• Francie

Charles Gillibert

Marion Monnier

Kostýmy:

Jürgen Doering

Ale áno, o Kirsten sa dá povedať, že hrá skoro stále rovnako, lenže veľmi prirodzene a mňa ona skrátka baví. V každom jej filme. Ešte aj výborne vyzerá. Film mal naozaj štýl, presne ako tie handry, ktoré nakupovala. Páčila sa mi atmosféra, ktorá bola raz nesmierne nepríjemná, inokedy mala na mňa ukľudňujúce účinky. Zvláštna vecička, ale uhrančivá. A. D. Lie .. síce krátko, ale potešil.(2.5.2017)

Docela zajímavá psychologická dráma, která se pouze lehce otírá o Thriller. Kristen Stewart doposud neměla možnost žádným projektem vyloženě nadchnout, tak zde alespoň 2x ukáže cecky a doufá, že si jí tam někdo nahoře všimne. Zaujaly scény s Smskami, jinak nic zajímavého k vidění tu není. Z čeho jsou zdejší intoušové vedle je mi docela záhadou. 55%(22.4.2017)

Probably the most underrated movie this year... so far. Největší omyl bude považovat tenhle snímek za duchařskej / supernatural thriller. Film je absolutně o něčem jiným - o hledání sebe sama, smutku, osamocení nejen ve studený Pařiži, přežívání... a možná i nějakým tom duchovi. Filmová hádanka, Kristen Stewart v doposud herecky nejsilnější roli, skvěle nasnímané napětí, smysluplně odvyprávěné puzzle. Ironií osudu je, že teprve po zhlédnutí Personal Shopper mi dochází, jak moc jsem nedocenil Sils Maria, a jak silný filmař Assayas je. Bravo. [Febiofest 2017](24.3.2017)

Páčilo sa mi to hlavne preto, lebo sa to nedá ľahko uchopiť. Využitie niekoľkých žánrových pravidiel je tu zmiešaných do nesúrodej kaše, ktoré postupne vypúšťa vizuálne a emocionálne čisté indície, ale v inom prevedení by to bola nefunkčná blbosť. Assayas už druhý krát vsádza na Stewartovej herectvo a znova mu to vychádza. Jej postava je nám na konci filmu dôverne známa a rozumieme každej jednej motivácií, hoci nám nemusia dávať zmysel. Prístupné a zároveň odťažité. Významovo bohaté, ale pritom veľmi skúpe na slovo. Otvorené, ale to neznamená, že sa jedná o tie povestné otvorené dvere, ktoré vás vsajú do priestoru a zanechajú na vás stopu. Hoci film si zapamätáte určite. Nebyť posledných 20 sekúnd bolo by to možno aj za 5.(23.5.2017)

Ak by sa ma zajtra dakto opýtal o čom bol tento pravzláštny film, tak by som buď nevedel odpovedať. Alebo by som povedal, že o žene čo nakupuje, esemeskuje a tára sprostosti. Harf si ma bude určite zase raz doberať, že som prihodil hviezdu za rozkošné ... ale to nie je pravda! :) O ducharine vlastne netreba hovoriť, lebo buď tam nie je, alebo je ju tam cítiť slabúčko, ako harmančekový čajíček. A vlastne neviem čo som pozeral...(3.5.2017)

• - Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)