Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

sniper18

Je to priemerný akčný historický dobrodružný film s Jackie Chanom. Má celkom dobrý príbeh o čestnom veliteľovi obrannej jednotky, ktorá má strážiť stabilitu na dôležitej hodvábnej ceste, lenže sú nespravodlivo obvinení z pašovania a za trest sa dostanú až do hraničného mesta. Tu sa ale dostáva aj rímsky generál so svojou légiou a následníkom trónu, ktorý je na úteku pred svojim krutým starším bratom, pričom sa generál s veliteľom jednotky spriateľujú, no brat si ho so svojou veľkou armádou nájde a tak sa proti nemu musia spoločne postaviť. Spracovanie je ale rozhodne sklamaním, síce zápletka na prvý pohľad pôsobí dobrým dojmom a cítiť v tom potenciál na slušnú a pomerne netradičnú žánrovku, ale s výsledkom teda určite spokojný nie som. Síce celkom chválim, že som sa ani chvíľu nenudil, výraznejšie slabé miesta tu nie sú a navyše v poslednej tretine sa to už slušne rozbehne, takže sa na to dá bez väčších problémov pozerať, lenže problém je, že celé je to až príliš umelé, naivné a miestami až úplne absurdné, tu som jednoducho neveril absolútne ničomu. Nenašiel som si tu ani žiadnu výnimočnú scénu, na ktorú by sa dalo spomínať, správanie mnohých postáv mi prišlo úplne mimo a keďže si ma nezískali ani vzťahy medzi nimi, nefunguje to nielen ako historický film so zaujímavou témou, ale ani ako rozprávka o priateľstve, na čo to v konečnom výsledku asi aj najviac vyzerá. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Na moje prekvapenie o nejaké klasické žánrové veľkolepé bojové scény tu ani moc nejde, nájde sa ich len pár a pôsobia dosť komorne, skôr sa tu nájdu súboje jeden na jedného, ktoré kvôli žánru nemajú až tak prepracovanú choreografiu, ale aspoň sú obstojne natočené. No zvláštne pôsobia po stránke drsnosti, síce sa tu nájde viacero krvavejších momentov, ale inak akcia väčšinou pôsobí, ako by mala nižší rating. A čo sa týka samotného Jackieho Chana, samozrejme už nie je najmladší a tak o nejakú náročnejšiu akciu sa ani nepokúša, ale aj tak vidno, že s obratnosťou je na tom stále dosť dobre a hlavne v tých davovejších scénach, kde sa musí rýchlo pohybovať medzi viacerými vojakmi je na neho stále radosť pozerať. Herecké obsadenie je iba priemerné, samozrejme poteší Jackie Chan v hlavnej úlohe a na moje prekvapenie ma bavil aj John Cusack, ktorý mi v posledných rokoch vôbec nevyhovoval, ale Adrien Brody sa pre túto postavu vôbec nehodí a výber vedľajších postáv tiež mohol byť aj podstatne lepší, pri takomto veľkofilme by som teda čakal viac známych čínskych tvárí. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite sa z toho dalo získať aj viac, ale až na pár detailov mi to pre potreby žánru aj celkom vyhovovalo, vizuálna stránka je slušná a poteší aj to pomerne veľkolepé prevedenie, aj keď len mimo akcie. Takže celkovo som určite sklamaný, tešil som sa na plnohodnotný historický film, kde sa proti sebe postavia čínski a rímski vojaci, ale nakoniec som dostal rozprávku o priateľstve, čo tiež nemusí byť zlé, ale v tomto prevedení mi to moc nevyhovovalo. Na ten priemer to stačí a Jackie Chan ma nesklamal, ale od filmu som čakal podstatne viac. 55% () (méně) (více)

vander19

Ku sledovaniu tohto filmu ma presvedčila dvojica hercov Cussack a Brody. Jackie Chan mi príde vždy až moc uletený. Ale predstava filmu odohrávajúceho sa v dobovej atmosfére Hodvábnej cesty a možnosť vidieť solídny príbeh, síce mierne pritiahnutý za vlasy bola lákavá. Lenže na začiatku to začalo príšernou reklamou na BMW. Fakt hnus, potom ak ku tomu prirátam odpornú technickú vizualizáciu dvojice mladých "vedcov", tak som začal ľutovať sám seba, čo za kravinu som si to pustil. A zrazu šmyk a sme z roku 2015 v minulosti. Znovu nepríjemné prekvapenie z toho čo sa sami odohrávalo na obrazovke. Jackie Chan ako ochranca svätej cesty je mierne povedané až príliš milý na drsného bojovníka. Trošku filmu pridajú grády súboja Cussack vs. Chan, ale inak slabota. Až ku koncu sa film mierne približuje ku tomu čo som očakával a začnú boje. Ale aj tie sú príliš detinské. Príbeh mi prišiel ako veľmi zjednodušená kópia Gladiátora s kulisami Východu. 2*, ale len za ten koniec, inak je to podpriemer. ()

kill-tec

Pro mě hodně rozporuplnej film. První půl hodinovku jsem myslel, že to ani nedokoukám. Nakonec jsem byl statečnej a dal to do konce. Potom se totiž začalo něco málo dít. Je tu však několik aspektů, které mě nenechávají klidným a neskutečně mě se*ou. Především nechápu smysl zpomalených záběrů a střih. Nechci se vytahovat, ale i já bych to dokázal líp ve Windows Movie Makeru! Scény se mezi sebou kolikrát prolínali tak, že jsem v tom měl nemalej zmatek (připomíná mi to 47 róninů). Další anomálií je výkon Johna Cusacka, který se tu tváří jak žák 1. třídy na zápisu. No a kamaráčov mezi Římany a ping-pongáčema? To by se Caesar obracel v hrobě. Brody se svým hárem, za který by se nemusel stydět ani člen Kelly Family, je tu taky jak pátý kolo u vozu. Prostě se do této role nehodí, přestože z něj ta svině přímo chrčí. Celý film tak drží jen šermující děda Jackie, kterej byl hlavním důvodem, proč jsem se na to vůbec díval. Ani nevím, proč to hodnotím tak vysoko. Přestože je to neskutečně špatně technicky odvedené, nějak mě nutí to tak nezatracovat. První část je na odpad, střed filmu na slabé 4* a "neočekávaný" konec na 2*. No, co víc dodat.. snad jen to že doufám, že nebude pokračování. Nebo? Možná by bylo fajn koukat jak se k nové Obranné jednotce připojí Vikingové a Apačové, aby bojovali proti zlým Maorům a Aztékům! Debilita by to byla stejná! ()

runner85

I keď je to len rozprávka ale skvelo zahraná! Ja som tým hercom uveril všetko. Brody zahral toho Tibéria tak výborne, že sa teším na pomstu od momentu keď sa dostaví na plátno :o. Divožienka Peng Lin ma upútala hneď na prvý pohľad a aj preto škoda, že jej tam nebolo viac. Súboj ala opretie o ženský hrudník bolo velice dojemné a romantické (robím si prdel, ale v tom momente by som kludne menil s pánom Chanaom). Na záver dodám, že v rámci histórie je to konina. Lenže ten film som ja chápal aj tak inak. Bol o kamarátstve. Ukázal, že aj dva rozličné národy sa vedia skamarátiť a pomáhať si. Ukázal aj to, že oddanosť ku niekomu môže trvať na veky, len treba mať dobré zásady. P:S film Gladiátor bol tiež nepresný ako riť, no tomu to dajako ľudia nevyčítajú ... ()

haj

Vůbec to neni tak špatný, jak jsem se obával. Příběh je sice tradičně čínsky nevyrovnanej, kdy se střídají občasné komediální vložky (i když pravda jen v první polovině) s těmi zcela vážnými a násilnými a film se nevyhne ani naivnějším a patetickým scénám, na druhou stranu akce je poměrně dost a je i překvapivě povedená, zejména pokud jde o souboje dvojic se zbraněma, který maj slušnou choreografii a jsou skvěle natočený. Na výpravě se taky nešetřilo, takže se na to hezky kouká. Herecky mi přišel obvzlášť mizernej Cusack, kterej vypadal, že ve většině scén vůbec neví, jak se má tvářit, naopak Brodyho záporák je povedenej a patřičně nesympatickej. No a Jackie, ten předvádí takovej svůj standard a šmátnul si i nechtěně na prsa, jako ve svých starších filmech, takže ve výsledku ok. ()

• Akční režii na filmu dělal Jackie Chan, byl také výkonným producentem a producentem. (Rominator)
  • Jackie Chan ve filmu zazpívá dvě písně. V první polovině to je „Song Of Peace“ a v závěrečných titulcích jde o „Desert Hero“. Na OST zazní také „Please Tell The Wind To Bring My Father“, kterou Jackie nazpíval společně s Wei Yunxi. (Rominator)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015