Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014–2015, 76 h 14 min (Minutáž: 79x60 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Špilauer Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj, Marek Dobeš, Stanislav Macháček, Matyáš Flek
  • DjsVorel

Původně jsem psala něco o tom, že nebudu pokrytec a nedám odpad, že se dá u toho alespoň v klidu vyžehlit. Ale po pár dílech druhé řady jsem zhodnotila, že už ani žehlit se u toho nedá, protože je to totální sračka na úplně stejné úrovni jako většina českých novodobých seriálů. Tenhle seriál totiž naprosto přesně reflektuje, když scénář dělá někdo naprosto bez fantazie. Furt dokolečka stejný hovna a ještě k tomu už dotyčný nevěděl coby.....(1.1.2015)

• Infantility

Absolutně nesourodé herecké obsazení. Skvělá Petra Hřebíčková i sympatická dvojice Lenka Zahradnická a Martin Kraus (jen za ně ty dvě hvězdičky). Na druhé straně trapné hraní/přehrávání Alice Bendové a protekční tlačky a neherečky Verešové. Nuda a šeď a nuda a šeď pro změnu. Líbí se mi docela přídavná zubařská linka, ale samotný nápad se svatebním salonem a všechny ty svatby, rozvody, vztahové krize, něco pro teenagery i důchodce - to je prostě nezvládnutý otřes.... Několik vedlejších příběhů, ale v podstatě žádný hlavní - a co je hlavní - žádný kvalitní. Maximálně pan zubař a sestřička :).(14.7.2014)

• ajfelka

Je to vztahový bordel, na který už mají české seriály asi copyright... Ale pár dílů jsem viděla, když nebylo co dělat... Stejní herci se točí pořád dokola, zápletky jako přes kopírák z jiných seriálů, Krause vůbec nemusím - jak ho někdo může označovat za českého Belmonda??? - ale sem tam pár vtipných momentů. Kdyby ty se vystříhaly, tak jeden díl by měl asi jen pět minut, a to by bylo vhodnější než minut 60, ve kterém se jen ukazuje scénáristická bezradnost...(28.6.2015)

• Stejšn

Po prvním díle těžko hodnotit, pár vtipných momentů tu ale bylo. Bohužel to zřejmě sklouzne k dalšímu nekonečnému sajrajtu. Nebudu předjímat, nebudu hodnotit, ale komentář tu mám první :) EDIT: takže bum ho, po čtyřech dílech odpad poměrně jednoznačný. Ono když se kouknu na filmografii scénáristky, začíná mi to být jasnější.(29.6.2014)

První série se mi líbila - fajn herecké obsazení (až na pár exotů), docela zajímavé příběhy postav, vtipné momenty...... Po začátku druhé série se ptám, kam se to všechno podělo? Žádná nová dějová linka, opakuje se to stejné tisíckrát přežvýkané, Prima nasazuje staré známé seriálové pecky jako je pan Klepl..... Ach jo, škoda. Ještě tomuto seriálu šanci dávám, ale nevím nevím.(11.3.2015)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)

• - Hana GregorováMiroslava PleštilováLadislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (funhouse)

• - Ondřej Veselý a Dana Verzichová, představitelé manželů Krejzových, jsou partnery i v reálném životě. Seznámili se díky společnému angažmá v Jihočeském divadle. (funhouse)