• HAL

Lego filmy jsou horší a horší, a tímto tempem budou brzy zřejmě už úplně nejhorší. Jackie Chan na začátku potěší, ale jakákoli afinita na HK kung-fu filmy zmizí okamžitě s přechodem do kostičkového světa, a odhalí se zrůdná pravda že toto je prázdná nápodoba Transformerů, nebo snad Strážců Vesmíru. A ono pokud už tak strašlivě vyprázdněné předlohy zadaptujete jako něco ještě o dost hloupějšího, tak to bolí i lidi ve vedlejším kinosále. Bohužel bez velké snahy o "Lego parodování" jako tomu bylo u Batmana, i bez snahy o přesah jako tomu bylo u prvního filmu, tohle už je jen další tupý bumprásk animák pro nejmenší. 4/10(25.9.2017)

LEGO filmy se nikdy moc netrápili s příběhem, ale tohle už je vyloženě rezignace. Akční části na mě působily jako kdyby mi někdo před obličejem máchal omalovánkama, z toho by nemělo nic ani jojo. Co Ninjago drží nad vodou jsou kecací scény, tam se někdo vyřádil, i když asi trochu zapomněl na to, že píše hlavně pro děti. Ve výsledku je to ale pořád dvakrát povedenější, než drtivá většina animáků, které k nám dorazí.(25.9.2017)

Jsou to již tři roky co dorazil LEGO Příběh. Obrovské překvapení které dokázalo dokonale skloubit dětskou fantazii s dospělým humorem. Letos dorazil již jeden spin-off LEGO Batman film který sice fungoval o poznání méně ale pořád dokázal fungovat tak jak se na ochránce Gothamu sluší patří. A překvapivě funguje i druhý letošní spin-off Lego Ninjago film. Takže předně- Hrdinové filmu Ninjago mi nebyli před filmem známí takže jsem téměř nevěděl do čeho jdu. Bavil jsem se fakt od začátku do konce. LEGO® Ninjago® film dokáže zabit děti i dospělé- Dospělý humor ve filmu je a je ho opravdu hodně (Zkuste mi najít 8 leté děcko které pochopí odkaz na Whistlerovu matku či kung-fu filmy) a i když je český dabing slušný, originální verze s Jackie Chanem, Davem Francem či Michaelem Peňou by mě asi potěšila víc. Hlavní myšlenka filmu je vztah Llyoda a jeho podlého otce a o to jak se tito dva dávají dohromady- A závěr jejich příběhové linie dojme tak jak po předchozích 90 minutách má. Sice žijeme v roce 2017 kdy se otcovské otázky řeší ve filmech často ale LEGO Ninjago rozhodně nezaostává. Pohyblivá animace je pořád nádherná, stejně jako u předchozích LEGO filmů. Ninjago sice nemá takovou sevřenost jako původní LEGO příběh avšak s LEGO Batmanem se jedná o další fajn spin-off. A kostičkové univerzum mě nepřestává bavit. Takže se těším na LEGO příběh 2!(21.9.2017)

• LuiCJ

Ako fanúšik LEGO Ninjago série som bol dosť sklamaný. Nie, že by som od tohto filmu čakal veľa, ale Ninjago je niečo úplne iné. Film odštartoval novú tématickú LEGO sériu a tak to nemá ani s pôvodnymi stavebnicami/seriálom skoro nič spoločné. Je to dosť veľký mínus. Aj napriek tomu, že sa tvorcovia ako-tak snažili zachovať pôvodný výzor a postavy nindžov, veľmi sa im to nepodarilo. Vo filme sú z výborných postáv (Kai, Jay, Cole, Zane, a Majster Wu) úplne iné postavy, ktoré sa odlišujú od ostatných. A trápna Nya bola už niekto úplne iný. Celý príbeh bol úplne iný. Film sa hrá na emocionálny film s neskutočne veľkou myšlienkou. Celé je to jedná veľká nepodarená paródia na Star Wars, v ktorej je Lloyd Luke Skywalker a Garmadon Darth Vader atď. A najhoršie na tom je, že to robia pre deti. Malé 6-7 ročné deti prídu do kina na "rozprávku", zasmejú sa na tých zopár vtipoch a odídu. A viac nič. Nepochopia to. LEGO Paródie na Star Wars mám rád, nie však v takomto prevedení. Napr. výborne sa vydaril televízny seriál Lego Star Wars: Droid Tales. Meowthra (veľká živá mačka) bola úplna hlúposť a úplne narúšala celý príbeh a dej. Všetko sa tu miešalo, moderná technológia, nindžovia, mačky.. Jeden veľký neoriginálny mix. Takže príbeh bol dosť odfláknútý a nepáčil sa mi. Čo sa týka technickej stránky, film je urobený veľmi dobre. Špičkové stop-motion s pridanou 3D animáciou tu pôsobilo celkom dobre až na to, že sa tu len "bezdôvodne" bojovalo a scény sa mihali jedna za druhou, a bolo to dosť chaotické. LEGO filmy neberiem vážne. Neexistuje vážny LEGO film. A tento rozhodne patrí medzi ne. Veľmi premarnený nápad.(5.10.2017)

Šest nindžů vyzbrojených bojovými roboty musí odrazit další útok padoucha Garmadona, který chce město Ninjago ovládnout... V krátké hrané části filmu hraje Jackie Chan majitele obchodu se starými věcmi, který diváky do příběh Ninjago uvede. Jackie také namluvil postavu mistra Wu. Je docela škoda, že Michael Peña (FIRE NINJA) neměl více textu, protože toho moc nenamluvil.(14.10.2017)

• - Tvorcovia si dali špeciálne záležať na bojových scénach, ktoré sú už tradične silnou stránkou Lego filmov. Ich choreografiu vytvoril Jackie Chan. (krasomama)

• - Jedná sa o samostatný film, ktorý nemá spojitosť so seriálom Ninjago - Nindžova cesta (2011). (LuiCJ)