• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

• Soweek

Katastrofické filmy vždycky byly a budou naprosto dementní a jejich logikou se nesmíme zabývat. To jsem se už naučil, jinak bych se na ně ale nemohl ani dívat. I tak se tyhle filmy ale objektivně hodnotit dají, dokonce někdy i pozitivně,ale to musí být stupeň popkornové zábavy vyšší, než je stupeň demence filmu. Geostormu se to bohužel nedaří. Je to velká škoda, protože první půlka filmu zas tak marná není, ale čím více se blížíte ke konci, tím více klesá zábava a stoupá demence.(8.1.2018)

Klasický sci-fi thriller, ktorý sa na nič nehraje, a popcornový divák si príde na svoje.(30.3.2018)

• Pavlínka9

Hmmmmm..Ráda se sem tam kouknu na katastrofický film..na velkém plátně mi to nevyšlo, tak aspoň doma. A - bylo to zklamání. Gerard bylo to jediné na co se dalo koukat a já nejsem zastánce hepáčů, takže vlastně mě ten konec ani nebavil :D :D(26.4.2018)

Rekapitulace všech žánrových klišé v bezprostředním (nebál bych se říct až dětském) podání. Neskutečně blbé, ale velmi roztomilým způsobem, který evokuje remástrované dětské vzpomínky z prvních dospěláckých filmů (a ne, nemyslím porno). Většina revizí takto zakonzervovaných vzpomínek nedopadá moc dobře, tady je to tak napůl. 50%(29.11.2017)

• JohnSmith

Ani ryba ani rak. Je to mix akce, špionáže a katastrofického filmu. Scénář hodně šitý horkou jehlou a se spoustou blbostí. Kdo je padouchem bylo poznat zhruba v půlce filmu, což je škoda. Jediný co bych hodnotil kladně jsou efekty. Emmerichův dvorní scénárista a dlouholetý spolupracovník Devlin předvedl akorát obrovský kýč.(27.1.2018)

Myslím, že v žánru katastrofických filmů, je toto asi to nejlepší za poslední dobu a troufám si říct že i pro tento rok. Katastrofický film, který má v sobě snad všechny živly. Tornáda, blesky, metrové vlny, žár ... Nebylo to vůbec špatné.(7.3.2018)

Dlouho odkládaný sci-fi film je režijním debutem Deana Devlina, producenta stojícího za většinou filmů Rolanda Emmericha. Emmerichovy filmy jsou ve většině případů geniální ztělesnění anarchie a Emmerich je režisér zručný. Devlin si zde ale ukousl až příliš velké sousto a měl radši zavolat Rolandovi. Devlin je pořád přece jenom debutant a dostal film za 120 milionů dolarů. Což je pro debutanta hrozně moc avšak zázraky se stávají. U Geostormu to dojelo tak na 50 procent. Geostorm není špatný film. Nejde však ani o dokonalý film. Akční scény i přes rozpočet úplně zaujmout nedokážou a celá zápletka je opravdu přitažená za vlasy a navíc ne úplně vysvětlená (alespoň dle toho co jsem zaregistroval) Herecká stránka je v pořádku: Gerald Butler je opět sympatický hrdina, Jim Sturgess je jeho ying-yangovský bráška a do toho jim ve vedlejších rolí sekundují Ed Harris a Andy Garcia. Především vztah bratrů je fajnově propracovaný a dojde k jedné emočně vyhrocené scéně která se oboum hercům povedl. Geostorm je však pořád řadový blockbuster a i když to na konci vypadá, že zaexperimentuje nakonec spadne do řadového klišé. Jako žánrová výplachovka ovšem fajn.(28.10.2017)

• grizly007

Jsem línej se rozepisovat.(24.11.2017)

Kravina je to ukrutná, ale co seru na to, já se bavil. Sice ne královsky, ani emerichovsky, ale přes všechnu tu trashovitost je to vizuálně, trikově i herecky dostatečně sympatickej snímek na to, abych ho jen díky jeho demenci z fleku odstřelil kamsi do odpadu.(10.2.2018)

Příjemná blbina, která si na nic nehraje a vědomě odkazuje k jednoduchým akčňákům 90. let, což považuji za sympatické. Samozřejmě je nemožné brát Gerarda Butlera jako geniálního vědce zcela vážně, ale příběh a logika v Geostormu hrají druhé housle a základní premisa slouží hlavně jako základ pro slepenec destruktivních a napínavých scén bez hlubších myšlenek, což je fajn, neboť jednou za čas přijde podobný akční výplach vhod. Tvůrci se tématu zhostili v rámci béčkových ambicí se ctí a i když se do historie Geostrom nezapíše, svůj účel plní na jedničku.(7.3.2018)

• M.i.k.e

moc sem nevěřil,že by i přes peripetie které Geostorm ze strany studia provázely byl výsledek tak špatný jak se říká a píše.Tím spíš,že mám rád tyhle katastrofické oddechovky a to i ty slabší typu San Andreas...no a výsledek je...on vlastně Geostorm ani není úplně hloupý.On je spíš nepravděpodobný a překvapivý.To všechno co sem v tomhle filmu děje je totiž nepravděpodobné a dokáže to překvapit i diváka který viděl lecos.Dějem počínaje (strašně moc věcí tu absolutně nedává smysl),hláškami které tu padají pokračujíce (moudra zde pronášená se neříkala ani ve filemch z 80.let) a triky které nejspíše dělal někdo pro nějakou béčkovou produkci v roce 1990 (je až zarážející že některé triky nevypadají úplně hrozně,ale pak překvapí počítačem vytvořené auto...jako že normální auto...které vypadá jako vytvořené pro videoklip v roce 1987) konče.Třešičkou na dortu je pak Žérár,kterého mám pořád rád i když poslední dobou nic kloudného nenatočil.Nevím jestli tady hrál dobrovolně,nebo ho někdo vydíral aby ho sem dostal,ale mnohem raději bych byl,kdyby nechal zase upadnout nějaké město nebo budovu aby ho/jí pak s drsnoprezidentem mohl zachránit,než aby se propůjčoval něčemu podobnému..20%(24.11.2017)

• Marze

Nepřesvědčivá katastrofická sci-fi s pár překvapeními, s hollywoodskou hvězdou Gerardem Butlerem. Všechno jsme už stokrát viděli někde jinde. Nadužívání digitální technologie. Film se schovává za vznešené otázky změny klimatu, přitom je to obyčejný tupý a nudný popkornáč.(22.12.2017)

• Lukoboss

Je to takový hrozně hloupý, ale fakt tak moc, že něco takovýho se jen tak nevidí. Přišlo mně to jako osmdesátkovej film v novým kabátu. Všechno je to už několikrát viděný, napsaný a natočený, nepřichází to vůbec s ničím novým. Vlastně ani moc nedokážu pochopit, proč tam hraje tolik známých herců, už jenom kvůli tomu to muselo stát ranec. Ale jak je vidět, tak prachy se vždycky najdou, i když je to ptákovina. Místní hodnocení fakt odpovídá, dokonce bych se ani nedivil, kdyby to spadlo pod 50%.(21.1.2018)

Po sérii Donaldo Trumpovských katastrof ohrozujúcich našu planétu, sa poprední predstavitelia neamerických štátov celého sveta dohodnú na vytvorení rozsiahlej sieti fake news satelitov a anti-twitter systému na riadenie globálnej geopolitiky, ktorá má oddialiť demenciu všetkých obyvateľov sociálnych sietí. Niečo sa však pokazí a proruský firewall vytvorený na ochranu Zeme (a Facebooku), začne na Zem chŕliť podstrčené fact check analýzy a fake články od trollov z indických, čínskych a ruských digitálnych fariem, otravuje mediálne ovzdušie a degraduje kvalitu svetovej investigatívnej žurnalistiky. Začína závod s časom, kedy je nutné zastaviť Trumpstorm: twitter-hrozbu geomagnetických rozmerov, než zmetie zo zemského povrchu všetko... a všetkých.(3.2.2018)

• Hanys_

Někdo tady pomíchal hodně špatný politický thriller a průměrný katastrofák. Obsazení fajn, ale o to víc prostě bolí vidět Harrise v takové srajdě. Fakt bych nečekal, že ještě budu s láskou vzpomínat na Emmerichovy přepálené kraviny.(12.2.2018)

No priatelia neviem, čo je tu tak zlé hodnotenie. Na katastrofický film je to lepšie ako priemer. Herci sympatický, vizualizácia a nápad ma fakt bavil.....(14.2.2018)

Jeden z nejhorších, ne-li možná úplně ten nejhorší katastrofický blockbuster posledních, plácnu, klidně dvaceti let. Přitom by se dal tvůrčí úmysl, natočit katastrofický film s myšlenkou, považovat za více než pozitivní a příjemný, ale výsledek je nakonec prostě otřesný. Geostrom je v podstatě žánrový mix katastrofického sci-fi thrilleru, ovšem celé je to fakt divný, ta zápletka je nudná, má to strašně moc nesmyslných postav, zbytečných dialogů, bezdůvodných odboček, prostě mi přišlo, že se to tvůrci snažili udělat opravdu až příliš inteligentní, důmyslné a ojedinělé, až se jim to ale vymklo kontrole a vznikl z toho nesourodý paskvil, který je chvílemi tou „chytrostí“ až překombinovaný a vzápětí se neštítí té nejtuctovější a nejtupější scény, hodný Asylum produkce. Když už jsem jinak zmínil Asylum, úroveň efektů v Geostorm je tedy určitě mnohem kvalitnější a výraznější, na druhou stranu, v porovnání s jinými kinohity podobného ražení jde o čistý průser, jinými slovy, trikově je Geostorm v tomto ohledu naprosto nezvládnutá podívaná. Herecký casting je jinak poměrně hvězdný, ale že by to filmu nějak vyloženě prospívalo, či ho to dělalo třeba záživnějším, tak to tedy ne. Stylově a vizuálně na mě tento snímek pak působil vyloženě prázdně, nevyužitě, emoce též nezafungovali, já zkrátka na Geostorm nenašel vážně nic pozitivnějšího, zábavnějšího, či výraznějšího, na tento typ filmu to není ani trochu dech beroucí, já se u toho ani chvíli nebavil, za mě prostě fakt bída s nouzí. To ať jsou další podobné filmy radši hloupý, bezmyšlenkovitý a naivní, hlavně že budou mít ale koule a efektně mě posadí na prdel, než aby si to hrálo na něco, na co to stejně ani nemá.(26.2.2018)

• eagle-eye

Au to bolelo, ale pro TV Barrandov slušný blockbuster...(29.3.2018)

Zřejmě velice učenlivý student Emmerichovy odpolední školy pro zvlášť zapálené budoucí filmové režiséry pan Devlin nám bez bázně a hany ukazuje, jak jednoduše jde natočit typická americká katastrofická pytlovina tak, aniž by divák každou minutu nadával na přemnožení amerikanismů a na každém rohu si zarytí vlastenci trpělivě plnily své rekty vlajkami..takže dobrý, král je mrtev (snad už nadobro) a ať žije král.............. moje hodnocení = 7,5 z 10.(28.11.2017)

Skvelá, príjemná, dobre sa pozerajúca a v konečnom dôsledku omnoho lepšie technicky spracovaná jednohubka, ako to vyzeralo pôvodne z trailerov. Veľa toho dorobili na poslednú chvíľu, bolo to napínavé, akčné, vtipné. Nazval by som to takým duchovným nástupcov Armagedonu. Feel Good Movie. 75%(6.1.2018)