• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

Asi mi přece jenom moc chybí tyhle naivní katastrofické filmy doby minulé... Ironických 100 %(11.2.2018)

• alchac

Ale jako pokud odhlédnu od toho, že jde o biják po všech stránkách stejně blbej jako nápad obehnat háj tek pletivem od králíkárny planetu, kterou podle nejnižších odhadů ročně trefí skoro 20 tisíc meteoritů, tak… by z toho filmu vlastně nic nezbylo. Škoda, že ta třináctiletá uvědomělá psychoanalytička nebyla ještě o kousek víc nesnesitelná, mohl jsem to vypnout po půl hodině a nemučit se zbytkem stopáže.(28.4.2018)

• Yoshimitsu

Únavné zdlouhavé kecání a chytré řeči politiků mě nebavili. Těch samotných katastrofických záběru tam bylo velmi málo, což byla hrozná škoda. Dávám 30%(4.3.2018)

Klasický sci-fi thriller, ktorý sa na nič nehraje, a popcornový divák si príde na svoje.(30.3.2018)

• Fr3d_K

2 hvezdy za to, ze obcas je to ve sve dementnosti vtipne.(11.2.2018)

Myslím, že v žánru katastrofických filmů, je toto asi to nejlepší za poslední dobu a troufám si říct že i pro tento rok. Katastrofický film, který má v sobě snad všechny živly. Tornáda, blesky, metrové vlny, žár ... Nebylo to vůbec špatné.(7.3.2018)

Takový oddechový béčko, na druhou stranu jsem už delší dobu katastrofický a ještě k tomu sci-fi film neviděl, tak jednou za čas proč ne :-)(18.3.2018)

• Triple H

Takto dopadá, keď chce niekto rýchlo a (relatívne) lacno zarobiť na aktuálne medializovanom fenoméne. Holt aj popcornová blbina potrebuje kumšt. Emmerich bol na inej úrovni - vedel lepšie pracovať s postavami, lepšie filmy gradovať a celkovo im dať nejaký šarm. Veľký problém je budget, lebo efektnú globálnu apokalypsu bez neho rozpútať ťažko. Aj 14 rokov staré The Day After Tomorrow kvalitu efektov Geostorm zadupáva do zeme a to je veru ťažká bieda. Tu máme všehovšudy 4 minútky katastrof, snímané v štýle rýchlo-rýchlo, aby si náhodou niekto nestihol všimnúť, že efekty sú takmer na úrovni televízneho filmu. Snaha odlíšiť sa od starších súrodencov a zviezť sa na Gravitácii a Marťanovi vyústila do debilného konceptu so satelitmi okolo Zeme a Butlerom na vesmírnej stanici, ktorý striedmy budget zbytočne zaťažuje trikovými scénami, ktoré nikoho nezaujímajú. Keď už si pustím niečo čo sa volá "Geostorm" a predávané je to ako katastrofický film o extrémnych vrtochoch počasia, chcem si užiť tie vrtochy a nie spuchnutého Butlera v skafandri. A keďže budget bol aký bol a nebolo zaň možné dodať viac ako 10 minút efektov, väčšina času sa trávi riešením absolútne nezaujímavých vzťahových patálií a odhaľovaním spiknutia, ktoré je vyslovene len vata na vyplnenie času. Herci nepomôžu - scenár je o ničom a všetci sú maximálne znudení, prípadne ak sa už aj snažia, vyzerajú ako keby na pľac liezli z krčmy (Butler), prípadne našňupaný koksom (Sturgess). Garcia to mohol odohrať rovno v teplákoch a tielku, lebo má tak mega v piči, že viac už mať nemôže. Nejaký guilty pleasure pôvab film má, to mu treba nechať.(6.9.2018)

Dlouho odkládaný sci-fi film je režijním debutem Deana Devlina, producenta stojícího za většinou filmů Rolanda Emmericha. Emmerichovy filmy jsou ve většině případů geniální ztělesnění anarchie a Emmerich je režisér zručný. Devlin si zde ale ukousl až příliš velké sousto a měl radši zavolat Rolandovi. Devlin je pořád přece jenom debutant a dostal film za 120 milionů dolarů. Což je pro debutanta hrozně moc avšak zázraky se stávají. U Geostormu to dojelo tak na 50 procent. Geostorm není špatný film. Nejde však ani o dokonalý film. Akční scény i přes rozpočet úplně zaujmout nedokážou a celá zápletka je opravdu přitažená za vlasy a navíc ne úplně vysvětlená (alespoň dle toho co jsem zaregistroval) Herecká stránka je v pořádku: Gerald Butler je opět sympatický hrdina, Jim Sturgess je jeho ying-yangovský bráška a do toho jim ve vedlejších rolí sekundují Ed Harris a Andy Garcia. Především vztah bratrů je fajnově propracovaný a dojde k jedné emočně vyhrocené scéně která se oboum hercům povedla. Geostorm je však pořád řadový blockbuster a i když to na konci vypadá, že zaexperimentuje nakonec spadne do řadového klišé. Jako žánrová výplachovka ovšem vysoce fajn.(28.10.2017)

• grizly007

Jsem línej se rozepisovat.(24.11.2017)

• Marze

Nepřesvědčivá katastrofická sci-fi s pár překvapeními, s hollywoodskou hvězdou Gerardem Butlerem. Všechno jsme už stokrát viděli někde jinde. Nadužívání digitální technologie. Film se schovává za vznešené otázky změny klimatu, přitom je to obyčejný tupý a nudný popkornáč.(22.12.2017)

• Soweek

Katastrofické filmy vždycky byly a budou naprosto dementní a jejich logikou se nesmíme zabývat. To jsem se už naučil, jinak bych se na ně ale nemohl ani dívat. I tak se tyhle filmy ale objektivně hodnotit dají, dokonce někdy i pozitivně,ale to musí být stupeň popkornové zábavy vyšší, než je stupeň demence filmu. Geostormu se to bohužel nedaří. Je to velká škoda, protože první půlka filmu zas tak marná není, ale čím více se blížíte ke konci, tím více klesá zábava a stoupá demence.(8.1.2018)

• Necrotongue

Filmu jsem udělil dvě naprosto subjektivní hvězdy, protože obsahoval příliš mnoho záležitostí, které nemám rád. Byl až příliš multikulturní, přinesl příliš velkou porci patosu, amerického patriotismu, morálních poučení a až příliš mi připomínal Den nezávislosti. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že sleduji snímek, který vznikl v devadesátkách a někdo na něj narouboval současné triky. Alespoň, že ta Němka nevypadala jako Angela...(5.3.2018)

• Pavlínka9

Hmmmmm..Ráda se sem tam kouknu na katastrofický film..na velkém plátně mi to nevyšlo, tak aspoň doma. A - bylo to zklamání. Gerard bylo to jediné na co se dalo koukat a já nejsem zastánce hepáčů, takže vlastně mě ten konec ani nebavil :D :D(26.4.2018)

Rekapitulace všech žánrových klišé v bezprostředním (nebál bych se říct až dětském) podání. Neskutečně blbé, ale velmi roztomilým způsobem, který evokuje remástrované dětské vzpomínky z prvních dospěláckých filmů (a ne, nemyslím porno). Většina revizí takto zakonzervovaných vzpomínek nedopadá moc dobře, tady je to tak napůl. 50%(29.11.2017)

Zřejmě velice učenlivý student Emmerichovy odpolední školy pro zvlášť zapálené budoucí filmové režiséry pan Devlin nám bez bázně a hany ukazuje, jak jednoduše jde natočit typická americká katastrofická pytlovina tak, aniž by divák každou minutu nadával na přemnožení amerikanismů a na každém rohu si zarytí vlastenci trpělivě plnily své rekty vlajkami..takže dobrý, král je mrtev (snad už nadobro) a ať žije král.............. moje hodnocení = 7,5 z 10.(28.11.2017)

• JohnSmith

Ani ryba ani rak. Je to mix akce, špionáže a katastrofického filmu. Scénář hodně šitý horkou jehlou a se spoustou blbostí. Kdo je padouchem bylo poznat zhruba v půlce filmu, což je škoda. Jediný co bych hodnotil kladně jsou efekty. Emmerichův dvorní scénárista a dlouholetý spolupracovník Devlin předvedl akorát obrovský kýč.(27.1.2018)

Kravina je to ukrutná, ale co seru na to, já se bavil. Sice ne královsky, ani emerichovsky, ale přes všechnu tu trashovitost je to vizuálně, trikově i herecky dostatečně sympatickej snímek na to, abych ho jen díky jeho demenci z fleku odstřelil kamsi do odpadu.(10.2.2018)

Příjemná blbina, která si na nic nehraje a vědomě odkazuje k jednoduchým akčňákům 90. let, což považuji za sympatické. Samozřejmě je nemožné brát Gerarda Butlera jako geniálního vědce zcela vážně, ale příběh a logika v Geostormu hrají druhé housle a základní premisa slouží hlavně jako základ pro slepenec destruktivních a napínavých scén bez hlubších myšlenek, což je fajn, neboť jednou za čas přijde podobný akční výplach vhod. Tvůrci se tématu zhostili v rámci béčkových ambicí se ctí a i když se do historie Geostrom nezapíše, svůj účel plní na jedničku.(7.3.2018)

• M.i.k.e

moc sem nevěřil,že by i přes peripetie které Geostorm ze strany studia provázely byl výsledek tak špatný jak se říká a píše.Tím spíš,že mám rád tyhle katastrofické oddechovky a to i ty slabší typu San Andreas...no a výsledek je...on vlastně Geostorm ani není úplně hloupý.On je spíš nepravděpodobný a překvapivý.To všechno co sem v tomhle filmu děje je totiž nepravděpodobné a dokáže to překvapit i diváka který viděl lecos.Dějem počínaje (strašně moc věcí tu absolutně nedává smysl),hláškami které tu padají pokračujíce (moudra zde pronášená se neříkala ani ve filemch z 80.let) a triky které nejspíše dělal někdo pro nějakou béčkovou produkci v roce 1990 (je až zarážející že některé triky nevypadají úplně hrozně,ale pak překvapí počítačem vytvořené auto...jako že normální auto...které vypadá jako vytvořené pro videoklip v roce 1987) konče.Třešičkou na dortu je pak Žérár,kterého mám pořád rád i když poslední dobou nic kloudného nenatočil.Nevím jestli tady hrál dobrovolně,nebo ho někdo vydíral aby ho sem dostal,ale mnohem raději bych byl,kdyby nechal zase upadnout nějaké město nebo budovu aby ho/jí pak s drsnoprezidentem mohl zachránit,než aby se propůjčoval něčemu podobnému..20%(24.11.2017)