• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

• Hanys_

Někdo tady pomíchal hodně špatný politický thriller a průměrný katastrofák. Obsazení fajn, ale o to víc prostě bolí vidět Harrise v takové srajdě. Fakt bych nečekal, že ještě budu s láskou vzpomínat na Emmerichovy přepálené kraviny.(12.2.2018)

No priatelia neviem, čo je tu tak zlé hodnotenie. Na katastrofický film je to lepšie ako priemer. Herci sympatický, vizualizácia a nápad ma fakt bavil.....(14.2.2018)

Geostorm mi nepřišel jako nezvládnutý průšvih, vidím v něm standardní sci-fi katastrofický blockbuster, který povinně vyžaduje vypnout mozek a nechat se omámit trikovými atrakcemi na plátně. V tom tedy poněkud kulhá, protože se spíše komplikovaně - a lehce nezáživně - zamotává do politického spiknutí na nejvyšších místech, přičemž matnou akcí režisér neohromí. On i tu destrukci velkoměst aranžuje tak nějak "mechanicky", na kosmické stanici to probíhá jen o málo lépe. Závěrečnému sluníčkovému happy-endu jsem ovšem tak jako tak podlehl, i když ten pes už byl opravdu přes míru parodie.(6.2.2018)

Je to dinosaurus. Scénář, který kdysi Roland sebezáchovně odmítl (nebo vykradl do 2012, těžko říci). Devlin ale není Roland, i když něco okoukal. Nemá ani Rolandův cit pro humor ani jeho zápal pro patos. A navíc ho zřejmě nakonec někdo odstavil a na už hotové triky a akční scény narouboval nové dialogy. Ano, vesmírná stanice je pěkná, destrukce solidní, katastrofa v Riu dokonce velmi pěkná a na Abbie i Alexandru Marii se solidně dívá. Zbytek je ale děs. Všichni hrají na půl plynu, mladší bratr ani to ne. Logika svými děrami skvěle doplňuje klišé dialogů. Hudba ani nestojí za komentář. Ale zase je tu ta pospolitost lidstva, dnes skoro zapomenutá a opovrhovaná víra v jednotu a spolupráci. Relikt devadesátek se vším všudy. Guilty pleasure.(20.10.2017)

Dlouho odkládaný sci-fi film je režijním debutem Deana Devlina, producenta stojícího za většinou filmů Rolanda Emmericha. Emmerichovy filmy jsou ve většině případů geniální ztělesnění anarchie a Emmerich je režisér zručný. Devlin si zde ale ukousl až příliš velké sousto a měl radši zavolat Rolandovi. Devlin je pořád přece jenom debutant a dostal film za 120 milionů dolarů. Což je pro debutanta hrozně moc avšak zázraky se stávají. U Geostormu to dojelo tak na 50 procent. Geostorm není špatný film. Nejde však ani o dokonalý film. Akční scény i přes rozpočet úplně zaujmout nedokážou a celá zápletka je opravdu přitažená za vlasy a navíc ne úplně vysvětlená (alespoň dle toho co jsem zaregistroval) Herecká stránka je v pořádku: Gerald Butler je opět sympatický hrdina, Jim Sturgess je jeho ying-yangovský bráška a do toho jim ve vedlejších rolí sekundují Ed Harris a Andy Garcia. Především vztah bratrů je fajnově propracovaný a dojde k jedné emočně vyhrocené scéně která se oboum hercům povedl. Geostorm je však pořád řadový blockbuster a i když to na konci vypadá, že zaexperimentuje nakonec spadne do řadového klišé. Jako žánrová výplachovka ovšem fajn.(28.10.2017)

Zřejmě velice učenlivý student Emmerichovy odpolední školy pro zvlášť zapálené budoucí filmové režiséry pan Devlin nám bez bázně a hany ukazuje, jak jednoduše jde natočit typická americká katastrofická pytlovina tak, aniž by divák každou minutu nadával na přemnožení amerikanismů a na každém rohu si zarytí vlastenci trpělivě plnily své rekty vlajkami..takže dobrý, král je mrtev (snad už nadobro) a ať žije král.............. moje hodnocení = 7,5 z 10.(28.11.2017)

Skvelá, príjemná, dobre sa pozerajúca a v konečnom dôsledku omnoho lepšie technicky spracovaná jednohubka, ako to vyzeralo pôvodne z trailerov. Veľa toho dorobili na poslednú chvíľu, bolo to napínavé, akčné, vtipné. Nazval by som to takým duchovným nástupcov Armagedonu. Feel Good Movie. 75%(6.1.2018)

Ludia, co vam tento film urobil? Najviac ma bavi, ked citam ako mate radi katastroficke filmy, ale toto je podla mudrlantov derave. Kokos, ved toto je sci-fi, nie katastroficky film. Maximalne mozem suhlasit s tvrdenim, ze je to becko. Ale ku*evsky zabavne becko. Neviem ci to je samotnym Butlerom, tomu sa tie becka nejako lepia na paty, alebo tou nepremyslenou zapletkou. Fakt som nepochopil zaporakovu motivaciu, ale budiz, da sa to prehryznut. Film vsak sam o sebe bavi. Dokonca to slo trosku inym smerom ako som cakal, po novom uz asi nebudem pozeravat traileri. Efekty su niekedy slabsie, niekedy lepsie, hlavne ten zaver sa mi pacil. Fyziku snad nejdeme riesit :). Herci boli ok, len skoda ze Harris a Garcia nedostali viac priestoru. Verim, ze keby to ma na starosti skusenejsi reziser, tak sa mozno pose*ieme, no z trucu voci tolkej kritike musim hodnotenie zdvihnut na 4*. Nezvyknem v komentoch pouzivat tvrde slova, ale tie percenta ma fakt dostali.(29.1.2018)

• rotel

Armageddon ´17 - ešte že nás amíci vždy zachránia :). Nemôžem si pomôcť, ale pár pekných záberov (vesmír), je aj vrátane pár trikov dnes málo. A to nehovorím o tých dialógoch.(27.11.2017)

Už od trailerů bylo asi (minimálně mně) jasné, co mám zhruba tak od Geostormu čekat. Katastrofické filmy jsou všeho všudy na jedno brdo, přičemž se čas od času obejví nějaký, co vyčnívá. Tohle ale nebyl ten případ. Vizuál se mi moc líbil, ale jednotlivé postavy mi přišly hrozně otravné a jejich 'hlášky' byly někdy až k pláči. Ale nechci hanit víc, než je třeba. Globální nebezpečí jsem si užil a Gerard Butler pořád umí.(25.1.2018)

Prikláňam sa na stranu tých, čo celé tie posolstvá o jednote a hranie sa s matičkou prírodou, neberú až tak vážne. Geostorm je skutočne len oddychovka a pri nej je podstatné, že spĺňa všetky dôležité atribúty jej podobných oddychoviek. Ku krátkemu porovnaniu sa ponúka príbuzná 2012tka, kde som ocenil viac deštrukcií, tu zas vyhovovalo minimum vaty a pár zvratov, aby som nezaspal. Oba filmy mali sympatického hrdinu a v oboch sa to hemžilo za vlasy pritiahnutými scénami, ktoré som však ochotný v katastrofických filmoch tolerovať. Aj preto nevidím jediný dôvod prečo znižovať už i tak nízke hodnotenie.(8.2.2018)

• Qeo

Ne.(22.11.2017)

• Wargoo

Toto nebol katastrofický film, samotný film je katastrofa !!! P!čovina z hroznými efektami a dialógmi... nemienim sa viac rozpisovať ! Dokonca aj ten drbnutý pes sa nakoniec našiel ! 1* za Garciu ako prezidenta. 27,822%(21.1.2018)

• 666Carnage

Tak tohle bylo fakt špatný. Nevím, jak ukecali Gerarda Butlera k takové kravině. Režisér Dean Devlin, který je producent (většiny filmů) a hodně dobrý kámoš Rolanda Emmericha se pokusil natočit něco v jeho stylu a je to fakt bída. Tohle byl politický thriller s bouřkou na obloze. Tohle bylo fakt špatný, na tohle už se nepodívám ani v televizi na Nově. Mělo to hodně dobrý obsazení a taky to mohl být i dobrý katastrofický film ale to není, takže 25%.(27.1.2018)

• Martrix

Chtěl jsem udělat partnerce radost...má ráda katastrofické filmy a navíc (bez reptání) se mnou skoukla Blade Runnera. I přes varující komentáře jsem sáhnul po Geostormu s tím, že kdyby nic jiného, tak se pokochám likvidačním CGI, které musí být v dnešní době na superrúrovni i v béčkovější produkci. Chyba lávky. Scénář byl tak otravně nezáživný a nenápaditý, že mi byly CGi úplně lhostejné. Emmerichovo 2012 je v porovnání s tímto výblitkem oscarová záležitost. Gerard Butler je v roli geniálního konstruktéra stejně přesvědčivý, jako kdyby hrál delfína. Ale buďme spravedliví...ostatní herci si s ním nezadali. Výsledný dojem, že se dívám na nudnou ekologicko-konspirativní kravinu, která je navíc "obohacena" o klišoidní terorismus, vztahovou břečku a homokonec, navíc umocňoval dramatickohrdinský hudební podmaz. Takže vážený potencionální diváku...pusť si raději cihlu na nohu, než tento katastrofální film.(13.2.2018)

• LordBeeDoO

Spoustu výbuchů, špatné počasí a 109 minut nudy. Jinak je ve filmu vše klasické pro americké sci-fi - miliony mrtvých, potlesk, zrada, americký prezident.(18.2.2018)

• fisus

Nejhezčí na celém filmu bylo,když jsem na začátku na chvíli usnul.(6.11.2017)

První, mnou viděný Katastrofický film od San Andreas. Co na to říct? Scenerie, efekty a hudba, jako, to jó, ale příběh, a pořádné napětí?? Rolandéééé, kde jsi??? Už něco prosímtě natoč... A Tohle? když to přeženu, tak 55%.(27.12.2017)

• H4ku11

Gerard dúfam, že ti za to pekne zaplatili.(14.1.2018)

Tady se zase našla skupina odborníků co točí filmy co získávají pravidelně 5 oskarů kde hrají nejlepší herci na světě a není tam žádné klišé koukám. Na to, že se jedná o režisérský debut tak je to obstojný katastrofický film. Je pravda,že to originalitou nehýří (Twister,Drtivý Dopad,Armagedon,Den Poté a dalo by se pokračovat),ale dívat se na to dá bez problémů. Jedinou výtku k logice záporáků (pokud by ta geobouře zničila Zemi čemu by chtěly jakože vládnout navíc kdyby to zabilo i prezidenta což byl kód k zastavení bouře). P.s 1 3D absolutně zbytečné nepostřehl jsem tam ani jednu scénu v 3D P.s. 2 Jedna postava mě tam připomněla Cristiana (homokládu) Ronalda :-)(20.10.2017)