Reklama

Reklama

Svatby v Benátkách

(seriál)
Rodinný / Komedie / Romantický / Drama
Česko, (2014–2015), 76 h 14 min (Minutáž: 53–69 min)

Hrají:

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(79)

Obsahy(1)

Zažít romantiku a opravdovou Itálii nemusíte jen v těch nejslavnějších Benátkách. I takové Benátky nad Jizerou skrývají ty nejromantičtější příběhy, které se stvrzují svatbou, stejně jako životní osudy, jež seriál převypráví s humorem.
Seriál Svatby v Benátkách se odehrává ve svatebním prostředí, přesněji okolo svatebního salonu. Hlavní hrdinkou je krásná pětatřicetiletá Olga Drozdová (Petra Hřebíčková), maminka dvojčat, která stále hledá toho pravého. Vztahy jí dělají vrásky, pokud už si na ně v bláznivém životním kolotoči vůbec najde čas, protože role matky a spolumajitelky svatebního salonu ji plně vytěžuje. Salon založila společně se svou kamarádkou Lolou (Alice Bendová). Olga s Lolou dokážou zařídit svatbu od a do zet. Potřebujete krásné svatební šaty, svatební dort, hostinu a k tomu zařídit obřad? Salon Navždy spolu je tu pro vás. Olga je srdcařka, která umí na svatbách svých klientů řešit krizové a často i vtipné momenty s noblesou. Svatby jsou pro ni dojemnější o to víc, že by si jednu takovou přála i pro sebe, jenže zatím není s kým.
Pohledná Lola se na rozdíl od Olgy drží prakticky při zemi. Ve stavebním salonu ji nejčastěji najdete, jak spřádá další podnikatelské plány, protože Benátky nad Jizerou jsou jí malé. Její excentrický životní styl, který zahrnuje i movitého manžela, obyvatele maloměsta dokonale dráždí, ale to Lolu baví.
V podnikání jim pomáhá svatební fotograf Romeo (Filip Blažek), kterému jsou svatby osudné. Už měl totiž tři a je otázkou, jestli víc miloval svoje ženy nebo vlastní svatby. A o kolika mužích můžete říct, že svatební obřady patří k jejich životnímu stylu?
Obrovský dům na náměstí, kde se svatební salon nachází, patří majitelce a vdově Evě Krejzové (Alena Vránová). Ta pronajímá několik bytů v domě. V jednom z nich bydlí sama Olga s dětmi, v dalším pak Evin pohledný syn Filip Krejza (Ondřej Veselý). Filip úspěšně podniká se svou stavební společností a mamince pomáhá, proto také bydlí v bytě hned vedle. Na první pohled je to dokonalý syn a manžel. Jak se však brzy ukáže, manželství není disciplína, kterou by zvládal na jedničku. Filip ve svém vztahu nemotorně klopýtá, zahleděn do Olgy. Jeho utajená láska ho však dovádí k situacím, které jsou nejen nebezpečné, ale hlavně vtipné.
Do domu se stěhuje i mladý zubař Grábner (Martin Kraus). Je to chaotik ztracený ve světě dokonalého chrupu. Společně s přítelkyní Lenkou (Lenka Zahradnická), která pro něj pracuje jako sestřička, si přímo v domě zařizuje novou zubní ordinaci. Lenka má nejen profesní úkoly, ale musí na svého zubaře dávat pozor hlavně v osobním životě, protože věčně roztěkaný Grábner se dovede svojí zbrklostí dostat do neuvěřitelných situací a pod tíhou svých myšlenek zapomíná i na tak hezké věci, jako je třeba sex...
Olga často jezdí na malebný statek ke svým rodičům. Ti dva potvrzují rčení, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Maminka Libuše Drozdová (Hana Gregorová) miluje kulturní zážitky a hlavně spisovatele Čechova. Je to rázná žena, která ráda mluví svým dětem do života. Zatímco Alois Drozd (Ladislav Potměšil) by knihy své manželky nejraději použil k podstavení svých luxusních králíkáren. Alois totiž miluje králíky, dokonce je má i pojmenované. Jen škoda, že se mu jeho šampioni sem tam dostanou omylem i na talíř...
Na venkov je občas jezdí navštívit i Ivan Drozd (Jiří Dvořák), bratr Olgy. Ivan je zosobnění rčení "mít hlad jako herec". Jeho kariéra herce v Praze je různorodá, častěji spíše neúspěšná. Rád hazarduje se svými penězi, a proto si jezdí často půjčovat za rodiči. Aby toho nebylo málo, má dceru v pubertě, která mu jeho otcovské konání s výrazem dokonale otráveného puberťáka vždy vtipně okomentuje. Tím ho dokáže vytočit do běla... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

Drom odpad!

všechny recenze uživatele

Slezte z toho lustru Donalde. Vidím vás! Kdepak, vy si myslíte, že když nemám televizi a vidím ji jednou za uherskej rok u našich, že nepoznám telenovelu? Ha! Vy si myslíte, že když zamaskujete majora Majsnera knírkem a vybalíte scény jak z Ulice, že se to neprovalí? Haha! Vy vážně věříte tomu, že když rozmažete hovno po podlaze, bude z toho mistrovský dílo? Hahaha! Škoda, že mě ta jinými zde zmiňovaná propagační kampaň minula, mohl jsem být správně nažhaven a vyblejt něco vtipnýho. Takhle jen mohu konstatovat, že (i vzhledem k tomu, že v tom veledíle jsem, krom zmiňovaného majora, nikoho ne(po)znal) rozdíl oproti Ulici je pod moji rozlišovací schopnost. Prázdné scény, prázdné kecy, prázdné příběhy. Ale musí to bejt veledrámo, když tam je týpek, co prosázel všechny prachy. Úplně všechny!!! Hůůů bububu!!! ()

Luswani 

všechny recenze uživatele

Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale ony ty Benátky nejsou zas až tak extrémně špatné. Především ve srovnání se souběžně běžícími Cestami domů, což je nehorázná sračka. Víceméně ani Benátky k tomu nemají daleko, ale kupodivu se zde objevují povedené situace a dokonce i nějaké ty hlášky. Především Petra Hřebíčková zde exceluje a tento seriál usměrňuje a dává mu trochu serióznější tón. 60% ()

Reklama

breebee 

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč má seriál tak špatné hodnocení. Obvykle holduji úplně jiným seriálům, ale když to doma běží, tak na to kouknu a musím říct, že Svatby v Benátkách mě baví zcela nejvíc. Herci nejsou ohraní a vypadají dobře, storylines jsou docela zajímavé, nikdo tam není přímo iritující (jako třeba v Ulici, uhm). Podle mého jeden z lepších českých seriálů. Původně jsem chtěla dát 3*, ale dám 4*, protože když to srovnám s ostatními ze stejné kategorie, tak je to seriál výborný, samozřejmě se furt jedná o soap operu, takže čekat zázraky je hloupé a naivní. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Poněkud mne iritují seriály, které mají figur jak na orloji a já nemám tolik času, abych si prostudoval jejich životopisy a chorobopisy. Do Benátek jsem zkrátka nezavítal tak často, abych se nadšeně ponořil do víru události, ale patrně to bude proto, že jsem nenašel žádný pádný důvod k častějším návštěvám. Přesto si troufám napsat, že tento seriál je o dost méně odpadovější, než jeho nekoneční konkurenti. ()

Ydrosten odpad!

všechny recenze uživatele

To se opravdu nenajde nikdo, kdo by nás podobných sraček konečně zbavil ? Dneska u toho moje partnerka brečela. Když jsem se Jí ptal co se zase stalo ( jsem ochotej si ji pokaždém takovém debilním seriálu vyslechnout ) tak mi řekla že tam jakásik postava přišla o dítě. Neuvěřitelné sračky. |||||| Kdyby místo podobných hovadin, vysílaly reklamní bloky o hodině a půl, udělá to víc radosti. Jóó a ještě by mněly pořádně psát kolik minut to má, protože hodinu to nemá na 100%. Když započítáme i reklamy, tak nám to udělá krásných 90 a více minut. Což je bohužel dost blbý v případě že jste v čase vysílání zvyklí chodit se psem na procházku a venku zrovna pršá. To by mně trefil šlak. Je velkou škodou, že se Český národ neumí chovat jako ve světě, kde by po pár peticích, byly takové seriály dávno zrušené. Zajímalo by mně kolik milionů KČ, platí těm statistickým firmám, které tvrdí že se na to dívá 945 771 díváků. Kdyby šlo dát mínus, tak ho dám. Pro podobné seriály je slovo ODPAD, vlastně ještě hezké pojmenování. PS : mnělo by se zavést ještě hodnocení " Dno žumpy " ()

Galerie (88)

Zajímavosti (5)

  • Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)

Reklama

Reklama