Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014 - 2015, 76 h 14 min (Minutáž: 79x60 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý

První série se mi líbila - fajn herecké obsazení (až na pár exotů), docela zajímavé příběhy postav, vtipné momenty...... Po začátku druhé série se ptám, kam se to všechno podělo? Žádná nová dějová linka, opakuje se to stejné tisíckrát přežvýkané, Prima nasazuje staré známé seriálové pecky jako je pan Klepl..... Ach jo, škoda. Ještě tomuto seriálu šanci dávám, ale nevím nevím.(11.3.2015)

• coco.brice

rád bych upozornil na Václava Noida(tu přezdívku si kurva asi vymyslel sám?.-), který dává obsazování neherců do filmu či seriálu uplně nový rozměr...jeho výkon je tak šílený...že se na to občas i rád podívám...protože mne to nutí k otázkám?je ten člověk skutečně takové dřevo?nebo tak blbej?a co z idiota mu tohle může trpět?je to mučivé a svíravě existenciální...tenhle Noid..:-)(29.7.2015)

• Drom

Slezte z toho lustru Donalde. Vidím vás! Kdepak, vy si myslíte, že když nemám televizi a vidím ji jednou za uherskej rok u našich, že nepoznám telenovelu? Ha! Vy si myslíte, že když zamaskujete majora Majsnera knírkem a vybalíte scény jak z Ulice, že se to neprovalí? Haha! Vy vážně věříte tomu, že když rozmažete hovno po podlaze, bude z toho mistrovský dílo? Hahaha! Škoda, že mě ta jinými zde zmiňovaná propagační kampaň minula, mohl jsem být správně nažhaven a vyblejt něco vtipnýho. Takhle jen mohu konstatovat, že (i vzhledem k tomu, že v tom veledíle jsem, krom zmiňovaného majora, nikoho ne(po)znal) rozdíl oproti Ulici je pod moji rozlišovací schopnost. Prázdné scény, prázdné kecy, prázdné příběhy. Ale musí to bejt veledrámo, když tam je týpek, co prosázel všechny prachy. Úplně všechny!!! Hůůů bububu!!!(19.7.2014)

• sbinda

Dal jsem 2.5 dílu (!) jedním okem. Děti chytré jak rádio, přehrávané, debilně vyhrocené nebo rádoby vtipné scény, již 3x recyklovaní seriáloví herci a jako obvykle každej s každým. Proč ta nekonečná impotence?! Kdo tohle platí? Ale nutno říct, že jsem viděl ještě větší sračky, proto dávám překrásnou 1 hvězdu.(30.9.2014)

• Georginek

Už mám naprosto po krk těhle zasyflenejch rádoby seriálů, propagovaných v televizních novinách a rádoby reklamách s profláknutými nic moc herci - naprosto o ničem. Jsou to naprosto vyhozený prachy za tuhle nehoráznost a jí podobný viz Cesty domů, Ulice a další kokotiny. Vlastně Prima i Nova cpou prachy do těhle oskarovejch lahod, místo aby koupili pořádnej seriál a odvysílali ho celej....... Ne, tady si točíme vlastní příšernosti a na pořádnej séroš jako třeba The Walking Dead, Revolution, Lost, Prison Break, Heroes, Falling skies atd. pak nezbydou prachy...... Jenže, když to náš tupej národ vyžaduje, hold se podřídíme většině, avšak v tomto případě nemůžu souhlasit, že většina má pravdu. Dokonce by se dalo tvrdit, že Češi jsou rok od roku debilnější a za chvíli už nebude kam klesnout, což se odráží třeba ve volbách, kdy se volej Zemani, Komíni a podobná pakáž. Tento národ si opravdu koleduje svojí omezeností o genocidu - protože toto NELZE!!!!(4.9.2014)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)

• - Jedná se již o druhý seriál, ve kterém se objevil pozměněný název hry "Tramvaj do stanice Touha" od Tennesseho Williamse. První byla 4. série Simpsonových (od r. 1989). (funhouse)

• - Hana GregorováMiroslava PleštilováLadislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (funhouse)