• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

Priemerný film. 60% -- Tak som sa tešil a hneď po 30 minútach som sa aj do tešil. Herecky v pohode, CGI efekty fajn, dej zaujímavý ale tak nudný, pretože tu nejaká živelná pohroma ani moc nebola možno tak na 5 min. A vo filme politika? A táto veta od prezidenta USA ma zložila citujem '' Som najmocnejší muž sveta!'' To mi viacej netrebalo a som sa smial až mi z toho slzy išli z očí.(7.2.2018)

Kravina je to ukrutná, ale co seru na to, já se bavil. Sice ne královsky, ani emerichovsky, ale přes všechnu tu trashovitost je to vizuálně, trikově i herecky dostatečně sympatickej snímek na to, abych ho jen díky jeho demenci z fleku odstřelil kamsi do odpadu.(10.2.2018)

Příjemná blbina, která si na nic nehraje a vědomě odkazuje k jednoduchým akčňákům 90. let, což považuji za sympatické. Samozřejmě je nemožné brát Gerarda Butlera jako geniálního vědce zcela vážně, ale příběh a logika v Geostormu hrají druhé housle a základní premisa slouží hlavně jako základ pro slepenec destruktivních a napínavých scén bez hlubších myšlenek, což je fajn, neboť jednou za čas přijde podobný akční výplach vhod. Tvůrci se tématu zhostili v rámci béčkových ambicí se ctí a i když se do historie Geostrom nezapíše, svůj účel plní na jedničku.(7.3.2018)

• Lukoboss

Je to takový hrozně hloupý, ale fakt tak moc, že něco takovýho se jen tak nevidí. Přišlo mně to jako osmdesátkovej film v novým kabátu. Všechno je to už několikrát viděný, napsaný a natočený, nepřichází to vůbec s ničím novým. Vlastně ani moc nedokážu pochopit, proč tam hraje tolik známých herců, už jenom kvůli tomu to muselo stát ranec. Ale jak je vidět, tak prachy se vždycky najdou, i když je to ptákovina. Místní hodnocení fakt odpovídá, dokonce bych se ani nedivil, kdyby to spadlo pod 50%.(21.1.2018)

Po sérii Donaldo Trumpovských katastrof ohrozujúcich našu planétu, sa poprední predstavitelia neamerických štátov celého sveta dohodnú na vytvorení rozsiahlej sieti fake news satelitov a anti-twitter systému na riadenie globálnej geopolitiky, ktorá má oddialiť demenciu všetkých obyvateľov sociálnych sietí. Niečo sa však pokazí a proruský firewall vytvorený na ochranu Zeme (a Facebooku), začne na Zem chŕliť podstrčené fact check analýzy a fake články od trollov z indických, čínskych a ruských digitálnych fariem, otravuje mediálne ovzdušie a degraduje kvalitu svetovej investigatívnej žurnalistiky. Začína závod s časom, kedy je nutné zastaviť Trumpstorm: twitter-hrozbu geomagnetických rozmerov, než zmetie zo zemského povrchu všetko... a všetkých.(3.2.2018)

• Hanys_

Někdo tady pomíchal hodně špatný politický thriller a průměrný katastrofák. Obsazení fajn, ale o to víc prostě bolí vidět Harrise v takové srajdě. Fakt bych nečekal, že ještě budu s láskou vzpomínat na Emmerichovy přepálené kraviny.(12.2.2018)

No priatelia neviem, čo je tu tak zlé hodnotenie. Na katastrofický film je to lepšie ako priemer. Herci sympatický, vizualizácia a nápad ma fakt bavil.....(14.2.2018)

Jeden z nejhorších, ne-li možná úplně ten nejhorší katastrofický blockbuster posledních, plácnu, klidně dvaceti let. Přitom by se dal tvůrčí úmysl, natočit katastrofický film s myšlenkou, považovat za více než pozitivní a příjemný, ale výsledek je nakonec prostě otřesný. Geostrom je v podstatě žánrový mix katastrofického sci-fi thrilleru, ovšem celé je to fakt divný, ta zápletka je nudná, má to strašně moc nesmyslných postav, zbytečných dialogů, bezdůvodných odboček, prostě mi přišlo, že se to tvůrci snažili udělat opravdu až příliš inteligentní, důmyslné a ojedinělé, až se jim to ale vymklo kontrole a vznikl z toho nesourodý paskvil, který je chvílemi tou „chytrostí“ až překombinovaný a vzápětí se neštítí té nejtuctovější a nejtupější scény, hodný Asylum produkce. Když už jsem jinak zmínil Asylum, úroveň efektů v Geostorm je tedy určitě mnohem kvalitnější a výraznější, na druhou stranu, v porovnání s jinými kinohity podobného ražení jde o čistý průser, jinými slovy, trikově je Geostorm v tomto ohledu naprosto nezvládnutá podívaná. Herecký casting je jinak poměrně hvězdný, ale že by to filmu nějak vyloženě prospívalo, či ho to dělalo třeba záživnějším, tak to tedy ne. Stylově a vizuálně na mě tento snímek pak působil vyloženě prázdně, nevyužitě, emoce též nezafungovali, já zkrátka na Geostorm nenašel vážně nic pozitivnějšího, zábavnějšího, či výraznějšího, na tento typ filmu to není ani trochu dech beroucí, já se u toho ani chvíli nebavil, za mě prostě fakt bída s nouzí. To ať jsou další podobné filmy radši hloupý, bezmyšlenkovitý a naivní, hlavně že budou mít ale koule a efektně mě posadí na prdel, než aby si to hrálo na něco, na co to stejně ani nemá.(26.2.2018)

• eagle-eye

Au to bolelo, ale pro TV Barrandov slušný blockbuster...(29.3.2018)

Budu patřit k těm, kteří nechápou inťošské rejpání v blbostech a výborně se bavili. Geostorm je samozřejmě patetický, kýčovitý, plný rodinných hodnot, sluníčkaření (jedna planeta, jeden lid) a jako nejvyšší morální hodnota je americký prezident (ups SPOILER). Ano nechybí ani obligátní dítě a pes, čemuž jsem se smál už v 90. letech. Ale je to Emmerichárna jak když vyšije, to znamená best of katastrofické filmy (bouře, tornáda, záplava, ohnivé peklo, mrazivé peklo). To vše je navíc zkombinované s fantastickým vesmírnými scénami ala Gravitace a napínavým politickým thrilerem. A hlavně - neustále se něco děje a to co se děje má grády a koule, je to výborně natočení, napínavé a akční. K tomu hrdinný Butler a dlouho nevidění Garcia a Harris. Takže milí inťoši ať mi políbí, já se skvěle bavil.(21.6.2018)

• M.i.k.e

moc sem nevěřil,že by i přes peripetie které Geostorm ze strany studia provázely byl výsledek tak špatný jak se říká a píše.Tím spíš,že mám rád tyhle katastrofické oddechovky a to i ty slabší typu San Andreas...no a výsledek je...on vlastně Geostorm ani není úplně hloupý.On je spíš nepravděpodobný a překvapivý.To všechno co sem v tomhle filmu děje je totiž nepravděpodobné a dokáže to překvapit i diváka který viděl lecos.Dějem počínaje (strašně moc věcí tu absolutně nedává smysl),hláškami které tu padají pokračujíce (moudra zde pronášená se neříkala ani ve filemch z 80.let) a triky které nejspíše dělal někdo pro nějakou béčkovou produkci v roce 1990 (je až zarážející že některé triky nevypadají úplně hrozně,ale pak překvapí počítačem vytvořené auto...jako že normální auto...které vypadá jako vytvořené pro videoklip v roce 1987) konče.Třešičkou na dortu je pak Žérár,kterého mám pořád rád i když poslední dobou nic kloudného nenatočil.Nevím jestli tady hrál dobrovolně,nebo ho někdo vydíral aby ho sem dostal,ale mnohem raději bych byl,kdyby nechal zase upadnout nějaké město nebo budovu aby ho/jí pak s drsnoprezidentem mohl zachránit,než aby se propůjčoval něčemu podobnému..20%(24.11.2017)

Skvelá, príjemná, dobre sa pozerajúca a v konečnom dôsledku omnoho lepšie technicky spracovaná jednohubka, ako to vyzeralo pôvodne z trailerov. Veľa toho dorobili na poslednú chvíľu, bolo to napínavé, akčné, vtipné. Nazval by som to takým duchovným nástupcov Armagedonu. Feel Good Movie. 75%(6.1.2018)

Geostorm mi nepřišel jako nezvládnutý průšvih, vidím v něm standardní sci-fi katastrofický blockbuster, který povinně vyžaduje vypnout mozek a nechat se omámit trikovými atrakcemi na plátně. V tom tedy poněkud kulhá, protože se spíše komplikovaně - a lehce nezáživně - zamotává do politického spiknutí na nejvyšších místech, přičemž matnou akcí režisér neohromí. On i tu destrukci velkoměst aranžuje tak nějak "mechanicky", na kosmické stanici to probíhá jen o málo lépe. Závěrečnému sluníčkovému happy-endu jsem ovšem tak jako tak podlehl, i když ten pes už byl opravdu přes míru parodie.(6.2.2018)

• Martrix

Chtěl jsem udělat partnerce radost...má ráda katastrofické filmy a navíc (bez reptání) se mnou skoukla Blade Runnera. I přes varující komentáře jsem sáhnul po Geostormu s tím, že kdyby nic jiného, tak se pokochám likvidačním CGI, které musí být v dnešní době na superrúrovni i v béčkovější produkci. Chyba lávky. Scénář byl tak otravně nezáživný a nenápaditý, že mi byly CGi úplně lhostejné. Emmerichovo 2012 je v porovnání s tímto výblitkem oscarová záležitost. Gerard Butler je v roli geniálního konstruktéra stejně přesvědčivý, jako kdyby hrál delfína. Ale buďme spravedliví...ostatní herci si s ním nezadali. Výsledný dojem, že se dívám na nudnou ekologicko-konspirativní kravinu, která je navíc "obohacena" o klišoidní terorismus, vztahovou břečku a homokonec, navíc umocňoval dramatickohrdinský hudební podmaz. .(13.2.2018)

Ten film se nesmí brát vážně, ale s pořádným nadhledem. Když dokážete dodržet tuto podmínku, tak vězte, že máte o zábavu postaráno. Devlin se po celý svůj život učil v pozici scénáristy od jednoho z nejlepších režiséru katastrofických filmů (tedy, co se týče efektivity a vizuální stránky), no a teď vzal režisérské otěže poprvé do vlastních rukou a hned se rozhodl natočit, jak jinak, katastrofický film. Popravdě jsem čekal malinko lepší triky, nebyly špatné, ale za ty peníze v některých chvílích působily moc lacině a hlavně moc uměle. Butler si odehrál svoje (on neměl ani moc šancí ukázat více), prohodil pár hlášek plných patosu, stejně tak tomu bylo i u jiných postav. Celkově dialogy zde působí moc patriotisticky, v pár momentech to podle mě dokázalo překonat i takový Den nezávislosti. Jak jsem již řekl, tak triky převážně nadprůměrné, ocenil bych větší minutovou stopáž samotných katastrof spojených s počasím. Linka s prezidentem také docela ohraná. Konec se snažil nabídnout našláplou akci plnou destrukce, a ono mě to nakonec neurazilo. Vyvážit trikovou stránku a vyladit ty dialogy, měly bychom zde adepta na trhák. Takto to má jen na tři hvězdy. Za mě dávám 64 %(22.2.2018)

• Ombak▼Penari

Celkem čistokrevně béčkové, levné od začátku až do konce a americky blboučké. Odvar devadesátých let.(21.3.2018)

Když jsem na tenhle film narazil na jednom ze svých zdrojů (tímto děkujeme českému autorskému zákonu hihi), tak jsem před hledáním základních informací zde utrousil, že to nemůže mít víc než 30%. A hele, ono to má 54% a netváří se to tak déčkově. Po minutě traileru jsem došel k názoru, že tuhle kravinu prostě musím vidět. Polovička to naštěstí taky odsouhlasila, takže dnešní večer vyplnilo hodinu a třičtvrtě pobavenýho úsměvu a komentování těch nejokázalejších hovadin. Tenhle film má tak 20 let zpoždění. Devlin od guru Emmericha okoukával poctivě, ale dávat to najevo doslovným opakováním scén z většiny jeho filmů? To je trošku laciný. Někdy CGI super, někdy zase jako moje pokusy před pár lety ve Vue xStream. Ale nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Já mám Rolandovy destruktivky rád (a tohle se relativně podobalo), takže tohle mě neurazilo.(14.4.2018)

Je to dinosaurus. Scénář, který kdysi Roland sebezáchovně odmítl (nebo vykradl do 2012, těžko říci). Devlin ale není Roland, i když něco okoukal. Nemá ani Rolandův cit pro humor ani jeho zápal pro patos. A navíc ho zřejmě nakonec někdo odstavil a na už hotové triky a akční scény narouboval nové dialogy. Ano, vesmírná stanice je pěkná, destrukce solidní, katastrofa v Riu dokonce velmi pěkná a na Abbie i Alexandru Marii se solidně dívá. Zbytek je ale děs. Všichni hrají na půl plynu, mladší bratr ani to ne. Logika svými děrami skvěle doplňuje klišé dialogů. Hudba ani nestojí za komentář. Ale zase je tu ta pospolitost lidstva, dnes skoro zapomenutá a opovrhovaná víra v jednotu a spolupráci. Relikt devadesátek se vším všudy. Guilty pleasure.(20.10.2017)

Už od trailerů bylo asi (minimálně mně) jasné, co mám zhruba tak od Geostormu čekat. Katastrofické filmy jsou všeho všudy na jedno brdo, přičemž se čas od času obejví nějaký, co vyčnívá. Tohle ale nebyl ten případ. Vizuál se mi moc líbil, ale jednotlivé postavy mi přišly hrozně otravné a jejich 'hlášky' byly někdy až k pláči. Ale nechci hanit víc, než je třeba. Globální nebezpečí jsem si užil a Gerard Butler pořád umí.(25.1.2018)

Námet a dej je zlátanina už veľa krát videného. Efekty a zvuk zodpovedajú 2017, herci sú vybraní slušne... je tu akcia, je to dojímavé, sú zloduchovia aj hrdinovia. A napriek všetkému, keď som zapol mozog po filme... ostalo prázdno a rozmýšlanie o množstve nezmyslov, ktoré sprevádzajú film od začiatku do konca.(3.5.2018)