• Francie

Charles Gillibert

Marion Monnier

Kostýmy:

Jürgen Doering

Crossover duchárskej drámy a vražedného thrilleru, s intímnym ponorením do hlavnej postavy, ktorá sa vysporadúva so smrťou brata a súčasne hľadá samú seba. Film výborne využíva emo-hĺbku Kristen Stewart, prenasleduje ju na každom kroku, v každom emocionálnom výkyve, ktorými prechádza ako medzi kvapkami dažďa. Iba v najintímnejšej, masturbačnej scéne ju kamera nechá v spálni samú. Najlepšie zostrihaná, pätnásťminútová (!) esemeskovacia scéna ever. Príjemne mrazivá, depalmovská filmová hračka, ponorená do tajomstiev a nejednoznačnosti, stimulujúca zmyslový prežitok. A to ja rád. [Cannes](19.5.2016)

• verbal

Škaredý nesympatický kluk Kristián Pingl opět vytáhl ze svého pestrého nehereckého rejstříku obligátně konstantní výraz zpruzené emopiče, avšak místo prkenně vysávat homopýry a homodlaky se tentokráte vypravil plašit xichtem duchy. No duchy … Režisér Prdelajas je totiž urputný esoterický artista, tudíž v jeho podání anotované drama/napínač připomíná spíše řídkou rádoby uměleckou sračku/hloupou narkomanskou pičovinu. Navíc k uzoufání nudnou a otravnou. Bylo to přesně takhle, každá scéna cca 10 minut: otrávená pizda jede vlakem, otrávená pizda jede na skútru, otrávená pizda sedí v křesle a tupě čumí do zdi, otrávená pizda vidí šmouhu, otrávená pizda textuje, otrávená pizda si přes zákaz zkouší hadry jiné otrávené pizdy, otrávená pizda se prstí, otrávená pizda znovu textuje, otrávená pizda slyší šramot, otrávená pizda tupě čumí v hotelu, z něhož posléze vyjde asi duch!!! a potom slizký klátič té otrávené pizdy ze scény 7, a nakonec otrávená pizda jede do Ománu, kde, jak jinak, zase stojí a tupě čumí. Ke všem těm jakože sofistikovaným homoforám a anállogiím si ještě připočtěte vskutku bezednou hloubku dekadentně existenciální nitrolebeční prázdnoty pokaždé, když tam někdo otevře hubu, a vyjde vám skvostně metakokotsky vypointovaný stominutový výstřik scénáristické a režijní virchujozity. Ovšem i tak místní, tentokrát převážně maďarské vyhřáté klice transcendentních snílků zařehtaly alegorické vozy a uzrela „intímne ponory do hlavnej hrdinky v eroticko podmanivej atmosfére, významovo bohaté, no ťažko uchopiťelné miešanie žánrových pravidiel, metaforický zmysel motivu zrcadiel a technólogii, ktorý pomôže pochopiť sujet či ezoterickú tématiku, zo ktorej miestami realizmom až mrazí“. Ochochó, ako popičofsky sa dá popísať povrchná, nudná a zle nakrútená jebnutá kokotzina, keď si chalan stále musí stimulovať zmyslové prežitky rukami!(7.6.2017)

Když jsem měl na letošním Febiu diskuzi s kamarádem Malarkey na téma Kristen Stewart, bylo mně Tomáškem řečeno "nic moc, nebere mně". Já tedy říkám moc a bere mně a to tak, že si myslím, že v současném Hollywoodu patří mezi nejcharismatičtější a nejtalentovanější herečky vůbec. Film Personal Shopper je toho jasným důkazem, Kristen prakticky nesleze ze záběru a celý film táhne aniž by měla jedinou nudnou scénu. Film není žádný horor ani nějak zásadně strašidelný, ale je velmi poutavě natočen a vyprávěn. Některé scény ti spolehlivě zatají dech a třeba při čtení časových sms bych se po přečtení poslední sms strachy posral. Absolutně dokonalá filmařina mě nutí uvažovat o druhé kino projekci a přišití páté hvězdičky, protože něco tak intimně moderního jsem ještě neviděl.(28.3.2017)

Velmi originální a netradiční propojení existenciálně laděného artového filmu a duchařského soft hororu s kriminálním intermezzem... Jak je typické pro tvorbu Oliviere Assayase, jde opět o různorodou směsici významových rovin, postmoderní propletenec vysokého umění a pokleslých žánrů, ideový synkretismus, mix kosmopolitní hudby (hlavně ta Marlen Dietrich byla magická)...plus naprostá řemeslná virtuozita - bravurní kamera a její jízdy, naprosto úžasný střih (scéna chatování s Neznámým), uhrančivé herecké výkony...a hlavně chytrý a hloubavý scénář a vynikající režie! Tenhle film určitě není pro každého, pro mne osobně jedno z překvapení minulého roku...(2.7.2017)

Jděte na to. Neřešte hodnocení, ideálně ani trailer (já ho viděl asi před dvěma měsíci, ale kromě záběru jedoucího skůtru jsem si z něj nic nepamatoval) a buďte otevření. 24 hodin po projekci musím na Maureen pořád myslet, magnetická Kristen Stewart má charizma těch největších hollywoodských hereček. POMO a Wysch film pěkně vystihli a já bych se vůbec nedivil kdyby se Personal Shopper nakonec objevil na konci roku někde v mé topce. Cena za režii v Cannes? Proč ne. P.S. Samozřejmě nejde o horor, ale minimálně jedna sekvence bude i na konci roku určitě patřit mezi letošní top děsivé scény scény, brr.(27.3.2017)

• LIVINGDEAD

Když jsem viděl logo TV ARTE bylo mi jasné, že to bude píčovina. Televizní film, nezajímavé herečky....prostě děs.(30.4.2017)

Spoilery. Ústredná hrdinka sa živí ako nákupca vecí (najmä oblečenia v megadrahých butikoch) pre top modelku. Kým sa rozmaznaná fiflena váľa v posteli a rieši chujoviny, ona jazdí na skútriku medzi obchodmi (alebo ešte lepšie lieta v lietadlách medzi krajinami). Okrem toho je však médium a ako bonus má ojedinelú srdcovú poruchu. Jej vinou môže kedykoľvek zomrieť. Rovnakú mal aj jej brat a zároveň dvojča, ktorý nedávno zomrel. Aj on bol médium a sľúbili si, že ak jeden zomrie, druhý mu dá z druhého sveta znamenie, že odišiel v pokoji. A tak hrdinka cez deň pre kozu nakupuje oblečenie a v noci čaká na znamenie od brata, túlajúc sa popritom v strašidelných domoch. No uznajte, toto je vážne originálne. Navyše tu máte jedinečnú príležitosť vidieť prsia Kristen Stewart, ktorá sa mi páčila už vo Fincherovom úkryte v roku 2002. Problém tohto filmu je v tom, že som ho vôbec nepochopil. Stretnutie s duchom „ženy, dáviacej ektoplazmu“ malo akože čo znamenať? To bola čistá náhoda, nesúvisiaca s dejom? Kto jej písal správy? Alebo boli iba v jej predstavách? Čo s tým mal ten týpek, ktorého na konci chytila polícia? Naozaj zabil hrdinkinu klientku on, alebo ju zabila Kristen a hodila to naňho? Kto jej dal do bytu šperky od klientky? „Podvedome“ ich z miesta činu prepašovala ona, alebo jej ich tam niekto postrčil? Ak áno, kto? Ten chlapík, ktorého polícia chytila vo finále? A čo mal preboha znamenať koniec?! Že si to hrdinka celý čas iba predstavovala? Ozaj som to nepochopil. Musím ale jedným dychom dodať, že Kristen Stewart podáva kvalitný a sústredený výkon, ktorý ma celý čas držal pri pozornosti napriek tomu, že som vôbec nevedel, čo sa deje. Veľmi silná je i atmosféra. Mňa to skrátka bavilo. Ale neviem prečo.(21.8.2017)

Docela zajímavá psychologická dráma, která se pouze lehce otírá o Thriller. Kristen Stewart doposud neměla možnost žádným projektem vyloženě nadchnout, tak zde alespoň 2x ukáže cecky a doufá, že si jí tam někdo nahoře všimne. Zaujaly scény s Smskami, jinak nic zajímavého k vidění tu není. Z čeho jsou zdejší intoušové vedle je mi docela záhadou. 55%(22.4.2017)

Intimní studie samoty a odcizení v jiné zemi, která je jako taková mnohem děsivější, než duchařský rámec do něhož je zasazená. Olivier Assayas se noří a lehce šťouchá do společnosti, která žije ve stínu a postupně nahrazuje/vytlačuje lidský kontakt SMS/Messenger zprávami, díky čemuž se tak sama stává duchem bez reálných obrysů a tvarů.(25.3.2017)

Naprosto rozumím všem nízkým hodnocením. A stejně tak jsem si vědom toho, že ne pokaždé musí být (mysteriozní dramatický) film kompletně pochopen, aby se divákovi na několik dnů pevně nezakousl do mozkovny. Budu nad tím dlouho přemýšlet!(30.4.2017)

• S.Quentin QUALE

K tomuto se časem vrátím třeba. Zatím 2x puštěno, 2x luxusně zaspáno....(2.5.2017)

• Psychor

Duchařský horor? Techno thriller? Olivier Assayas evidentně neví, kterým směrem se vlastně ubírat, a tak mezi žánry naprosto bezkoncepčně přeskakuje, aniž by se mu některý podařilo zásadněji naťuknout. Kdyby se rozhodl opustit filmový průmysl, tak by nepochybně našel uplatnění i jako cukrář u pejska a kočičky, jelikož natočil dokonalou bezpohlavní míchanici. Snímku zároveň podráží nohy i k uzoufání utahané tempo, jenž opět svědčí o Assayasově neobratné režii, a především emočně oploštělá Kristen Stewart, která zde bohužel obdržela další roli přímo na tělo. Zejména kvůli jejímu bezkrevnému herectví působí Personal Shopper studeně jako psí čumák. Vůbec se nedivím reakci publika na novinářské projekci v Cannes, kde byla Kristen zcela po zásluze vypískána a vybučena. Jakožto zdejší hororový expert nicméně projevím svou pověstnou velkorysost a udělím snímku alespoň jednu hvězdu.(17.4.2017)

Podľa mňa parádna variácia na Kim Ki - duka. Nemal som ani najmenšie tušenie čo idem pozerať, až ma pár scén pekne zaskočilo! 90%(22.4.2017)

Personal Shopper vás nedostane ani tak príbehom, ktorý je koniec koncov dosť mätúci a svojim záverom až príliš otvorený a nejednoznačný, ako svojou záhadnou, eroticko-podmanivou a vťahujúcou atmosférou, ktorú má na svedomí prvotriedny výkon K. Stewart a precízna réžia. Myslím, že po tomto snímku si už o K. Stewart nedovolí nikto pochybovať, že je výborná herečka a že ju jej osobitý prejav a originálny štýl hrania radí k tým najzaujímavejším herečkám vôbec. Všetko v tomto snímku stojí a padá na nej, vlastne je v každej scéne a v každej scéne ma dokázala totálne uhranúť. Skrátka tu to po hereckej stránke rozbalila naplno a dala do toho všetko to najlepšie z nej. Škoda toho záveru, nehľadajte v tom nijaké významy ani vysvetlenia, tie sú tak nejednoznačné, že si to každý môže vysvetliť po svojom - 100 ľudí, 100 chutí v tomto prípade platí do bodky. Keby sa to uzavrelo rozumnejšie, mohlo sa po mysterióznej stránke zo snímku vyťažiť ešte viac. Ale aj tak, slušný nadpriemer bez mrknutia. 80/100(2.5.2017)

Hodinu a třičtvrtě dlouhá intimní pouť s Kristen Stewart. Už to samotné mi stačí na zábavný večer. Assayas nijak zvlášť nevybočuje od svého stylu vyprávění, kterým mě docela zaujal ve svém předchozím Sils Maria. V určitých momentech je však možná ještě nejednoznačnější a tím balancuje o něco víc na hraně, která určuje, o čem film vlastně je. A to je asi můj jediný problém s Personal Shopperem. Je to hrozně dobře koukatelný guláš, který chvílemi smysl dává a jindy působí jako žánrová přeskakovaná. Když se pak ale podíváte, jak si Kristen Stewart zkouší šaty, může vám to být celé jedno. 6,5/10(18.5.2017)

Malo to hluché miesta, ale aj miesta silno napínavé. A Kristen sa mi tu neuveriteľne páčila. Vôbec som nevedela, že v PS majú byť nejaké nadprirodzené prvky a príjemne ma to prekvapilo. Nežiadúco vnímam, že som po kine chcela ísť strašne nakupovať. Ako dobre, že mi zo skúšaných vecí nič nesadlo. Aspoň som ušetrila :) Btw, váhala som aj nad štyrmi hviezdami, ale toľko som dala deň predtým videnej Nikite a teda, to bol pre mňa o niekoľko tried lepší film. (Lumiere - 10.8.2017)(11.8.2017)

Originální, pro mne však málo přesvědčivé. I když Kristen ukáže víc, než jsme zvyklí. Kdyby se film držel pouze jedné línie, bylo by to možná na čtyři, takhle zůstávám lehce nespokojen. Více, možná někdy jindy, po dalším zhlédnutí.(29.4.2017)

Ale áno, o Kirsten sa dá povedať, že hrá skoro stále rovnako, lenže veľmi prirodzene a mňa ona skrátka baví. V každom jej filme. Ešte aj výborne vyzerá. Film mal naozaj štýl, presne ako tie handry, ktoré nakupovala. Páčila sa mi atmosféra, ktorá bola raz nesmierne nepríjemná, inokedy mala na mňa ukľudňujúce účinky. Zvláštna vecička, ale uhrančivá. A. D. Lie .. síce krátko, ale potešil.(2.5.2017)

Páčilo sa mi to hlavne preto, lebo sa to nedá ľahko uchopiť. Využitie niekoľkých žánrových pravidiel je tu zmiešaných do nesúrodej kaše, ktoré postupne vypúšťa vizuálne a emocionálne čisté indície, ale v inom prevedení by to bola nefunkčná blbosť. Assayas už druhý krát vsádza na Stewartovej herectvo a znova mu to vychádza. Jej postava je nám na konci filmu dôverne známa a rozumieme každej jednej motivácií, hoci nám nemusia dávať zmysel. Prístupné a zároveň odťažité. Významovo bohaté, ale pritom veľmi skúpe na slovo. Otvorené, ale to neznamená, že sa jedná o tie povestné otvorené dvere, ktoré vás vsajú do priestoru a zanechajú na vás stopu. Hoci film si zapamätáte určite. Nebyť posledných 20 sekúnd bolo by to možno aj za 5.(23.5.2017)

• Davered

Nejdelsi filmovy SMS chat, Kristen Stewart nahore bez, sklenicky padajici ze vzduchu, a vic uz nic. Mozna to neni duch, ale rozhodne je to bez zivota.(28.2.2017)

<< předchozí 1 2 3 4