Láska na první boj

Láska na prvý boj

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2014, 98 min

• MartinezZ

Film, který končí když ne v půlce,m tak maximálně ve třech třetinách a krom konce, naznačujícího cosi neřečeného, ale zřejmého, ukáže jen verbující zelené mozky, jakousi táborovou přípravku, jednu pošahanou holku, co neví co chce, a jednoho pošuka, co si myslí, že ví co chce a jde si za tím, ale nemá na to ctižádost a nechá se tak ukecat do přípravky a okouzlit onou amazonkou. A když už se začíná něco dít, tak se to dějově přetne a ukončí nedokončením? Hm, ukázkový 'festivalák' bez tahu na branku.(25.7.2015)

Nápaditý snímek s úžasným hereckým duem v hlavní roli. Kevin Azaïs má krásnou tvář i výrazné rysy a Adèle Haenel je zase hezká holka od rány. Ve světe průměrnosti, stereotypu a zažitých konvencí, nic nepůsobí tak očišťujícím způsobem jako podivnost, odlišnost a výjimečnost jednotlivce. Dva rozdílné charaktery, které působí jako oheň a voda, si začnou postupem času padat do noty a vzájemná přitažlivost je tak očividná:) V závěru snímku má člověk i pocit, jakoby sledoval nějaký ten survival. Nádherná příroda a lokace. Ještě, že máme Google Maps. To je jeden z největších darů moderní doby filmovým fanouškům:)(15.4.2018)

Podivná francouzská jakoby romanťárna, jež je podivná asi stejně jako hlavní ženská postava, ovšem kdyby si ve Francii dohledávali naše české filmy jako já tento, byl by to nejspíš celkem úspěch. Faktem je, že více podobných kousků bych v kratším intervalu nezvládl a s klidným srdcem bych doporučil spoustu lepších kousků, ale za pokud člověk chce pokrýt větší portofilum evropských filmů, tento je jeden z těch lepších..60%(4.1.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Instinkty nás nezajímají. Zde se učíme smysl slova POVINNOST." Mě zase nezajímají vojenské nesmysly, takže si na odjištěný granát prostě nelehnu, ale o to tu nejde. Tady jde o to, že jsem psychicky odolný jedinec, který by dokázal zvládnout, kdyby ho přeprala holka. Ostatně by to nebylo poprvé, ale nesměla by to být "kráska" typu Jarmil Kratochvíl, Helen Fibinger nebo Marian Mutola. Madeleine tohle kritérium tak nějak splňuje, ale tady pro mne klady končí. Mě totiž výcvik ani vztah nezodpovědného truhláře a naivní drsňačky vůbec nebavil. Nezakopnul jsem při něm totiž o jedinou sympatickou postavu, takže hvězdy mohu dát jen za chytlavý námět a za lehce vyčpělou vzpomínku na sex, při kterém jsem neměl vůbec nic pod kontrolou.(5.9.2016)

Když to je těžký. Člověk by to chtěl strašně moc pochválit, ale zároveň ví, že tomu filmu dělá medvědí službu. Není to francouzská romantika redefinující vaší top 10, je to jenom v rámci žánru skvělá práce s podařenými fóry, dějem kterej po pěti minutách nepustí, a naprostou úžasnou hlavní hrdinkou, do který se zamiluje úplně každej. Už jenom kvůli těm závěrečnejm úsměvům. 9/10(10.6.2015)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2014 v sekci Parallel. (Terva)

• - Natáčelo se ve Francii v lokalitách Béarn, Maubuisson, Lacanau nebo Azereix. (Terva)

• - Arnaud (Kévin Azaïs) pozerá s matkou televízny program Ultimate Survival (od r. 2006), konkrétne časť na púští, kde sa Bear Grylls pokúsi prenocovať v ťavích pozostatkoch. (Johnny.ARN)