Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014–2015, 76 h 14 min (Minutáž: 53–69 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Špilauer Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Pechová, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Polášková, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj, Marek Dobeš, Stanislav Macháček, Matyáš Flek, Michaela Marečková, Tereza Režnarová, Ladislav Dušek, Petr Kozák
  • Jara.Cimrman.jr

Poněkud mne iritují seriály, které mají figur jak na orloji a já nemám tolik času, abych si prostudoval jejich životopisy a chorobopisy. Do Benátek jsem zkrátka nezavítal tak často, abych se nadšeně ponořil do víru události, ale patrně to bude proto, že jsem nenašel žádný pádný důvod k častějším návštěvám. Přesto si troufám napsat, že tento seriál je o dost méně odpadovější, než jeho nekoneční konkurenti.(20.3.2015)

Podle mě na to, že je to český seriál je hodně dobrý. Já osobně koukám vetšinou jenom na americké seriály jako jsou The Vampire Diaries nebo Pretty little liars a tak dále. Odsuzuji české seriály ale když jsem vyděla gympl truchu jsem změnila názor. Ten se mi opravdu libil a ted Svatby ty se mi líbí ještě víc je to zábavně a vtipné je tam romantika, napětí a všechno co má mít dobry seriál. Také si myslím, že je i dobře filmově zpracovaný a také miluju Alici Bendovou a Petru Hřebíčkovou(16.4.2015)

• k4n9ur

Jenom když dávají ukázky s tou protivnou cizí písničkou, (neuměj si vymyslet aspoň vlastní a kdyby ji tam necpali možná by mi ani nevadila) vaří se ve mě krev. Už s tím přestaňte, aspoň někdo už dostaňte rozum. A když chcete toto vysílat pro pár důchodkyň, vytvořte jim na to extra program - co třeba Prima senior nebo Senil TV ??? Jednu * z lítosti...(29.3.2015)

• Hapretor

Otřesné dílo naší produkce. Samí neherci/čky a blábolení nelogických a protivných dialogů. Někteří aktéři této zhovadilosti mi jsou velmi protivní až k uzoufání nesympatičtí už jen při prvním pohledu na obrazovku - viz např. Andrea Verešová, Leoš Mareš, Zdeněk Podhůrský, ... a mohl bych opsat skoro všechny jména z výše uvedeného seznamu ... zakázal bych toto !!!(1.8.2016)

První série se mi líbila - fajn herecké obsazení (až na pár exotů), docela zajímavé příběhy postav, vtipné momenty...... Po začátku druhé série se ptám, kam se to všechno podělo? Žádná nová dějová linka, opakuje se to stejné tisíckrát přežvýkané, Prima nasazuje staré známé seriálové pecky jako je pan Klepl..... Ach jo, škoda. Ještě tomuto seriálu šanci dávám, ale nevím nevím.(11.3.2015)

• - Hana GregorováMiroslava PleštilováLadislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (funhouse)

• - Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989). (funhouse)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)