Reklama

Reklama

Láska na první boj

  • Francie Les Combattants (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (56)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Podivná francouzská jakoby romanťárna, jež je podivná asi stejně jako hlavní ženská postava, ovšem kdyby si ve Francii dohledávali naše české filmy jako já tento, byl by to nejspíš celkem úspěch. Faktem je, že více podobných kousků bych v kratším intervalu nezvládl a s klidným srdcem bych doporučil spoustu lepších kousků, ale za pokud člověk chce pokrýt větší portofilum evropských filmů, tento je jeden z těch lepších..60% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Instinkty nás nezajímají. Zde se učíme smysl slova POVINNOST." Mě zase nezajímají vojenské nesmysly, takže si na odjištěný granát prostě nelehnu, ale o to tu nejde. Tady jde o to, že jsem psychicky odolný jedinec, který by dokázal zvládnout, kdyby ho přeprala holka. Ostatně by to nebylo poprvé, ale nesměla by to být "kráska" typu Jarmil Kratochvíl, Helen Fibinger nebo Marian Mutola. Madeleine tohle kritérium tak nějak splňuje, ale tady pro mne klady končí. Mě totiž výcvik ani vztah nezodpovědného truhláře a naivní drsňačky vůbec nebavil. Nezakopnul jsem při něm totiž o jedinou sympatickou postavu, takže hvězdy mohu dát jen za chytlavý námět a za lehce vyčpělou vzpomínku na sex, při kterém jsem neměl vůbec nic pod kontrolou. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Nápaditý snímek s úžasným hereckým duem v hlavní roli. Kevin Azaïs má krásnou tvář i výrazné rysy a Adèle Haenel je zase hezká holka od rány. Ve světe průměrnosti, stereotypu a zažitých konvencí, nic nepůsobí tak očišťujícím způsobem jako podivnost, odlišnost a výjimečnost jednotlivce. Dva rozdílné charaktery, které působí jako oheň a voda, si začnou postupem času padat do noty a vzájemná přitažlivost je tak očividná:) V závěru snímku má člověk i pocit, jakoby sledoval nějaký ten survival. Nádherná příroda a lokace. Ještě, že máme Google Maps. To je jeden z největších darů moderní doby filmovým fanouškům:) ()

castor 

všechny recenze uživatele

„Nemáš život. Nemáš ráda lidi. Jíš věci, který ti nechutnaj. Když sportuješ, tak to vypadá, že chceš umřít. Jseš posedlá armádou, ale přitom ji nesnášíš!“ Francouzi vysílají poměrně nejasnou zprávu, zato zatraceně sympatickou a místy černovtipnou. Dva mladí lidé tu hledají sami sebe, nacházejí však mnohem víc. Nejistý on se pomalu zabydluje v rodinné truhlářské firmě, popíjí s kamarády a fretkám buduje klece. Sarkastická ona nevěří ekonomii, kterou vystudovala, je s ohledem na lidské bytí skeptická, do nádoby na mixování nápojů hází syrové ryby, které následně pije a plave pod vodou s batohem plným střešních tašek. Ano, je trochu zvláštní. Takže nepřekvapí, když chce absolvovat armádní kurz. On se nakonec přidá. Výsledek nesklouzne k nějakému lacinému romantickému blábolení, reflektuje mládí i s jeho stále hlasitějšími nejistotami, sází na výtečné herecké výkony (Adèle Haenel je skvělá) a několik „divných“ momentů, které jakoby vypadly ze všedních dní dvou obyčejných mladých lidí, kteří nevědí, co s načatým životem. Výsledek je milý, je vlídný, je neotřelý, je atmosférický. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Je to fakt a nebo se mně to jen zdá, že mě Francie skoro pokaždé něčím překvapí a není tomu jinak ani v tomhle snímku. Nevím, který muž by byl nadšený z těch prvních setkání jako Arnaud z Madeleine. Ju ju, byla to láska na první boj, to bylo jasné už na té pláži u moře. Z jeho strany určitě a já jsem se mu dost dlouho divila. Koho by přitahovala holka toužící po vstupu do armády, pijící koktejly (brrrr), které jsem nemohla ani vidět, natož to pozřít. Nebo její jiné tréninkové metody? Nicméně i taková Madeleine byla motivací pro Arnauda, aby šel do přípravky na vstup do armády. Ale on jí prokouknul a měli spolu nejeden zajímavý dialog. No každý jsme nějaký, budiž. Neotřelé téma, asi ne pro každého, ale právě tou neotřelostí se mi to moc líbilo. Fretka, plavání se střešníma taškama v báglu na zádech atd. udělalo tenhle snímek netradičním. "Musíš umět úplně vypnout, jinak nepřežiješ. Umět zabít čas a zároveň nic nedělat. Nemyslet přitom na nic světobornýho. To je umění přežít. Jinak se zblázníš!" A Madeleine na tohle najednou slyšela a věděla úplně přesně, jak zabít ten čas........... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve Francii v lokalitách Béarn, Maubuisson, Lacanau nebo Azereix. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2014 v sekci Parallel. (Terva)

Související novinky

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Druhý ročník přehlídky francouzských filmů Crème de la Crème se uskuteční od 13. do 17. 5. v pražských kinech Lucerna, Evald a Mat a poprvé vstoupí do regionů. Do kin za nevšedními zážitky mohou…

Reklama

Reklama