• Torpid

V roce 2017 můžou zadat do počítače data z minimálně 50-ti katastrofických blockbusterů holyůdu a vyšlo by jim, že se to nesmí brát vážně , že je třeba dobře napsaných a hláškujících postav, kvalitní pixelpodívané při dementním scénáři, který je samozřejmostí. Pak je šance, že to bude zábava blížící se armagedonu. Nechápu, že to takhle zprasej, když v tom lítá tolik peněz. Vzdáleně to celé připomíná takovej ten souhrn všech animací v nějaký hodně průměrný počítačový hře.(24.11.2017)

• Hanys_

Někdo tady pomíchal hodně špatný politický thriller a průměrný katastrofák. Obsazení fajn, ale o to víc prostě bolí vidět Harrise v takové srajdě. Fakt bych nečekal, že ještě budu s láskou vzpomínat na Emmerichovy přepálené kraviny.(12.2.2018)

No priatelia neviem, čo je tu tak zlé hodnotenie. Na katastrofický film je to lepšie ako priemer. Herci sympatický, vizualizácia a nápad ma fakt bavil.....(14.2.2018)

Jeden z nejhorších, ne-li možná úplně ten nejhorší katastrofický blockbuster posledních, plácnu, klidně dvaceti let. Přitom by se dal tvůrčí úmysl, natočit katastrofický film s myšlenkou, považovat za více než pozitivní a příjemný, ale výsledek je nakonec prostě otřesný. Geostrom je v podstatě žánrový mix katastrofického sci-fi thrilleru, ovšem celé je to fakt divný, ta zápletka je nudná, má to strašně moc nesmyslných postav, zbytečných dialogů, bezdůvodných odboček, prostě mi přišlo, že se to tvůrci snažili udělat opravdu až příliš inteligentní, důmyslné a ojedinělé, až se jim to ale vymklo kontrole a vznikl z toho nesourodý paskvil, který je chvílemi tou „chytrostí“ až překombinovaný a vzápětí se neštítí té nejtuctovější a nejtupější scény, hodný Asylum produkce. Když už jsem jinak zmínil Asylum, úroveň efektů v Geostorm je tedy určitě mnohem kvalitnější a výraznější, na druhou stranu, v porovnání s jinými kinohity podobného ražení jde o čistý průser, jinými slovy, trikově je Geostorm v tomto ohledu naprosto nezvládnutá podívaná. Herecký casting je jinak poměrně hvězdný, ale že by to filmu nějak vyloženě prospívalo, či ho to dělalo třeba záživnějším, tak to tedy ne. Stylově a vizuálně na mě tento snímek pak působil vyloženě prázdně, nevyužitě, emoce též nezafungovali, já zkrátka na Geostorm nenašel vážně nic pozitivnějšího, zábavnějšího, či výraznějšího, na tento typ filmu to není ani trochu dech beroucí, já se u toho ani chvíli nebavil, za mě prostě fakt bída s nouzí. To ať jsou další podobné filmy radši hloupý, bezmyšlenkovitý a naivní, hlavně že budou mít ale koule a efektně mě posadí na prdel, než aby si to hrálo na něco, na co to stejně ani nemá.(26.2.2018)

• eagle-eye

Au to bolelo, ale pro TV Barrandov slušný blockbuster...(29.3.2018)

Budu patřit k těm, kteří nechápou inťošské rejpání v blbostech a výborně se bavili. Geostorm je samozřejmě patetický, kýčovitý, plný rodinných hodnot, sluníčkaření (jedna planeta, jeden lid) a jako nejvyšší morální hodnota je americký prezident (ups SPOILER). Ano nechybí ani obligátní dítě a pes, čemuž jsem se smál už v 90. letech. Ale je to Emmerichárna jak když vyšije, to znamená best of katastrofické filmy (bouře, tornáda, záplava, ohnivé peklo, mrazivé peklo). To vše je navíc zkombinované s fantastickým vesmírnými scénami ala Gravitace a napínavým politickým thrilerem. A hlavně - neustále se něco děje a to co se děje má grády a koule, je to výborně natočení, napínavé a akční. K tomu hrdinný Butler a dlouho nevidění Garcia a Harris. Takže milí inťoši ať mi políbí, já se skvěle bavil.(21.6.2018)

Skvelá, príjemná, dobre sa pozerajúca a v konečnom dôsledku omnoho lepšie technicky spracovaná jednohubka, ako to vyzeralo pôvodne z trailerov. Veľa toho dorobili na poslednú chvíľu, bolo to napínavé, akčné, vtipné. Nazval by som to takým duchovným nástupcov Armagedonu. Feel Good Movie. 75%(6.1.2018)

Ludia, co vam tento film urobil? Najviac ma bavi, ked citam ako mate radi katastroficke filmy, ale toto je podla mudrlantov derave. Kokos, ved toto je sci-fi, nie katastroficky film. Maximalne mozem suhlasit s tvrdenim, ze je to becko. Ale ku*evsky zabavne becko. Neviem ci to je samotnym Butlerom, tomu sa tie becka nejako lepia na paty, alebo tou nepremyslenou zapletkou. Fakt som nepochopil zaporakovu motivaciu, ale budiz, da sa to prehryznut. Film vsak sam o sebe bavi. Dokonca to slo trosku inym smerom ako som cakal, po novom uz asi nebudem pozeravat traileri. Efekty su niekedy slabsie, niekedy lepsie, hlavne ten zaver sa mi pacil. Fyziku snad nejdeme riesit :). Herci boli ok, len skoda ze Harris a Garcia nedostali viac priestoru. Verim, ze keby to ma na starosti skusenejsi reziser, tak sa mozno pose*ieme, no z trucu voci tolkej kritike musim hodnotenie zdvihnut na 4*. Nezvyknem v komentoch pouzivat tvrde slova, ale tie percenta ma fakt dostali.(29.1.2018)

Geostorm mi nepřišel jako nezvládnutý průšvih, vidím v něm standardní sci-fi katastrofický blockbuster, který povinně vyžaduje vypnout mozek a nechat se omámit trikovými atrakcemi na plátně. V tom tedy poněkud kulhá, protože se spíše komplikovaně - a lehce nezáživně - zamotává do politického spiknutí na nejvyšších místech, přičemž matnou akcí režisér neohromí. On i tu destrukci velkoměst aranžuje tak nějak "mechanicky", na kosmické stanici to probíhá jen o málo lépe. Závěrečnému sluníčkovému happy-endu jsem ovšem tak jako tak podlehl, i když ten pes už byl opravdu přes míru parodie.(6.2.2018)

Ten film se nesmí brát vážně, ale s pořádným nadhledem. Když dokážete dodržet tuto podmínku, tak vězte, že máte o zábavu postaráno. Devlin se po celý svůj život učil v pozici scénáristy od jednoho z nejlepších režiséru katastrofických filmů (tedy, co se týče efektivity a vizuální stránky), no a teď vzal režisérské otěže poprvé do vlastních rukou a hned se rozhodl natočit, jak jinak, katastrofický film. Popravdě jsem čekal malinko lepší triky, nebyly špatné, ale za ty peníze v některých chvílích působily moc lacině a hlavně moc uměle. Butler si odehrál svoje (on neměl ani moc šancí ukázat více), prohodil pár hlášek plných patosu, stejně tak tomu bylo i u jiných postav. Celkově dialogy zde působí moc patriotisticky, v pár momentech to podle mě dokázalo překonat i takový Den nezávislosti. Jak jsem již řekl, tak triky převážně nadprůměrné, ocenil bych větší minutovou stopáž samotných katastrof spojených s počasím. Linka s prezidentem také docela ohraná. Konec se snažil nabídnout našláplou akci plnou destrukce, a ono mě to nakonec neurazilo. Vyvážit trikovou stránku a vyladit ty dialogy, měly bychom zde adepta na trhák. Takto to má jen na tři hvězdy. Za mě dávám 64 %(22.2.2018)

• Ombak▼Penari

Celkem čistokrevně béčkové, levné od začátku až do konce a americky blboučké. Odvar devadesátých let.(21.3.2018)

Když jsem na tenhle film narazil na jednom ze svých zdrojů (tímto děkujeme českému autorskému zákonu hihi), tak jsem před hledáním základních informací zde utrousil, že to nemůže mít víc než 30%. A hele, ono to má 54% a netváří se to tak déčkově. Po minutě traileru jsem došel k názoru, že tuhle kravinu prostě musím vidět. Polovička to naštěstí taky odsouhlasila, takže dnešní večer vyplnilo hodinu a třičtvrtě pobavenýho úsměvu a komentování těch nejokázalejších hovadin. Tenhle film má tak 20 let zpoždění. Devlin od guru Emmericha okoukával poctivě, ale dávat to najevo doslovným opakováním scén z většiny jeho filmů? To je trošku laciný. Někdy CGI super, někdy zase jako moje pokusy před pár lety ve Vue xStream. Ale nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Já mám Rolandovy destruktivky rád (a tohle se relativně podobalo), takže tohle mě neurazilo.(14.4.2018)

Je to dinosaurus. Scénář, který kdysi Roland sebezáchovně odmítl (nebo vykradl do 2012, těžko říci). Devlin ale není Roland, i když něco okoukal. Nemá ani Rolandův cit pro humor ani jeho zápal pro patos. A navíc ho zřejmě nakonec někdo odstavil a na už hotové triky a akční scény narouboval nové dialogy. Ano, vesmírná stanice je pěkná, destrukce solidní, katastrofa v Riu dokonce velmi pěkná a na Abbie i Alexandru Marii se solidně dívá. Zbytek je ale děs. Všichni hrají na půl plynu, mladší bratr ani to ne. Logika svými děrami skvěle doplňuje klišé dialogů. Hudba ani nestojí za komentář. Ale zase je tu ta pospolitost lidstva, dnes skoro zapomenutá a opovrhovaná víra v jednotu a spolupráci. Relikt devadesátek se vším všudy. Guilty pleasure.(20.10.2017)

Už od trailerů bylo asi (minimálně mně) jasné, co mám zhruba tak od Geostormu čekat. Katastrofické filmy jsou všeho všudy na jedno brdo, přičemž se čas od času obejví nějaký, co vyčnívá. Tohle ale nebyl ten případ. Vizuál se mi moc líbil, ale jednotlivé postavy mi přišly hrozně otravné a jejich 'hlášky' byly někdy až k pláči. Ale nechci hanit víc, než je třeba. Globální nebezpečí jsem si užil a Gerard Butler pořád umí.(25.1.2018)

• Martrix

Chtěl jsem udělat partnerce radost...má ráda katastrofické filmy a navíc (bez reptání) se mnou skoukla Blade Runnera. I přes varující komentáře jsem sáhnul po Geostormu s tím, že kdyby nic jiného, tak se pokochám likvidačním CGI, které musí být v dnešní době na superrúrovni i v béčkovější produkci. Chyba lávky. Scénář byl tak otravně nezáživný a nenápaditý, že mi byly CGi úplně lhostejné. Emmerichovo 2012 je v porovnání s tímto výblitkem oscarová záležitost. Gerard Butler je v roli geniálního konstruktéra stejně přesvědčivý, jako kdyby hrál delfína. Ale buďme spravedliví...ostatní herci si s ním nezadali. Výsledný dojem, že se dívám na nudnou ekologicko-konspirativní kravinu, která je navíc "obohacena" o klišoidní terorismus, vztahovou břečku a homokonec, navíc umocňoval dramatickohrdinský hudební podmaz. .(13.2.2018)

Námet a dej je zlátanina už veľa krát videného. Efekty a zvuk zodpovedajú 2017, herci sú vybraní slušne... je tu akcia, je to dojímavé, sú zloduchovia aj hrdinovia. A napriek všetkému, keď som zapol mozog po filme... ostalo prázdno a rozmýšlanie o množstve nezmyslov, ktoré sprevádzajú film od začiatku do konca.(3.5.2018)

• rotel

Armageddon ´17 - ešte že nás amíci vždy zachránia :). Nemôžem si pomôcť, ale pár pekných záberov (vesmír), je aj vrátane pár trikov dnes málo. A to nehovorím o tých dialógoch.(27.11.2017)

V mnohých ohľadoch je Geostorm skutočnou katastrofou, ktorá si zaslúži poriadne neslušné zvozenie pod čiernu zem. Dnes sa však asi všetky nebeské telesá nejakým zázračným spôsobom nastavili do tej správnej konštelácie, pretože som si to na moje vlastné prekvapenie celkom užil.(17.1.2018)

• 666Carnage

Tak tohle bylo fakt špatný. Nevím, jak ukecali Gerarda Butlera k takové kravině. Režisér Dean Devlin, který je producent (většiny filmů) a hodně dobrý kámoš Rolanda Emmericha se pokusil natočit něco v jeho stylu a je to fakt bída. Tohle byl politický thriller s bouřkou na obloze. Tohle bylo fakt špatný, na tohle už se nepodívám ani v televizi na Nově. Mělo to hodně dobrý obsazení a taky to mohl být i dobrý katastrofický film ale to není, takže 25%.(27.1.2018)

Prikláňam sa na stranu tých, čo celé tie posolstvá o jednote a hranie sa s matičkou prírodou, neberú až tak vážne. Geostorm je skutočne len oddychovka a pri nej je podstatné, že spĺňa všetky dôležité atribúty jej podobných oddychoviek. Ku krátkemu porovnaniu sa ponúka príbuzná 2012tka, kde som ocenil viac deštrukcií, tu zas vyhovovalo minimum vaty a pár zvratov, aby som nezaspal. Oba filmy mali sympatického hrdinu a v oboch sa to hemžilo za vlasy pritiahnutými scénami, ktoré som však ochotný v katastrofických filmoch tolerovať. Aj preto nevidím jediný dôvod prečo znižovať už i tak nízke hodnotenie.(8.2.2018)

• Platom

Inu... Poslední dobou jsem si záměrně vybíral filmy, které již dle hodnocení slibují určitý stupeň kvality. Proč? Protože jsem prostě nechtěl mrhat svým časem ve jménu něčeho, co za to ani zdaleka nestojí. Dnes jsem udělal výjimku a nejsem za to rád. Příběh se snaží těžit na do jisté míry originální zápletce, která je bohužel špatná už od samého začátku. Děj je naprosto předvídatelný a to snad v každé své minutě, takže sled událostí prostě nudí. Do toho film naprosto nevkusným způsobem přetéká trapnými momenty, které jsme viděli už milionkrát někde jinde. Kliše, střídá klišé. Představitelé hlavních rolí jsou toporní, efekty odfláknuté, fyziku se asi nikdo z tvůrců filmu neučil (např. padají jeřáb, který protne železobetonový most jako nůž máslo... na kost zmrzlý člověk, kterému upadne ruka při pouhém lehkém doteku...)... Ne, prostě nemohu jinak! A na hodně dlouhou dobu se opět vrátím ke svému systému vybírání filmů dle hodnocení.(22.2.2018)