příběhu, to bylo velmi pomalé a velmi bolestné. Od tvůrců, nebo snad distributorů, považuji žánrové zařazení do krimi, za podlý trik. Mr. Holmes totiž není detektivka, ale příběh o starci, který udělal chybu/rozhodnutí a na sklonku života se s jejími následky snaží popasovat. Resp. snaží se na tuto chybu vzpomenout a pak vyrovnat. Samozřejmě se ta chyba týká případu, ale ten sám o sobě žádnou záhadou není. Pointa filmu spočívá v něčem daleko osobnějším a budete si na ni muset počkat docela dlouho. A do té doby budete marně čekat, jestli a jak se děj "rozjede". Jedinci, kteří u filmů usínají, budou do 20-ti minut tuzí. A to i přesto, že Mr. Holmes je smutný film. Přiznám se, že o zlidštění Sherlocka takovýmto způsobem, ani trochu nestojím, takže spokojený nejsem. Jedna hvězda za McKellena a jedna za hudbu.(28.10.2015)

 • venison
  ***

  Komorní drama v anglickém stylu o starém geniálním skoro senilním dědouškovi, který je osamělý a začne si budovat pevné pouto s chytrým synem své hospodyně.. A shodou okolností je ten dědoušek zároveň slavný Sherlock Holmes, který si nemůže vybavit, proč díky jednomu případu ukončil svou detektivní kariéru.. Poetické, prázdninově pomalé, ale zároveň je to velmi milá podívaná, která klasické fanoušky Holmese pravděpodobně zklame..(27.12.2016)

 • ScarPoul
  ****

  Film, ktorý Condon stavia na pomalosti a tichosti. Retrospektívy tu majú veľkú dôležitosť a stoja oproti logickosti a faktom. Niektoré úmyselne zamlžujú skutočnosti, alebo ich predostierajú v rámci nových faktov v rovine súčasnosti, kde má pán Holmes 93 rokov a bojuje so svojou senilitou a hľadá vraha svojich včiel. Film si síce vyžaduje divákovú pozornosť a je to tiež iný pohľad na literárnu legendu pohrávajúci sa s mýtom osobnosti Sherlocka Holmesa. Zároveň je to ale citlivý príbeh o uzatvorení všetkých nezodpovedaných otázok. Koniec je prekvapivo emotívny a veľmi dobre manipulujúci sentimentom bez toho aby to vadilo. McKellen podáva výborný výkon. Jeho anglický gentleman vs senilný dedo sa radia k jedným z najpôsobivejších vyobrazení určitého charakteru aké som videl, pričom som aj veľký fanúšik zmeny z Gandalfa Šedého na Gandalfa Bieleho. Citlivý, dobre zahratý a filmársky obstojný kúsok.(13.10.2015)

 • Mikarda
  ****

  Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas.(21.12.2015)

 • verbal
  *

  Milé děti, fuj fuj slovíčky pro dnešní den jsou „zkurvený“ a „nasrat“. Nezapomeňte je zítra hezky nahlas zopakovat pančelce v hodině českého jazyka, poté školní psycholožce a v neděli panu faráři. Přitom určitě zdůrazněte, jak se teď cítíte duševně zmrzačené, protože jste je dříve vůbec, ale vůbec neznaly a naučil vás je až strýček verbal na té tolik prestižní HOMObázi, plné nové a lepší filmové publicistiky! A teď už si konečně procvičíme nově nabytou slovní zásobu v celých větách. *** Od něčeho, co má v názvu Holms a v anotaci krimi, by jeden očekával alespoň trochu pižma Ártýho Onana, a ne k uzoufání nudnou až otravnou sondu do geriatrické péče, v níž zteřelého starce kosí Alzhajmr, až je schopen podle škrábanců na podlaze brilantně vydedukovat maximálně to, kde mu ten zkurvený Němec schoval chodítko, a dle skvrn na bryndáku, kdy měl naposledy ledvinkový puding. K tomu je tento zapeklitě komplikovaný případ stařecké demence mohutně podkreslen strhujícím vykuřováním včelstev a nesmírně poutavým blábolením s mimořádně iritujícím frackem. Ačkoliv proslulý homoděj Gandalf Hnědý plesnivějícího dědka předstírá naprosto famózně, je i v literární podobě tento Senil Baskervilský, nebo chcete-li Údolí bércových vředů, jen nechutným a úmorným parazitickým pokusem amerického pomatence Miče Šullina artově nasrat před dveře Bejkrstrýt 221bé. Počítám, že se záhy všichni ti milovníci ubíjející gerontopoetiky dočkají z jeho péra i Cévkování Erkyla Poarota nebo Případu plného bažanta slečny Márplové.(21.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace