Redwood Massacre, The

Horor
Velká Británie, 2014, 82 min

Partia dobrodružne naladených kamarátov sa vydáva na výlet do lesa v Redwoode, o ktorom kolujú legendy, že sa v ňom skrýva maskovaný vrah. Kedysi sa na tomto mieste odohral krvavý masaker, v súčasnosti ide najmä o miesto pre zábavu. Namiesto plánovaného oddychu v prírode sa však partia presvedčí, že legenda o lesnom vrahovi je pravdivá. Po dvadsiatich rokoch je zabijak späť a dychtí po nových obetiach... (Marceloo)

Marceloo

Už druhý horor v tomto týždni, ktorému som dal také hodnotenie ako ešte nikto. Horory z VB velmi nemusím, ale tento sa mi páčil. Pekný lesík, strašidelná historka a opustená farma plná nástrojov na mučenie vytvorili pre mňa peknú atmosféru. Vo filme je obrovské množstvo krvi, čo je len dobre. Velmi sa mi páčil vrah, ktorý v celom filme nepovedal ani slovo a taktiež mal pekný kostým. Masku mal podobnú, aká bola v mojej srdcovke The Town, that Dreaded Sundown, takže nemám čo vytýkať. Taktiež bol úplne nelútostný a s nikým sa nemaznal. Najhoršou vecou na tomto filme sú ostatné postavy a celé obsadenie. Absolútne nesympatické postavy a nepekné dievčatá. Tá jedna, ktorá stála aspoň trochu za to, zomrela na stole ako prvá, takže to bol fakt mínus. ()

ricci.s

Typický dementný slasher o partičke mladých, ktorí si vyrazia za dobrodružstvom do lesíka a ku domčeku, v ktorom bola pred mnohými rokmi zmasakrovaná rodinka, a čo čert nechcel, sekerkový zabijak v maske je späť a s radosťou pokračuje vo svojej krvavej práci. Gore dobré, krvi bolo dosť, maniak podľa mňa nezaujímavý, ale aspoň bol neľútostný, a tak likviduje jedného teenagera za druhým, vytrháva im vnútornosti, reže a seká ich na kúsky, a krv strieka na všetky strany. Scenár, atmosféra či príbeh = 0%. Aspoň že je to vcelku solídne nakrútené. Na jedno pozretie pomerne neškodné. ()

George Stobbart

Snaha o pripomenutie starých dobrých lesných slasherov, skombinovaná s novšími explo / torture vsuvkami, čo však v tomto prípade dokopy celkom nefunguje. Prostredie fajn, mordy tiež ušli, hlavný killer dobrý, ale ostatné postavy poriadne vymleté a vadil mi na tom aj akýsi umelo naivný – priblblý nádych. Ináč sa to pozrieť dalo, zjemniť to o tú (zrejme zámernú) stupiditu a bolo by za 3*. ()

Kudly4

Tisíckrát omletý příběh, nezajímavé postavy + nehorázná naivita, nudné prostředí, herečky až na jednu absolutně nekoukatelné, nulová nahota, Gore bez nápadu, neoriginální maska killera. Z Anglie je dobrý Horor, tak jeden z dvaceti, tenhle to ale určitě není. Hvězda za slušný rozjezd, za občasný masakr, který nebyl mimo kameru, ale to jsou za mě asi jediný plusy. Určitě nedoporučuji. (58. hodnocení, Full HD) ()

kaylin

„The Redwood Massacre“ má ještě jeden základní problém, kromě toho, že je celkem klišovitý a nijak překvapivý. Je to skutečnost, že budete mít místy pocit přílišného natahování. V podstatě v polovině filmu si říkáte, že už by klidně mohl být konec a vůbec by to ničemu neublížilo. Když dojdete do finále, je tenhle pocit ještě o něco silnější. Snadno zapomenutelný a těžko rozpoznatelný slasher. ()