Reklama

Reklama

Láska na první boj

  • Francie Les Combattants (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (56)

Madsbender 

všechny recenze uživatele

[Be2Can 2014] Nakoniec všedná romantika dôsledne napĺňajúca žánrové schémy, ktorá nenadchne, ale väčšinu divákov ani neurazí. Ústredná dvojica srdcia lámať nebude, ale šance na získanie sympatií určite má. Priamočiary dej príliš neťaží z načrtnutých vážnejších tónov či konfliktu s bratom (dilema práca-vojna je banálna a pre dej nepodstatná) a ani hudobne neočarí. Sviežosť základného námetu (predsa len, dvaja zamilovaní na vojenskom výcviku nie je motív, ktorým by bola dnešná produkcia zahltená) sa vytráca pomerne rýchlo, keďže sa nijako nevyvíja a len sa zmieta ako ryba na suchu. Ak však čakáte len tradičný oddychový romantický film, zrejme budete spokojný. 60% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Je to fakt a nebo se mně to jen zdá, že mě Francie skoro pokaždé něčím překvapí a není tomu jinak ani v tomhle snímku. Nevím, který muž by byl nadšený z těch prvních setkání jako Arnaud z Madeleine. Ju ju, byla to láska na první boj, to bylo jasné už na té pláži u moře. Z jeho strany určitě a já jsem se mu dost dlouho divila. Koho by přitahovala holka toužící po vstupu do armády, pijící koktejly (brrrr), které jsem nemohla ani vidět, natož to pozřít. Nebo její jiné tréninkové metody? Nicméně i taková Madeleine byla motivací pro Arnauda, aby šel do přípravky na vstup do armády. Ale on jí prokouknul a měli spolu nejeden zajímavý dialog. No každý jsme nějaký, budiž. Neotřelé téma, asi ne pro každého, ale právě tou neotřelostí se mi to moc líbilo. Fretka, plavání se střešníma taškama v báglu na zádech atd. udělalo tenhle snímek netradičním. "Musíš umět úplně vypnout, jinak nepřežiješ. Umět zabít čas a zároveň nic nedělat. Nemyslet přitom na nic světobornýho. To je umění přežít. Jinak se zblázníš!" A Madeleine na tohle najednou slyšela a věděla úplně přesně, jak zabít ten čas........... ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Tahle po všech stránkách drsná romantika mi až neskutečně padla do noty. Zamilovat se do holky, která se chová většinu času spíš jako chlap, to vyžaduje odvahu. A ač to zprvu zrovna dvakrát nevypadalo, Arnaud ji skutečně měl. V ten pravý okamžik se rozhodl mít navrch a Madeleine mu nakonec chtě nechtě podlehla. Na ústřední dvojici v podání Kevina Azaïse a Adèle Haenel se moc hezky koukalo, nesourodý pár předvedli více než přesvědčivě. Každým coulem originální příběh výborně dotvářejí svěží dialogy, i vtipné okamžiky tu mají své nepostradatelné místo, hudba jde ruku v ruce s tempem děje a bez povšimnutí nemohu nechat ani krásné přírodní lokace. Zkrátka a dobře, skvěle jsem se bavila a ani chvilku netrpěla nudou, takže jsem připravená... dát plnou palbu. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Film o smyslu života, přinášející parádní alternativu ke tradičním romantickým vztahům. Mezi bezstarostným Arnaudem a macho bojovnicí Madeleine probíhalo od začátku všechno zvláštně a právě tím mě film bavil, zrovna tak jak si děj jen tak poklidně plaval a na nic po francouzsku netlačil. Škoda, kdyby film zůstal u škádlivých narážek a městského outsiderství, solil bych o hvězdičku výš...Lesy mám rád, ale s jejich přesunem do přírody, vývojem vztahu a konečnému čelení přírodní katastrofě mě film přestával bavit. I tak, velmi slušný, zajímavý film. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Nic geniálního se nekoná, ale moc fajn francouzský romcom. Trochu jiný film, než jsem čekal, ale vůbec to nevadí, je to hodně nešablonovité a svěží a přitom svým způsobem předvídatelné. Moc mne bavila jinakost ústřední dvojice, uplně vidím, jak by to vypadalo v USA produkci. Atmosféra parádní celý film, taktéž kamera. Moc příjemné. 8/10 ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve Francii v lokalitách Béarn, Maubuisson, Lacanau nebo Azereix. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2014 v sekci Parallel. (Terva)

Související novinky

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Crème de la Crème se uskuteční od 13. do 17. 5. v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů. Do kin za nevšedními zážitky mohou… (více)

Reklama

Reklama