Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014 - 2015, 76 h 14 min (Minutáž: 79x60 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Špilauer Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj, Marek Dobeš, Stanislav Macháček, Matyáš Flek
  • DjsVorel

Původně jsem psala něco o tom, že nebudu pokrytec a nedám odpad, že se dá u toho alespoň v klidu vyžehlit. Ale po pár dílech druhé řady jsem zhodnotila, že už ani žehlit se u toho nedá, protože je to totální sračka na úplně stejné úrovni jako většina českých novodobých seriálů. Tenhle seriál totiž naprosto přesně reflektuje, když scénář dělá někdo naprosto bez fantazie. Furt dokolečka stejný hovna a ještě k tomu už dotyčný nevěděl coby.....(1.1.2015)

• Bugys

Brutální reklama na tuhle rozpatlanou sračku po všech našich kxichtech. Abychom náhodou nepřehlédli v programu, či si prostě nedovolili zapnout něco jiného. Všichni přehrávají jako by jim šlo o život nejen jejich ale i jejich rodin, které jsou pod hrozbou mučení vězněni a drženi v nějaké špinavé díře bez světla a o hladu.To je brutální sračka.(13.7.2014)

Podle mě na to, že je to český seriál je hodně dobrý. Já osobně koukám vetšinou jenom na americké seriály jako jsou The Vampire Diaries nebo Pretty little liars a tak dále. Odsuzuji české seriály ale když jsem vyděla gympl truchu jsem změnila názor. Ten se mi opravdu libil a ted Svatby ty se mi líbí ještě víc je to zábavně a vtipné je tam romantika, napětí a všechno co má mít dobry seriál. Také si myslím, že je i dobře filmově zpracovaný a také miluju Alici Bendovou a Petru Hřebíčkovou(16.4.2015)

• t.b.kat

Těžko soudit po prvním dílu, párkrát jsem se zasmál, ale byly tam často dost trapné chvilky, trochu předvídatelný děj, situace, které seriál zbytečně srážejí, toporní herci - ale těžko soudit. Každopádně nic nového to nebude, další propletence vztahů, názorů, jen postavené na jedné firmě se svatebními šaty. zatím 2*(30.6.2014)

• Stejšn

Po prvním díle těžko hodnotit, pár vtipných momentů tu ale bylo. Bohužel to zřejmě sklouzne k dalšímu nekonečnému sajrajtu. Nebudu předjímat, nebudu hodnotit, ale komentář tu mám první :) EDIT: takže bum ho, po čtyřech dílech odpad poměrně jednoznačný. Ono když se kouknu na filmografii scénáristky, začíná mi to být jasnější.(29.6.2014)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)

• - Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989). (funhouse)

• - Lucie Benešová ztvárnila v seriálu dvojroli. Vedle postavy Barbary Karasové také její dvojnici Mášu. Pro lepší odlišení těchto postav Benešovou jako Mášu nadabovala Jana Mařasová. Rovněž Zdeněk Mahdal. V roli dvojníka mu propůjčil hlas Bohdan Tůma. (funhouse)