Svetom v budúcnosti otrasie hrozivý vírus, ktorý má natoľko smrtiace účinky, že zanechá celú planétu neobývateľnou. Čo je ešte horšie, zabije všetky plodné ženy na svete, čím zmarí nádeje ľudstva obnoviť svetovú populáciu. Presnejšie, zahynú všetky takéto ženy okrem jednej. Špeciálne jednotky dostanú za úlohu túto ženu sprevádzať na novú domovskú planétu, Zem 2. Tím v zložení veliteľa Micka, odborníka na výbušniny a horolezectvo prezývaného Big Guy, harvardského lekárskeho experta Doca, ostrostrelca Snipera, technického génia Snoopa a profesionálneho vojaka Tanka sa vydáva na novú Modrú planétu vo viere, že bude bezpečná a zároveň neobývaná. Táto nádej sa im však nesplní, pretože hneď po pristaní musia bojovať o život v malom bunkri, skrývajúc sa pred neviditeľným nepriateľom. Musia prekonať nástrahy siete tunelov a izieb, ktoré sú čím ďalej, tým menšie. Postihne ich vyčerpanosť, klaustrofóbia a krvilačná beštia imúnna voči guľkám zo zbraní. Oni však nemajú na výber: musia za každú cenu ochrániť Zásielku, čo je prezývka mladej ženy. Kto zvíťazí v hrozivej hre na mačku a myš? (Incantator)

Marceloo

Tento film je hororom hlavne pre ludí,ktorí majú klaustrofóbiu. Pre iného to nemá efekt. Problémom je,ze vojaci zomrú hned a zostane len Tank proti Alienovi. Ten vyzerá úplne slabo. Tank ide cez úplne úzke rúry,ale zvláda to dobre. Chystá sa prequel a aj ten si pozriem len kvôli Tank. ()

George Stobbart

Tím ozbrojencov je v budúcnosti poverený ochrániť a eskortovať poslednú plodnú ženu na svete, no útek pred nepriateľmi ich zaženie do podzemnej siete tunelov. A tu na nich samozrejme nečaká nič dobré. Klaustrofobický sci-fi horor, ktorý sa snaží byť takým nízkorozpočtovým krížencom "Children of Men","Aliens" a "The Descent". Čo sú samozrejme prvotriedne látky, ktorým sa tento jednoduchučký béčkový survival nemôže priblížiť. To však neznamená, že by vôbec nestál za pozretie. Atmosféra tajomna, neistoty a predovšetkým stiesnenosti vcelku funguje, monster vzhľad je zaujímavý - žiadny chabý CGI shit, častá tma a obmedzené prostredie ako-tak kryjú rozpočtové nedostatky, no obsahovo je to slabšie a stereotypné. Predsa len, pozerať sa hodinu a pol na pár ľudí zmätene natlačených v tmavej rúre nie je až také terno. ()

kaylin

Bohužel „Crawl or Die“ je příliš roztahané na to, aby divák udržel svou pozornost celou dobu. Napětí je dlouhou stopáží eliminováno a nezachrání to ani herečka, která poměrně věrně zahrává to, že je skutečně v háji a že má velmi malou šanci se dostat ven. Černé záběry, a kterých nic nevidíte, tomu nepomáhají, i díky nim nakonec dochází k tomu, že vás to po nějaké době prostě přestane bavit. ()

Rodriguez

Když si tvůrce lokne ohnivé vody a začne přemýšlet o píč*vin*ch, tak vznikne "Crawl or Die", kdy se jeden vetřelec v podobě krtka, snaží na planetě Zemi 2, zabít vycvičené komando zabijáků, kteří mají chránit důležitý subjekt na záchranu rasy! 15% ()

DJ Rocco iNc

Najzaujímavejšia vec na celom tomto prepadáku bola iba a jedine tá sexica TANK. Nič iné. Celý film liezli v tuneli a len zastavili, pozreli sa, či niečo nie je za nimi a šli ďalej. Po minúte to isté. A to film mal asi hodinu a pol. Takže celý film som nevidel nič iné, ako plazenie v tuleni a otáčanie sa za sebou, plus sem tam nejaká príšerka zaútočila. Keby na mňa tá TANK necerila sexi zadoček, ani tú jednu hviezdičku by som tomu nedal. ()

lennyd

Záchrana lidstva, resp. jediné plodné ženy, která ještě žije, je v rukou zásahového týmu, který ji jako jediný může dopravit na novou planetu, zvanou poeticky Země 2. Jenže Země 2 není tak mírumilovná a neobydlená, jak se na první pohled zdálo, a tým má více práce se záchranou svých zadnic než čekali. Nakonec stejně musí před neviděným zlem prchat, a to do tunelů v podzemí. Ale ono se to orientuje ve tmě a ve stísněných prostorech daleko lépe, než člověk... Uh, že já se vždycky nechám nalákat na nějakou hovadinu. Tohlencto, co mělo náznak (ale opravdu velmi jemný náznak) křížence Potomků lidí (poslední plodná žena na Zemi), případně Vetřelce (a podobných), se sice u výše zmíněných filmů inspirovalo, ale nakonec se vydalo úplně jiným směrem. Aby se ušetřilo, tak se 95% filmu odehrává v černočerné tmě (není třeba investovat do efektů, do makeupu herců, do světel - prostě paráda). Scénář taky někdo spíchl na koleni, jinak nevím proč by vymyslel takovou ptákovinu jako síť potrubí na nově objevené planetě. Ani po herecké stránce (když náhodou bylo něco vidět) film nijak neexceloval, hlavně mne iritovala hlavní hrdinka (která měla být tou nejakčnější), ale celou dobu povzdychávala nebo pofňukávala. Pokud náhodou trpíte kombinaci masochismu a klaustrofobie, tak vám vřele tento film doporučuji - ostatní ruce pryč... ()

zolo23

Pozor! Film je určený len pre klaustrofobikov, ktorý po dopozeraní budú na tom ešte horšie ako boli. Film bez scenára, bez akejkoľvek pointy vystačujúci si s pár kulisami a jednou sexy Nicole, ktorá nemá čo hrať a tak jej neostáva nič iné ako vzdychať (ako pornoherečka by určite obstála) a plaziť sa v čoraz užších rúrach. P.S. : V asi 50 minúte ma chytilo sranie, v tej dobe sa Nicole spolu s "balíčkom" plazili v (kde inde?) rúre, keď som dokonal potrebnú vec a vrátil som sa k filmu čakalo ma obrovské prekvapenie!! Nicole alias Tank bola v rúre!! P.S.2 : V jednej scéne sa Nicole tak nešikovne v rúre otáčala, že sa jej prdel (priznávam veľmi cool) ocitla na celej obrazovke a mňa skoro porazilo! Neváhajúc s nadšením som sa pobral k telke a úctivo ju objal...Nicole si tú hviezdu zaslúži, povedal som si a s nesmiernou radosťou som film dopozeral :) ()

Šakalík

Autoři zaslouží uznání za to, že dokázali natočit film trvající 85 minut absolutně bez příběhu. Celý „děj“, dá-li se tomu tak vůbec říkat, si vystačí s dlouhotrvajícími záběry na skupinu lidí, kteří se plazí čím dál tím užšími tunely. Nahání je nějaká vetřelovitá potvora, která přestože je poměrně robustní, nemá s pohybem ve stísněných tunelech vůbec žádný problém – tohle mi celý film nedávalo smysl. Lidí postupně ubývá, zato znuděnost divákova rychle roste. Konec je zcela bez pointy, ale s příběhem si obecně nikdo hlavu nelámal. Přesto si myslím, že klaustrofobickou atmosféru se filmařům s trochou fantazie navodit podařilo a pro herce jistě nebylo natáčení žádnou siestou. Právě z úcty k jejich práci přidávám druhou hvězdu. ()

MickeyStuma

´Plazit se nebo zemřít.´ Výstižný název nízkorozpočtového snímku s dalším druhem zpracování určitého post katastrofického námětu. Celé si to udělal pro nás poměrně neznámý člověk říkající si Oklahoma Ward, takže měl nad celým projektem stoprocentní kontrolu. Scénář, produkce, režie, kamera i střih. Alespoň měl jistotu, že film bude vypadat přesně podle jeho představ. Děj jako takový je skutečně jednoduchý. Prostě tu hrdinka příběhu prolézá rourami a vůbec všelijakými stísněnými prostorami, snaží se zabít nějakého, zdánlivě nezničitelného potvoráka a zároveň chránit poslední jedinou ženu schopnou otěhotnět. Všude tma, jen zář světýlek a velice rychlý střih spojené s rychlou kamerou hlavně v exteriéru a velkými detaily,  čímž se po divácké stránce hodně ztrácí přehled, co se kde a proč vlastně děje. Je v tom ale zřejmě úmysl, neboť co jiného by dokázalo skrýt vady na kráse a chybky. Jedna však přece jen neunikla a týká se kulis. Takže o co se jedná. Žádný monstrózní hollywoodský velkorozpočtový film. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a tento filmový projekt to jenom potvrzuje. Moc se toho nenamluví, děj má pomalé tempo, ale psychologický vjem funguje. Ano, skutečně to pocit klaustrofobie vyvolává. Stačí se vcítit do situace oné ženy a děsivost učiní za své. Hororový film se dá zkrátka udělat i jinak a nemusí přitom stát majlant. ()

beso74

Ultra nízkorozpočtový sci-fi horor, ktorý ma bavil prvú polhodinu. Potom ma už nedokázali dostatočne motivovať ani vcelku klaustrofobické priestory tunelu, ani zvedavosť, že kto prežije (bolo mi to jasné od 5 minúty filmu) a ani ako a kedy sa monštrum predvedie v celej svojej kráse. Zmiešanie niekoľkých hororov do jedného síce vzhľadom na to, že je to totálna amatérina nedopadlo úplne katastrofálne, ale k tomu, aby som bol ohúrený, mám poriadne ďaleko... ()

joywork

Za děj samotného filmu dávám jeden bod. Za klaustrofobickou noční můru, co hlavní hrdinka Tank musí zažít, přidávám další tři body. Kdo trpí klaustrofobií, tak tento snímek musí maximálně ocenit, protoře takovou porci prodírání se v užších a užších tunelech nikde jinde člověk nedostane. Pokud cesta někdy může být cílem, tak zde je celý děj filmu v plazení trubkami a norami. ()