• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

Ona je to spíše taková vesmírná detektivka s katastrofickým ozvláštněním, a kupodivu funguje. Butlerovi role sedla jak p...l na hrnec, a je vidět, jak si ji užívá (jeho úšklebek, když se opět dostane na "svou" stanici, je dokonalý), dialogy nejsou stupidní (třeba takový ten dojímací při rozloučení otce s dcerou je zde vědomě shozen), a ostatně se zde objeví řada dalších průpovídek a hlášek ("Ožen se s ní!"), které příběh odlehčují. Jestli něco fyzikálně možné je, nebo ne, mi tady je ukradené, protože příběh a scénář šlapou, jak mají, není zde v podstatě moc hluchých míst a všechny scény (tak pravda, chlapeček se psem je nadbytečný) zde mají své místo (jen škoda, že mrakodrap Arabům v SAE na tu hlavu nakonec nespadne, to by mne tak nějak o něco víc potěšilo), triky jsou na dostatečné úrovni a každopádně se na tenhle film moc rád podívám znovu. Mimochodem, něčím mi připomněl staré komiksy Ábíčka o Vzpouře mozků apod.(3.1.2018)

• Anderton

Ako to napísať najvýstižnejšie....Jadro 2. Už dlho neboleli dialógy tak, ako pri Geostorme, čo je v ostrom kontraste s fajn vizuálnou zložkou a odsýpajúcim dejom. Nad množstvom klišé sa pomaly začnete zabávať, len bohužiaľ cítiť, že ich Devlin nepovažuje za ironickú hru, ale za neoddeliteľnú súčasť katastrofického žánru. Keď prídete na to, o čo v skutočnosti ide, začnete sa nad scenárom zabávať ešte viac. A keď máte countdown na záchranu sveta cca 10 minút a vy sa z toho 5 minút vybavujete s bratom, nepomôže ani chytanie sa za hlavu, musíte sa ísť po filme ožrať.(19.10.2017)

V první den, lidé budou mrznout, v den druhý bude země hořet a v třetí den, budou padat z nebe letadla. Strašně fajnový a pohodový film, nijak výrazně asi nepřekvapí, ale destrukce je hezká, přehledná a docela nápaditá. Film ale jinak má hrozně velké množství klišé a úsměvných scén, asi nejlepší je ta, jak Žerárd Butler surfuje po skle a ke konci se nebojí přinést oběť nejvyšší. Levelově je však asi to nejlepší, co se týče destrukce planety, ani to nepůsobilo tak moc hloupě jako u San Andreas, tam Skála použil své svaly, aby zkrotil nezbedné počasí. Ale konec je jeden z nejvtipnějších, co sem kdy viděl, u toho se nešlo nahlas se nesmát. Jo a pes to přežije, kočka ne.(21.10.2017)

• MoiJe

Kvalitou pripominajuce Den nezavislosti 2 (heh, a to ze ich spaja reziser citam az dodatocne!). Nic moc herci, nic moc postavy, nic moc cokolvek vypustaju z pusy. Este aj efekty extremneho pocasia dokazali predviest tak nejak nemastne neslane (a ta jedna utekajuca v zabkach akoze WTF) a to je uz co povedat. Skoda, doteraz si pamatam, ze prvy kinotrailer vyzeral lakavo. Kazdopadne ako B-cko zabavi, vylozene nudit som sa nenudila.(20.1.2018)

Odpočinkový výplach nejhrubšího zrna a nejzhovnělejšího kalibru, a tak jsem se mohl smát a smát - a to i (a hlavně) v místech, kde téhle reakce tvůrci určitě dosáhnout nechtěli... A vůbec nejúžasnější na tom je ta energie a čas, které museli producenti vynaložit k sehnání všech těch prachů na natočení scénáře zhruba sedmiletého kluka (bo nikdo jinej to psát fakt nemohl).(27.1.2018)

• bublajsa

Už chápu, co chtěl Douglas tímhle komentářem říct. Wow...(26.2.2018)

• Frajer42

Dnešním dnem mohu hrdě prohlásit, že už jsem viděl skutečně všechno. Aby Gerard Butler hrál (přesněji napsáno - pokoušel se hrát) někoho inteligentního, to svět doposud neviděl a zřejmě už ani nikdy neuvidí. Absolutně do dané role neseděl. K tomuto filmu mě dostal skutečně podařený trailer, který mi byl vnucen v kině. Tento trailer však absolutně nezachytil atmosféru filmu. Zpětně působí dojmem, že je trailerem k úplně něčemu jinému. Navzdory tomu jsem byl připraven akceptovat i něco trošku jiného, kdyby ovšem to něco trošku jiného nebyla kolosální a neskutečně předvídatelná nuda. Záporáka odhalíte už po prvním spatření. Zbytek filmu už pouze vyčkáváte, než ho duo retardů od pohledu, kteří jsou v tomto filmu ovšem mimořádně inteligentní, odhalí. S výjimkou Butlera a Harrisa jsou všechny postavy mimořádně nesympatické. Příběh je sice postaven na neskutečně zajímavém nápadu se systémem, kterém je možné řídit počasí, bohužel je nenapadlo nic lepšího, než kolem zajímavé nápadu postavit tu nejohranější zápletku v dějinách filmu, bez jediného překvapení a bez jediného působivého momentu. Nemohlo tedy vzniknout nic jiného, než obohá popkornovka, která není ani dostatečně zábavná, a proto se zcela míjí s jakýmkoli účinkem. Film, který pouze okopíruje již tisíckrát okopírovaný koncept, a přesto vás nedokáže ani zabavit, je zkrátka naprostou ztrátou času a ničím jiným.(4.2.2018)

• luka4615

Katastrofické filmy ve stylu snímku "2012" už prostě vážně nejsou v kurzu, přičemž, jak se tak zdá, této látce nepomůže ani zajímavý vědeckofantastický podtext. Ve filmu Geostorm se totiž opět sešlo téměř všechno, co je v tomto žánru špatné, počínaje hlavním a přehrávajícím hlavním hrdinou (Vážně Geralde, vážně máš tohle zapotřebí?), pokračujíc přes šílené dialogy společně s chatrným scénářem a konče u finální "nálože" amerického patosu, který jako by byl velmi nevhodně a velmi neobratně převeden z filmu "Armageddon" od Michaela Baye. Takže vlastně jediným pozitivem filmu v mých očích zůstává prvotní představení stanice a její krásné futuristické "fičury". Ale to vážně k dobrému filmovému zážitku prostě nestačí. „You Call It Genocide... I Call It Pre-emptive Strike.“(29.11.2017)

• Korbitch

No, tak jsem se poblinkal a jedeme dál.(15.2.2018)

Tři hvězdy ta tu milou nostalgii na éru 90tek kdy byly všechny katastrofické filmy tak nádherně debilní. Butler hraje geroje co všechny zachrání, čas do geoboure se zastaví přesně 2 sekundy před koncem. Prostě esence všech těch eposů kde se bortí svět a do toho se unáší prezidenti. 60% z milosti(19.10.2017)

• Makky

Spojením všetkých možných povrchných klišé a klasických obrazov katastrofákov za posledných 20 rokov dostaneme toto čudo. Má to krásne zábery, dobrých hercov a slušne odsýpajúce tempo. Negatív je viac, na to by však všetky písmená sveta nestačili. Najväčší problém Geostormu je, že aj keď divák vypne mozog, tak film vyznieva debilne. Žijeme však vo svete, kde sú v obľube Trump alebo Kotleba, takže masy budú spokojné. 3D slabota.(19.10.2017)

• kobejn

ptákovina na entou.(28.6.2018)

Jedinej katastrofák co jsem letos viděl takže ho podpořím. Samozřejmě film má pár much ( vlastně hodně much ), ale dalo se na to koukat, a v kině jsem se nenudil což je důležitý.(20.10.2017)

• Nevka

Tohle má být ta destrukce, na kterou jsem se těšil? Z Geostorm jsme v podstatě všechno viděli už v traileru a z efektů tak navíc dostaneme snad jen hrátky na vesmírné stanici. Opravdu. Destrukce se tady odehrává pouze několik minut a zbytek času tak jen pozorujete státní spiknutí, které se ze zajímavého pátrání přetaví v hodně slabé rozuzlení. Efekty v Dubaji jsou navíc neuvěřitelně animované a já tak nakonec musím jít na 2 hvězdičky...(28.10.2017)

• MATADOR

Všichni dobře vědí, že parta s Armageddonu je prostě parta z Armageddonu. Geostorm je aktualizovaná verze po 20ti letech s hromadou efektů. Kouká se na to poměrně obstojně, ale v hromadě dnešních vesmírných filmů rychle zapadne, i když všichni jsou tu tak sympatičtí. Parta z Armageddonu je ale jen jedna.(23.11.2017)

• j.bena

Oj... Tak to se moc nepovedlo...(20.6.2018)

• ledzepfan

Vyčpělá klišoidní ptákovina.. Tyhle věci už snad můžou fungovat jen když tvůrci do stokrát provařeného receptu vhodí hrst nadsázky a vrchovatou lžíci sentimentu (podobně jako znovuvzkřísený Den Nezávislosti).. V geostormu není nic co by člověk už dávno někde neviděl. Není tam nic co by se ho jakkoliv dotklo, co by ho jakkoliv nadchlo... Vrcholem cynismu je pak anonimní arabskej šejk v mrakodrapu jehož přežití je jakože ukazatel toho, že všechno dobře dopadlo. Mrdat na to, že dole to spláchlo tisíce civilistů, šejk je v pořádku takže OK.(26.1.2018)

• Derek

film pre 12 rocne decka nakruteny 12 rocnym deckom (ked nie fyzicky tak mentalitou urcite)...(26.11.2017)

Nebylo to horší než jsem podle reakcí čekala. Scénář byl tupý, příliš moc politiky, příliš neuvěřitelní padouši, co vůbec nevím o co jim šlo. Ale nakonec co - jeřáb spadnul, blesky bleskaly a ta vlna v Dubaji - super. Co se týče herců -Butler prkenný jako vždy, Jim Sturgess se celou dobu tvářil jako že se mu chce zvracet a Ed Harris si asi chtěl přivydělat k důchodu. Takže to celé zachraňoval Andy - jsem sakra zatracenej americkej prezident - Garcia.(23.12.2017)

• Lacike

Po prekvapivo sviznom zaciatku okorenenom niekolkymi pôsobivymi scenami katastrof sa film zadrhne a neustale preslapuje na mieste. Neunosne dlho sa riesi otravny vztah dvoch rozhadanych bratov a popritom sa patra po zaporakovi, ktoreho identita je tak necakana, ze by ju neodhalil len slepy, hluchy a blby dokopy. Dokonca ani hviezdne herecke obsadenie nema moznost cokolvek predviest a väcsina znamych xichtov sa tu iba zbytocne mihne. Ked sa po dlhej nudnej strednej casti konecne rozputa trikove finale, tak mi uz bolo uplne jedno co sa tam deje a tym padom ma uz ani finale nezachranilo pokazeny dojem z celeho filmu. Pritom zrezirované to je kvalitne. Tak oldschoolovo. Devlin evidentne dost vela okukal od Emmericha. Ani obcasne slabsie CGI mi nevadilo. Lenze ta klasicka bondovska zapletka bez Bonda a vlastne aj poriadneho zaporaka je divna a nefunkcna. Skoda, ze to Devlin nepojal ako klasicky katastroficky film. Co sa tyka tej hluposti na ktoru tu vsetci fanusikovia sucasnych blockbusterov nadavaju, tak mi to nepripada o nic hlupejsie ako komixove chujoviny. Len je to proste nuda. 4/10.(4.1.2018)