Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014 - 2015, 76 h 14 min (Minutáž: 79x60 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj
  • subic

No tak to je na prázdniny velká výzva jít radši nějak do škopkovny, (pro pražáky prostě někam do putyky, do nálevny) navíc když v Benátkách nad Jizerou to docela znám. Přesto jsem u toho vydržel asi 30 minut. Je tu hned na první pohled znát autorská ruka stejná jako u seriálů Ordinace v růžové zahradě, Rodinka, Obchoďák a dalších TV průserů.(1.7.2014)

• k4n9ur

Jenom když dávají ukázky s tou protivnou cizí písničkou, (neuměj si vymyslet aspoň vlastní a kdyby ji tam necpali možná by mi ani nevadila) vaří se ve mě krev. Už s tím přestaňte, aspoň někdo už dostaňte rozum. A když chcete toto vysílat pro pár důchodkyň, vytvořte jim na to extra program - co třeba Prima senior nebo Senil TV ??? Jednu * z lítosti...(29.3.2015)

Tak trochu jednoduchý seriál, který samozřejmě není na dlouho. Na to jaké je to uhozené téma, tak ho hodnotím kladně, protože oproti třeba Vinařům nelze od něj nic převratnýho očekávat. Zatím tedy na něj koukám kvůli součastným hercům, ale samozřejmě jakmile je začnou autoři měnit, tak končím. Tyhle seriály jsou tak na jednu maximálně dvě série. Pak se začnou objevovat taková individua jako Rybová, Kostková. Naštěstí Brožová kope za Barrandov.(5.9.2014)

• gabin(a)

Já jsem myslela, že v Česku je vysílání porna v TV zakázáno!!! Ale pro duševní porno to evidentně neplatí. U "hrají" by měli povinně za jménem uvádět výši hypotéky, ať všichni vědí, proč se herci takhle prostituují. I když Alice Bendová to dělá asi fakt z přesvědčení, blbá je na to dost. Ale proč Petr Kostka? Terka si nemohla....(27.4.2015)

• coco.brice

rád bych upozornil na Václava Noida(tu přezdívku si kurva asi vymyslel sám?.-), který dává obsazování neherců do filmu či seriálu uplně nový rozměr...jeho výkon je tak šílený...že se na to občas i rád podívám...protože mne to nutí k otázkám?je ten člověk skutečně takové dřevo?nebo tak blbej?a co z idiota mu tohle může trpět?je to mučivé a svíravě existenciální...tenhle Noid..:-)(29.7.2015)

• - Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989). (funhouse)

• - Lucie Benešová ztvárnila v seriálu dvojroli. Vedle postavy Barbary Karasové také její dvojnici Mášu. Pro lepší odlišení těchto postav Benešovou jako Mášu nadabovala Jana Mařasová. Rovněž Zdeněk Mahdal. V roli dvojníka mu propůjčil hlas Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)