• Francie

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Francie / Německo, 2016, 105 min

Tri rozne filmy v jednom baleni a ani jeden z nich nie je ziadna vyhra. Pretoze v hororovych castiach su duchovia z caspera, thrillerova cast je malo rafinovana a dramaticka prilis chladna. A ja vazne nemam pri takto nudnych filmoch chut desifrovat, co to malo cele symbolizovat. Zachranuje to tak iba vynikajuca kirsten stewart, par posobivych momentov a prijemny WTF zaver 5/10(27.1.2018)

Ak by sa ma zajtra dakto opýtal o čom bol tento pravzláštny film, tak by som buď nevedel odpovedať. Alebo by som povedal, že o žene čo nakupuje, esemeskuje a tára sprostosti. Harf si ma bude určite zase raz doberať, že som prihodil hviezdu za rozkošné ... ale to nie je pravda! :) O ducharine vlastne netreba hovoriť, lebo buď tam nie je, alebo je ju tam cítiť slabúčko, ako harmančekový čajíček. A vlastne neviem čo som pozeral...(3.5.2017)

Koprodukční psychologické drama s bídnou atmosférou, které chce být zároveň thrillerem a trochu i mysteriózním horrorem, částečně zachraňuje sympatický pokus o pointu. Jako celek film není příliš srozumitelný, což je paradoxní, když režisér Assayas je zároveň i autorem scénáře. Dalším paradoxem je výkon Kristen Stewart, která na jednu stranu táhne sama celý film, v dramatických scénách ovšem až trapně přehrává a pro svoji postavu se jí moc nedaří vyprodukovat dostatečně silné lidské emoce. 59%(1.5.2017)

Když jsem měl na letošním Febiu diskuzi s kamarádem Malarkey na téma Kristen Stewart, bylo mně Tomáškem řečeno "nic moc, nebere mně". Já tedy říkám moc a bere mně a to tak, že si myslím, že v současném Hollywoodu patří mezi nejcharismatičtější a nejtalentovanější herečky vůbec. Film Personal Shopper je toho jasným důkazem, Kristen prakticky nesleze ze záběru a celý film táhne aniž by měla jedinou nudnou scénu. Film není žádný horor ani nějak zásadně strašidelný, ale je velmi poutavě natočen a vyprávěn. Některé scény ti spolehlivě zatají dech a třeba při čtení časových sms bych se po přečtení poslední sms strachy posral. Absolutně dokonalá filmařina mě nutí uvažovat o druhé kino projekci a přišití páté hvězdičky, protože něco tak intimně moderního jsem ještě neviděl.(28.3.2017)

• berusche

Hlavni hrdinka trpi!!!! A je to na ni hodne videt. Neda se uprit, ze v tomhle pripade masker a kostymerka odvedli pul hereckeho vykonu Stewartove. Zbytek dotahla svym depresivnim ksichtem a pohyby, skoda jen, ze tak statickymi, tudiz po par desitkach minut zacnou nudit. Pokud mel byt zaver o sebenalezeni dusevni poruchy, je to blby. Nedava to totiz ve spouste momentu smysl. Pokud mel byt o nadprirozenu, bylo to lacine.(13.5.2017)

• - Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17. května 2017 na Cannes FF. (Stoka)