Láska na první boj

(neoficiální název)

Láska na prvý boj

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2014, 98 min

Je to fakt a nebo se mně to jen zdá, že mě Francie skoro pokaždé něčím překvapí a není tomu jinak ani v tomhle snímku. Nevím, který muž by byl nadšený z těch prvních setkání jako Arnaud z Madeleine. Ju ju, byla to láska na první boj, to bylo jasné už na té pláži u moře. Z jeho strany určitě a já jsem se mu dost dlouho divila. Koho by přitahovala holka toužící po vstupu do armády, pijící koktejly (brrrr), které jsem nemohla ani vidět, natož to pozřít. Nebo její jiné tréninkové metody? Nicméně i taková Madeleine byla motivací pro Arnauda, aby šel do přípravky na vstup do armády. Ale on jí prokouknul a měli spolu nejeden zajímavý dialog. No každý jsme nějaký, budiž. Neotřelé téma, asi ne pro každého, ale právě tou neotřelostí se mi to moc líbilo. Fretka, plavání se střešníma taškama v báglu na zádech atd. udělalo tenhle snímek netradičním. "Musíš umět úplně vypnout, jinak nepřežiješ. Umět zabít čas a zároveň nic nedělat. Nemyslet přitom na nic světobornýho. To je umění přežít. Jinak se zblázníš!" A Madeleine na tohle najednou slyšela a věděla úplně přesně, jak zabít ten čas...........(21.6.2015)

Celkom príjemná (ne)romantická jednohubka s niekoľkými veľmi vtipnými momentami a jednou vizuálne dokonalou, takmer až videoklipovou scénou. Adéle Haenel dodala hlavnej hrdinke rozkošnú neohrabanosť, ktorú som jej verila každou sekundou. Výborný výkon. Len škoda, že o niekoľko dní si na tento film už ani nespomeniem, chýba mu potenciál zapamätateľnosti. 6/10.(27.7.2015)

Ten námět je pro tenhle žánr opravdu nečekaně živý a neotřelý, ale bohužel podle mě nedosáhl zdaleka svého potenciálu. Trochu problém tu dělá uvěřitelnost všeho, protože chvílemi jsem si přidal, jak v jiném světě, kde se nedívám na příslušníky lidské rasy. Nevím, jestli jsou Francouzové tak jiní, ale scénář je nelogický a neuvěřitelný. Plus konec s katastrofou v podobě požáru mi spíše vadil.(25.10.2015)

Koukám, že Voříšková má ve Francii dvojče - skoro. :-). Haenel byla zajímavá, ale také divná. Ale to bylo asi tou rolí... Já tak nějak čekal od filmu víc. Začátek byl zvláštní, tak jsem čekal rozjezd v kurzu. Ale ani tam nic a když se trochu něco začalo dít, byl konec. Navíc opět podivný... Jediné co mne fakt bavilo byla nádherná příroda a krásné léto. Byl to zkrátka takový slabší průměr. Od té armády jsem prostě čekal něco jiného. Dávám tři opečená iščí žebírka. * * *(10.1.2016)

Když to je těžký. Člověk by to chtěl strašně moc pochválit, ale zároveň ví, že tomu filmu dělá medvědí službu. Není to francouzská romantika redefinující vaší top 10, je to jenom v rámci žánru skvělá práce s podařenými fóry, dějem kterej po pěti minutách nepustí, a naprostou úžasnou hlavní hrdinkou, do který se zamiluje úplně každej. Už jenom kvůli těm závěrečnejm úsměvům. 9/10(10.6.2015)

• - Arnaud (Kévin Azaïs) pozerá s matkou televízny program Ultimate Survival (od r. 2006), konkrétne časť na púští, kde sa Bear Grylls pokúsi prenocovať v ťavích pozostatkoch. (Johnny.ARN)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2014 v sekci Parallel. (Terva)

• - Natáčelo se ve Francii v lokalitách Béarn, Maubuisson, Lacanau nebo Azereix. (Terva)