• Francie

Charles Gillibert

Marion Monnier

Kostýmy:

Jürgen Doering

Když jsem měl na letošním Febiu diskuzi s kamarádem Malarkey na téma Kristen Stewart, bylo mně Tomáškem řečeno "nic moc, nebere mně". Já tedy říkám moc a bere mně a to tak, že si myslím, že v současném Hollywoodu patří mezi nejcharismatičtější a nejtalentovanější herečky vůbec. Film Personal Shopper je toho jasným důkazem, Kristen prakticky nesleze ze záběru a celý film táhne aniž by měla jedinou nudnou scénu. Film není žádný horor ani nějak zásadně strašidelný, ale je velmi poutavě natočen a vyprávěn. Některé scény ti spolehlivě zatají dech a třeba při čtení časových sms bych se po přečtení poslední sms strachy posral. Absolutně dokonalá filmařina mě nutí uvažovat o druhé kino projekci a přišití páté hvězdičky, protože něco tak intimně moderního jsem ještě neviděl.(28.3.2017)

Koprodukční psychologické drama s bídnou atmosférou, které chce být zároveň thrillerem a trochu i mysteriózním horrorem, částečně zachraňuje sympatický pokus o pointu. Jako celek film není příliš srozumitelný, což je paradoxní, když režisér Assayas je zároveň i autorem scénáře. Dalším paradoxem je výkon Kristen Stewart, která na jednu stranu táhne sama celý film, v dramatických scénách ovšem až trapně přehrává a pro svoji postavu se jí moc nedaří vyprodukovat dostatečně silné lidské emoce. 59%(1.5.2017)

Velmi originální a netradiční propojení existenciálně laděného artového filmu a duchařského soft hororu s kriminálním intermezzem... Jak je typické pro tvorbu Oliviere Assayase, jde opět o různorodou směsici významových rovin, postmoderní propletenec vysokého umění a pokleslých žánrů, ideový synkretismus, mix kosmopolitní hudby (hlavně ta Marlen Dietrich byla magická)...plus naprostá řemeslná virtuozita - bravurní kamera a její jízdy, naprosto úžasný střih (scéna chatování s Neznámým), uhrančivé herecké výkony...a hlavně chytrý a hloubavý scénář a vynikající režie! Tenhle film určitě není pro každého, pro mne osobně jedno z překvapení minulého roku...(2.7.2017)

• Psychor

Duchařský horor? Techno thriller? Olivier Assayas evidentně neví, kterým směrem se vlastně ubírat, a tak mezi žánry naprosto bezkoncepčně přeskakuje, aniž by se mu některý podařilo zásadněji naťuknout. Kdyby se rozhodl opustit filmový průmysl, tak by nepochybně našel uplatnění i jako cukrář u pejska a kočičky, jelikož natočil dokonalou bezpohlavní míchanici. Snímku zároveň podráží nohy i k uzoufání utahané tempo, jenž opět svědčí o Assayasově neobratné režii, a především emočně oploštělá Kristen Stewart, která zde bohužel obdržela další roli přímo na tělo. Zejména kvůli jejímu bezkrevnému herectví působí Personal Shopper studeně jako psí čumák. Vůbec se nedivím reakci publika na novinářské projekci v Cannes, kde byla Kristen zcela po zásluze vypískána a vybučena. Jakožto zdejší hororový expert nicméně projevím svou pověstnou velkorysost a udělím snímku alespoň jednu hvězdu.(17.4.2017)

• sir-dave

Stewartka má tady zase ten svůj klasický utrápený výraz jakoby chtěla, aby už ten natáčecí den skončil a mohla se jít lesbit do karavanu se svoji přítelkyní. To nejzajímavější je, že je polovina filmu proesemeskována, ikdyž jsem od závěru čekal ještě více. Plno věci mi přišlo nedotažených, atmosféra mě moc nechytla a ta linie jako nákupčí byla zralá na přeskakování.(11.5.2017)

• - Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)