Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $74,068Tržby Celosvetovo $121,540,000▐ veľmi rozpačito podané, raz sa to tvári uvoľnene potom až príliš krvavo vážne, moc nevyvážené, k tomu zlé obsadenie hlavne John Cusack a Adrien Brody sa dosť nehodili do daných úloh, Jackie Chan v jeho klasickej mentorskej polohe ešte ako tak ujde, súboje na tak veľkú výpravnosť neprinesú požadované veľkoleposť, zopár dobrých scén sa odohrá hlavne pri stavaní pevnosti ale ináč dosť nezvládnutý projekt, kde sa nezmyselne skáče medzi scénami, príbehom, až je z toho pekný guláš a to popri tom nemalo až tak zlú kostru príbehu /40%/ ()

EvilPhoEniX

Příliš se mi do filmu nechtělo, nakonec jsem příjemně překvapený. Sedlo mi to omnohem více než Korejské historické blockbustery z minulého roku. Film má až nečekaně dobrý cásting. Skvělý Jackie Chan, John Cusack a famózní Adrien Brody, který je tak zlý a přísný vůdce, že mu přejete smrt od první sekundy. Akce je zde dostatek a je velmi slušná, potěší souboje jeden na jednoho, které jsou slušně choreograficky nasnímané, dlouhé, vkusné i poměrně drsné byť krve je zde poskrovnu. Finále je poměrně epické, kde se sejde vícero národů a kdo hrál PC hru Stronghold zažije příjemné hřání u srdce. Za mě velká spokojenost, zábava od začátku do konce bez jakéhokoliv hluchého místa. 80% ()

sniper18

Je to priemerný akčný historický dobrodružný film s Jackie Chanom. Má celkom dobrý príbeh o čestnom veliteľovi obrannej jednotky, ktorá má strážiť stabilitu na dôležitej hodvábnej ceste, lenže sú nespravodlivo obvinení z pašovania a za trest sa dostanú až do hraničného mesta. Tu sa ale dostáva aj rímsky generál so svojou légiou a následníkom trónu, ktorý je na úteku pred svojim krutým starším bratom, pričom sa generál s veliteľom jednotky spriateľujú, no brat si ho so svojou veľkou armádou nájde a tak sa proti nemu musia spoločne postaviť. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, síce zápletka na prvý pohľad pôsobí dobrým dojmom a cítiť v tom potenciál na slušnú a pomerne netradičnú žánrovku, ale s výsledkom teda určite spokojný nie som. Síce celkom chválim, že som sa ani chvíľu nenudil, výraznejšie slabé miesta tu nie sú a navyše v poslednej tretine sa to už slušne rozbehne, takže sa na to dá bez väčších problémov pozerať, lenže problém je, že celé je to až príliš umelé, naivné a miestami až úplne absurdné, tu som jednoducho neveril absolútne ničomu. Nenašiel som si tu ani žiadnu výnimočnú scénu, na ktorú by sa dalo spomínať, správanie mnohých postáv mi prišlo úplne mimo a keďže si ma nezískali ani vzťahy medzi nimi, nefunguje to nielen ako historický film so zaujímavou témou, ale ani ako rozprávka o priateľstve, na čo to v konečnom výsledku asi aj najviac vyzerá. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Na moje prekvapenie o nejaké klasické žánrové veľkolepé bojové scény tu ani moc nejde, nájde sa ich len pár a pôsobia dosť komorne, skôr sa tu nájdu súboje jeden na jedného, ktoré kvôli žánru nemajú až tak prepracovanú choreografiu, ale aspoň sú obstojne natočené. No zvláštne pôsobia po stránke drsnosti, síce sa tu nájde viacero krvavejších momentov, ale inak akcia väčšinou pôsobí, ako by mala nižší rating. A čo sa týka samotného Jackieho Chana, samozrejme už nie je najmladší a tak o nejakú náročnejšiu akciu sa ani nepokúša, ale aj tak vidno, že s obratnosťou je na tom stále dosť dobre a hlavne v tých davovejších scénach, kde sa musí rýchlo pohybovať medzi viacerými vojakmi je na neho stále radosť pozerať. Herecké obsadenie je iba priemerné, samozrejme poteší Jackie Chan v hlavnej úlohe a na moje prekvapenie ma bavil aj John Cusack, ktorý mi v posledných rokoch vôbec nevyhovoval, ale Adrien Brody sa pre túto postavu vôbec nehodí a výber vedľajších postáv tiež mohol byť aj podstatne lepší, pri takomto veľkofilme by som teda čakal viac známych čínskych tvárí. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite sa z toho dalo získať aj viac, ale až na pár detailov mi to pre potreby žánru aj celkom vyhovovalo, vizuálna stránka je slušná a poteší aj to pomerne veľkolepé prevedenie, aj keď len mimo akcie. Takže celkovo som určite sklamaný, tešil som sa na plnohodnotný historický film, kde sa proti sebe postavia čínski a rímski vojaci, ale nakoniec som dostal rozprávku o priateľstve, čo tiež nemusí byť zlé, ale v tomto prevedení mi to moc nevyhovovalo. Na ten priemer to stačí a Jackie Chan ma nesklamal, ale od filmu som čakal podstatne viac. 55% () (méně) (více)

Spiker01

Jednohlasně wow. I když po famózní první půlce tempo trošku poleví a vyvrcholí až velkou bitvou pěti armád, nic to nemění na tom, že jakmile přijde na akci, je tenhle čínskej kousek dle očekávání naprosto bezchybný a nejen díky úchvatným zpomalovačkám patřičně hutný a zábavný. Jackie Chan i na stará kolena dokazuje, že právě on je ten vyvolený průkopník žánru a klidně byste ho ve filmu tipli na zkušeného čtyřicetiletého kapitána obranné hlídky, jelikož on stále všechnu svojí sílu umí patřičně prodat. Velice mě překvapili John Cusack i Adrian Brody, kteří skutečně vypilovali svoje římské bojové umění s mečem a hlavně úvodní desetiminutový duel Cusacka s Chanem je po choreografické stránce naprosto bombový. Přidejte vhodnou orientální hudbu a patřičnou špinavost a syrovost (ovšem prohnanou žlutým filtrem) a máte recept na epický historický film...8/10 ()

castor

Jackieho Chana máme spojeného i v pokročilém věku s chlápkem, který by pořád dokázal vymlátit hospodu, pokud by zjistil, že mu barman natočil podmíráka. Celkově je to zvláštní mišmaš, ale na akční scény se dá díky choreografii koukat, občas překvapí i nějakým tím originálním záběrem. Na plátně se navíc permanentně něco děje, takže jeho béčkovost, kýčovitost a extrémní jednoduchost divák tak nějak přehlédne. Pokud si tedy předem řekne, že jde na asijskou pohádku... Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Wacoslav1

Nakonec celkem neškodná blbinka z Jackiem Chánem, který sice již taky viditelně stárne, ale pořád se dá na něj koukat. Příběh sice pro mě není úplně to pravý ořechový, ale plusem je, že se to nebere úplně vážně a není tam moc Čínský propagandy. Jenom škoda přehnaný délky.2 hodiny jsou na podobnej epos už moc.50% ()

Shakers

Historické filmy mám rád, ale v Hollywoode je to nedostatkové zboží poslednú dobu, kedže ani tie od Ridleyho Scotta nezarábajú. V tom prípade mi ostáva len zavítať do krajiny vychádzajúceho slnka, pretože na tých Shaolinov je vždy spoľah. Nie je to síce najlepšie a je kopec oveľa lepších filmov, ale za to, že ma Chan a Cusack nenudili, hlavne za Jackieho song dávam jednu navrch. Čo inak ešte dodať, klasický záporak, jednoduchý príbeh, ale fajn výprava, kostýmy a samozrejme Jackieho choreografia v súbojoch. Obľúbený soundtrack: Hero of the Desert (Jackie Chan). 75% - 4* ()

Big Bear

Chtěl jsem tomu dát šánci... Mám rád filmy z doby slavného Říma. Obdivuji tu civilizaci. A tak mám co jsem chtěl. Vidět Jackie Chana jako centuriona římské legie, to vám věřte nebo ne bude opravdu stačit vidět jednou za život. Hned na začátku filmu jsem si mylslel, že to bude taková ta asijská tuctovka s Chanem. Takové ty jak já říkám mlátičky, okopávačky, obskakovačky občas s komickým (čínským tedy nevtipným) momentem. Ten zde nastal hned při prvním při souboji, když Chan sáhl čínské Xeně na prsa... Pak se tam ale objevil Cusack (ne Ŕímany mu už nedávejte) se svojí legií a začalo si to hrát na vážnou strunu. Přátelství mezi národy, filozofování o míru.. Ble... Nakonec se do toho vloží echt záporňák Brody (ne tomu Římana už opravdu ale opravdu nedávejte!!!) a začnou zase ty okopávačky obsakovačky a bitky v čínském dříve hong-kongstém stylu. Závěrem všeho je velká bitva z níž kousky stály za vidění. Celý film je značně afektovaný, Číňané asi dlouho neudrží myšlenku a tak jak známe z čísnských filmů, řada momentů se nám často opakuje, zejména těch dojemných. Sám Chan pokud zrovna nebojuje nebo si nedrží nějakou tu krvácející ranku se kterou by každý z nás ostatních šel mrtev k zemi prakticky zbytek filmu brečí... Prostě děs. Římané mají na sobě nějaká zlatá brnění, meče značně futuristické, štíty z pancíře německých tanků a nějakou větší reálnost v tom nehledejte. Pravda Ŕím potřeboval hedvábí a s Čínou existovaly diplomatické a obchodní kontakty ale tohle celé bylo hodně ulítlé. Už jen fakt, že římský legionář používal krátký římský meč galium hlavně k bodání zpoza štítu zde byl zcela popřen a z každého pěšáka je tu šermíř jak ze šestnáctého století...Brody měl u šermu mečem v jednu chíli i ruku za zády :-) ! Dávám za dva práporky. * * ()

666teen

Kde udělali soudruzi z Pekingu chybu? Vlastně skoro všude. A taková to mohla být výpravná bajka. Ale je tu pár kdyby. Kdyby se do pohádky o hrdinných obráncích Hedvábné stezky nepokoušeli naroubovat římské legie, kdyby ChuAn neměl hubu Jackieho Chana, kdyby nezpíval, kdyby nezakládal pouštní OSN, kdyby. Kdyby měli rozum, mohli mít Bitvu třiceti šesti armád, pár draků navrch a v kolonce žánr napsáno akční fantasy. Tohle je jenom podivný, čínský, akční prasopes, který má v rodokmenu omylem i Cusacka a Brodyho. ()

misterz

Sladko-bôľny príbeh s multi-kulti pozadím, ktorý ma moc nenadchol. Netvrdím, pár scénok bolo zaujímavých, ako napr. keď opravovali mesto, no zvyšok bol až príliš okato sentimentálny a plný nudnej vaty. Zato ma však upútala fantastická výprava, akcia a hlavne jednotlivé postavy. Najmä A. Brody v postave totálneho nechutného záporáka bol perfektný, človek mal chuť zaškrtiť ho už len preventívne. Ani chlapec nebol zlý, taký zvláštny baladicko-zasnený zjav, ešte len dieťa no jednaním ako dospelý. Čistý priemer. 60/100 ()

predators

Asi až na Cusacka, který mi vysloveně neseděl, slušný čínský epos s famozním Jackem Chanem. Legendárního kousku jako byl např. Opilý mistr, se už asi těžko dočkáme a tak buďme vděční za slušnou akci bez zbytečného, čínského, emočního patosu a dobrým vizuálem. ()

PetrPan

"My Číňané jsme jiní, my chceme mír pro všechny národy" Křišťálově čistá a naivní propagandistická "lahůdka" s patosem dosahujícím olbřímích rozměrů a nejotravnějším dětským hrdinou poslední doby, kterého český dabing povyšuje na největší filmovou osinu všech dob. Za to, že se Jackiemu do téhle srágory podařilo propašovat alespoň ždibec humoru a taky za mnou milované akční zpomalovačky bych se možná nakonec přiklonil i ke třem odřeným hvězdám, ale díky americkým krajánkům Cusackovi a Brodymu nakonec zůstanu u dvou. Chápu, že když už po vás skoro ani pes neštěkne, tak ani čínský prachy nesmrdí, nicméně tohle byl opravdu trapas srovnatelný s budovatelskými komediemi padesátých let v naší kotlině. S tím rozdílem, že naši herci neměli moc na výběr. ()

SeBig

To zpívání mohli vynechat, souboje mě bavili.. Čen mohl být teda aspon vtipnej, byl tu vážnej a to mi kněmu moc nesedlo a Kjusčak opět dělal to co umí, xichtit se nasraně. ()

honajz

Není to úplně špatné, i když některé scény jsou hodně naivní a zavánějí Rychlými šípy (co my víme, i ty třeba byly v Číně, nejen římské legie). Když člověk ale na tu hru přistoupí, dostane se mu slušného melodramatu o přátelství, poctivosti a o tom, že lidi by měli táhnout za jeden provaz i přes veškerou svou rozdílnost. Vyzdvihnout musím vynikající nahrávku původní hudby od Henryho Lai v režii českého dirigenta Petra Pololáníka, který tak mnoha scénám dodal dynamiku a náboj. ()

BMW12

Výborný čínský historický film, tohle se opravdu povedlo. Příběh mě od začátku zaujal a byl napínavý až do konce. Hlavně tam byla spousta akce, spousta soubojů a hlavně Jackie Chan, který je fantastický, s ním mě baví každý film. Povedená byla i hudba ve filmu a hlavně ty písně, co zpívali bojovníci, ty se mi líbili. Drobné chybky byly vidět v režii a scénáři, ale celkově se jedná o kvalitní snímek. ()

Morholt

Vyloženě sluníčkový film o tom, jak všechny národy motající se kolem Hedvábné stezky zapomněly na své žabomyší spory a spojily se, aby čelily opravdovému zlu. Příběh je naivní a patetický až běda, ale to jsem očekával a i když jsem se občas neubránil smíchu, nevadilo mi to. Co se akční stránky týče, tak tady jsem spokojen a byť nedošlo na klasickou masovou bitevní scénu, choreografii jednotlivých soubojů a rvaček jsem si užil, přičemž šermířskou hádku mezi Jackiem Chanem a Johnem Cusackem řadím sakra vysoko. Tím se dostávám k hercům. Chan odvedl svůj standart, Cusack překvapil a Brody si svého parchanta vyloženě užil. Co do historické věrohodnosti je to samozřejmě blbost, ale pokud se jedná o samotnou přítomnost římských vojáků na čínském území, tak to zase takový úlet není. Spokojenost. 70% ()

malylada

Příběh je banální a člověk musí hodit nesmysly v historických reáliích. Docela mi vadil vývoj postav, vztahy mezi nimi, který byl tak rychlý, že vyšuměl na prázdno a celému filmu to spíš uškodilo.. Brody s Cusackem celkem obstojně sekundují Chanovi a jsou určitě překvapením. Akci a technické stránce filmu moc nelze co vyčítat a peníze jdou cítit. Závěrečná půl hodinka je super......6/10 ()

Lacike

Cinska strana zmenila taktiku a po agitkach, ktore sa beru neznesitelne vazne a snazia sa obsiahnut prilis velky casovy usek (Founding of a Republic, Xinhai Revolution) nam serviruje jednoduchy príbeh, ktory sa odohrava v kratkom casovom useku v naivnom prevedeni jak keby sa jednalo o roztomilu rozpravku pre najmensich divakov. Keby to bola aspon kvalitna rozpravka, tak by som proti tomu nic nenamietal, ale nie je. Postavy su strasne naivne a vypustaju z ust tak strasne neznesitelne dialogy, ze mi miestami neskutocne liezli na nervy. Film mohla zachranit aspon akcia. Ved trailery vyzerali tak velkolepo. A vyprava velkolepa naozaj je. Miestami mi padala sanka od uzasu. Ale tym jej kvality koncia. Hromadnych bitiek tu je minimum a väcsinou tu su len bitky jeden na jedneho. A tie tiez za vela nestoja. Choreografia je este akceptovatelna aj ked je jednoducha, ale jej prevedenie je strasne fadne. Proste tomu chyba šmrnc a ani jedna bitka ma nezajala. Este ked sa mlatili neznami borci, tak to bolo celkom dynamicke, ale ked sa bil Jackie, tak to znova vyzeralo strojene a nenarocne, aby sa Jackie nahodou nezranil. Ja viem, ze uz je stary, ale ked sa mu uz nechce nic predviest, tak by sa na to mohol nadobro vykaslat. Sammo Hung je starsi a ma nadvahu a aj tak je este ochotny predviest zaujimave kusky. Velkym omylom bolo aj angazovanie Brodyho do ulohy ulisneho zlosyna. Skoda, ze na poslednu chvilu odstupil Gibson, ktory by aj bez väcsej namahy iba svojou charizmou v tejto ulohe pôsobil ovela lepsie. Prijemnym prekvapenim je John Cusack, ktory ako jeden z mala pôsobi v celom filme uveritelne a sympaticky a v par scenach medzi nim a Jackiem fungovala ta kamaratska atmosfera o ktoru sa po cely cas tvorcovia snazili. Takze vysledkom je film pre deti do 10 rokov, ktore si uziju nejaku tu priemernu bitku, popritom sa naucia nejake tie moralne hodnoty o tom, ze Cinania maju za kazdu cenu drzat spolu a zaroven si precvicia anglictinu, kedze väcsina filmu je prekvapivo v tomto jazyku. Len mi k tomu nesedia miestami dost brutalne akcne sceny v R-kovom ratingu. Ale holt aziati boli vdycky uchylni. Ja davam len 4/10, lebo som sa väcsinu stopaze nudil a dufam, ze Jackie natoci este aspon jeden maly film v ktorom sa mi nebude snazit tlacit do hlavy agitacne kaleraby a kludne to môze byt aj nejaka komedia bez akcnych scen na ktore aj tak evidentne uz nema. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015