In a Valley of Violence

USA, 2016, 104 min

Eric Robbins

Jeff Grace

Scénografie:

Jade Healy, Adam Willis (set dekoratér)

Kostýmy:

Malgosia Turzanska

,,Čertovi padre řekněte, že jedu do Mexika'' ----- Koukám, že snad na stará kolena začnu s westerny. Pravda nejsem na tento žánr expert tak jako jiní zde a tak hodnotím zcela subjektivně dle jednoduchého klíče líbilo/nelíbilo. A líbilo a dost. Pravda, námět žádný originál. Obzvláště pro ty kdo viděli Johna Wicka. Tam také jaksi nedopatřením naserou zabijáka v depce. Zde je to stejné. Vojenský zběh na cestě do Mexika se potřebuje stavit v zapomenutém těžařském městečku, odkud po vytěžení střibra všichni prakticky odešli. Potřebuje napojit koně, psa a sebe trochu vzpamatovat v lázni po dnech v poušti. Do Mexika je to už jen kousek. Bohužel ačkoliv nijak neprovokuje cestu mu zkříží šerifův syn se svými kumpány což je ústřední zápletkou filmu. Od této chvíle se roztáčí kolo násilí. Banda totiž udělala chybu. Ten koho naštvali nebyl jen tak nějaký tulák, ale zběhlý kavalerista z elitní jednotky, která ,,čistila'' oblast od Indiánů včetně celých vesnic. Kavalerista, který si slíbil, že po těch hororech co zažil už nebude zabíjet. Nikdy ale neříkej nikdy.... Film si vystačil s minimem herců a mně sedl. Fajn byla i hudba i když jsem měl u některých melodií v náznaku pocit, že už jsem je slyšel jinde. Potěšil i šerif Travolta! Takže za mně je to za 4 seky ostruhou! * * * *(5.2.2018)

• malylada

Už z Johna Wicka víme, že se nevyplácí odkrouhnout domácího mazlíčka chlapíkovi, se kterým si není radno zahrávat. Ethan Hawke se jako dezertér objeví ve skomírajícím městečku a nechtěně se dostane do křížku s naprostým idiotem, který představuje syna místního šerifa v podání Johna Travolty. Western lákal na drsnou atmosféru a syrovější podání, ale dopadlo to tak na půl. Ethan příliš nezapadl do role svým znuděným obličejem. Ostatní herci podali výkony až na hranici amaterismu, což zapříčinily i špatně napsané zdlouhavé dialogy, s výjimkou výborného Travolty, který to zvedl i přes minimum prostoru. Triviální zápletka nepřekvapí a vše podtrhuje závěrečné zúčtování s kumpány, které vypadá jako vystřižené z levného televizního seriálu. Tak trochu jsem měl pocit, že už jsem všechny scény někde viděl, ale v lepším provedení a lepších filmech……..4/10(10.12.2017)

Moc jsem si od toho zpočátku nesliboval, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný western, který nebylo špatné vidět, i přesto, že je zjevná nízkorozpočtovost filmu. Ale i někdy stačí natočit zajímavý kousek. Ne vždycky se to povede. Ale zde to režisér nepodělal, tak jak se stává i u některých velkofilmů.(3.1.2017)

• SaNcHeZ_cz

Hodně zvláštní záležitost. In a Valley of Violence je povětšinou celkem koukatelným westernem (byť ne zrovna originálním nebo nápaditým), jeho problém je ovšem fakt, že místy balancuje až na hraně komedie či parodie (ať už chtěné nebo ne). Ploché, přímočaré, nic moc zahrané a ať už je průběh jakýkoliv, ten závěr všemu nasadí korunu. Pokud jsou ty nejlacinější horory vaše záliba, pak tenhle "moderní" western asi má smysl, jinak ne.(14.1.2019)

• petero

Zabili mu psa a ukradli koňa. Krvavá pomsta môže začať. Pes bol fasa, dokázal aj nejaké triky napríklad hrýzť, kôň medzi nejakých tátošov z rodu mustangov nepatril. Škoda že hlavný hrdina si v podstate za to môže sám. John Wick na divokom západe sa nekoná keďže tu nie je ani poriadne koho zabiť (zostava hercov načítava podľa imdb 13 hercov z toho jeden je pes) a vysporiadať sa tu musí len so štyrmi sračkamy.(23.10.2016)