Svatby v Benátkách (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama

Česko, 2014 - 2015, 76 h 14 min (Minutáž: 79x60 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička, Ondřej Veselý, Lenka Zahradnická, Miroslava Pleštilová, Andrea Verešová, Dana Špilauer Verzichová, Oldřich Vízner, Zdeněk Podhůrský, Ernesto Čekan, Anna Kotlíková, Kateřina Sedláková, Jana Švandová, Václav Noid Bárta, Alena Mudrová, Stanislava Jachnická, Pavel Řezníček, Petr Pelzer, Jan Komínek, Vladislav Beneš, Jitka Smutná, Tomáš Měcháček, Tomáš Karger, Jakub Korber, Marie Štípková, Gabriela Heclová, Simona Prasková, Aneta Vrzalová, Libuše Švormová, Jana Andresíková, Václav Šanda, Otto Kallus, Hana Křížková, Jiří Maria Sieber, Kateřina Brožová, Adéla Gondíková, Bohumil Klepl, Johana Krtičková, Dana Batulková, Ladislava Něrgešová, Týna Průchová, Ivana Lokajová, Štěpán Tuček, Ondřej Havel, Jan Skopeček, Nikol Kouklová, Kateřina Janečková, Leoš Mareš, Petra Faltýnová, Hana Krtičková, Zuzana Slavíková, Filip Cíl, Ali Amiri, Lukáš Jůza, Zdeněk Žák, Patrik Hezucký, Miriam Kantorková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Patrik Kytka, Hedvika Čermáková, Kryštof Zapletal, Vladimír T. Gottwald, Věra Křesadlová, Marek Žilka, Kateřina Šildová, Kateřina Jačková, Jiří Štrébl, Kateřina Škardová, Lucie Šilhánová, Eva Pospíšilová, Yvette Demartini, Lukáš Křišťan, Daniel Margolius, Petr Vodička, Jiří Maryško, Martin Matejka, Gregor Bauer, Alice Šnirychová-Dvořáková, Hana Zaoralová, Lucie Juránková, Jana Malá, Martin Davídek, Petr Macháček, Jan Kružík, Jan Szymik, Petr Kocourek, Magdalena Zimová, Lenka Chadimová, Jan Emmerling, Hana Kusnjerová, Jiří Paroubek, Alexandr Postler ml., Gustav Hašek, Andrei Toader, Zdeněk Suchý, Josef Vaňousek, Jana Trojanová, Lukáš Matěj, Marek Dobeš, Stanislav Macháček, Matyáš Flek
  • Infantility

Absolutně nesourodé herecké obsazení. Skvělá Petra Hřebíčková i sympatická dvojice Lenka Zahradnická a Martin Kraus (jen za ně ty dvě hvězdičky). Na druhé straně trapné hraní/přehrávání Alice Bendové a protekční tlačky a neherečky Verešové. Nuda a šeď a nuda a šeď pro změnu. Líbí se mi docela přídavná zubařská linka, ale samotný nápad se svatebním salonem a všechny ty svatby, rozvody, vztahové krize, něco pro teenagery i důchodce - to je prostě nezvládnutý otřes.... Několik vedlejších příběhů, ale v podstatě žádný hlavní - a co je hlavní - žádný kvalitní. Maximálně pan zubař a sestřička :).(14.7.2014)

• Ydrosten

To se opravdu nenajde nikdo, kdo by nás podobných sraček konečně zbavil ? Dneska u toho moje partnerka brečela. Když jsem se Jí ptal co se zase stalo ( jsem ochotej si ji pokaždém takovém debilním seriálu vyslechnout ) tak mi řekla že tam jakásik postava přišla o dítě. Neuvěřitelné sračky. |||||| Kdyby místo podobných hovadin, vysílaly reklamní bloky o hodině a půl, udělá to víc radosti. Jóó a ještě by mněly pořádně psát kolik minut to má, protože hodinu to nemá na 100%. Když započítáme i reklamy, tak nám to udělá krásných 90 a více minut. Což je bohužel dost blbý v případě že jste v čase vysílání zvyklí chodit se psem na procházku a venku zrovna pršá. To by mně trefil šlak. Je velkou škodou, že se Český národ neumí chovat jako ve světě, kde by po pár peticích, byly takové seriály dávno zrušené. Zajímalo by mně kolik milionů KČ, platí těm statistickým firmám, které tvrdí že se na to dívá 945 771 díváků. Kdyby šlo dát mínus, tak ho dám. Pro podobné seriály je slovo ODPAD, vlastně ještě hezké pojmenování. PS : mnělo by se zavést ještě hodnocení " Dno žumpy "(18.11.2014)

• DjsVorel

Původně jsem psala něco o tom, že nebudu pokrytec a nedám odpad, že se dá u toho alespoň v klidu vyžehlit. Ale po pár dílech druhé řady jsem zhodnotila, že už ani žehlit se u toho nedá, protože je to totální sračka na úplně stejné úrovni jako většina českých novodobých seriálů. Tenhle seriál totiž naprosto přesně reflektuje, když scénář dělá někdo naprosto bez fantazie. Furt dokolečka stejný hovna a ještě k tomu už dotyčný nevěděl coby.....(1.1.2015)

Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale ony ty Benátky nejsou zas až tak extrémně špatné. Především ve srovnání se souběžně běžícími Cestami domů, což je nehorázná sračka. Víceméně ani Benátky k tomu nemají daleko, ale kupodivu se zde objevují povedené situace a dokonce i nějaké ty hlášky. Především Petra Hřebíčková zde exceluje a tento seriál usměrňuje a dává mu trochu serióznější tón. 60%(23.9.2014)

• k4n9ur

Jenom když dávají ukázky s tou protivnou cizí písničkou, (neuměj si vymyslet aspoň vlastní a kdyby ji tam necpali možná by mi ani nevadila) vaří se ve mě krev. Už s tím přestaňte, aspoň někdo už dostaňte rozum. A když chcete toto vysílat pro pár důchodkyň, vytvořte jim na to extra program - co třeba Prima senior nebo Senil TV ??? Jednu * z lítosti...(29.3.2015)

• - Kromě Benátek nad Jizerou natáčení probíhalo i v obci Mořina u Karlštejna, kde stojí statek Drozdových.
    Benátky naštěstí trvaleji proslavili i jiné skutečnosti, než natáčení seriálu. V roce 1599 dostal slavný dánský alchymista a astronom Tycho Brahe od císaře Rudolfa II. nabídku, aby se ubytoval na některém ze zámku v okolí Prahy. Vybral si Benátky, kde vybudoval alchymistickou dílnu a ještě tentýž rok poslal císaři elixír proti moru. Začátkem února 1600 za Tychonem Brahe přijel další známý učenec Johannes Kepler. Na zámku působil v rodině Thunů jako učitel hudby i Bedřich Smetana. (Brtniik)

• - Hana GregorováMiroslava PleštilováLadislav Potměšil, Dana Verzichová a Lenka Zahradnická se společně objevili už dříve, konkrétně v první sérii Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). (funhouse)

• - Lucie Benešová ztvárnila v seriálu dvojroli. Vedle postavy Barbary Karasové také její dvojnici Mášu. Pro lepší odlišení těchto postav Benešovou jako Mášu nadabovala Jana Mařasová. Rovněž Zdeněk Mahdal. V roli dvojníka mu propůjčil hlas Bohdan Tůma. (funhouse)