• Francie

Charles Gillibert

Marion Monnier

Kostýmy:

Jürgen Doering

Crossover duchárskej drámy a vražedného thrilleru, s intímnym ponorením do hlavnej postavy, ktorá sa vysporadúva so smrťou brata a súčasne hľadá samú seba. Film výborne využíva emo-hĺbku Kristen Stewart, prenasleduje ju na každom kroku, v každom emocionálnom výkyve, ktorými prechádza ako medzi kvapkami dažďa. Iba v najintímnejšej, masturbačnej scéne ju kamera nechá v spálni samú. Najlepšie zostrihaná, pätnásťminútová (!) esemeskovacia scéna ever. Príjemne mrazivá, depalmovská filmová hračka, ponorená do tajomstiev a nejednoznačnosti, stimulujúca zmyslový prežitok. A to ja rád. [Cannes](19.5.2016)

Hodinu a třičtvrtě dlouhá intimní pouť s Kristen Stewart. Už to samotné mi stačí na zábavný večer. Assayas nijak zvlášť nevybočuje od svého stylu vyprávění, kterým mě docela zaujal ve svém předchozím Sils Maria. V určitých momentech je však možná ještě nejednoznačnější a tím balancuje o něco víc na hraně, která určuje, o čem film vlastně je. A to je asi můj jediný problém s Personal Shopperem. Je to hrozně dobře koukatelný guláš, který chvílemi smysl dává a jindy působí jako žánrová přeskakovaná. Když se pak ale podíváte, jak si Kristen Stewart zkouší šaty, může vám to být celé jedno. 6,5/10(18.5.2017)

• berusche

Hlavni hrdinka trpi!!!! A je to na ni hodne videt. Neda se uprit, ze v tomhle pripade masker a kostymerka odvedli pul hereckeho vykonu Stewartove. Zbytek dotahla svym depresivnim ksichtem a pohyby, skoda jen, ze tak statickymi, tudiz po par desitkach minut zacnou nudit. Pokud mel byt zaver o sebenalezeni dusevni poruchy, je to blby. Nedava to totiz ve spouste momentu smysl. Pokud mel byt o nadprirozenu, bylo to lacine.(13.5.2017)

Probably the most underrated movie this year... so far. Největší omyl bude považovat tenhle snímek za duchařskej / supernatural thriller. Film je absolutně o něčem jiným - o hledání sebe sama, smutku, osamocení nejen ve studený Pařiži, přežívání... a možná i nějakým tom duchovi. Filmová hádanka, Kristen Stewart v doposud herecky nejsilnější roli, skvěle nasnímané napětí, smysluplně odvyprávěné puzzle. Ironií osudu je, že teprve po zhlédnutí Personal Shopper mi dochází, jak moc jsem nedocenil Sils Maria, a jak silný filmař Assayas je. Bravo. [Febiofest 2017](24.3.2017)

Ale áno, o Kirsten sa dá povedať, že hrá skoro stále rovnako, lenže veľmi prirodzene a mňa ona skrátka baví. V každom jej filme. Ešte aj výborne vyzerá. Film mal naozaj štýl, presne ako tie handry, ktoré nakupovala. Páčila sa mi atmosféra, ktorá bola raz nesmierne nepríjemná, inokedy mala na mňa ukľudňujúce účinky. Zvláštna vecička, ale uhrančivá. A. D. Lie .. síce krátko, ale potešil.(2.5.2017)

• - Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)