• Francie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor

Francie / Německo, 2016, 105 min

Maureen má problém se strašidly, záhadným esemeskovým datlem, tak trochu se svojí zaměstnavatelkou a především sama se sebou. Takže ideální role pro Kristen Stewart, která se filmem vyloženě protrápila (myšleno v dobrém) a dokázala to celé nést na hrbu od začátku až do konce. Ono jí vlastně nic jiného nezbývalo, protože film toho jinak příliš nenabízí. Duchařská scéna byla sice docela fajn a souvislá sms sekvence také, ale to byly spíš takové výkřiky ne vyloženě do tmy, ale do šera určitě. A nijak zvlášť to neopepřila ani Kristen nahoře bez či masturbační scéna, což byly pasáže, které postrádaly smysl a sloužily spíš k tomu, aby se rozkřiklo, že "ta buchta z Tvajlajtu ukazuje kozy a dělá si to prstama"..Jiný význam v tom nevidím. Jednou se na to kouknout dá, ale to je tak všechno. 55%(21.5.2017)

• luka4615

Koncepce filmu Personal Shopper jistě na papíře vypadala skvěle, avšak výsledek zas tak povedený není. Film totiž obsahuje jen pár světlých momentů, jelikož hlavní dominantní notu zde "drží" scénáristická nevyváženost, hluchá místa se zcela zbytečnými scénami a k uzoufání nevýrazná Kirsten Stewart. PS: Zdálo se mi to, nebo jsem vážně skoro čtvrtinu filmu sledoval, jak si postava Kirsten Stewart s někým píše? „I don't even know if I believe in that. But... Lewis did. And I- I have to give his... spirit -whatever you wanna call it- a chance to prove him right.“(30.4.2017)

Ešte pred nedávnom mohol byť jej filmový partner zo série STMIEVANIE, ktorá ich oboch preslávila, pyšný na to, že ulovil Cronenberga. Ale Kristen dokazuje takmer každou novou úlohou, že je aj tak úplne iná herecká liga. V tomto excentrickom, pochmúrne atmosférickom a ťažko uchopiteľnom filme Oliviera Assayasa, jedného z najpodivnejších autorov svetového filmu, to je vidieť viac než kedykoľvek predtým...(3.5.2017)

Spoilery. Ústredná hrdinka sa živí ako nákupca vecí (najmä oblečenia v megadrahých butikoch) pre top modelku. Kým sa rozmaznaná fiflena váľa v posteli a rieši chujoviny, ona jazdí na skútriku medzi obchodmi (alebo ešte lepšie lieta v lietadlách medzi krajinami). Okrem toho je však médium a ako bonus má ojedinelú srdcovú poruchu. Jej vinou môže kedykoľvek zomrieť. Rovnakú mal aj jej brat a zároveň dvojča, ktorý nedávno zomrel. Aj on bol médium a sľúbili si, že ak jeden zomrie, druhý mu dá z druhého sveta znamenie, že odišiel v pokoji. A tak hrdinka cez deň pre kozu nakupuje oblečenie a v noci čaká na znamenie od brata, túlajúc sa popritom v strašidelných domoch. No uznajte, toto je vážne originálne. Navyše tu máte jedinečnú príležitosť vidieť prsia Kristen Stewart, ktorá sa mi páčila už vo Fincherovom úkryte v roku 2002. Problém tohto filmu je v tom, že som ho vôbec nepochopil. Stretnutie s duchom „ženy, dáviacej ektoplazmu“ malo akože čo znamenať? To bola čistá náhoda, nesúvisiaca s dejom? Kto jej písal správy? Alebo boli iba v jej predstavách? Čo s tým mal ten týpek, ktorého na konci chytila polícia? Naozaj zabil hrdinkinu klientku on, alebo ju zabila Kristen a hodila to naňho? Kto jej dal do bytu šperky od klientky? „Podvedome“ ich z miesta činu prepašovala ona, alebo jej ich tam niekto postrčil? Ak áno, kto? Ten chlapík, ktorého polícia chytila vo finále? A čo mal preboha znamenať koniec?! Že si to hrdinka celý čas iba predstavovala? Ozaj som to nepochopil. Musím ale jedným dychom dodať, že Kristen Stewart podáva kvalitný a sústredený výkon, ktorý ma celý čas držal pri pozornosti napriek tomu, že som vôbec nevedel, čo sa deje. Veľmi silná je i atmosféra. Mňa to skrátka bavilo. Ale neviem prečo.(21.8.2017)

• berusche

Hlavni hrdinka trpi!!!! A je to na ni hodne videt. Neda se uprit, ze v tomhle pripade masker a kostymerka odvedli pul hereckeho vykonu Stewartove. Zbytek dotahla svym depresivnim ksichtem a pohyby, skoda jen, ze tak statickymi, tudiz po par desitkach minut zacnou nudit. Pokud mel byt zaver o sebenalezeni dusevni poruchy, je to blby. Nedava to totiz ve spouste momentu smysl. Pokud mel byt o nadprirozenu, bylo to lacine.(13.5.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17. května 2017 na Cannes FF. (Stoka)

• - Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)