• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

• Magika82

V roce 2021 globální síť satelitů propojených jakýmsi druhem "řetězů" s novou orbitální stanicí s hangárem pro raketoplány na vysoké orbitě řídící globální počasí?! Pro Kristovy rány! Nelogické natolik, že by Arthur C. Clark musel dnes vrtět hlavou, div by mu neupadla!... Je-li něco nelogické, pak je to buď nesmysl nebo lež. Zde platí první možnost... Celý snímek do posledního bodu splňuje vše, co způsobuje, že mi zlobou vaří krev! ... Vysoký rozpočet vyplácaný na naprosto nelogickou a směšnou věc! Předvídatelnost děje, primitivní dialogy, nepřesvědčivé herecké výkony, zcela zpackaně provedený pokus o ztvárnění předlohy, která sama o sobě se již jevila právě tak hloupá jiným režisérům... 20% dávám pouze za animační a trikové efekty....(24.11.2017)

Film, ktorý je len poskladaný zo všetkého toho bordelu, ktorý sa nezmestil do Dňa potom, Dňa nezávislosti, Armageddonu, 2012, Gravitácie, Marťana alebo iných podobných filmov, resp. značná časť z nich tu je akýmsi spôsobom zakomponovaná. Scenáristicky a režíjne jedna veľká bieda, na ktorej je smutné to, že si vážne myslela, že v dnešnej dobe dokáže uspieť. Dialógy nulové, emócie vytrápené, reálne napätie v podstate žiadne, pohromy zvláštne uskutočnené a herecky príliš ploché. Keď si Butler odskočil na 400 km ďalekú "dovolenku", po trojročnej pauze, bez akejkoľvek prípravy či ochrany, tušil som, že to nedopadne dvakrát dobre. Treba však povedať, že som čakal ešte oveľa neznesiteľnú hovadinu, takže nakoniec relatívne dobrý (pod)priemer.(26.11.2017)

• HArna

Špatné obsazení, špatný scénář, nic moc efekty = špatný film. 20%(3.12.2017)

Takovy Armageddon roku 2017. Jasne, neni to zadny veledilo, ale jako oddychova jednohubka naprosto dostacujici.(5.1.2018)

• anatheman

Mám rád filmy, které dokážou překonat vaše očekávání. Předpokládal jsem, že Geostorm bude kravina, ale zároveň i klasická neškodná jednohubka. Výsledek? Dokonale katastrofální! V podstatě se jedná o třetí díl Sharknada bez žraloků a s vyšším rozpočtem. Toť vše. Ve filmu nedává nic smysl. K tomu jsou definovány nové zákony fyziky... A patos? Opět nepopsatelně napojený na tradiční klišoidní motivy - otec a dcera, americký prezident, obětující se člen posádky atd. atd... Brrr! Za jediný důstojný prvek lze označit hudbu. I když se v obsazení vyskytují slušná jména, není možné se k nim blíže vyjádřit, jelikož nemají možnost se nějakým způsobem předvést. No... zkrátka jedna hvězdička. Nechápu, proč tyto filmy vůbec vznikají.(6.1.2018)

V mnohých ohľadoch je Geostorm skutočnou katastrofou, ktorá si zaslúži poriadne neslušné zvozenie pod čiernu zem. Dnes sa však asi všetky nebeské telesá nejakým zázračným spôsobom nastavili do tej správnej konštelácie, pretože som si to na moje vlastné prekvapenie celkom užil.(17.1.2018)

• Torgal

To, že tento film bude konina bolo viac-menej jasné od ohlásenia jeho názvu. Jeho premisa tento predpoklad už len potvrdila a film samotný ho naplnil. Nemôžete s vážnou tvárou natočil film, ktorý má mať dramatické pnutie s tým, že ho postavíte na šialene nerealizovateľnej myšlienke - v tomto prípade vesmírnej klietke v ktorej je celá Zem (!) a ktorá všemocne reguluje počasie všade na svete. Socialistickí súdruhovia by z neho ale mali radosť, veta "Poroučíme větru, dešti." je naplnená na úderníckych 200%. K filmu ako takému: Nebolo to až tak hrozné. Produkčné hodnoty boli vidieť na profesionálne odvedenom remesle. Triková stránka mala kolísavú kvalitu - vo vesmíre bolo všetko v poriadku, peklo na zemi už na tom bolo horšie. Prežiteľná, zabudnuteľná zbytočnosť. Dovolím si zacitovať Pelíšky: "Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co?" 4/10(2.2.2018)

• mkubalikova

Tak tam snad narvali všechny trademarky devadesátkového béčka a udělali z toho srajdu, která by byla těžko ztravitelná i tehdy. 🚀 40%(12.2.2018)

• Acrobat

"No asi je príliš rozmaznaný Bayovými preletmi a rukou na monitore s Tylerovým brnkaním". Nejako takto by sa mohlo povedať, že keď v minulsoti existuje niečo viac, neuspokojíte sa niečím menej. Respektíve jestvuje vedomosť o kostrbatosti celého príbehu a šablonovito vyprofilovaných postáv (až na jednu). Zem - Vesmír v tomto filme nepôsobil tak osudovo a napriek prepojenosti simultánnej akcie hore aj dole nedržal napätie v mieri, že ani vlas by Vám do zadku nedal. celkovo je tučnučký Butler fajn a iné osadenstvo tak nejako tiež slušne sekunduje, lenže tu chýba ten najpovolanejší a to je chlap - režisér - schopný utiahnuť monštrózne rozmery katastrofických filmov. Nášmu Deanovi ani lepidlo nestačí a pri malej stopáži všetko odsýpa tak strojovo. Chýba premyslený ťah, niečo viac, prípadne zapamätateľnosť. Ako oddych a zábava však tento snímok splnil na plátne to, čo odo mňa pýtali na vstupnom. Našťastie však zľavnenom. (videné november Cine-Max)(21.12.2017)

• Marze

Nepřesvědčivá katastrofická sci-fi s pár překvapeními, s hollywoodskou hvězdou Gerardem Butlerem. Všechno jsme už stokrát viděli někde jinde. Nadužívání digitální technologie. Film se schovává za vznešené otázky změny klimatu, přitom je to obyčejný tupý a nudný popkornáč.(22.12.2017)

• celticek

Hodně slaboduché, vizuálně obstojné, ale taky žádná hitparáda. Závěrečný patos trapný. Abbie Cornish nádherná.(12.1.2018)

• Kingjiri

Nasypat do katastrofickýho dramaturgicky béčkovýho bijáku 120 mega, tomu řikám odvaha. Výsledkem neni uplná katastrofa, ale scénář, ve kterym dialogy šustěj papírem, postavy se stanou parťaci na život a na smrt po pár společně strávenejch hodinách, samozřejmě nechybí ani prezident USA a hollywoodskej závěr (přičemž to chvílema už vypadalo, že se dočkáme nějakýho překvapení), fakt zaujmout nedokáže. K dobru budiž pokus o thrillerovější část, kdy se pátrá po sabotérech, přičemž jima nakonec nejsou rusáci, jak je v Hollywoodu dobrym zvykem. Casting je slušnej a taky na vizuálu je velkej rozpočet vidět, jenže těch destrukčních scén nakonec nebylo tolik, kolik bych si představoval. Hlavní hudební motiv byl solidní vykradačkou Transformerů, na který jsem si vzpomněl i v samotnym závěru (proslov při vzhlížení na nebe). Být rozpočet poloviční, dal bych tři hvězdy a nálepku obstrojný žánrový jednohubky. V rámci těhlech finančních parametrů fakt spokojenej být nemůžu, poměr cena / výkon vychází velice nepříznivě, dvě silný hvězdy.(26.1.2018)

• Sydonai

Chybí mi Emmerich! Jak se k takové blbosti mohli upsat Garcia či Harris? Tohle už zachází za rámec absurdity. Jestli tohle herci vydrželi hrát bez ztráty sebeúcty, tak zaslouží Cenu Michala Velíška za odvahu! 15%(30.1.2018)

• gazogazo

Krypto-liberální žvást bez schopnosti vytvořit jakékoliv vztahy mezi postavami(23.11.2017)

• Likan7

I slepý musí vidět, že Dean Devlin tu měl blbůstku, ze který mohlo být skvělý katastrofický béčko. Bohužel to šlo po 15 minut totálně do kytek a divák jen čeká až Devlin utne divný politický drama a nechá svý trikaře, který svým hodně omezeným budgetem nechají zničit nějaký náhodný světový velkoměsto. Jednou to je Rio, podruhý Tokio, pak tuším Orlando, a Vám to je úplně fuk, protože sice vídíte výbuchy, tornáda a obrovský přílivový vlny, jenže jsou natočený a narenderovaný tak hnusně, že Vás to přestane po chvíli bavit. A o tom, že v celým filmu jsou tuším 3 krátký takový scény a většinou se řeší rodinný vztahy, vláda nad USA a romantika (při "tu ženskou si vem" a "to je můj snoubenec" mi bylo fakt už trochu trapně, to nemam rád). A kdyby jste si náhodou říkali, že za to stojí alespoň boží Butler a jeho tělo, tak ten tatík se Butlerovi z Třístovky podobá jako já Arnoldovi. Je znuděný, oteklý a směšný. Co se tý znuděnosti, tak ánové Harris a Garcia jsou na tom úplně stejně.(2.1.2018)

Blbé, ale má to svoje čaro (ala 90tkový Emerich).(2.2.2018)

• bizz_mjc

Určitě nejde o špatný film, takže abych vysvětlil ty dvě hvězdy. Vizuál velmi dobrý, efekty výborné, ale příběhově nejen obyčejné, ale strašně předvídatelné. Klišé. Politika, elity, nastolení řádu, zneužití něčeho dobrého. Pokus o nový Armageddon. Scénáristé si to nechtěli moc komplikovat, anebo to prostě obyčejný divák a hollywoodská produkce takto chce. Ale o hodně lepší než celý San Andreas.(4.2.2018)

• Marty7CZ

Hruzostrasna nudná pakárna za děsivě velký prachy! Absolutně nezvládnutá režie, trapnej příběh, a hlavně ty zblbly postavy včetně Buttlera, no hrozný.... 20%, vostrejch %(10.2.2018)

Leonidas zo Sparty, ktorý je zlým otcom i bratom, a tiež nezodpovedným neukázneným človekom, zachraňuje svet. Veľmi slabá verzia Armageddonu s nezmyselnými dejovými líniami a mnohými inými nedostatkami. Ešte aj "šokujúce" odhalenia a zvraty boli predvídateľné. Akú-takú napätú atmosféru si ale užijete, a niektoré efekty sú pomerne pútavé. Zabudnuteľná priemerka.(13.2.2018)

Čekal jsem, že to bude klasická americká hovadina plná efektů, ale opak je pravdou. Film je relativně dobrý, jsou tam slabší momenty, ale jako celek je to obstojné dílo. // 80% BTW: Jak tu někdo psal o tom vybavování se s bratrem: Čekal, než mu dojdou ty kódy a ten rozhovor ukončil dřív, než dostal ty kódy :D Ještě to tam ten prezident říkal, že má 60 vteřin, než se to přenese.(19.10.2017)