LEGO® Ninjago® film

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA / Dánsko, 2017, 101 min

Připravte své Ninjago chtivé synátory na to, že tohle nemá se seriálem dvakrát velkou spojitost; respektive žádnou. Ušetří si zklamání nad tím, že zrovna ten jejich oblíbenec se tam sotva mihne (v našem případě ohnivý Kai). Předloha je sice neskrývanou vykrádačkou Želv Ninja a Power Rangers, ale solidní vykrádačkou, která má různorodý tým, kde každý je stejně důležitý. Ve filmu jde pouze o Lloyda (ten zelený). Což je na úrovni toho, kdyby celovečerní Želváci byli jen o Leonardovi a ten by navíc neměl ani své meče, ani nestál proti tradičním protivníkům a navíc řešil problém rodinného rázu. A řeší se to ve stejném ztřeštěném stylu a se stejnými tématy jako v předchozích dvou LEGO® filmech. Tentokrát o to hůře, že to nefunguje jako celek; scénář nebyl silnou stránkou ani u Příběhu/Batmana, ovšem zde absentuje již zcela. Stále to však má tak zběsilé tempo a tolik nápadů, vtipů a aluzí (tvůrci neopomenou ani na tradiční titulkový sestřih Jackieho nepovedené eskapády), že se u toho nelze začít nudit. A to ani pokud jste v roli povinného doprovodu/nechtěného rukojmího.(24.9.2017)

• DA_NO

Pro znalce původního seriálu musí být tohle zklamání. Zpousta důležitých věcí je zde překopána (místo draků roboti), chybí veškerá mytologie okolo Ninjaga, většina původních postav se chová úplně jinak a dost trapně (punkerka Nya) a hlavní téma je otcovský vztah, což je vážně něco jinýho než v seriálu. Ale tenhle film nemůže přijít dobrej ani člověku, kterej neznal seriál. Hlavní zápletka se točí okolo kočky, která ničí Ninjago, humor tady funguje o poznání méně než v předchozích LEGO filmech a hrané scény jsou zde vážně trapný. Takže, nový LEGO film je oproti vynikajícímu LEGO Movie a zábavnému LEGO Batman podprůměrný snímek, který se předlohou jen inspiruje a jehož humor vůbec nefunguje. 30%(25.9.2017)

Lego, Lego!!! Nemám skúsenosti s tým, že som sa bavil so stavebnicou, ale zase mám skúsenosti s tým, že mám prevetrané celovečeráky. Tento prídel je blbý spôsobom, ktorý pochopí len obdivovateľ, resp. fanda stavebníc. Avlastne nič iné ma nenapadá. Možno len to, že by sa mali vrátiť pôvodný tvorcovia.(17.3.2018)

Ninjago není vyloženě průšvih, ale má to nevýhodu, že je natočeno jako třetí v řadě po výborném Lego příběhu, kde tvůrci určili hranice, hodně dobrém Batmanovi, kde na to šli jinak, ale svojí bláznivostí mě to dostalo. Ninjago je takový lehce nadprůměrný film, kde je tak desetina vtipnosti svých předchůdců, ale i tak to dospělá osoba v klidu přežije.(28.3.2018)

zdaleka nejslabší Z Lego filmů...je tu sice pořád přehršel nápadů a několik funkčních fórů,stejně jako zběsilé tempo (které ale už Lego Batmana dělalo lehce nepřehledným),ale zároveňˇje příběhově nejslabší...tedy ne,že by Lego Batman měl zrovna oscarový scénář,ale pořád to byl aspoň Batman,,,a navíc ještě vykrádá již 100x viděné (Želvy ninja,Power Rangers,libovolný rodinný nebo ninja film).K dobru pak není ani to,že zatímco Batman je již zajetá značka a Lego Movie přineslo vlastné svět,svět Ninjaga je něco co už existuje nějakou dobu (seriál atd) a tím pádem je tak Ninjago movie určeno spíš pro sepicfickou skupinu.Ne snad že by ti Ninagem nedotčeni měli úplnou smůlu,je ale celkem pravděpodobné že fandové se budou bavit o něco víc...60%(4.1.2018)

• - Tvorcovia si dali špeciálne záležať na bojových scénach, ktoré sú už tradične silnou stránkou Lego filmov. Ich choreografiu vytvoril Jackie Chan. (krasomama)

• - Jedná sa o samostatný film, ktorý nemá spojitosť so seriálom Ninjago - Nindžova cesta (2011). Zároveň je však založený na sérii LEGO stavebníc Lego Ninjago, ktorú vytvorila rodinná dánska spoločnosť The Lego Group. (LuiCJ)

• - Film mal premiéru vo Fox Theater vo Westwood Village, 16. septembra 2017. (LuiCJ)