Geronimo (festivalový název)

(festivalový název)

Drama / Komedie / Hudební

Francie, 2014, 107 min

• Malarkey

Podle obsahu to vyznělo jako zajímavý film. Skutečnost byla taková, že tu do sebe šli Turci proti Cikánům, což dvakrát nebylo zřejmý, kdo je kdo. Výsledkem je ale film, kterej je neuvěřitelně narvanej balkánskou výbušností, kterou jsem nebyl schopnej zpracovat. Třeba ta Céline Sallette, co tam hraje tu vyšetřovatelku a celej film tam chodí a dělá, jak kdyby jí to všecko patřilo. Já jsem si spíš na druhou stranu říkal, co se jim do toho sere. Protože pak se vůbec nemůže divit, když se něco posere. Místy dokonce musím říct, že film mi přišel dost násilnej a agresivní...až zbytečně. Přispívali k tomu jak Cikáni, Turci, tak samotná muzika. Prostředí by pak bylo docela zajímavý, ale výsledek je takovej, že jakmile se tam objevil nějakej pro mě nepochopitelnej taneček!? nebo jakejkoliv jinej divnej pohyb, byl jsem úplně mimo a čekal jsem, až film jako takový skončí.(24.11.2014)