Reklama

Reklama

Když tisíce hladovějících mihulí spořádají ryby v jezeře, začnou napadat obyvatele ospalého jezerního městečka a místní komunita bojuje o život. (Animal Planet)

Recenze (13)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Animal Planet ve spolupráci s Discovery se samozřejmě nejčastěji věnují dokumentům ze světa zvířat a i proto patří mezi moje nejoblíbenější televizní kanály. Už před časem jsem však zaregistroval, že mají „prsty“ i v několika hororových filmech (zatím jsem od nich viděl tři) a ty se samozřejmě tu a tam rovněž objeví v jejich vysílacím čase. Bohužel bylo dopředu jasné, že ve spojení s The Asylum prostě nemůže vzniknout kvalitní film ani omylem. Blood Lake: Attack of the Killer Lampreys se tak zařadilo do céčkových paskvilů, které většina lidí mine naprosto bez povšimnutí. Tudíž je asi všem jasné, že na filmařskou kvalitu tu nenarazíte ani omylem. Nápad s mihulemi jako takový by nebyl vůbec špatný, jen kdyby se toho prostě ujal někdo jiný. Občas tu sice zazní nějaká ta srandovní hláška, nechybí zakrvácené mrtvoly, slizké „gore“, ale jinak je to jen přehlídka klasického klišé – šablonovitosti – špatných digitálních efektů a místy až trapných hereckých výkonů. A to i přesto, že se zde objevilo několik známých tváří v popředí s Shannen Doherty, Christopherem Lloydem, nebo Jasonem Brooksem. Ono je pěkné, že na vás z vody, vodovodních trubek, záchodu či filtračního systému vylézají desítky úhořovitých těl, jenže co z toho když jsou viditelně dodělány digitálně a mnohdy postava nejdříve machnou rukou a slavná „mihule“ odletí až o několik vteřin později. Hodně, hodně slabých 30% ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Béčková televízna somarinka, ktorá je variáciou na tradičnú story z Čeľustí, akurát tu namiesto toho sú vraždiace CGI mihule (niečo ako malé, hadovité ryby). Tie sa v americkom malomestečku dostanú do kanalizačného systému a začnú vyvádzať. A tak tu je tradične odborník, ktorému málokto verí, starosta, ktorý nechce robiť poplach (zábavný Christopher Lloyd), rodinka v ohrození, kopa bezvýznamných obetí, ale zbytočne to kazí slabé CGI a stereotyp. Škoda, mohla to byť väčšia sranda. ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Nebudeme si nic nalhávat, ale už jen proto, že tenhle kus pochází ze stáje společnosti Asylum, musí být všem již od začátku jasné, že nemůže jít o dobrý film, nebo nedej bože o nové Čelisti... A hlavním důvodem opravdu není výměna žraloka za tisíce vražedných mihulí, ale to, že se jedná o levný, hloupý film s jednou vyhaslou televizní hvězdičkou (Brendáááááá), bandou mizerných herců (kromě Christophera Lloyda, ten v roli starosty opravdu pobavil), prakticky žádnou atmosférou a mizerným CGI... Zpočátku nebyl tenhle kus úplně špatný, ale postupem času se zábavnost pomalu, ale jistě vytrácí a film se snaží o jakousi serióznost, což je rozhodně škoda, přeci jenom mohl vzniknou extrémně zábavný kus ve stylu Megapiraně... No, a že bude tenhle kousek vysílán na Animal Planet je už jen takový bombónek na závěr... ()

Flaxik 

všechny recenze uživatele

Film od veleslavného studia Asylum a navíc o vzteklých zabijáckých mihulích? Jak tomuhle může někdo odolat? Z chlastu notně oteklá Brenda Volšová hraje pořád tak zle, až srdce usedá a mihule jsou tak krásně digitální a místní odborník tak odborný a starosta tak odporný... Škoda jen, že se film tváří tak ukrutně vážně, takže tu a tam (asi tak 60 % stopáže) poněkud zanudí. Jo a Brenda pronesla při spatření tlamičky mihule památnou větu: "Fuj, vypadá to jak ozubená prdel", za což musím přihodit aspoň kousek hvězdičky. ()

HorrFi 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem o mihulích viděl skvělej dokument a byl jsem zvědavej i na tenhle film, kde se mihnul právě i Jeremy Wade s nimž byl  ten dokument.. podle hodnocení jsem věděl do čeho jdu a taky jsem to dostal.. většinou to u těhletěch filmů moc neřešim, ale tady mi ty špatný efekty kupodivu vadily, ale jinak jsem celkově viděl už i horší filmy. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • V závere filmu sa jedna z postáv rozhodne vliezť do priestoru plného mihulí a niekoľko z nich zabiť. Potrebuje totiž ich orgány. Liezť medzi ne je ale smrteľne nebezpečné a vzhľadom k tomu, že doslova pár metrov od nich je plno mŕtvych mihulí, je tento risk absolútne nezmyselný. (rasistik)
  • Behom boja pred domom povie dcéra otcovi, že jej priateľ Alex sa každú chvíľu vráti. Alex ale nepovedal, že sa vráti, navyše, v podmienkach, aké film vykresľuje, by bola pravdepodobnosť, že je vôbec ešte živý, prinajmenšom povážlivá. (rasistik)
  • Keď sa hlavný hrdina dovolá dcére a zistí, že má problémy, povie, že jej ide na pomoc. Nespýta sa však dcéry, kde je. A vzhľadom k tomu, že predtým si myslel, že sedí v lietadle, nemá to odkiaľ vedieť. (rasistik)

Reklama

Reklama