poster

Mr. Holmes

 • Česko

  Pan Holmes

 • Velká Británie

  Mr. Holmes

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2015, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LadyPupu
  ****

  (Febiofest 2016) Sentimentální, melancholický, pomalu plynoucí film s famózním Ianem McKellenem. Oproti různým zpracováním tématiky SH z posledních let, je tohle perfektní drama se špetkou humoru velmi osvěžující záležitostí. Nejedná se totiž o žádný kolotočářský blockbuster a to pro mě osobně bylo čirým potěšením a radostí. Krásně smutný zážitek.(25.3.2016)

 • CSSML
  ****

  Detektivní sklerotikon a hezký melancholický příběh o stáří, osamělosti a přátelství. Detektivní zápletka není nijak komplikovaná, ukazuje ovšem, co se může stát, když se vyšetřovaná osoba zachová iracionálně, což je mé tajné rebelské přání ve světě strohé Holmesovi logiky odhalující minulé a předvídající budoucí konání lidí. Podruhé jsem film viděl s manželkou a líbil se nám oběma. Jen to závěrečné uctívání kamenů si mohli tvůrci odpustit. Hltači akčních slátanin trestuhodně srazili hodnocení do neuctivé modré oblasti.(30.5.2018)

 • P1tr
  ****

  Velmi odlišná variace Sherlocka Holmese, která se na slavného detektiva kouká z jiného úhlu pohledu na sklonku jeho života, kdy má ke své nejbistřejší verzi, na kterou jsme zvyklí, velmi daleko. A právě v tom je její krása, neboť po mnoha tradičních Holmesovkách se nám dostává netradičního příběhu, ve kterém sice dojde na vyšetřování, ale hlavním předmětem zkoumání je samotný Sherlock a jeho pohled na svět a především dumání nad vlastním životem a jeho významem. Ian McKellen je v titulní roli excelentní a právě díky němu a hloubavým, zajímavým dialogům se ladně přenesete přes pomalejší tempo snímku, neboť vám bude dělat radost trávit s tímto filmem každou minutu.(6.3.2018)

 • mat.ilda
  **

  Vědět, že zde bude Mr. Holmes prezentovat Ottův slovník naučný, Včelařův rok a jeden případ, který mohl v klidu ponechat Alzheimerovi ve spárech, byla bych ušetřena všech průvodních znaků pozdního stáří a necítila každou kost v těle... to vlastně znamená, že McKellen zahrál fakt dobře, jen, ehm, poněkud zbytečně.(5.11.2015)

 • bloodcountes
  ***

  Celkem nudná záležitost, nebýt toho tíživě a nebezpečně nakažlivého fluida, který každou chvíli atakovalo můj mozek, který z toho málem chytil alzheimera a tak mě tento film věru mnoho nepotěšil. Bill Condon má zřejmě nějaký tajemný dar dostat film do mozku takovým až nepříjemným způsobem, kdy zatímco sledujete parkinsonsky roztřesené (tedy rozstříhané) příběhy o roztřesené mysli senilního člověka, samotná vaše mysl se stává roztřesenou a střípkovitou a senilní a tou potom sledujete celý film. Prostě haluz. Pro mě dost nepříjemná haluz. Ian nepotřebuje oslavné komentáře, to je prostě koncert a Carterovu hudbu mám moc ráda. Nejkrásnější na celým filmu je usedlost Headley a její okolí, to je prostě ráj na zemi. No dobře, kdo má náladu na existenciální filozofování a hlubinný sebezpyt, asi film ocení víc, u mě je to jenom na tři.(22.1.2016)