• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

• ivan_drago

...opravdu slaboučký odvar veškerého katastrofického todleto... očividné hraní na city nefunguje, rodinný spletenec je vám úplně u řiti, stejně tak nějak jako osud celé planety... a to proto, že se tvůrcům nedaří vybudovat vztah k zfilmované situaci, ani k postavám a i v budování atmosféry film pokulhává... jediným příjemným překvapením je tajná agentka v podání Abbie Cornish...(28.11.2017)

Tak tohle je opravdu, ale fakt opravdu a myslím tím i ve srovnání s nějakými ultra béčky, nejtupější katastrofický film. Paradoxně má taková kokotina mezi hereckým obsazením Butlera, Garciu, Harrise či Sturgesse. Nechápu. I tak ale přes všechny ty nesmysly a hlouposti dám filmu kladné hodnocení, protože i ty blbosti jsou vtipný. Nebo i přes klišé s pejskem divák může ocenit jistou dramatičnost. A i přes stupidní vizi blízké budoucnosti se na některé efekty dobře kouká.(6.12.2017)

Určitě jde o zábavnou sci-fi nálož s vymazleným béčkovým digitálem a velice solidním obsazením! Píšu naschvál béčkový digitál! Ten mě právě odrazuje od čtvré hvězdy a sklání film do průměru. Jinak děj filmu je velice nápaditý, dobře se na něj dívá a má parádní stopáž. Butlerovi už docházejí síly, ale přeci jen je to stále klasik. Možná mi chybělo i více katastrof a destrukcí. Na vlnu z plakátu jsem se těšil jako prase a ona se nám ukázala jen chvilkově v závěru filmu. Prostě zde bylo spousty nedostatků, nicméně zábava to je! 60%(11.2.2018)

• Nach

V podstatě zbytečný film, který by tak chtěl být áčkový, až je k smíchu ve svém podání béčkovosti. Logika byla spláchnutá kamsi do záchodu už při psaní scénáře. CGI efekty jsou kvalitní, hyperrealistické, ale k čemu to, když o postavy nemáte jediný zájem. Směšnost pak dokresluje, když pomalu celý svět jásá když se z vesmíru zachrání dva astronauti, ale na zemi jsou evidentně miliardy zničených životů, které jakoby v tu chvíli neexistovaly. Tristně nezvládnutá i režie. 40%(17.2.2018)

• alchac

Ale jako pokud odhlédnu od toho, že jde o biják po všech stránkách stejně blbej jako nápad obehnat háj tek pletivem od králíkárny planetu, kterou podle nejnižších odhadů ročně trefí skoro 20 tisíc meteoritů, tak… by z toho filmu vlastně nic nezbylo. Škoda, že ta třináctiletá uvědomělá psychoanalytička nebyla ještě o kousek víc nesnesitelná, mohl jsem to vypnout po půl hodině a nemučit se zbytkem stopáže.(28.4.2018)

Když zemi začnou zužovat živelné pohromy, spojí se vláda s nejlepšími vědci světa, aby vynalezli řízení klimatu. To funguje jen do té doby, než se někdo cíleně přes systém co má chránit, pokusí ničit naší zemi. Na scénu se dostává Gerard Butler, který kdysi ochranný systém navrhl a začíná boj s časem i počasím! Povedené, nenásilně podané, ničivé scény s počasím bych přidal, jinak dobře propojený děj s vesmírem a zemí. 70%(4.1.2018)

Asi mi přece jenom moc chybí tyhle naivní katastrofické filmy doby minulé... Ironických 100 %(11.2.2018)

Klasický sci-fi thriller, ktorý sa na nič nehraje, a popcornový divák si príde na svoje.(30.3.2018)

Priemerný film. 60% -- Tak som sa tešil a hneď po 30 minútach som sa aj do tešil. Herecky v pohode, CGI efekty fajn, dej zaujímavý ale tak nudný, pretože tu nejaká živelná pohroma ani moc nebola možno tak na 5 min. A vo filme politika? A táto veta od prezidenta USA ma zložila citujem '' Som najmocnejší muž sveta!'' To mi viacej netrebalo a som sa smial až mi z toho slzy išli z očí.(7.2.2018)

• Yoshimitsu

Únavné zdlouhavé kecání a chytré řeči politiků mě nebavili. Těch samotných katastrofických záběru tam bylo velmi málo, což byla hrozná škoda. Dávám 30%(4.3.2018)

Myslím, že v žánru katastrofických filmů, je toto asi to nejlepší za poslední dobu a troufám si říct že i pro tento rok. Katastrofický film, který má v sobě snad všechny živly. Tornáda, blesky, metrové vlny, žár ... Nebylo to vůbec špatné.(7.3.2018)

• Triple H

Takto dopadá, keď chce niekto rýchlo a (relatívne) lacno zarobiť na aktuálne medializovanom fenoméne. Holt aj popcornová blbina potrebuje kumšt. Emmerich bol na inej úrovni - vedel lepšie pracovať s postavami, lepšie filmy gradovať a celkovo im dať nejaký šarm. Veľký problém je budget, lebo efektnú globálnu apokalypsu bez neho rozpútať ťažko. Aj 14 rokov staré The Day After Tomorrow kvalitu efektov Geostorm zadupáva do zeme a to je veru ťažká bieda. Tu máme všehovšudy 4 minútky katastrof, snímané v štýle rýchlo-rýchlo, aby si náhodou niekto nestihol všimnúť, že efekty sú takmer na úrovni televízneho filmu. Snaha odlíšiť sa od starších súrodencov a zviezť sa na Gravitácii a Marťanovi vyústila do debilného konceptu so satelitmi okolo Zeme a Butlerom na vesmírnej stanici, ktorý striedmy budget zbytočne zaťažuje trikovými scénami, ktoré nikoho nezaujímajú. Keď už si pustím niečo čo sa volá "Geostorm" a predávané je to ako katastrofický film o extrémnych vrtochoch počasia, chcem si užiť tie vrtochy a nie spuchnutého Butlera v skafandri. A keďže budget bol aký bol a nebolo zaň možné dodať viac ako 10 minút efektov, väčšina času sa trávi riešením absolútne nezaujímavých vzťahových patálií a odhaľovaním spiknutia, ktoré je vyslovene len vata na vyplnenie času. Herci nepomôžu - scenár je o ničom a všetci sú maximálne znudení, prípadne ak sa už aj snažia, vyzerajú ako keby na pľac liezli z krčmy (Butler), prípadne našňupaný koksom (Sturgess). Garcia to mohol odohrať rovno v teplákoch a tielku, lebo má tak mega v piči, že viac už mať nemôže. Nejaký guilty pleasure pôvab film má, to mu treba nechať.(6.9.2018)

• Johnny.ARN

Podľa názvu som usúdil, že to bude C-čková chobotina. Potom moje bystré oko zbehlo na hercov a povedal som si, že možno teda aj nie. A potom som to začal pozerať a preklasifikoval som to z C na B-čkovú chobotinu, ale s dobrým obsadením. Jedna vec. Prečo má niekto ostré náboje na vesmírnej stanici, tisícky km vo vzduchu, keď už aj v lietadlách sa používajú gumové projektily? Ale to len tak na okraj. Celé to ako Amíci ovládajú svet a všetkých zachraňujú mi už ide na nervy. Malo to našťastie spád a ubehlo to celkom rýchlo. A tá halda klišé nebola až taká obrovská, len veľká. 2 z 5(10.11.2018)

Dlouho odkládaný sci-fi film je režijním debutem Deana Devlina, producenta stojícího za většinou filmů Rolanda Emmericha. Emmerichovy filmy jsou ve většině případů geniální ztělesnění anarchie a Emmerich je režisér zručný. Devlin si zde ale ukousl až příliš velké sousto a měl radši zavolat Rolandovi. Devlin je pořád přece jenom debutant a dostal film za 120 milionů dolarů. Což je pro debutanta hrozně moc avšak zázraky se stávají. U Geostormu to dojelo tak na 50 procent. Geostorm není špatný film. Nejde však ani o dokonalý film. Akční scény i přes rozpočet úplně zaujmout nedokážou a celá zápletka je opravdu přitažená za vlasy a navíc ne úplně vysvětlená (alespoň dle toho co jsem zaregistroval) Herecká stránka je v pořádku: Gerald Butler je opět sympatický hrdina, Jim Sturgess je jeho ying-yangovský bráška a do toho jim ve vedlejších rolí sekundují Ed Harris a Andy Garcia. Především vztah bratrů je fajnově propracovaný a dojde k jedné emočně vyhrocené scéně která se oboum hercům povedla. Geostorm je však pořád řadový blockbuster a i když to na konci vypadá, že zaexperimentuje nakonec spadne do řadového klišé. Jako žánrová výplachovka ovšem vysoce fajn.(28.10.2017)

• Marze

Nepřesvědčivá katastrofická sci-fi s pár překvapeními, s hollywoodskou hvězdou Gerardem Butlerem. Všechno jsme už stokrát viděli někde jinde. Nadužívání digitální technologie. Film se schovává za vznešené otázky změny klimatu, přitom je to obyčejný tupý a nudný popkornáč.(22.12.2017)

• Fr3d_K

2 hvezdy za to, ze obcas je to ve sve dementnosti vtipne.(11.2.2018)

• Necrotongue

Filmu jsem udělil dvě naprosto subjektivní hvězdy, protože obsahoval příliš mnoho záležitostí, které nemám rád. Byl až příliš multikulturní, přinesl příliš velkou porci patosu, amerického patriotismu, morálních poučení a až příliš mi připomínal Den nezávislosti. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že sleduji snímek, který vznikl v devadesátkách a někdo na něj narouboval současné triky. Alespoň, že ta Němka nevypadala jako Angela...(5.3.2018)

• grizly007

Jsem línej se rozepisovat.(24.11.2017)

• Soweek

Katastrofické filmy vždycky byly a budou naprosto dementní a jejich logikou se nesmíme zabývat. To jsem se už naučil, jinak bych se na ně ale nemohl ani dívat. I tak se tyhle filmy ale objektivně hodnotit dají, dokonce někdy i pozitivně,ale to musí být stupeň popkornové zábavy vyšší, než je stupeň demence filmu. Geostormu se to bohužel nedaří. Je to velká škoda, protože první půlka filmu zas tak marná není, ale čím více se blížíte ke konci, tím více klesá zábava a stoupá demence.(8.1.2018)

Takový oddechový béčko, na druhou stranu jsem už delší dobu katastrofický a ještě k tomu sci-fi film neviděl, tak jednou za čas proč ne :-)(18.3.2018)